Jump to content

StarWars - fully operational battlestation topic


SIN

Recommended Posts

i meni je ovo dobro.

i ne mislim da je ovo iz trejlera sve u filmu.

spinofovi imaju daleko veći manevarski prostor u režiji i scenariju i zato su bolji filmovi. kao što je RO bio epski špijunski triler, ovo će biti akcioni hasl triler.

odgledao Epizodu 8 i mogu da kažem da su ubili sve moje dečačke snove o džedajima i da je ovo za neke retardirane generacije, zaista novi početak, zaista su ubili prošlost.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nisam hteo da stajem na ranu sa opservacijom da je "njuska" falcona u "lando" verziji drugacija (duzha je + nema notch)...cak su na fan sajtovima morali da objasnjavaju da je kao han naknadno modifikovao brod po svom ukusu/potrebama...mada to meni smrdi kao cheap trick za uzimanje jos para od ljudi koji vec imaju falcona il dva pa kao "evo vam robovi, kupite i ovo" =o))

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Kole said:

nisam hteo da stajem na ranu sa opservacijom da je "njuska" falcona u "lando" verziji drugacija (duzha je + nema notch)...cak su na fan sajtovima morali da objasnjavaju da je kao han naknadno modifikovao brod po svom ukusu/potrebama...mada to meni smrdi kao cheap trick za uzimanje jos para od ljudi koji vec imaju falcona il dva pa kao "evo vam robovi, kupite i ovo" =o))

Lol, ja uopšte nisam skapirao tu foru u trejleru ali sad kad si pomenuo jasno je da imaš malo drugačiji Falcon da bi ga prodavao kao što imaš i First Order Tie Fighter koji je zapravo isti kao i običan Tie Fighter samo ima drugačiju teksturu :) S tim da ovo baš nema smisla jer se taj brod pojavljuje u gomili SW proizvoda, tipa ja imam neku knjigu sa vehicles štampanu na primer pre remasterovane originalne triologije gde taj transport izgleda baš kao što izgleda i Falcon u prvim filmovima. Dalje u igrama koje je radio Lucas Arts, tipa Tie Fighter i sl se takođe taj brod pojavljuje kao neki YT-1300 transport koji nema veze sa Falconom ali izgleda kako originalno izgleda Falcon. A sad mogu da jedu govna da u filmovima nema potvrde da je Falcon baš taj transport, ali da ga jebeš igru je radio Lucas Arts koji je bio u to vreme u vlasništvu samog Lucasa :) 

E sad jedino ako smisle da to što nema notch je zapravo neka Landova modifikacija pa ga je posle Solo vratio na staro :tf:

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pošto sam se sjebao da odgledam The Last Jedi u bioskopu, i od tada rekao da im dinara više ne dam da useravaju stvari, mora pitanje - da li je stvarno nije istina što govore i propaganda - da u SOLO ima ženski droid koje je sam sebe napravio, zalaže se za prava i jednakost droida i zove se l337?

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Ima ženski droid ali nije to baš prvi ženski droid u SW Univerzumu, sada je samo bitno što je jedna od glavnih uloga. Tehnički gledano ako droidu dodeljuju neku ličnost onda mogu da mu dodele i žensku, mada ne znam zašto bi neko to radio :tf:

Ali naravno ovde je reč o SJW sranjima, jednakosti polova i slično... Ranije niko na to ne bi ni obratio pažnju. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

film je skroz ok, nije jak ko rogue one ali ima momenata

ne citajte ovo ako niste gledali film =o)

 

 

film je dobar zato sto:
atmosfera je "kako treba", scenario je mnogo dobro napisan, ron hauard je jak zanatlija
vudi je car, chui je precar, lando i L3 imaju par kul momenata (pogotovo L3 koja ima par replika zbog kojih je odma iza K2 na spisku najkul droida)
dve akcione sekvence su mega, par linkova sa cw/rebelsima su lepo uradjeni 

gomila callbackova (ili su sad callfrontovi?!? =oD) i neke cameo uloge mogu da budu i plus i minus zavisno od licnih preferenci

film nije toliko dobar zato sto:
ehrenreich se trudi (i cak mi se cini da mu modulisu glas u nekim trenucima da bude dublji/vise zvuci kao ford), ali to nije to...emilijina gluma je all over the place iako je cool napisan lik - ni vamo ni tamo...patetika, moralisanje, detinjarije i gluposti se cesto nerezonski nadovezuju na neki napaceni dark vajb koji ima smisla ali kao celina malo skripi pa razbija atmosferu...jeble ih mnogo glupe kockice na lancicu koje od last jedija pretvaraju u nesto sto nisu...

slavna partija sabbaca je uradjena verovatno najbolje sto je mogla biti, ali je i dalje preslaba i predstavlja glavni argument zasto neke stvari koje su pomenute u trenutku x i postale cool deo mita zapravo ne treba ekranizovati

najgora stvar u galaksiji:
insistiranje na tome da se george nije zajebo sa terminom parsek neko groz x filmova pokusavaju da to retconuju u "to je uvek bila mera za daljinu, mislilo se na optimalno plotovan kurs"...jebo mater zar je bitno toliko?
zapravo, sama neraskidiva povezanost termina parsek sa suncevim sistemom i zemljom je minus i trebalo ga je ostaviti da istrune kao movie goof/patika pored tie fightera u onoj sceni gde je pomenut prvi put, a ne cimati se i praviti od toga big deal

random stuff:
- to da je lando svastojeb ima istu vaznost kao da je dambldor peder iz vremena hari poter manije - cista provokacija koja nema veze sa radnjom filma niti je prikazana u njemu na bitan nacin (osim posredno, u okviru jedne odlicne fore)

- L3 se zaista zove L3-37 i ima zenski identitet, nema indikacija u filmu da je "napravila samu sebe" (mada su u rahmetli expanded universeu postojali droidi koji su bili opsednuti konstantnim apgrejdovanjem), i sve vreme je zovu Eltri a ne Liit tako da ni to nije cringe nego tek blah =o)
zaista se zalaze za jednakost droida/sjw/black lives matter - sta cete, amerika...ali i to dovodi do nekoliko odlicnih momenata u filmu tako da je plus overall
takodje, fibi voler bridzh je odlicna kao njen glas (preporuka za seriju Fleabag svakom ko jos nije gledao)

- za kraj...njuska na falconu je landova modifikacija, tj aftermarket escape pod koji ima nanometarsku ulogu u jednoj sekvenci aka totalno bespotrebno

 

 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Kole said:

 nije jak ko rogue one

тешко ће икад више снимити тако јак филм.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

E da je gidra Ziv, pa da deda zika vozi malo milenium falkon i kaze zenskom droidu "kad se kuca u oci se gleda radi odnosa a i radi reda...."

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Одгледах Солоа синоћ и сморио сам се ко пловак. Досадно до бола и поред све оне акције... једва сам чекао да се заврши филм. Боље да сам отишао у другу салу и гледао опет Дедпула 2 ко човек.

Link to comment
Share on other sites

za razliku od clone warsa i rebelsa koji su bolji sw od vecine stvari koje su se pojavile u poslednjih 35 godina, FoD je 2d animacija pravljena ciljano za devojcice sa jednocifrenim brojem godina (srsly, no joke), tj. gledati samo ako je potrebno gorivo za 40-year-old-comic-book-guy-nerd rage ili ako imate cerkicu i ocete da dete zavoli sw =o)

Link to comment
Share on other sites

ok je solo

nisam oduševljen, ali je ok
zabavno i gledljivo

treba mu vremena da se zalaufa, a dotle ga nose momenti koje će fanovi prepoznati iz budućnosti tj. prošlosti
od sredine drugog čina mi je baš zabavno i pored par momenata koji su labavi, ne pušta do kraja
sjw momenti nisu preusiljeni, za razliku od humora koji prečesto jeste

cast je dobar
ehrerherherehnh je mnogo bolji nego što sam očekivao i zapravo mi skroz igra kao mladi i još uvek neskrozcinični solo
osim što ima kiselu facu i presmešan nos
vudi je vudi
kalisi je meh
lando je malo neprirodan, mada glover ima svoje momente

nemam problem sa parsecima, a ni sa landovom modifikacijom, ali se slažem za kockice

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...