Jump to content

Nova igra iz Obsidian-a - Pillars of Eternity !


G!!!

Recommended Posts

Pa ovo ono, makar taj famozni engine da vidimo kako radi. Mada se slazem, ja sam W2 batalio posle prve lokacije

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

toliko sam prezadovoljan sto nisam probao alfu i betu divinityja da od sada ne probavam nista slicno :)

 

w2 alfu sam probao malo onu najraniju verziju i mnjah (doduse svasta su dodali i popravili od tada)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiv najnoviji apdejt

 

https://www.kickstarter.com/projects/obsidian/project-eternity/posts

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ima da se skine nešto što se zove Pillars of Eternity, verovatno je ta beta ako nije fejk. Brm brm

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Probao malo, nije loše, ali se vidi da je raspad na svakom koraku što se tiče bagova. Lokacije su lepe, i kul je što može da se zumira ograničeno teren. Razgovori sa likovima su ok, i dijalozi su solidno napisani i ne smaraju. Sa druge strane, kao da ima memory leak, nekako se buđavo skroluje ekran posle nekog vremena. Gomila ikonica za iteme ne postoji, već su ubačene neke unifikovane ikone iste za sve, quest log opasno baguje, iako se questovi dobijaju kao kroz razgovore (pojavi se banner u uglu ekrana), u samom dnevniku se ništa ne zapisuje. Također, ne bih rekao da će biti smene dana i noći, bar nigde ne postoji indikator za to. Najkriminalnije od svega je odrađena borba, nit se vidi ko pije ni ko plaća, svi se nešto trzaju i gibaju, teško je nabosti protivnike, magije i specijalke sve je nekako konfuzno. Ima tri lokacije (bar na početku, možda se posle više otvara).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Bacio sam pogled bukvalno na 3 minuta, samo da vidim kako izgleda, tako da nisam istražio igru da vidim te bagove. Ali sam zato prezadovoljan onim što sam video, na prvu loptu me je oduševila atmosfera, grafika, muzika, interfejs...

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Sitni bagovi , graficki bagovi , quest log bagovi i nisu toliki problem makar meni.Ali weapon slot bagovi vec ozbiljno remete koncepciju...Tipa izadjes sa jedne lokacije na drugu , nekom od likova samo iscezne weapon slot , tj isprazni se bez traga ... Isto vazi i za spelove . Bukvalno da bacas pasulj da li ces na etapi imati spelove i oruzije.

 

Atmosfera je ok.Lokacije su bas lepe(sto kaze Bipchina) i konverzacija je mnogo kul.Ima razne opcije sad tipa "Cleaver response" , "Angry response" itd ...

 

Po mom misljenju , ima dosta "Temple of Elemental Evil" momenata i to bas smeta.Pocev od grafike preko seleksn markera do animacije borbe i btw jeste konfuzna je do zla boga.

 

Takodje mnogo je svetla igra , ja sam morao da smanjim brajtnes i kontru bas bas.

 

Tako da ono ... Generalno je korektno ali moram da vas razocaram , ni prineti nije Balduru , pogotovo ne ovom lepom enhancovanom .

fire.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

I D E M O

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...