Jump to content

StarWars - fully operational battlestation topic


SIN

Recommended Posts

konacno odgleado :)

Sve super, to sto nisam svrsio (na film) je zato sto sam napunio 42 godine, ali i pored toga sto kopira 4 deo, ipak sam uzivao. Jedino je ovaj glavni negativac mogao da ne izgleda kao pevac nekog goth benda, bilo bi bolje.

Znaci, spremis mozak da imas 12 godina, i voziiii :)

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Hidden Content

Аутор се мање-више слаже са свим овде изреченим. И мало додаје.

Nikad vecu gomilu gluposti nisam procitao i to ne zato sto lik nije u pravu nego zato sto je to istina vec - ohoho - 40+ godina unazad, ali se njemu sad digao na SW kao primer "suptilnog i subliminalonog uticaja na publiku". Lik ocito nije gledao Avengers: Age of Ultron.

Link to comment
Share on other sites

Па ако је у праву онда није глупост, зар не. Ја нисам гледао ни једне Осветнике. Човек није филмски критичар, само је дао своје виђење филма. Иако је нешто познато 40+ година, поновио је опет.
Мислим да је мало преоштро написао, али суштина стоји.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

btw, kada c-3p0 kaze thank the maker, to je odlicna scena. Plus ako vidimo da se veci deo filma desava na pustinjskoj planeti, kao i da thai-fightera (mmm thai) proguta pesak, jasno je valjda svakom da je kylo ren fejd rauta!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

id' da spavas igore, batali se pisanja kylo/hux slash fictiona =o(

a onaj "review" je izmisljanje tople vode
100% holivudskih filmova se snima zbog novca, druga motivacija jednostavno ne postoji
kada je reziser takvog filma posebno ambiciozan, sto je nekih 90% slucajeva film ima u manjoj ili vecoj meri politicku korektnost, aktuelne politicke teme sa fox njuza
a to kako je, omg, sw pored svega toga uspesan, pa zato sto je sw i sto je grunuto 300 miliona samo u reklamu =o))))

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

za filmove ovakvog kalibra na reklamu cesto ide 1,5-2,5x budzhet samog filma (tipa jadni spiderman 2 sa 700 miliona zaradjenih globalno nije pozitivan jer su na reklamu stukli ~500 miliona)
SW ep7 je samo na tv reklame u americi pre premijere potrosio 66 miliona dolara, procene raznih industry likova su da je full globalni reklamni budzhet filma minimalno 300 a neki pominju i preko 400 mill

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@G mislim da nam je dosta 1 univerzalni SW topik, da ne govnamo subforum
@brue prica je o kradji planova za prvi death star, tj. film se desava pre epizode 4 (a za zhenskog lika, sto da ne ako je ok napisana prica, licno bi najbolje vol'o film "emperor's hand" de mara dzhejd ide i kolje rebelse lagano, ali to mi univerzum nikad nece dati =o(((

Link to comment
Share on other sites

Meni su se toliko slosili prequali da me muka spopadne kad gledam origin story fore. Pustite Vadera da umre. Smislite nesto novo brate. Ovo je cist cash grab, al ajde.

 

Edit:

Ne razumem kako je ikoga realno briga kako su kradeni planovi za prvu zvezdu smrti. Svi znamo kako se zavrsila ta prica. Ko moze uzivati u prici kojoj vec znas kraj? Istovremeno, to je ubedljivo najveca zamerka epizodi 1-3. 

Edited by MikroStalja
Link to comment
Share on other sites

Pa realno, sedma epizoda je najlošija do sada, tako da je normalno da su nam očekivanja niska. Daleko od toga da za sve stare filmove smatram da su bolji od novih. Ima fantastičnih novih filmova. Novi SW nažalost nije među njima.

Ja bih iskreno voleo da me prijatno iznenade.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Neko je ovde već pomenuo, ako su mi se zbog nečega svidele epizode 1-3, to je zbog toga što je taj univerzum smisleno proširen, političke intrige, putovanja sa sveta na svet, različite organizacije... Priča u ep 7 je jebena derp svemirska bajka bez ikakvih "lore" elemenata, koja je uz to bedna kopija originalne priče, samo sa novim likovima. Toliko potencijala za nešto novo i zanimljivo, a oni prave jebenu dinastiju.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Meni nije baš jasno šta ti onda vidiš u originalnoj trilogiji.

"Smisleno proširenje univerzuma" je ubedljivo najveća glupost ikada urađena filmskom Star Warsu. 

Edited by shw.
  • Upvote (+1) 1

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Otud i reč filmski u mom postu čd

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...