Jump to content

Pomoc oko zadatka


Recommended Posts

nizvodno uz obalu

eh

nidžo, kao da nikad nisi radio zadatak iz fizike. uvek se podrazumevaju neki idealni uslovi (podloga bez trenja, savršeni vakuum, reka bez priobalnog rastinja i mulja...)

Link to comment
Share on other sites

Pa di, fizika u Futogu se svodi na koja je sila potrebna da se odvrne matica na sinama, koja velicina poluge treba biti da moze i dete da odvrne, zatim koliku tezinu moze da izdrzi Tamic od toliko i toliko kubika i da se krece tom i tom prosecnom brziom toliko kilometara. Na hemiji rade samo elemente Fe, Cu i Al.

Edited by SIN
Link to comment
Share on other sites

Ok, sad ste me malo iznervirali, tj ne iznervirali, već ono...

ako je rastojanje između dva mesta na OBALI, znači da čamac treba da krene sa jedne od te 2 obale zar ne?

Znači ne fazon dođe na pola reke sa uključenim motorom, pa ga onda kao ugasi i pusti da ga reka nosi nizvodno. Onda može ovo vaše rešenje i to je ok.

S obzirom da nije takav slučaj, odgovor je: NIKAD, jer kurac moj će čamac koji je pored obale da krene sam nizvodno uz obalu, bez vesla i motora... ili i ako krene, zakačiće se za neku drvo, kamen, itd.... za uzvodno je jasno zašto je odgovor takođe NIKAD.

eto, morao sam.

Fazon je u toma brate , sto on uzvodno ili nizvodno ne znam tacno za 3h , a ovamo za 6h sa UKLJUCENIM MOTOROM. Pitanje je sad , za koliko ce on preci ta oba rastojanja sa ISKLJUCENIM MOTOROM.

1st33lche7

Link to comment
Share on other sites

Fazon je u toma brate , sto on uzvodno ili nizvodno ne znam tacno za 3h , a ovamo za 6h sa UKLJUCENIM MOTOROM. Pitanje je sad , za koliko ce on preci ta oba rastojanja sa ISKLJUCENIM MOTOROM.

koliko ti imaš godina?

user na steam-u ti je neštonešto92, molim te reci nam da nemaš 20 godina

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...