Jump to content

Silent PC - Ofišl topik


kruko

Recommended Posts

Moja logika je bila da umesto sto imas tri hard diska od po tipa 1TB, uzmes jedan WD Green od tipa 3TB i resis tako problem storagea koji se mnogo manje cuje. Pritom je to investicija od cirka 150e, mnogo manje od budzenih kucista, napajanja i sl, a smanjio si buku trostruko. Takodje to sto kazes za ventilator stoji, kad je manja temperatura u kucistu na manje obrtaja ce se vrteti i kuler na procesoru, grafickoj i sl, a dobri veliki ventilatori se skoro ne cuju, stavi neki onaj od 200mm u precniku :) tipa ovaj coolermaster http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=6456

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

@ zverko

nema potrebe za tolikim ventilatorima, 120mm sa ultra low noise adapterima radi posao necujno, a i kuler master ventilatori su uzas :)

@ vudu

nema jos kod nas wd red od 3tb.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

vidi stvarno, nego su na ovom itsvetu azurni do mojega. ima za 15.790 u pc practicu, eto lepog novogodisnjeg poklona za samoga sebe, grok.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Samo da dodam da nema potrebe za A10-5800 undervoltovanjem tu je A10-5700 na 65TDP jako su slicnih sposobnosti. Ovaj drugi samo nije za klokovanje i mrvicu slabija grafika i to je to.

pohvala za temu :)

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

imam dva pitanja:

1. ati 6570 - u catalystu pise da se vrti na 40% i ima 40c, ako stavim na 20% malo je tisa, ali ne znam da je onda ta brzina zakucana ili ce se povecati po potrebi, i do kolko stepeni je bezbedno da ide graficka :D

2. proc c2d e8400 - stavljen LC power cosmo cool lc-cc95, kako proveriti na kolko se on vrti kruko rece da se vrti na 1100rpm (meni u biosu pise na oko 1450rpm i max 40c temp, jel moguce smanjiti brzinu i utisati ga po potrebi? :D

Edited by ˁ˚ᴥ˚ˀ
Link to comment
Share on other sites

ok, resenje je bilo da u biosu iskljucim smart fan speed, instaliram speedfan program i podesim pwm1,2,3 na 0, sada se cpu fan vrti na 780rpm a temp u idlu core0=45c core1=40c, da nisam preterao? :D

btw usput sam zakljucio da se ustvari fan na napajnju cuje najvise tako da idem da ga ocistim i podmazem poz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...