Jump to content

Помозите ми да нађем нишу:)


Doolio

Recommended Posts

Дакле, хоћу да нађем извођаче, песме, па и жанрове који би одговарали овоме што ћу ставити у овај пост. Ево прво линкова, а онда да дисклејмујем (да не буде ЛОЛ ТРАЖИ ФОЛК КУРАЦ или ЛОЛ ТРАЖИ ОСТ-ове или ЛОЛ ТРАЖИ СОФТ ЕЛЕКТРО):

http://www.youtube.com/watch?v=UjGSeqv3nwo

Е сад, сваки од ових фазона је добродошао, мада већину њих знам и како се зову и који бендови свирају итд. Али оно што бих највише волео је кад би неко умео да извуче неки вајб који је у свим овим песмама и да ми да неки нови свијет са којим нисам упознат:)

Свестана сам да је то прелол захтев, али нека то стоји као неки недостижни идеал, да бих избегао качење ортодокс келтса (рецимо због шинејд или хобита) или ханса зимера (због ових филмских трипова).

Дакле, да песме имају неки хонтинг трип и неко лепо споро певање, могу да буду фолки али никако да то буде главни трип. Музике може и да нема, као што и нема у пар ових песама...

Па ако неком нешто падне на памет, нека сипа слободно (рецимо, Шинејд сам сконтао на препоруку, тј. није била у инишл листи:) )

Данке

едит:

о, дал је могуће да форум дозвољава нула и по медија трипова... Ништа, ево вам урлови...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

okej, ne mogu da pomognem, al' samo rekoh da prokomentarisem Leonida Kharitonova. kad si (mislim da si ti) ostavio to na WoT topiku, secam se da sam ga slusao par puta dnevno i svaki put se najezim kao kreten kad krenu svi sa pevanjem. koja muda, hijaoj majko. carevi.

Edited by digrejzö
Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma, ovako nesto mi je prvo palo na pamet. Lik je radio muziku za igru witcher. Ima jos par u related jelte. :)

http://www.youtube.com/watch?v=EYblOi9gN3s&feature=relmfu

Па фино је, личи ми рецимо на воркрафт најт елф тему:)

Волим ја овакве трипове генерално, али није то то што јурим. Ово је етно-трибално, ово моје је капирам више неки минимал трип хоп фолк ако бих морао да се гађам жанровима:)

okej, ne mogu da pomognem, al' samo rekoh da prokomentarisem Leonida Kharitonova. kad si (mislim da si ti) ostavio to na WoT topiku, secam se da sam ga slusao par puta dnevno i svaki put se najezim kao kreten kad krenu svi sa pevanjem. koja muda, hijaoj majko. carevi.

А јес вала, они фурају тај менли мен епик фазон много добро:) И још кад скапираш да звук крчи на снимку, али да је то још царскије јер је још менлије, онда ти је тек до јаја:)

Иначе, ко што каже коментар на клипу

warning ! do not listen to this song while shaving or immediately after shaving because you will grow a beard instantly !

meni je ova omiljena iz witchera

ali duljo oce pevanje. nesto kao pipin's song, samo manje gej, ako sam dobro razumeo :)

Па тај неки рад, ко што казах Џеку, неки такав микс жанрова, са певањем, али да ипак не буде геј певање (мислим да не буде ни женско геј певање) - рецимо, неко би ми препоручио Кендис Најт или Селтик вимин, али оне ми се не свиђају јер су ми некако много поп. Кад чујем Кендисино ''тугјеЕдр'' опалио бих јој шамар моментално:) Док рецимо, Сара Брајтмен, иако је у сличном фазону, кад каже ''чру'' платио бих јој гурманску на кеца:)

Можда је хонтинг права реч коју тражим за оно што ми треба... Јебига, не могу да пинпоинтујем елемент који ми повезује све ове песме, а волео бих да могу...

Иначе, ''најврлији представници'' су ми аркејд фајр и ова јоана или како ли се већ зове (други и трећи линк, респективно), тако да чак не мора ни етно, ето, рецимо аркејд фајр ми просто ЈЕБЕ МАТЕР, а не капирам зашто.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Строкане и Томо, није ми то тај трип:) Мада ово Томино кад би било дупло спорије и кад би певала нека риба, хммм...

Трупси, покушаћу да излистам мало ње, али њу сам провртео кад сам био млађан, капирам да има превише музике и да је премало болесно:)

Е, то што кажеш, не знам ни ја у ком смеру желим да идем, надам се да ћемо заједно то да сконтамо на овом топику [:D]

Поставио сам и на другом форуму, један лик је рекао занимљив опис - софткор епик вокал плус евентуална минимал електро зика :) Мада не знам колико то иде у центар, а колико у круг, ако ме капирате:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Да погодим, Керолајна чоколат дропс, дотрз ламент из хангр гејмса?:)

Али без зезања, ниси ти омашио... Доста тих фантомских елемената које не могу да пинпоинтујем је присутно и у твом линку. Наравно, само у границама подсећања, али има трипова. Једино што је мој зелени боре дурскија песма и фул етно, па то мало одудара.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

i meni je ovo vrh, pričajte šta hoćete, "mrzitelji će da mrze" :)

Јесте врх, баш је тужно што се при качењу оваквих песама људи ограђују, или кришом сами слушају у своја четири зида : )

Ево нешто и од мене, да се најежиш како је отпевао ову стару http://www.youtube.c...h?v=HD1GTMYBWVs

преко ове песме сам сазнао за заступљеност гајди на овим просторима. И за крај један скоро па инструментал : ) http://www.youtube.c...h?v=p63mBWYq4OA

Извини за мали хајџек топика Дуле, грунуо сам у овај пост три пјесме које бих иначе и окачио да је у питању неки епик-фолк трип, како не бих даље подстицао причу о томе а не на започету тему : )

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pavle Aksentijević ima taj epski glas, ali je možda, kad je on u pitanju, bolje da poslušaš Srbljak (iako je izdao nekoliko albuma sa starim srpskim pesmama):

http://www.youtube.com/results?search_query=srbljak+pavle+aksentijevic&oq=srbljak+pavle+aks&gs_l=youtube.3.0.33i21.7176.9259.0.10828.10.10.0.0.0.0.202.759.9j0j1.10.0...0.0...1ac.1.aVdOWR9R--w

Tu problem može da ti bude što je to crkvena muzika, ali je nešto najbolje što smo iznedrili iz Srbijice.

Kulin ban je dobar, ali meni lično nije legao. Inače sve pesme iz južne (ovde mislim na Kosovo i Makedoniju) i istočne Srbije imaju taj depresivno-melanholični prizvuk. Naravno, imaš Teofiloviće koji su ubacili i instrumente u izvođenje, mada je konkretno ova jedna od mojih omiljenih (istočna Srbija):

Kod kuće imam neke albume koje je teško naći, pa ću ih okačiti jer ih nema na tjubu. Inače, Bugari imaju jako dobru tradicionalnu muziku jer je sistematizovana za razliku od naše, a slična je i ima dosta epskih momenata. Ono šta ne znam je da ti usmerim osim da ukucaš "bulgarian traditional music" u tjubu i da listaš, an primer prvi link:

http://www.youtube.com/watch?v=Ycdn75RbuuE

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Добро, па то је све кул, али је офтопик:) Мислим јесте, има неке елементе, пошто фолк трип меланхолије и јесте сличан овоме што тражим, али никако није кључни елемент, а понегде чак и пожељни. Мислим, супер је то и слушао сам те ствари и раније, али није за овај топик:)

Мислим, не би да глумим неку онтопик полицију, али знам да ако се оде у неки крак, онда ће свако следећи да се надовезује, јер се људи надовезују на последњи пост, а не на први. И онда после дваес постова, људи ће да ми предлажу металику:)

А конкретно наш етно је тотално неподобан за ово што ја тражим, јер обично подразумева вокалну изведбу сличну овој Бугарки коју си окачио, а то је дијаметрално супротно примерима из првог поста, који су више ''Кајли на бенсединима''.

По том трипу и ова Шинејд што сам окачио фејлује, ал не знам што сам је окачио, вероватно зато што има оне паузе без музике где пева лагано.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

OK, mada ne mislim da je toliko oftopik. Da Kori nije postovao šta je postovao, ja bih postovao (a i postovao sam). Ti nisi rekao koji ti je cilj, a dao si em dosta primera, em si rekao da si dosta upoznat materijom. Nije smisleno da ti onda šaljemo šta ti već znaš, već da ti šaljemo ono na šta nas ono šta si ti postovao asocira. Ideja bi bila da tebe asocira ono šta je asociralo nas. A kao što vidiš, asocijacije se dosta razlikuju što bi trebalo da je pozitivno. Ne znam da li kapiraš šta hoću da ti kažem?

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Okacicu sve sto mi padne na pamet mozda nesto ubodem, mada sumnjam posto nisam mnogo zalazio u ovaj deo muzike, vecinom su samo neki ost-ovi koju su verovatno svi culi :)

http://www.youtube.com/results?search_query=Om+Advaitic+Songs&oq=Om+Advaitic+Songs&gs_l=youtube-reduced.3..0l4.362731.362731.0.362992.1.1.0.0.0.0.113.113.0j1.1.0...0.0...1ac.1j2.EnPdgqJswQk

http://www.youtube.com/watch?v=7sTMzkPRpSg

http://www.youtube.com/watch?v=p_9EBL7JUw0

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

OK, mada ne mislim da je toliko oftopik. Da Kori nije postovao šta je postovao, ja bih postovao (a i postovao sam). Ti nisi rekao koji ti je cilj, a dao si em dosta primera, em si rekao da si dosta upoznat materijom. Nije smisleno da ti onda šaljemo šta ti već znaš, već da ti šaljemo ono na šta nas ono šta si ti postovao asocira. Ideja bi bila da tebe asocira ono šta je asociralo nas. A kao što vidiš, asocijacije se dosta razlikuju što bi trebalo da je pozitivno. Ne znam da li kapiraš šta hoću da ti kažem?

Капирам потпуно, зато сам и рекао више пута да ни ја не знам који вајб то тражим и који тригер је у питању. И свестан сам да ће људи да убаце оно што њих асоцира и да то неће бити оно што мене асоцира. И баш зато се појављујем повремено са трипом ''то није то'' како бисмо одбацили вајбове који не иду у ''правом'' смеру. И јесте то тешко за извести, пошто је топик специфичне природе и своди се на ''убодите дулетов мозак пошто он сам не може'', али јебига, такав је:)

Тако да оно није била нека сад критика, него чисто да вратим са тог славик етно трипа на друге стазе. А учинило ми се да сте и ти и Кори постовали своје зато што је Нигрола своје, сад си ми рекао да није било тако. Али добро, ја радим превентиву:)

Дакле, поента топика је прилично себична, у смислу да није хеј хај ајмо се зезат и тражит музика, већ сам га чисто отворио да видим могу ли, уз ангажовање (наравно, никако веће него што они сами желе) других људи да брже/ефикасније изроварим који вајб ми заправо треба.

Тако да ће ''то није то'' бити најчешћи постови које ћу овде окачити, што не значи да је то критика, него значи ''ајмо даље'' :)

Схватите топик као чисто алтруистички квиз оријентисан према мени, а не као шеровање искустава:)

(можемо за то шеровање отворити нови)

Никита:

Рецимо да крај тог Вичера највише вуче на тај трип. Приметио сам да доста постављате амбијентал, што је океј јер ту обично има слоу-епик чантинга уз мало музике, али опет скреће са центра мете јер таквим бендовима (лупам, анастасија, дед кен денс, стака бо, ера и те форе) скроз недостаје тај хипстерски електро трип. Обратите пажњу на песму од Аркејд фајера коју сам убацио, она ми је нешто као васколики еталон за вајб који тражим (нажалост, остале песме дотичног бенда немају везе са овом).

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Да питам, иако верујем да си их већ слушао, Portishead? Овери неке shoegaze, post-rock бендове са женским вокалима, можда то убоде оно што тражиш.

Sigur Rós рецимо, мушки вокал ал доста је мекан и благ.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Е, па портисхед ПОНЕКАД имају тај хипстерски електро епик вајб, али углавном ми делују некако, не знам како то да кажем, премало чудно за овај трип:)

Јебига, проблем је и у томе што је ова песма која ми је највећи светионик заправо прављена за хангр гејмс, па је то обликовало и презентацију, која је у суштини спора хипстер (?) корачница (??) са полу-дечјим вокалом (???), што је фактор који је присутан из јасног разлога примењивости композиције на сетинг... У преводу, не знам да ли људи праве такве песме ако их не ангажују за хангр гејмс саундтрек [:D]

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Онда најбоље да пронађеш неког хипстера који слуша само инди, верујем да ће ти такви најбоље помоћи : ) пошто ниси искоментарисао, Исланђани(Сигур Рос) нису близу капирам.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Њих знам, али они су ми исто тај неки меланхолични епик мелос вајб:)

Што је најгоре, капирам да би тај хипстер кога помињеш можда и знао:) Мада не верујем, он би ме гађао са неким рокићима типа пиксиз:)

Можда ће рецимо бет фор лешиз да ради такве песме, али за четрдесет година:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ако ти Пиксизе препоручи, одмах тражиш следећег, тај није довољно тру! Поставићу клипове из првог поста на једном музичком форуму где блеји доста шаролика екипа, ту сам између осталог и видео једног батицу који ми је био у глави док сам спомињао прототип хипстера који ти може помоћи. Оставио је линк ка свом ласт.фм налогу, требам ли споменути да сам у листи 50 најслушанијих извођача препознао можда једног или два у вр главе : ))))

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Фала Прото на контрибјушну, Чифтансе знам, а и ова песма је позната до јаја:)

Кори:

Е, па фала ти:)

Осећам се ко кретен овако после фазон петнес година у музици да имам овако слепу тачку (ако је имам уопште, тј. можда то што тражим заправо не постоји) :)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...