Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

  • Replies 5.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

25 minutes ago, togFU said:

ma kakav tesla, ovo je ekran!!

 

 

Kontam da zamena ovoga košta minimum 5.000 evra :))

isto mi je palo napamet, ali kao računam, za razliku od običnih ekrana za kola makar imaš kasko - pa ako se nešto zezne trebalo bi da pokriva kasko - što je opet dodatno pitanje i za osiguravajuće kuće kako se prilagođavaju novim trendovima tipa ovih ekrana u vozilima ili električnih vozila i njihovih baterija itd - ili prosto stave da kasko sve to ne pokriva, što u slučaju ekrana ne bi smelo da bude...

Link to comment
Share on other sites

Ja koliko sam skapirao Alvirovića ovaj ekran ispred vozača u novoj S-klasi je autostereoskopski, tj ima 3D bez naočara što bi se reklo. Kako u praksi izgleda nemam pojma, ali cenim da je dobro, plus to realno košta đavo ipo u odnosu na standardne ekrane.

S tim da ne znam kakve veze ima kasko s ekranima ili baterijama? To je pokriveno proizvođačkom garancijom, ne osiguranjem, ako se izlomi u nekom sudaru ili tako nečemu onda tek pokriva kasko. A kad izađe iz garancije onda nema veze više 🙂 E sad što ne možeš da pokreneš auto bez ekrana opet ne vidim kao neki preveliki problem - ne možeš da pokreneš ni SUS motor bez tipa alnasera, deo se menja kao i svaki drugi, samo je pitanje da li će ekran biti baš tako skup za zamenu. Sigurno skuplji od alnasera, ali ne verujem da će biti nešto toliko preterano. Biće neki novi "plivajući zamajac" za 20 godina kad Srbi budu kupovali EV iz Evrope stare po 15 godina 😄

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Zwerko said:

S tim da ne znam kakve veze ima kasko s ekranima ili baterijama? To je pokriveno proizvođačkom garancijom, ne osiguranjem, ako se izlomi u nekom sudaru ili tako nečemu onda tek pokriva kasko. A kad izađe iz garancije onda nema veze više 🙂 E sad što ne možeš da pokreneš auto bez ekrana opet ne vidim kao neki preveliki problem - ne možeš da pokreneš ni SUS motor bez tipa alnasera, deo se menja kao i svaki drugi, samo je pitanje da li će ekran biti baš tako skup za zamenu. Sigurno skuplji od alnasera, ali ne verujem da će biti nešto toliko preterano. Biće neki novi "plivajući zamajac" za 20 godina kad Srbi budu kupovali EV iz Evrope stare po 15 godina 😄

mislio sam na to van garancije - ok je da pokriva u standardnoj garanciji naravno popravke, nego gledam kad imaš sudar verovatno nije drago toj kasko kući da ti sredi ceo taj ekran npr ... a kad ide celom širinom šanse da ne pukne čak i ako nema direktnog udara u njega već od vibracija deluju dosta male 🙂

Link to comment
Share on other sites

Nego, teoretski za sada 🙂 kada krenu ovi samovozeći automobilli, ako ikada budu 100%, u slučaju neke nesreće, ko bi bio kriv? Vlasnik? Proizvodjač? Možda onaj ko održava put? ili recimo mobilni operator, ako se stvarno za neke stvari bude koristila i 5G mreža, pa zalaguje na sekund sve 🙂 Kapiram da će svi sve da svale na vlasnika automobila, ali meni on tu deluje kao neko ko je najmanje kriv.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, manson said:

Nego, teoretski za sada 🙂 kada krenu ovi samovozeći automobilli, ako ikada budu 100%, u slučaju neke nesreće, ko bi bio kriv? Vlasnik? Proizvodjač? Možda onaj ko održava put? ili recimo mobilni operator, ako se stvarno za neke stvari bude koristila i 5G mreža, pa zalaguje na sekund sve 🙂 Kapiram da će svi sve da svale na vlasnika automobila, ali meni on tu deluje kao neko ko je najmanje kriv.

ovo će ti kontam biti zanimljivo da pročitaš - https://en.wikipedia.org/wiki/Death_of_Elaine_Herzberg

 

Link to comment
Share on other sites

Nova C klasa, likidž materijala pre zvanične promocije 23.feb

ja da sam sad kupio novu S klasu, baš bih bio ljut na merc... zgnječena S klasa koju nazivaju C klasom ima najsličniji enterijer/eksterijer ikada, sa tehnologijom koja ne zaostaje, poput zakretanja zadnjih točkova i isti mbux interfejs. čak ima i ono što s klasa nema - elektrifikovani su svi motori u ponudi, tako da ćemo sve varijante c klase moći znatno jeftinije da registrujemo u srbiji 😁

211513-mercedes%20c%20455.jpg

mercedes%20c%2045555.jpg

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, dovlagsi said:

Nova C klasa, likidž materijala pre zvanične promocije 23.feb

ja da sam sad kupio novu S klasu, baš bih bio ljut na merc... zgnječena S klasa koju nazivaju C klasom ima najsličniji enterijer/eksterijer ikada, sa tehnologijom koja ne zaostaje, poput zakretanja zadnjih točkova i isti mbux interfejs. čak ima i ono što s klasa nema - elektrifikovani su svi motori u ponudi, tako da ćemo sve varijante c klase moći znatno jeftinije da registrujemo u srbiji 😁

211513-mercedes%20c%20455.jpg

mercedes%20c%2045555.jpg

Ali zar nema nova S klasa onaj ekran u celoj širini onako?

Nije loša psreda toliko, mislim, jasno je bilo kako će da izgleda na osnovu drugih modela, ali ne razumem ovaj deo ispod farova kod tablice crni, izgleda kao ... ne znam, usta od nindža kornjače

intro-1519911106.jpg

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

to je izgleda amg line model, može biti i bez takvog branika. a unutra su isti maltene s klasa i ovo, ti vrv misliš na e klasu... ona ima horizontalne ekrane

btw prikazali su odma i karavan

Mercedes-Benz-C-Class_Estate-2022-800-02

svaka c klasa će biti sa 4 cilindra i sa elektrifikacijom, uključujući i budući amg! 

C180 1.5 turbo benz 170 ks 250 nm

C200 1.5 turbo benz 204 ks 300 nm (opcija 4matic)

C300 2.0 turbo benz 260 ks 400 nm (opcija 4matic)

C220d 2.0 turbo dizel 200 ks 440 nm

C300d 2.0 turbo dizel 265 ks 550 nm

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

On 2/27/2021 at 4:15 PM, Zwerko said:

Video sam tog novog Defendera uživo pre neku nedelju kod nas, izgleda prebrutalno. Doduše ne vidim logiku toliko jakog motora u vozilu koje pre svega treba da bude terensko, aj onaj neki SUV pa i da kaže čovek... 

Često prolazim u garaži pored nekog Range Rovera , ruske table, koji je SPUŠTEN - kupiš SUV koji je prirodno izdignut i onda ga pimpuješ tako što ga spustiš :)))

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Danas je žiri sačinjen od 59 automobilskih novinara iz 22 evropske zemlje odlučio i proglasio koji je od 7 finalista zaslužio da ponese prestižnu titulu "Automobila godine" za 2021.

Evropski žiri je listu od prvobitnih 39 modela automobila koji su se borili za titulu “Automobil godine 2021”, sveo na sedam, da bi danas u Ženevi doneli finalnu odluku.

Među sedam finalista bili su sledeći modeli: Citroen C4, Cupra Formentor, Fiat 500, Land Rover Defender, Škoda Octavia, Toyota Yaris i Volkswagen ID.3.

Najviše glasova stručnog žirija, tačnije 266,  osvojila je Toyota Yaris.

 

Istini za volju stvarno izgleda odlično.

Toyota-Yaris-2020-1600-06-768x576.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...