Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

On 1/17/2021 at 9:10 AM, dovlagsi said:

Srećna nova! 

Tesla killer - Lucid Air

Udruzile se firme iz USA sa Saudi Arabia fondacijom, te bi deo proizvodnje trebalo da bude u Džedi lol

Ali lep no-SUV auto sa nekoliko performansnih nivoa, gde najbolji za 170k dolara (Taycan lova) ima 1080 ks, 650 km autonomije i ispod 10 sek. do 1/4 milje, što je nenormalan podatak. Entri level je 80k (Tesla lova). 

Ja bi ovo vozio makar ga punio samo na alingovu utičnicu!

Lucid-Air-2021-800-01.jpg

Lucid-Air-2021-800-0f.jpg

Lucid-Air-2021-800-16.jpg

 

ja mislio na ovoj prvoj slici od LUCID na haubi da piše DODGE 😞 odo' po naočare!

On 1/17/2021 at 12:14 PM, Zwerko said:

Inače juče sam se smejao kao lud na brašno - Fial 500L za 2021. godinu ima "Sport" model, jes da su motori od po 95KS (posebno aktivan onaj 1.4 benzinac!) ali zato ima sport znak [roflmao]

 

pa ima i "cross" edicija sve te što super "pašu" na porodični auto za keve 🙂 i vudsija!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aj to cross mi još donekle ima smisla, kad keva hoće da prepreči preko njive :) u smislu i gomila drugih tih karavana/minivenova ima te varijante kao za neki malo teren a u stvari samo stavili veće plastične branike. Ali mi je sport baš onako ludilo, šta je sledeće - Fiat Multipla sport? :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Aj to cross mi još donekle ima smisla, kad keva hoće da prepreči preko njive 🙂 u smislu i gomila drugih tih karavana/minivenova ima te varijante kao za neki malo teren a u stvari samo stavili veće plastične branike. Ali mi je sport baš onako ludilo, šta je sledeće - Fiat Multipla sport? 🙂

Fiat Panda Sport, to beše i ima valjda! ne znam, @dovlagsi pomaži!

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, togFU said:

Nisam ni ja, al sam pre par meseci u nekoj dosadi odgledao ovaj video 🙂

 

pa dobro, to je to. u neku ruku mi je žao što im nije ostao makar jedan model u ludom dizajnu, da imamo čime da se zezamo.

ali činjenica jeste da svako ko je seo u multiplu i vozio malo je ostao fan zbog veličine, praktičnosti, itd - ali kao što reče ovaj bajko koji može da čita priče za laku noć 🙂 treba sesti tj. preći preko eksterijera 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 1/28/2021 at 10:54 PM, manson said:

Novi Tesla model S, sedan https://www.cnet.com/roadshow/pictures/tesla-model-s-ev-sedan-refresh-interior-debut/

spolja mi se svidja, ali unutra, ovaj volan pogotovu... ako ostane takav u produkciji, uzimam Porše u inat.

i spolja mi je nešto "buđaviji" nego prvi ima neke čudne linije kao da su ga "umirili" bez razloga ... a volan ne bih komentarisao. ali ono, ne bi bio tesla da nema nešto tog tipa da "šokira".

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
4 hours ago, dovlagsi said:

na vest da je u Srbiju stigao novi C4, kako vam je bi otopio ekrane od ružnoće, evo obavijest o novom DS4. 

benzin puretech 130, 180, 225 KS

dizel 130 KS bluehdi

plug-in 🔌 puretech 180 + struja = 225 KS

 

 

 

DS-4-2022-800-2c.jpg

Dopada mi se generalno pravac na koji razvijaju enterijer, malo videli od tesle, malo skapirali da ljude zanima ekran (ili više njih) i onda se na to fokusiraju, a trude da ostalo bude "minimalizam" ili makar neke linije koje to prate, deluje mi kao da lagano odlazimo od onih "hm, kako da dizajniramo dugmiće za klimu da izgledaju što originalnije" fazona. 

Doduše sad kad pominjem gomilu ekrana, kako li će da izgledaju popravke toga kad krenu mrtvi pikseli, pucanje osvetljenja i tako to :)))

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, togFU said:

Ovo bi mi bilo bar deset puta bolje da nije crossover, nego da je ostao normalan auto... dakle mane:

- previše liči na pežo
- usrani crossover trend
+ zadnji deo i ti "ice" farovi sabijaju, meni jedini lep deo ovog automobila

pa sad će sve više i više sve da liči kad rokaju na istim osnovama koglomerati auto industrije koji su se svi spojili koji su mogli. i onda naprave jednu bazu i rokaju sve žive brendove po tome 😞

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, togFU said:

Ovo bi mi bilo bar deset puta bolje da nije crossover, nego da je ostao normalan auto... dakle mane:

- previše liči na pežo
- usrani crossover trend
+ zadnji deo i ti "ice" farovi sabijaju, meni jedini lep deo ovog automobila

Mislim da će DS4 da kida kako izgleda uživo. Ima mana, meni se ne sviđa taj njihov signature lights napred i mislim da ima previše "prelamanja" u dizajnu, ali overall je jedan od boljih danas. 

A krosoveri su u modi i svi hečevi će da lagano prelaze u krosovere. Sa tim u vezi, stavljam par slika Formentora da bacimo po koji koment i paralelu:

Cupra-Formentor-2021-800-05.jpg

Cupra-Formentor-2021-800-23.jpg

 

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, dovlagsi said:

A krosoveri su u modi i svi hečevi će da lagano prelaze u krosovere.

Znam, zato sam i napisao "usrani trend" ... jednostavno to me nervira, iako naravno ja nemam moć da to promenim (osim ovde da vičem "SRANJE!!!1"), ali to opet ne znači da ću zato što je moderno da to prihvatim i da će mi postati kul 🙂

Što se cupre tiče, mislim da i tu važi ona priča što si pomenuo za DS, da će da izgleda mnogo bolje uživo - video sam nedavno onaj neki njihov standardni SUV u nekoj ljubičasto-plavoj boji, baš sam se prijatno iznenadio koliko dobro izgleda.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, togFU said:

Znam, zato sam i napisao "usrani trend" ... jednostavno to me nervira, iako naravno ja nemam moć da to promenim (osim ovde da vičem "SRANJE!!!1"), ali to opet ne znači da ću zato što je moderno da to prihvatim i da će mi postati kul 🙂

Što se cupre tiče, mislim da i tu važi ona priča što si pomenuo za DS, da će da izgleda mnogo bolje uživo - video sam nedavno onaj neki njihov standardni SUV u nekoj ljubičasto-plavoj boji, baš sam se prijatno iznenadio koliko dobro izgleda.

ja sam video jaris novi na ulici i ono izgleda kao nešto što nikad tojota ne bi napravila kako dobro izgleda :))) šteta što je iznutra kineska plastika, ali spolja bolji efekat pravi nego onaj CHR koji je isto solidno lep spolja.

meni je krosover bezveze samo zato što spaja najgore iz oba sveta - niti je veliki auto da sve potrpaš šta bi da staviš itd, a nije ni mali pa je glup i za parkiranje itd - ne volim te automobile što se zadnj deo tako spušta kao neki kroasan, pa ima gomilu objektivno ili subjektivno skučenog prostora.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Lucky said:

Doduše sad kad pominjem gomilu ekrana, kako li će da izgledaju popravke toga kad krenu mrtvi pikseli, pucanje osvetljenja i tako to :)))

Ja sam iskreno mislio da će to biti katastrofa, ali zaista nisam primetio ni kod jednog automobila neka ozbiljna bagovanja sa te strane. Iako uglavnom ti sistemi izgledaju potpuno rudimentarno u odnosu na u tom momentu aktuelne telefone i tablete, deluje da su zapravo zaista mnogo izdržljiviji. Pogotovu kad uzmemo u obzir da rade i na -20 i na +40 koliko u kolima bude leti. Ja sam recimo u Focusu naknadno ugradio bukvalno neki onaj kao kineski GPS koji ide mesto fabričkog i moram priznati da me je 6-7 godina poslužio baš lepo, stvarno nemam zamerki. A recimo u isto vreme da sam uzeo neki kineski telefon iz krš klase verujem da ne bi potrajao više od 2-3 godine.... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...