Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

6 hours ago, dovlagsi said:

Porsche Taycan Cross Turissmo

tajkan džip karavan, grozno

 

Porsche-Taycan_Turbo_S_Cross_Turismo-202

Porsche-Taycan_Turbo_S_Cross_Turismo-202

ja ne kapiram ovu zelenu boju i dalje, izgleda kao zeleni rendžer ili nešto sa aliexpressa što možeš da kupiš.

2 hours ago, togFU said:

A novi audi e-tron ništa? Nema veze što je izašao najlepši EV ikada, daj da okačim ovaj Porsche karavan da opljunem malo po njima 😄

audi-rs-and-e-tron-gt-front-rear-parked-

ma 'ajte, pokrali sivik! :))

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aj što naši devalviraju plate tako što su duplirali cenu kvadrata stana u pet godina, nego što i stranci guraju "jaoj inflacija moraju cene da se prilagođavaju" priču, pa npr. AAA video igre sad normalno koštaju 60 umesto 50 evri, a ovi što su baš zinuli guraju priču da default cena treba da bude 70.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dovlagsi said:

Ali da li se ovi ljudi drogiraju, šta je ovo??

Btw nisam bio svestan da tojota više nema dizele u ponudi, ni za jedan model 👍

Screenshot_20210314_140723.thumb.jpg.74eb9cdfa222a929bb45dedb2df43022.jpg

ŠTA SAM JA JEBENO PROPUSTIO JEL OJRO OTIŠO U ĐOKU?? 

Ja sam inače prvi put pre nedelju dana video tojota komercijalno vozilo na ulici :)) mislio sam da pored fijata, opela i mercedesa nema ništa drugo :))

3 hours ago, voodoo_ said:

Aj što naši devalviraju plate tako što su duplirali cenu kvadrata stana u pet godina, nego što i stranci guraju "jaoj inflacija moraju cene da se prilagođavaju" priču, pa npr. AAA video igre sad normalno koštaju 60 umesto 50 evri, a ovi što su baš zinuli guraju priču da default cena treba da bude 70.

i jeste, za većinu naslova na konzolama na primer, pa čak i više :))

a za stan sam se šoknuo kad sam video da je cena u starogradnji 2200-2300 eur ovde po kraju, kad se to odjednom desilo 😞

 

Link to comment
Share on other sites

On 3/18/2021 at 11:35 AM, dovlagsi said:

jako volim pežoov enterijer ❤️

ja bih malo popričao o logou 🙂 a tu je i @togFU bitan! 🙂

ne razumem ovu degradaciju ... da su neki retro fazon 200 godina pežoa ok, ali ovo je kao nešto iz osamdesetih i to još loše, polu pokrali Porsche sa oblikom i fontom, ovaj lav nekako bezličan može da bude i premier liga ... onaj prethodni je imao nešto svoje plus onu liniju od prednje šape do zadnje, više mi je bio unikatan.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, togFU said:

iz šesdesetih

PEUGEOT+LOGO+evolution+marxxon+machinery

 

Izgleda da moraju da menjaju na svakih 10-15 godina 😄

Inače kontam da će uživo sve to lepo da izhleda, mada i dalje ne kontam te "kljove"...

Ko je toliko bio disleksičan da stavlja godine logoa jednu ispod druge :)))

pazi, bolje ovaj iz '68 da su stavili ako su već nešto hteli :))

video sam 208 onaj žuti, tj. viđam ga često na ulici, odlično izgleda i sa kljovama. doduše tu ne kapiram baš reklamu sa onim klincima što kao smišljaju kako će auto da izgleda, malo ruši koncpet bilo čega, kao, evo deca su vam dizajnirala auto a auto kao mladalački za urbane.

Link to comment
Share on other sites

On 3/14/2021 at 2:22 PM, voodoo_ said:

Aj što naši devalviraju plate tako što su duplirali cenu kvadrata stana u pet godina, nego što i stranci guraju "jaoj inflacija moraju cene da se prilagođavaju" priču, pa npr. AAA video igre sad normalno koštaju 60 umesto 50 evri, a ovi što su baš zinuli guraju priču da default cena treba da bude 70.

u kojoj ti bajci vudu brate živiš. Niko nije tek tako duplirao cenu kvadrata, to je jednostavno uradilo tržište, kako kod nas, tako i u ostalim zemljama. I ne može se podvući paralela sa automobilima, jer zemlja nije potrošna roba, da staru baciš i kupiš novo. A automobili su kompleksniji i samim tim skuplji. Plata IT inženjera (dal skupo plaćenog na zapadu ili outsors negde drugde), je naglo porasla, pa samim tim i cena svega što tera bilo kakav softver (od automobila, pa do frižidera) i samog softvera mora da bude veća. Pre 10 godina u Beogradu si bio top dev sa 1500e, sad 1500e imaju mediori (i to oni prosek), dok seniori glat imaju 3k evra +. Ne možeš onda očekivati da plata tako poraste, a da sve ostalo što koristi softver koji taj senior piše bude džabe

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Pa većinom si rekao to što je i on, povećale su se cena svega pa i automobila i igara, koje su ujedno i softver jel. Povećane su i plate ne samo u IT-u, pa je i moneta devalvirala.

U novijoj istoriji, na našem tržištu nema boljeg primera od Kije - ceed kad je krenuo imao si ga za 10k, sad je 14k, obe su akcijske cene. Oba modela su iz iste fabrike u Slovačkoj, dakle 0 eur carina. Oba su i vrlo slične opreme (oba nemaju ništa) i gabarita. 

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Pero, kad kažeš tržište, misliš na državu koja je svim svojim dilerima poslala znak da operu pare dok još mogu pre uvođenja zakona o poreklu imovine, pa se novogradnja kupuje na agro a kupljeni stanovi zjape prazni jer se spremaju da posle otvore firme za izdavanje i onda kartelski podignu cenu rente još gore nego sad, glumeći poštenu gospodu biznismene?

Pošto sigurno ni standard ni kvalitet gradnje u poslednjih pet godina nisu skočili toliko da opravdaju ovakav rast cena. Je l si gledao statistiku koliko stanova se kupi za keš a koliko na kredit?

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, dovlagsi said:

Pežoi kakvi su bili, sad su ovi novi vrh 🙂

ne znam na koje misliš, bilo je svakakvih, ali 206 kad se pojavio realno je bio revolucija... možda i najveća promena i zaokret do tad.

19 hours ago, dovlagsi said:

standard 😞

6 hours ago, dovlagsi said:

Pa većinom si rekao to što je i on, povećale su se cena svega pa i automobila i igara, koje su ujedno i softver jel. Povećane su i plate ne samo u IT-u, pa je i moneta devalvirala.

U novijoj istoriji, na našem tržištu nema boljeg primera od Kije - ceed kad je krenuo imao si ga za 10k, sad je 14k, obe su akcijske cene. Oba modela su iz iste fabrike u Slovačkoj, dakle 0 eur carina. Oba su i vrlo slične opreme (oba nemaju ništa) i gabarita. 

sećam se da je back in the day bio onaj spark mali sa 6-7k eur - zamis' sad bilo koji novi auto koji toliko košta pa makar bio i Tata 🙂 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Lucky said:

 

😞sećam se da je back in the day bio onaj spark mali sa 6-7k eur - zamis' sad bilo koji novi auto koji toliko košta pa makar bio i Tata 🙂 

Spark i Hjundai Atos Prajm. 🙂Najbolji auto na svetu, Twingo prve generacije, je uvek bio nerealno jeftin kao nov. A i Dacije kad su krenule sa Šloganom. 

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

https://autoblog.rs/blog/auto/vesti/2021/03/22/slab-odziv-radnika-fijatove-fabrike-u-kragujevcu-za-rad-u-slovackoj

Ne znam dal ste ispratili ovo... Fiat, koji je sada deo Stellantis grupacije, nudi našim radnicima ih KG-a da idu u Slovačku da rade u fabrici u kojoj ima posla, jer u Srbiji nema... Prošle godine 80 radnih dana, ove godine očekuju oko 50 😳 naravno ništa od novog Fijata u KG-u, doduše ništa neočekivano. Malo smo ublažili taj dug koji je Zastava napravila prema Fiatu, spakovaće mašine krajem ove godine i kraj sage. 

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, dovlagsi said:

https://autoblog.rs/blog/auto/vesti/2021/03/22/slab-odziv-radnika-fijatove-fabrike-u-kragujevcu-za-rad-u-slovackoj

Ne znam dal ste ispratili ovo... Fiat, koji je sada deo Stellantis grupacije, nudi našim radnicima ih KG-a da idu u Slovačku da rade u fabrici u kojoj ima posla, jer u Srbiji nema... Prošle godine 80 radnih dana, ove godine očekuju oko 50 😳 naravno ništa od novog Fijata u KG-u, doduše ništa neočekivano. Malo smo ublažili taj dug koji je Zastava napravila prema Fiatu, spakovaće mašine krajem ove godine i kraj sage. 

treba da zovu @Astora za detalje, možda ima pokoji savet da im da!

što se fabrike tiče, realna je priča, posebno u korona varijanti da to ide još gore nego pre ... ali iskreno i dalje me čudi da ne umeju da iskoriste potencijal jeftine radne snage i svega da nešto rade, sigurno se više isplati nego bilo gde drugde. no ajde dobro, videćemo.

ja sam za to da AV pokrene ponovo zastavu i da iskidamo! retro je sad moderno, Yugo u novom ruhu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...