Jump to content

StarWars - fully operational battlestation topic


SIN

Recommended Posts

Par pitanja:

Spoiler
  1. Jel ono gornja polovina Darth Maula na kraju? Koji moj?
  2. Kada se film dešava? Pošto mi deluje nekako nabudženo u timeline
  3. Da li je Enfis Nest osnivač Pobune?
  4. Zašto bi Čubaka, oficir Republike na pravednoj misiji otišao da pljačka za Hatove?
  5. Zašto Crimson Dawn krade gorivo od samih sebe, tj. Imperije? Cela akcija sa pljačkom voza je na kraju nanela neprocenjivu štetu za Imperiju, tako i da je neki sting, to bi bio ekvivalent nasukanja nosača aviona da bi zaplenio 10kg kokaina
  6. Kada je Imperija počela da regrutuje za svoje redove? Zar nisu još uvek bili isključivo na klonovima? 

 

Link to comment
Share on other sites

 

34068384_10215405913517827_1959832807396

1. Darth Maul je vrlo zhiv, sto nije surprise za gledaoce Clone Warsa i Rebelsa (kontra medicinskim saznanjima 21 veka, lghtsaber ga je kauterisao pri secenju i gornja polovina je prezivela i posle nasadjivana na nekoliko robotskih tela)
2. Film se desava u neko doba izmedju ep3 i pocetka Rebelsa, (Rebelsi su 14 godina nakon ep3, a ep4 je 19 godina nakon ep3) also, posto Han u ep4 ima 29 godina a u Solou bi trebalo da je na pocetku (valjda) 17-18 + 1-3 godine za obuku/whatever to znaci da je prozor za odigravanje filma od 5 godina posle ep3 do 14 godina posle ep3, yay science =oD
3. nije nigde receno da jeste, pa bih ja rekao da nije =o)...tj po kakonu Rebel Alliance je bukvalno alijansa vise pobunjenickih grupa sirom galaksije gde su centralno postavljeni politicari ko dzhimi smits i mon mothma koji su uspeli da spoje x grupa sacinjenih od raznih otpadnika (kao grupa koju vodi forest vitaker), bivseg republickog/imperijalniog osoblja i oslobodjenih strucnjaka na prinudnom radu =o)
4. posto stare knjige vise ne vazhe, nova chuijeva istorija je da je u nekom trenutku tokom borbi sa imperijom (mozda cak i josh na kashyyku kad se borio uz jodu (kada nije bio oficir glavne republicke armije, vec deo vukijevskih snaga)) zarobljen, nakon sto ga han oslobodi i chui mu da besu, to postaje primarni zakon u njegovom zivotu =o))
5. Maul nije imperija, nego free agent čija primarna misija je da uništi Kenobija kojim je opsednut i većina stvari koje radi je da gomila moć neophodnu za obračun sa Kenobijem...i ostalima koje u datom trenutku percipira kao protivnike. Tokom godina pokrivenih clone warsima i rebelsima Maul se borio i protiv Imperatorovih agenata i uz njih...naravno, sve to je slabo opradanje za traljavo napisan "legendarni kessel run" =o)
6. fejz-autovanje pocinje vec 6 meseci nakon ep3, nakon nekoliko pobuna klonova protiv imperije, do ep4 klonova vise nema ni u Vejderovoj 501 legiji (koja je kao bila sacinjena od najboljih klonova sa idealno ispranim mozgovima pa se nikad nisu bunili nego su klali po komandi, divni ljudi =oD)

sve u svemu, nije film toliko shupalj koliko je nepotreban =oD

svakom ko ima problem sa ovim filmovima savetujem da pogleda The Last Starfighter, ne radi uporedjivanja stepena kvaliteta nego kao podsetnik na mindset koji treba imati kada se sw filmovi gledaju =o)

Link to comment
Share on other sites

Nisam još odgledao Soloa ali jedan interesantan podatak

https://www.forbes.com/sites/scottmendelson/2018/06/12/box-office-solo-star-wars-bomb-flop-disney-lucasfilm-incredibles2-jurassic-world/#4c46796d39cb

Quote

Box Office: 'Solo' Is A 'Star Wars' Disaster From Every Point Of View

No, I'm not counting Warner Bros./Time Warner Inc.'s animated Clone Wars movie (a mediocre movie that was a pilot to a wonderful television series) or those Ewok movies that played theatrically here and there overseas. But in terms of live-action, theatrically-released, big-deal Star Wars movies, Walt Disney's Solo: A Star Wars Story is now doomed to be the lowest-grossing film in the franchise. With Incredibles 2 about to kick butt in North America and Jurassic World: Fallen Kingdom stomping it hard overseas, the box office fate of this Star Wars story is sealed.

With around $1.811 million yesterday (a decent -39% drop from last Monday) and a $178.5m 18-day domestic total, the Ron Howard-directed Han Solo origin story will likely end its domestic run somewhere between $205m and $210m. If it ends up below $209m, and at this point, I'd say that's likely, it'll be the lowest-grossing live-action Star Wars movie even sans any inflation or reissues. The Empire Strikes Back earned $209m in its initial 1980 theatrical release, and subsequent reissues (including the 1997 Special Edition reissue that added $67m) have brought that figure up to $290m.

U suštini iako kapiram da je film dosta ok sa nekog normalnog stanovišta koliko sam čitao po komentarima prosto se nadam da će ih ovakve stvari ipak ubediti da ne može baš da se SW univerzum toliko muze da se izbacuju film svakih šest meseci ako hoće da zarađuju masne pare na svakom. S druge strane to može da se prebaci i na ono "daj publici isključivo i samo ono što žele, ništa nemoj pokušavati novo" što će tek biti katastrofa. U očima diznija - dok ima X-Wing, Millenium Falcon i Darth Vader tu stižu pare pa onda ožive ponovo Vadera u Ep9 :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

a da ti ipak pogledas soloa, tek toliko da imas reference point pre kacenja smesnih tekstova?
za nakog ko pishe za forbes taj mendelson je ili ekstremno neupucen ili namerno barata polovicnim podacima a sve to da bi ispunio dnevnu kvotu clanaka, a ne da bi mu taj clanak imao smisla ;o)

film nije disaster u svakom pogledu, cak ni u kratkorocno fonansijskom jer sw nikad nije zaradjivao glavninu para na filmu nego na merchandisingu
a ono na kraju teksta za cars 3/coco i incredible hulk i marvel je stupidarija kojoj se samo moze smejati ( i kojom se dodatno autodiskredituje)

Link to comment
Share on other sites

Svakako sam mislio da pogledam film ali ne verujem da će to značajno uticati na njegovu zaradu :)

Nisam ulazio u dublju analizu svega što je ovaj napisao nego se samo kod mene javila nada da će Dizni da prestane da ispunjava "profit margin" sa ovako ekstremnom eksploatacijom SW univerzuma pa će malo da iskuliraju sa hiper-produkcijom. Jer kao neko ko prve 3 epizode zna napamet još od kad sam išao u školu, ko je išao na sve premijere zaključno sa The Force Awakens meni dođe negde dosta nisko na listi prioriteta da pogledam novi SW film onda malo gube tu da kažemo "bazu". Naravno nadoknade oni to klincima, ali bez baze je klincima maltene svejedno da li gledaju Marvel ili SW ili Coco :)

A što bi se reklo nada umire poslednja :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Koštao je 250 miliona do reshoots frke. Špekuliacije su razne oko toga koliko je su koštalo dosnimavanje i marketing. verovatno bez 100 miliona jedno i 100 drugo nije moglo proći, dakle bar 200, a mnogo je realnije da su marketing i dosnimavanje koštali i preko 300 u zbiru. Dakle između 50 i 100 miliona gubitka.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

navodno da je oko 250m sa reshootsima i jos 150-200 na marketing

atm je zaradio 317 u bioskopima, sto je tehnicki, sa bioskopske strane, gubitak, ali kad legne na to home theater + toys + ostali dealovi bice u zbiru vise nego pozitivan tako da ljudi u dizniju koji donose odluke preko excell tabela nece nista nauciti =o(

Link to comment
Share on other sites

snimanje "normalnog" filma kosta 2-5 miliona dolara, toliko kostaju indiji koje razne drugarske grupacije prave... eventualno do 20 miliona ali to sve preko 10 je retkost

ali veliki studiji imaju pravilo da "sve preko 20 mora da bude preko 100" jer oni moraju da datuma x budu u bioskopu i da uzmu bar pola para nazad za prvih 7 dana jer ako ne bude tako onda se racunovodje ljute....i onda da bi ispostovao rokove sve placas vise jer je brzo takodje skupo, a da bi imao spektakl moras da imas skupe glumce, skupe studije za efekte, snimanje na skupim lokacijama...pa se to sve sabere (a dosnimavanje je uvek 2-5x skuplje jer svi trazeni glumci imaju novi posao odma kad ovaj zavrsi pa onda uskladiti ponovo termine i bla bla bla =o)

mada, zarez, rofl, ti ekonomista, a a moram ja da ti pricam kako cene rastu ;oD

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ne, meni je jasna inflacija, kao ekonomisti, ali mi nije jasno šta efektivno košta toliko. udvostručile su se te brojke za 20-ak godina, i to je okej, to razumem. ali ne razumem osnovu cene. razumem i potrebu da se naduva cena (kao što pivkan košta u prodavnici 50 dinara, a na splavu 500 din, pa ono što bi uradio bilo ko za milion, "inner circle" iz Holivuda naplati 10).

koliko takosa, naćosa, šminke, kostima, glumaca, lokacija, struje, stručnjaka, čega god već, može da se kupi za 250 jbnih miliončića...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Kole said:

navodno da je oko 250m sa reshootsima i jos 150-200 na marketing

atm je zaradio 317 u bioskopima, sto je tehnicki, sa bioskopske strane, gubitak, ali kad legne na to home theater + toys + ostali dealovi bice u zbiru vise nego pozitivan tako da ljudi u dizniju koji donose odluke preko excell tabela nece nista nauciti =o(

Daće on nesumljivo pozitivan rezultat neto gledano. Problem je što mislim da likovi koji rade to preko Excela ne gledaju na nešto da treba da bude samo u plusu nego ima sigurno target profit margin i to je sigurno razdeljeno i na film i na igračke i na toalet papir i brijače. I sad ako je taj profit margin bio, lupiću potpuno, 30% a na kraju su stigli na 5% to je njima katastrofa i nešto će sigurno menjati. Jedino što mene plaši jeste što ne verujem da će ta promena biti pozitivna u smislu kvaliteta :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Naravno da će biti pozitivna. Evo pogledaj kako je i rur procvetao nakon intervencije analizočmarske grupe koja je proučavala studije.

Plus svaki ozbiljan lajfkouč će ti reći da je svaka promena dobra, da ne kažem pozitivna.

ERGO: Nema mesta za bojazan! :)

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Solo: A Star Wars Story.

zabavno smece. Prica vise rupa nego svajcarski sir, sve je previse zbrzano i traje pa sigurno barem pola sata duze nego sto bi u najoptimisticnijoj varijanti trebalo bit.f

Ima nekih kul "momenata" a ima i retardiranih do zla boga...

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

ili je zbrzano <> razvuceno ili je duzhe <> krace, ali je mini-brainfart svakako =o))

 

inace, pre neki dan je bila ova vrest da oce da iskuliraju sa tim spinof filmovima

http://collider.com/star-wars-spinoffs-on-hold/

 

a neki dan pre toga da ce boba fett film (koji radi precar james mangold) tek da pocne sa snimanjem za 2 godine znaci pre 21ve nece u bioskope =o)

Link to comment
Share on other sites

da pokusam da objasnim brainfart. sa jedne strane film kao film previse dugo traje, sa druge strane radnja u njemu divljaci do iznemoglosti.

Jedina svetla tacka filma je mladjahni Lando Karlisian, koji me je totalno ubedio da je zapravo mladjahni Lando Kalrisian. Solo nema ni zrnku smeka harrison-a.. :/

Svi ostali meh, double meh and triple meh.

 

 

 

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Odgledah Soloa. Nije los film, za razliku od ovih iz glavne price makar se nisam ni oko cega mnogo iznervirao. Ali i da ga nisam pogledao ne deluje mi da bih nesto preterano propustio. 

Spoiler

Par stvari koje su mi bas onako bole oci:

- Sasvim mi je ok ženski droid, ali mi nekako zasmetalo svo SJW sranje od strane istog. Realno je baš moglo i bez toga
- Nekako mi je glupo kad uvode nove elemente koji su bitni za funkcionisanje celokupnog tog univerzuma nakon toliko vremena i toliko ispričanih priča - sad je Koaksijum neka najbitnija stvar a do sada nismo praktično ni znali da postoji. Podsetilo me na one midi hlorine ili kako se već zovu iz prve tri epizode
- Kraj me smorio - prvo zato što je ona previše meh, bilo bi mnogo bolje da je pokušala da ga ubije kao konačna izdaja nego ovako bezveze. Takodje ubacivanje Darth Maula na kraju je bukvalno samo kao uvod u neki nastavak koji s obzirom na finansijske rezultate o kojima smo pričali se verovatno i neće desiti :)
- Način kako je postao "Solo" je mega retardiran :)

 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ima li još neko sličan osećaj kao i ja, kad je Last Jedi u pitanju, a to je da što vreme više proalzi i razmišljam o filmu, sve mi je odvratniji i besmisleniji? Bukvalno iz bojkota nisam ni hteo da idem da gledam Solo, i po provi put nisam uopšte zainteresovan niti iškekujem sledeću epizodu, ono, jebe mi se.

Ajde što se film prosrao po orignalnoj trilogiji, i Luku, nego je usrao sve što je nečemu valjalo i bilo dobro zamišljeno ili vaspostavljeno u The Force Awakens.

TFA je imao dve kriminalne greške (previše sličan Epizodi 4 i ubijanje Hana a da nema scena sa Lukom i Hanom, WTF), ali sam nekako progutao to jer je kvalitetno sve urađeno i toliko toga dobro uspostavljeno za nastavke da se razvije i razreši. Sve su usrali. Misterija Snoukovog porekla, bogatstva i force powera, dobra dinamika između Poa i Fina, poreklo i moć Rej, Knights of Ren, šta je sa Lukom, hoće li Rej na tamnu stranu, oće li Kajlo Ben na svetlu, zaustavljanje blaster bolta u letu, Sve usrano. Po i Fin razdvojeni i uštrojeni od strane dva očajno napisana ženska lika Holdo i Rouz, Rej je ništa a premoćna, Kajlo inkonzistentan, ma užas.

Sitan detalj za koji sam bio siguran da će se desiti - pogledajte poster za TFA
Star_Wars_The_Force_Awakens_Theatrical_Poster.jpg.2c62f905273b7997b6e6805f567d82e2.jpg

Ako malo zažmirite, čini se kao da Rej drži red double-bladef lightsaber. Nemoguće da je džabe i slučajno paralelna, skoro pa preklopljena Kajlova crvena LS sa Rejinim štapom. Glave su im u stom položaju, na licu joj je neki dark side rejdž. Bio sam siuran da je to neki foreshadow, kuću sam mogao staviti na opkladu da je bio plan da pređe na double-bladed, jer ionako samo sa štapom zna da se bori, pa još ako pređe na dark side, da napravi crvenu. Mogla je tokom treninga biti jako smotana sa običnom, a onda u opuštenciji i uz Lukovo ustezanje baciti LS i prebiti Luka štapom, pa onda sklepaju od dve jednu duplu. Posle kad je Snouk uzme pod svoje i izda Kajla da ovaj mora da se vrati pobunjenicma i proba nju da spase, mogla je konstruisati pravu crvenu.

Mislim, fantazije moje na stranu, i što nisu uradili što sam ja priželjkivao, ali činjenica je da su toliko lepo uspostavljenih stvari upropastili ili napustili. Tr00 fanovi su ogorčeni, generalno ih ne zanima uopšte sledeća epizoda, Solo mahom nisu gledali iz bojkota zbo Poslednjeg džedaja. A to su ljudi koji treba ne jednom da vide film, već nekoliko puta i da kupe par stotina dolara vrednosti igračaka i gluposti, da bi se isplatila invsticija od 5 milijardi dolara u franšizu.

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pa jeste prosto sokantno da je last jedi toliko losiji od tfa, pogotovo kada je i sam tfa jako jako los

ali klinci od 10-14 godina su fascinirani filmovima, ne bih ni znao dok mi sestricina od 12 godina nije sve prepricala, a ona je u fazonu na pravom putu sto se ukusa tice (gospodari, hari, hobiti, originalne trilogije i tako to) 

dakle dizni se popisao u oko svakom starijem koji iole zna nesto i sipa samo za klincadiju, sto ne bi trebalo da bude nekakav sok s obzirom da je to dizni a isto to radi i sa marvelovim junacima

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, G!!! said:

, a ona je u fazonu na pravom putu sto se ukusa tice (gospodari, hari, hobiti, originalne trilogije i tako to) 

:(

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2018 at 1:56 PM, G!!! said:

pa jeste prosto sokantno da je last jedi toliko losiji od tfa, pogotovo kada je i sam tfa jako jako los

ali klinci od 10-14 godina su fascinirani filmovima, ne bih ni znao dok mi sestricina od 12 godina nije sve prepricala, a ona je u fazonu na pravom putu sto se ukusa tice (gospodari, hari, hobiti, originalne trilogije i tako to) 

dakle dizni se popisao u oko svakom starijem koji iole zna nesto i sipa samo za klincadiju, sto ne bi trebalo da bude nekakav sok s obzirom da je to dizni a isto to radi i sa marvelovim junacima

Može da se sipa za klinčadiju ali mora da ima nekog smisla, neke koherencije, neke veze sa filmom koji nasleđuje... TLJ nema ništa od toga. Pre bih gledao Osvetu Sita deset puta nego ovo govno.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...