Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

17 hours ago, togFU said:

a sa strane audi a3, naravno

vise Leon nego A3

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

17 hours ago, togFU said:

a sa strane audi a3, naravno

taj dizajn audija je izgleda neizbežan, mada vrh podseća na leon

 

12 hours ago, Dule_smor said:

koji debili, pa ne možeš samo da "preskočiš" na D1 obuku, pre nje mora da se završi C, a osim ako nisu menjali zakon nešto specifično, između C i D mora da prođe dve godine profesionalne vožnje. Doduše možda za taj D1 idu neka druga pravila. tu je činjenica da samo jedna auto škola iz bečeja vrši obuku za D1 zapravo najmanji problem.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Quote

 

Sve se odigralo na prostoru benzinske pumpe, a zbog tuče i oštećenja automobila tri muškarca: M. T. (75) i njegov sin T. T. (46) iz Travnika, kao i državljanin Austrije A. T. (31) zaradili su krivične prijave.

“Nezavisne” saznaju da je do obračuna došlo zbog gužve na granici kada je A. T sa prostora pumpe pokušao da se ubaci u kolonu u kojoj su u golfu bili otac i sin. 

Kako je saopšteno iz Policijske uprave Gradiška, policiji je prijavljeno da je na prostoru bezninske pumpe u pomenutoj ulici došlo do fizičkog obračuna više lica, te da su oštećena dva automobila.

 

jedna od glavnih informacija u vesti je da su bili u golfu :)) bosna ofc :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 1/18/2019 at 4:04 PM, dovlagsi said:

bmw-grille.jpg

bmw.thumb.jpg.9c6388d0284c5ceb893f7d1f9143fdf5.jpg

 

hahaha, bukvalno izgleda kao neko prase (ona "prava" verzija).

Inače, Parking Servis odlučio da nas obraduje i novom zonom i novim cenama:

Quote

 

Beograd će uskoro dobiti novu parking zonu, mogućnost produženog ostavljanja vozila u dosadašnjim (30 ili 60 minuta), ali će uz ove novitete uslediti i poskupljenje kazni za parkiranje za skoro 1.000 dinara!

Dosadašnja cena kazne, odnosno kako je u “Parking servisu” zvanično nazivaju “dnevne karte”, bila je jedinstvena u sve tri zone i iznosila je 1.870 dinara, odnosno upola manje ukolio se plati u roku od osam dana.
 
Međutim, ako gradonačelnik dr Zoran Radojičić aminuje odluku “Parking servisa” koju je doneo Nadzorni odbor ovog javnog preduzeća 18. januara ove godine, ubuduće će beogradski vozači kaznu za nepropisno parkiranje plaćati od 1.960 do 2.800 dinara.

Ako je za utehu, vozači će i dalje imati mogućnost da plate samo 50 odsto ovih iznosa ukoliko uplatu izvrše u roku od osam dana.Novim cenovnikom predviđeno je da se kazna razlikuje po zonama. Tako će u prvoj koštati 2.800 dinara, koliko i u novoj A zoni.

U drugoj cena dnevne karte iznosiće 2.520, a u trećoj 1.960 dinara.Pored ove novine koja će najteže pogoditi nesavesne vozače, kao što je najavljeno, uvodi se nova ekstra ili luksuzna zona pod zvaničnim nazivom “A” zona.

U njoj će biti dozvoljeno 30 minuta parkiranja koji će koštati 100 dinara. Kako su ranije rekli za “Blic” iz Sekretarijata za saobraćaj, ova zona protezaće se na potezu između ulica Brankove, Carice Milice, Gračaničke, Pariske i Karađorđeve.

Konačno, treća važna odluka je da će u svim zonama biti obezbeđeno dodatno vreme parkiranja, negde 30, a negde svih 60 minuta. U prvoj (crvenoj) zoni u kojoj je dozovljeno zadržvanje od sat vremena po ceni od 56 dinara, biće omogućeno još dodatnih 30 minuta ostavljanja vozila, ali će taj bonus koštati 100 dinara.
U drugoj (žutoj) zoni, u kojoj sat inače košta 48 dinara biće moguće uplatiti produženi sat po ceni od 180 dinara, a u trećoj (zelenoj) zoni (započeti sat 41 dinar) biće dozvoljeno duže zadržavanje od sat vremena koje će koštati 140 dinara.

 

 

Korisna stvar je ovo za dodatnih 30 min ili 60 min u nekoj od zona, nekada baš znači da ne moraš da prebacuješ auto za još tih pola sata, mada nije povoljno.

Link to comment
Share on other sites

Novi Klio https://www.b92.net/automobili/aktuelno.php?yyyy=2019&amp;mm=01&amp;nav_id=1499385

svidja mi se, evolucija postojećeg, a opet malo vuče na Megan. I unutra mi je dopadljiviji od sadašnjeg, deluje I da su korišćeni materijal bolji. Mada, čekamo da vidimo onaj startni, do 10K na šta će da liči :) kapiram da će taj ovde najviše da se prodaje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manson said:

Mada, čekamo da vidimo onaj startni, do 10K na šta će da liči :)

Ne verujem da ces taj ikada i docekati :) Trenutno postoji jedan model Clia, koji je pritom na 2 meseca od penzije, koji je kod nas 9990 eur, a taj nema cak ni klimu :))) Onaj neki iole pristojan je 11.300 eur sada, naravno sa najslabijim benzinskim motorom, a novi ce sigurno biti znacajno skuplji. 

S druge strane vozio sam se nedavno u ovoj odlazecoj generaciji Clia i unutra je skroz pristojan, rekao bih cak dosta bolji od Megana prethodne generacije u osnovnoj opremi. Tako da ovaj moze da bude samo bolji. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

On 1/23/2019 at 8:30 AM, dovlagsi said:

renault u restilizovanom twingu, u baznoj opremi sa obicnim radio uredjajem daje krug na sredini sa držačem mobilnog telefona, da ga koristiš za mlatimudiju, fino

Renault-Twingo-2019-1280-1c.jpg

zar nije ovo prvi uveo Fiat na Pandi? tipa ovo:

Fiat-Panda-2017-1280-08.jpg

On 1/29/2019 at 5:18 PM, manson said:

Novi Klio https://www.b92.net/automobili/aktuelno.php?yyyy=2019&amp;mm=01&amp;nav_id=1499385

svidja mi se, evolucija postojećeg, a opet malo vuče na Megan. I unutra mi je dopadljiviji od sadašnjeg, deluje I da su korišćeni materijal bolji. Mada, čekamo da vidimo onaj startni, do 10K na šta će da liči :) kapiram da će taj ovde najviše da se prodaje.

lep indeed, pitanje je cena - ume nekad reno da iznenadi, ali te jeftine verzije jedva da imaju volan.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Quote

 

U ponedeljak 18. februara stupaju na snagu izmene u sistemu parkiranja u glavnom gradu.

Kako je ranije najavljeno, biće zonirano 2.000 novih parking mesta u najužem centru gradu, kao i na Novom Beogradu.

Biće uvedena nova zona, zona A u okolini Kosančićevog venca, gde će parkiranje biti moguće samo pola sata. 

Takođe, uvodi se i novina kada su u pitanju tri postojeće zone - crvena, žuta, zelena. 

U crvenoj zoni, u kojoj parkiranje traje jedan sat, moći će da se doplati pola sata za parkiranje, dok će u žutoj i zelenoj zoni moći da se doplati dodatni sat bez preparkiranja. 

Cena preplatnih kartica za stanare zgrada u tim zonama neće se menjati. 

Biće uvećane kazne za one koji ne poštuju pravila parkiranja u zonama, pa će kazna za crvenu zonu sa 1.870 biti povećana na 2.800 dinara. 

I dalje će važiti popust od 50 odsto, ako se kazna plati u roku od osam dana.

 

 

Slika-1-web.jpg

Izmene-u-parkiranju.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

auuu što će biti lepih i dobrih gradskih autića - evo i novi Pežo 208 i novi Pežo e-208!

Pežo 208 će imati SAMO trocilindrični benz sa 3 nivoa snage (do 130 KS) i jedan dizel.
Pežo e-208 će biti skroz EV, 100% struja sa 100 kW snage, 260 Nm, 8 sek do 100 kmh i sa rejndžom od 340 km.
izuzetno me zanima koja će biti cena, jer ovo je prvenac svoje vrste!

Peugeot-e-208-2020-1280-01.jpg

Peugeot-208-2020-1280-08.jpg

Peugeot-208-2020-1280-11.jpg

Peugeot-208-2020-1280-12.jpg

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...