Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

@highli

postavi se u moju situaciju i reci mi sta bi ti uradio.

kevu nemam od 3ce godine, cale mi rekao imas 18 ae pozvoz. zivim kao podstanar placam 100e plus troskovi, za hranu mi pukne mesecno100-150e a plata mi je 400-500e.

nisam zavrsio faks a i da hocu ko ce da mi garantuje posao i vecu platu od trenutne?

Kad bi neki ljudi skocili sa visine svog ega na visinu svoje inteligencije - poginuli bi definitivno.

Link to comment
Share on other sites

@highli

postavi se u moju situaciju i reci mi sta bi ti uradio.

kevu nemam od 3ce godine, cale mi rekao imas 18 ae pozvoz. zivim kao podstanar placam 100e plus troskovi, za hranu mi pukne mesecno100-150e a plata mi je 400-500e.

nisam zavrsio faks a i da hocu ko ce da mi garantuje posao i vecu platu od trenutne?

Ma Trpy nonstop prca streberke, nikad nije maserke, frizerke i konobarce pa je malo ljubomoran jer se zna da se one najbolje jebu! Matori imas svu podrsku rura, pod uslovom da slikas kuje na brodu i kacis ovde!

Edited by ducky
  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Pa stvarno truper nije realan i mraci mnogo. Kolko sam primetio ljudi koji su u ITu dosta retko umeju da vide oko sebe kakvo je sranje, a i kad vide u fazonu su "uci skolu, trudi se, radi, i mozes da uspes"... e pa brate, ne mozes.

Osim toga, postoje perspektive i na tom brodu i to jako dobre (licno znam za 2 slucaja gde su ljudi iz ovog beznadja otisli na brod, i to sa zavrsenim fakultetima).

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

razumem ja potpuno ljude koji su zavrsili neke ne 'chunga lunga' fakultete i imaju preterane plate pa su ovde u srbiji i pokusavaju da je odrze u zivotu. ali su to ljudi kome su roditelji od malena usadili takvu ideju. nismo svi takve srece.

Kad bi neki ljudi skocili sa visine svog ega na visinu svoje inteligencije - poginuli bi definitivno.

Link to comment
Share on other sites

Znači, poenta je u tome kako su te roditelji vaspitali i šta su ti govorili? Pa ja da sam slušao svoju kevu, danas bi bio doktor i imao 80 pacijenata dnevno za male pare (poz Dule :tf:)

Ja ne pričam da ti je lako, i da je sve moguće, samo nije ni ovde toliko baš crno ko što gomila ljudi kaže. Tj, napolju nije baš toliko dobro i ne čekaju samo tebe da ti daju velike pare. Videćeš i sam posle tog broda, vratićeš se izmrcvaren i ubijen u pojam, a opet nećeš ne znam koliko uštedeti. Jer, kad si godinu dana u 7 kvadrata i radiš po 12 sati dnevno, željan si svega i nemaš meru

Vi ste zajahali troopera bespotrebno, dečko jednostavno prednost daje obrazovanju i usavršavanju sebe, a ne brodu i sličnim varijantama na godinu dana, koje ti neće ne znam kako doprineti u karijeri

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ma Trpy je obican zec, zna da nije dovoljno snalazljiv da u zivotu uspe sam za sebe, tako da je morao da zavrsi faks i radi za drugog da bi preziveo. Sad misli da svi trebaju tako i da je on u pravu! Trpy brate koji ti je kurac!?

Link to comment
Share on other sites

Vi ste zajahali troopera bespotrebno, dečko jednostavno prednost daje obrazovanju i usavršavanju sebe, a ne brodu i sličnim varijantama na godinu dana, koje ti neće ne znam kako doprineti u karijeri

Kad shvati da nisu svi imali sposobnost, mogucnost i odgovarajuci support u zivotu da urade ono sto su zeleli, onda ga necu/cemo jahati. Ne jase on decka koji je neradnik, a sere o tome kako je ovde sranje, nego jase decka koji ocigledno je imao pakao od zivota i sad kad je konacno dobio mogucnost da bar malo promeni film u glavi i dosao ovde da podeli svoju happy-happy-joy nadje se neko (citaj: trooper) da ga nasisa qrcem bezveze. E, kako on jase nekog - tako mi jasemo njega.

@You: A ovo generalno vazi i za tebe. Ukapiraj, nije tesko, da je njemu ovde sranje, da hoce promenu, da se odvazio na veliki korak u zivotu i prekini da namestas kravatu dok pises postove.

Edited by BarcaS take 2
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

@highli

nemoj bukvalno da me shvatis kad kazem roditelji ti usadili ideju. hocu da kazem da je moj cale fizikalac kao i ja sad, i ja sam bio ubedjen da je najbolji zivot, zivot zanatlije. dok nisam poceo da gledam svet svojim ocima, a tad je vec bilo malo kasno da popravis ocene pa da upises bolju srednju. a sto se tice karijere na brodu, raspitaj se kod nekog ko je odradio bar 5 ugovora.

Kad bi neki ljudi skocili sa visine svog ega na visinu svoje inteligencije - poginuli bi definitivno.

Link to comment
Share on other sites

Znači, poenta je u tome kako su te roditelji vaspitali i šta su ti govorili? Pa ja da sam slušao svoju kevu, danas bi bio doktor i imao 80 pacijenata dnevno za male pare (poz Dule :tf:)

Ja ne pričam da ti je lako, i da je sve moguće, samo nije ni ovde toliko baš crno ko što gomila ljudi kaže. Tj, napolju nije baš toliko dobro i ne čekaju samo tebe da ti daju velike pare. Videćeš i sam posle tog broda, vratićeš se izmrcvaren i ubijen u pojam, a opet nećeš ne znam koliko uštedeti. Jer, kad si godinu dana u 7 kvadrata i radiš po 12 sati dnevno, željan si svega i nemaš meru

Vi ste zajahali troopera bespotrebno, dečko jednostavno prednost daje obrazovanju i usavršavanju sebe, a ne brodu i sličnim varijantama na godinu dana, koje ti neće ne znam kako doprineti u karijeri

Sve to stoji, ali ne znam koliko vi sto ste u ITu uopste i osecate kakva je situacija kod nas?

Mislim samo primer. Otvoris bilo kakve oglase za posao kod nas. Ako nisu neki low level poslovi u trafici za 25k din, neko trazi programere, developere, vebdizajnere i slicno.

Drugim recima.. kod nas "obrazovanja i usavrsavanje sebe" radi kod nas 99% ako si zavrsio neki takav fakultet i obrazovao se u tom smeru. Sve ostalo je jad i beda. Nemaju svi takve afinitete, niti ih interesuje ta industrija. Bez preterivanja mogu da kazem na primer za svaki oglas za poziciju arhitekte postoji 200 oglasa za programere.

  • Upvote (+1) 1

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Poslao sam ja trpiju na PM da li ima ista protiv ovakve zajebancije. Ko ovo shvati bilo kako drugacije osim sprdnje, treba da se zapita.

kakve veze ovo ima sa trupijem? postao si dosadan i ponavljash isto u poslednjih 3 posta, batali :)

Link to comment
Share on other sites

Znači, poenta je u tome kako su te roditelji vaspitali i šta su ti govorili? Pa ja da sam slušao svoju kevu, danas bi bio doktor i imao 80 pacijenata dnevno za male pare (poz Dule :tf:)

Ja ne pričam da ti je lako, i da je sve moguće, samo nije ni ovde toliko baš crno ko što gomila ljudi kaže. Tj, napolju nije baš toliko dobro i ne čekaju samo tebe da ti daju velike pare. Videćeš i sam posle tog broda, vratićeš se izmrcvaren i ubijen u pojam, a opet nećeš ne znam koliko uštedeti. Jer, kad si godinu dana u 7 kvadrata i radiš po 12 sati dnevno, željan si svega i nemaš meru

Vi ste zajahali troopera bespotrebno, dečko jednostavno prednost daje obrazovanju i usavršavanju sebe, a ne brodu i sličnim varijantama na godinu dana, koje ti neće ne znam kako doprineti u karijeri

ja znam par primera koji su poceli na prekookeanskim brodovima i sada rade u jakim firmama za dobre pare. konkretno plovidba dunavom, ali ne rade neki random posao, nego su visoki menadzeri, tako da mozes doprineti karijeri.

sa druge strane, imas ljude koji odu na takva mesta da zarade, vecinu tamo potrose i da se provedu ili nesto peto. to isto ne smatram da je "gubljenje vremena" ako nista usavrsis jezik, a i verujem da je OGROMNO zivotno iskustvo, ili se to ne racuna vise? SAMO POSLOVNO ISKUSTVO MATORI!

nisam ja "zajahao" trupera nesto zlonamerno, samo kazem da je glupo svaki put na pomen te price da (pa mogu reci slobodno napadno) gura svoj trip, posto jednostavno nema svako taj njegov trip, niti je svako u njegovoj zivotnoj situaciji

  • Upvote (+1) 1

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

kakve veze ovo ima sa trupijem? postao si dosadan i ponavljash isto u poslednjih 3 posta, batali :)

Pa u sva tri posta se obracam trpiju te da je sujetan, te da je zavidan, te da zivi u balonu.

Al boli me kurac, dobio sam dozvolu, rekao je "samo vozi!" Ma idemo bre trpy brat po lajfstajlu!

A kad je mene trolovao za Pakistance, gde si bio?! :D

Tebe Duljo i ja nismo trolovali. Zaista si fejlovao.

Link to comment
Share on other sites

chek ti mislish da sam ja retard? :) pa nish', ajd' ti samo vozi pa da vidimo dokle cesh stici :)

Pa "ne vozim" ja tako inace, zajebavao sam trupija i iskljucivo trupija, a prethodno sam ga pitam da li mu smeta. Znaci komentarisao sam njegove postove i "zakljucivao" (totalno pogresno) sta on razmislja ne bih li ga potprcavao! Ali evo, rekao si da prestanem, prestao sam :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...