Jump to content

Nova igra iz Obsidian-a - Pillars of Eternity !


G!!!

Recommended Posts

A JOOOOOJ MAJKO MOJA KOJA LEPOTA UĆUTITE I UZMITE MOJE PARE

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ima li ko sa foruma da je donirao ? Inace tek danas pogledah pledge sajt posle mnogo dana i provaljujem da ima ljudi koji su donirali 1k + $, cak i par likova sto su donirali 3k$ ,5k $ a i 10k $ .. Al ono ima likova koji tolko placaju i za WoW accountove,ovako bar pomazu nama sirotinji sto cemo da downloadujemo igru sa interneta :)

Al ono kao sto je neko rekao gore i ja mislim da bi ubacili sve ( ili bar vecinu ) stvari koje su postigli donacijama , jedina razlika je ovako proces pravljenja igre zestoko postaknut , samim tim sto imaju toliko sredstava razvijanje igre ce biti mnogo brze, a i kvalitetnije, nadam se da ce postici tih 2.8mil za jos ovih 5 dana,volio bih da vidim tu ekipu dev-ova.

ja sam im dao 35$

dacu im jos najverovatnije tamo negde pred kraj da vidim sta ce da ubace jos od nagrada

ss je super, pravo iznenadjenje sa 2d pozadinom... podrazumevam da ce biti animiranih detalja (vodopad, lisce i tako to)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hahahah

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Hitovali 2.8mil G Zeist zvanicno na timu,concept art monka Fortona izbacen

:http://media.obsidian.net/eternity/media/updates/0021/PE-Forton-700x956.jpg

Takodje novi level dungeona : http://media.obsidian.net/eternity/media/updates/0021/PE-KS-TheEndlessPathsDungeonStack6levels.jpg blize se 60k backers i 20k like,tako da ce ubrzo biti jos 2 levela,sledece stvar koja se ganja je 40k likes na fbu,mada iskreno sumnjam.

Srecno nama , kako vam izgleda concept art Fortona,po meni je lik u potpunoj depresiji..

Havarija bracoooo

Link to comment
Share on other sites

Dobro si zapazio, izraz lica mu je teška agonija.

Sedam nivoa trenutno ima dungeon, ali vrlo brzo će osmi. Inače, ubrzao se zadnjih dana dodok para, verujem da će stići do 3 miliona, ali mi je žao što sasvim sigurno neće da skupe 3,5 miliona za još jedan veliki grad, jer su veliki gradovi ono što je uberkul i rpg igrama. Pročitao sam lore iz apdejta 20, ima onde prostora za bar 3 stvarno velika grada.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ja i ako volim bg, nikad nisam bio neki ekstremni ljubitelj serijala, iskreno govoreći previše je lineranosti i gej epkosti tu za mene, ja bi arkanumkoliku igru. inb4 kakakva linearnost, pa takva što nije otvoren svet, sve što te baca u unapred pripremljene ''mini'' mape, a nema otvorenog sveta za mene je linearost.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Mozda Fallout serijal, ali ono kapiram ga, BG je bila stvarno nevjerovatno dobra igra,da naprave PE istu ko BG sa danasnjim grafikama/malo tweakova nolajfovao bih,al samo zamisli matori sandbox BG ,sa jos modernih gameplay elemenata i jos izbora / uticaja na igru. Mada ja iskreno mislim ako budu pravili "open world" igru ,limitirat ce je tipa Dragon Age Origins, ono imas dosta velike zone koje mozes da istrazujes dok si tu,na tom questu ali nemas neku slobodu da ne-linearno cepas gore dole samo istrazujes ubijas quest npc itd, kombinacija morrowinda ( il bilo kojeg elder scrollsa posle ) i bga ( a znamo da mogu tako nesto da naprave ) i ja im odma dajem best rpg ever nagradu :D

Inace vjerovatno dok prvi od vas procitaju ovaj post,skupit ce se jos 20k $ i probijamo 3mil gol,60k backera 21k fan na fbu,na 8 levela smo u dungeonu i ja iskreno mislim da je to to,ali malo li je?:D

@ Sav ima tu i gotik ,risen kec/dva moze ih se nac :)

Edited by WTFitsLukaDerv
  • Upvote (+1) 1

Havarija bracoooo

Link to comment
Share on other sites

Pa koja igra osim morrowinda i njegovih naslednika ima takvu "otvorenost"?

Arcanum, Fallouti, Divine Divinity, Sacred...

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Sve igre sto si naveo imaju unapred pripremljene mape, tako da ne kontam. Fallouti su me jos vise bacali u pogresne tripove, jer nekad kontam da su mislili na sve, pa se onda jos vise razocaram kad shvatim da ne moze to sto sam zamislio, nego neka njihova skripta.

Realno za svaki rpg mora taj neki pristup da oprostis greske programera i roleplay-ujes u glavi dodatno. Sto uopste nije losa stvar.

Real time sa pauzom zakon. Koji je smor bio u Falloutu kad te napadnu dok putujes, pa cekas 4 turna dok svaki jebeni npc ide ka tebi dok bezis ka gridu na ivici mape. Il kad imas dobar armor i oruzje, a napadaju te neki beduini sto bi ih u sekundi pobio, a cekas opet 5-6 turnova jer imas single fire weapon.

Real time daje taj neki power overwhelming feel kad uletis u bagru pa u roku od 5 sekundi napravis masakr, il kad mage krene da pisa sve okolo s magijama.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

jebg meni je potezna borba slaba tacka, jednostavno vise se uzivim u taktiziranje kalkulacije ... rt mi je ok ali kako igra odmice tako me sve vise smara

naravno iz ove perskaptkive borba u falloutu je daleko od idealne (nije to bila ni kad je igra izasla), ali za jedan rpg u to vreme je pruzala dosta izazova i nekih noviteta i caka ... to sto si ti bio nesnalazljiv je tvoj problem :P

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

pa mozes ti veoma lako da napravis i od bga potezno.On u stvari jeste po potezima ali se ne pauzira nakon svakog poteza.To mozes lako u opcijama da stavis i da vidis koliko potezno ce onda da bude.A inace prica i okruzenje u bgu su stvarno besprekorno uradjeni i lako ti je da se uzivis u pricu igrajuci je.

Edited by Nemi Zmaj
Link to comment
Share on other sites

naravno, prica je superiska i tu nema dalje... osvrnuo sam se na sistem borbe generalno a afiniteti prema istom su stvar licne prirode... meni real time sa pauzom nije potezna borba ma kakvu god pricu prodavali likovi iz bioware-a :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.kickstart...<br /><br />

Za sve koji su zainteresovani da doniraju,ako ima takvih. Ostalo jos 35 sati, fali 320k $ za veliki grad,ja sam poprilicno siguran da nece dostici tu cifru,ali se nadam da ce ako se barem priblize ( 3.3mil il 3.4mil ) odluce da nam ubace jos taj grad.

Trenutno 9 levela Mega Dungeona i fali jos 1500 backera za jos jedan - Deseti. Takodje na 40k FB fanova al tu su tek na 22.5k pa se to nece desiti.

Ako imate zelju za nadogradnju dandzna donirajte 1$ , to je nekih 80-90 centi,kreditnom karticom da se samo zavedete kao backer i pomognete izgradnji dungeona.

Btw dal su negde spominjali neki approximate release date,ono kasna 2013-4?

Edited by WTFitsLukaDerv

Havarija bracoooo

Link to comment
Share on other sites

Pište ti na svakom tieru kad je planirano da izadje igra- april 2014. godine.

Inače oni su već sad na skoro 3,3 miliona (sa pejpalom) , tako da sam više nego siguran da dolaze na 3,5 miliona. A dandzn ne treba ni da bude veći od 10 nivoa, to će već proseravanje da bude.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

u zadnjih 24 h moze da se skupi mnogo vise novca nego sto je njima potrebno do 3.5... samo sto mislim da oni nece vise, jer su i ovako previse toga obecali i podelili dosta nagrada

mislim da su negde rekli da ce igra biti q4 2013 iako pise 2014

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Izveštaj od pre kog sata kaže da su na paypalu skupili oko 106k, a na kickstartetu trenutno imaju oko 3,450 000, tako da su već prešli 3,5 miliona. Dodata je nova ''putanja avanture'', deluje mi kao da će da postave još jedan završni cilj u ovom dvorcu, samo da svane u Irvinu :)

616c8a5ef75c3154da831057bc662902_large.jpg?1350372397

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...