Jump to content

intel i5 3570k ili fx8350 za igre ?


onlinepikanje

Recommended Posts

i5-3570 sa Asrock Z77 extreme4

FX-8350 sa Asus M5A99x EVO rev2.0

Mada bi mozda najbolje bilo uzeti FX-8320 i tu plocu iznad i dobro ga klokovati, posto ima osetno nizu cenu od 8350 a prakticno su isti procesori i uglavnom imaju slicne domete sto se klokovanja tice.To je ono sto bi ja uradio za sebe, mozda to tebi nece odgovarati :=)

I5-3570 je najbolji izbor i sigurno je bolji od bilo kog od ovih AMD procesora za cisto igranje ali ako ni njega neces ni malo da klokujes u tom slucaju ni njega ne bi uzeo!

Dakle ako neces da klokujes uzeo bi 3470 i neku h77 plocu ... recimo MSI ZH77A-G43. Ploca nije namenjena za klokovanje kao ni procesor medjutim radice tiho i pouzdano a brz je procesor po default i terace sve igre bez problema a sve to dosta jeftinije nego procesori iznad, mislim da kod intela za ljude koji ne klokuju trenutno best buy procesor. Pare koje ustedis mozes da stavis u dzep ili da ulozis u dosta bolju grafiku i verovatno ces vise dobiti na performansama nego da klokujes 3570 ili da ti on stoji na default podesavanjima sa slabijom grafikom.

Nadam se da sam pomogao :)

Edited by StormScion
  • Upvote (+1) 1

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Ne preporucujem sabretooth a ni 2500 preskup je ... jeste kvalitetan ali je 3570 bolji. Doduse 2500 vadi vece klokove ali je 3570 brzi tako da ono :)

Posto vec znas sta hoces nema svrhe da pitas 3570 :)

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Ja da sam na tvom mestu bih uzeo 3570 i recimo asrock pro 3, njegova cena je ok... Ali ako već raqzmišaljaš da uzmeš ploču od milion maraka (šalim se) bolje deinvestiraj u slabiju ploču i uzmi npr. 3770k i klokuj ga na mrtvo, ili još bolje za igre uloži te pare u apgrejd grafike na recimo safirov 7970 ghz vapor x i ta konfiguracija će te služiti još bilion godina. Gruvaj grafiku i zaboravi procesor (2500 i neka ok ploča su više nego super) i napucaj gpu.

Link to comment
Share on other sites

@Nidza bas bi u tom slicaju bio bolji izbor 8350. Uglavnom je bolji od 3570 kada mogu da mu se iskoriste sva jezgra. Recimo kada igras samo WOT onda 3570 je bolji jer je igra uboga i radi samo na jednom threadu a tu je intel mnogo bolji :)

8320 trenutno best buy u tom cenovnom rangu ( 150 do 200e)

Edited by StormScion
  • Upvote (+1) 1

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...