Jump to content

zanimljivi video klipovi


Guest

Recommended Posts

ja ga mozda i razumem na neki nacin... kad sam gledao klip osecao sam se kao neki 'svemirski covek' koji se otudjuje od hrane kao robe za koju se 'boris' (ono, da je uzgajas, ili da ulovis ili bilo kakav trud da ulozis) 
razdvajamo hranu na molekule/hemijske sastojke, sve stavljamo u rezervoare, i onda masina nam pravi nesto sto u prirodi pravi biljka ili zivotinja.
Nem pojma. nekako,hrana ne treba tak'a da bude :D

sida sida e pa sta je, ako je sida nije rak

Link to comment
Share on other sites

ja ga mozda i razumem na neki nacin... kad sam gledao klip osecao sam se kao neki 'svemirski covek' koji se otudjuje od hrane kao robe za koju se 'boris' (ono, da je uzgajas, ili da ulovis ili bilo kakav trud da ulozis) 

razdvajamo hranu na molekule/hemijske sastojke, sve stavljamo u rezervoare, i onda masina nam pravi nesto sto u prirodi pravi biljka ili zivotinja.

Nem pojma. nekako,hrana ne treba tak'a da bude :D

Brate... ja čekam već cirka 30 godina da konačno naprave food replicator, a ti tako :P

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

ja ga mozda i razumem na neki nacin... kad sam gledao klip osecao sam se kao neki 'svemirski covek' koji se otudjuje od hrane kao robe za koju se 'boris' (ono, da je uzgajas, ili da ulovis ili bilo kakav trud da ulozis) 

razdvajamo hranu na molekule/hemijske sastojke, sve stavljamo u rezervoare, i onda masina nam pravi nesto sto u prirodi pravi biljka ili zivotinja.

Nem pojma. nekako,hrana ne treba tak'a da bude :D

pa sta radis kada varis i i****s :) 

 

ovo je super, nadam se da cemo za 10 do 20 godina svi imati jedan ili dva stampaca u kuci i sve sto treba da kupujes su osnovni elementi koje doneses u svoju jazbinu napunis replikator i vozi ... 

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Meni je samo malo cudno to "3D printed" ime. Mislim,r azumem i kako i zasto, samo bi mi bilo malo logicnije i prirodnije da su mu dali neko "kuhinjskije" ime. Kompjuterski termini mi ne bude apetit. Ovo mi je sad interesantno, i jedva cekam da se igram sa tim, ali bih voleo neki termin koji mi automatski probudi apetit. Ovako, itekako razumem osecaj koji je objasnio OTAC, i koji sigurno nije jedini sa takvim osecajem.. jeste da se jede, ali nekako veze sa hranom nema.

 

Mislim, zeludacna kiselina vari i eksere, a ja sam svejedno hranofil, plus volim da se igram sa hranom, tako da mi je ovo interesantno. Samo mislim da je naziv mogao biti malo srecnije odabran. To ih je verovatno marketing department ubedio da tako treba jer zivimo u tehnoloskoj eri i tako te gluposti koje su ih ucili na njihovoj verziji Megatrenda, i oni nastrebali napamet i dobili 10.

Link to comment
Share on other sites

što?

 

Pa nemam pojma, evidentno neće još "puno vode morati da protekne" do trenutka kada ti kažeš, hoću ... jabuku (npr) i ono printer isprinta lopticu neku i "posoli" veštačkim ukusom jabuke i kao teraj.

 

Meni je samo malo cudno to "3D printed" ime. Mislim,r azumem i kako i zasto, samo bi mi bilo malo logicnije i prirodnije da su mu dali neko "kuhinjskije" ime. Kompjuterski termini mi ne bude apetit. Ovo mi je sad interesantno, i jedva cekam da se igram sa tim, ali bih voleo neki termin koji mi automatski probudi apetit. Ovako, itekako razumem osecaj koji je objasnio OTAC, i koji sigurno nije jedini sa takvim osecajem.. jeste da se jede, ali nekako veze sa hranom nema.

 

Mislim, zeludacna kiselina vari i eksere, a ja sam svejedno hranofil, plus volim da se igram sa hranom, tako da mi je ovo interesantno. Samo mislim da je naziv mogao biti malo srecnije odabran. To ih je verovatno marketing department ubedio da tako treba jer zivimo u tehnoloskoj eri i tako te gluposti koje su ih ucili na njihovoj verziji Megatrenda, i oni nastrebali napamet i dobili 10.

 

Na CES-u su, tu ime mora biti "kompjutersko" jer je takav događaj. Naravno da bi/će komercijalna verzija imala/ti neko prihvatljivije ime.

Link to comment
Share on other sites

nema tome praktične i masovne primene bar još tridesetak godina minimum, a najverovatnije i više. Mada kontam da već sada može da se ugradi i kafomat/sokomat da bude integrisan sa štampačem. Pa ti za tri sata isprinta šolju i onda nalije sok/kafu/štagod. Kvalitet hrane ne verujem da može da bude loš(iji nego inače) jer se pravi od prehrambenih sastojaka kao i sva druga hrana u prodavnicama, u ovom slučaju štampa šećerom slatkiše. No, koncept je tu, sada ga samo treba usavršiti.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

 

"TALKING HEADS" (GADAJACE GLOWY): a short documentary, directed by Krzysztof Kieslowski in 1980, turns a simple idea into a masterpiece: ordinary people of different age and background in Poland were asked 3 simple questions. Their spontaneous responses reveal the way they see life…

  • Upvote (+1) 2

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Meni je samo malo cudno to "3D printed" ime. Mislim,r azumem i kako i zasto, samo bi mi bilo malo logicnije i prirodnije da su mu dali neko "kuhinjskije" ime. Kompjuterski termini mi ne bude apetit. Ovo mi je sad interesantno, i jedva cekam da se igram sa tim, ali bih voleo neki termin koji mi automatski probudi apetit. Ovako, itekako razumem osecaj koji je objasnio OTAC, i koji sigurno nije jedini sa takvim osecajem.. jeste da se jede, ali nekako veze sa hranom nema.

 

Mislim, zeludacna kiselina vari i eksere, a ja sam svejedno hranofil, plus volim da se igram sa hranom, tako da mi je ovo interesantno. Samo mislim da je naziv mogao biti malo srecnije odabran. To ih je verovatno marketing department ubedio da tako treba jer zivimo u tehnoloskoj eri i tako te gluposti koje su ih ucili na njihovoj verziji Megatrenda, i oni nastrebali napamet i dobili 10.

 

Ili taj koncept postoji pre nego su ga implementirali za hranu, a sluzio je za 3d stampanje i stoga 3d stampanje.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

"TALKING HEADS" (GADAJACE GLOWY): a short documentary, directed by Krzysztof Kieslowski in 1980, turns a simple idea into a masterpiece: ordinary people of different age and background in Poland were asked 3 simple questions. Their spontaneous responses reveal the way they see life…

Одличан клип, клинка на 1:56 разбила са интроспекцијом.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nikom nisu cudni njihovi odgovori? Mislim na pitanje "Ko si ti?" velika vecina bi kao odgovor dala zvoje ime zar ne? Ne kazem puno ime i prezime nego ono, kako te ljudi zovu i kako se predstavljas ljudima. Ja kad me neko pita to ja kazem "Ja sam Pekar" jer to mi je i nadimak i profesija. Sigurno ne krenem da drobim kako sam niko ili nisam siguran ko sam, koje su mi mane ili vrline.

 

Jel trik u prvom pitanju? Mislim prvo sto ih pita je godina rodjenja, jel to neki okidac da krenu sa preispitivanjem sebe? Tako mi se cini. Mozda je izgubljeno u prevodu ili kulturna razlika, mozda ono sto ja smatram kao odgovor na "Ko si ti?" nije isto kod Poljaka. 

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

@Pekar

Нису им чудни одговори, штавише ближи су суштини питања него они што су одговарали навођењем свог имена и професије.

 

Posto pitanje "ko si ti" samo bez ikakvog uvoda znaci da treba da filozofiras o svojoj nistavnosti.

 

Ocekivao sam vise tj bolja pitanja tj da pitanja zapravo izazovu zeljeni odgovor, a ne da on zavisi od toga koliko ispitanik zeli da kenja.

  • Upvote (+1) 2

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Не значи.

Нису потребна боља питања како би навео некога да "кења" о себи, људима је омиљена тема за причање она о њима.

Да смањим ланац твојих реакција, да, испитивање је могло да буде много занимљивије.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni na nacin kako odgovaraju na pitanja, ne svojom sadrzinom nego intonacijom i govorom tela, vise izgleda kao da su ili imali vremena da spreme odgovor, ili su citali neki tekst. Mozda mi par njih zvuci kao da su iskreno odgovarali bez neke pripreme.

this, ovi odgovori su sve samo ne spontani

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...