Jump to content

Dark Souls Prepare To Die Edition


brue

Recommended Posts

Нисам видео да има топик о овој игри. Иначе, направљена је иницијално за Хвох, али су контроле вапиле за миш+тастатура уместо џојпеда. Срећом, управо се појавила и РС верзија.

Данас сам слушао два сата пријатеља о игри, који се одушевио са истом и гомилом могућности коју игра пружа. У старту је играо два сата и сам рекао да је најгоре срање које је пробао, а игра ФРПове и РПГове неких 20+ година. Након што је поново пробао и чак три пута изнова правио лика (никад се тако нешто није догодило), ево одваљује се од игре на конзоли и сад је скида за РС.

Нормално, пружићу игри шансу, пошто ме јесте заинтригирало.... после дужег времена да ми се уопште нешто и игра.

Link to comment
Share on other sites

Igra je odvratni bagoviti konzolni abortus. Ja se ne sećam da sam video usraniji port, FPS je zaključan na 30 a nasumično pada na slideshow iako mobilni telefon može da renderuje u onoj rezoluciji, kontrole su iritantne ovo odbija da bude igrivo, ma šta igrivo, podnošljivo, može da bude remek delo akcionog RPGa, ZABOLE ME, neigrivo je

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

+1

Upalio sam je, pomerio sam miša 2 puta u levo i deinstalirao igru.

Najodvratniji port koji sam ikada u životu video.

A tako sam željno isčekivao.

Dok ne bude 300 modifikacija ne pada mi na pamet ni da pomislim na .. ovo.

.edit.

Pri tom sam koristio onaj dsfix, i dalje je govno.

Edited by Atomic
Link to comment
Share on other sites

http://blog.metaclassofnil.com/?p=114

поправља графику поприлично. лик је извео оно што девелопери нису могли, а то је одрадио 23 минута након изласка игре....

и даље остаје наравно крш од порта што се извођења тиче, са стрелицом миша на екрану итд.

можда некад среде и то.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Ovaj darksouls 1 je odlicna igra posle nekoliko (community) pecheva i fikseva:

- Mouse cursor fix, resolution fix, hud fix, camera fix .. itd :)

Moze lepo da se igra posle toga! o/

Odavno nisam igrao ovakvu igru, dosta je teska, i to je do jaja.

Baš je teška, i zarazna. Puno treba da se navikneš na neke zakonitosti ali posle nema nazad.

Link to comment
Share on other sites

Odlicno radi sa fiksevima, cak PC ima i nekih prednosti, lakse nisaniti, lakse se kretati na uskom terenu i sl.

Evo nekih saveta za pocetnike, ko ne zeli manje spoilere neka ne cita:

- Kao pocetni gift odaberite Master Key, osim ako ste thief, on ga svakako dobije. Fire bomb je takodje dobra opcija kako bi ste lakse savladali prvog bossa.

- Igru ne mozete pauzirati, tako da ako vam je plan da otvorite inventory dok ne smislite taktiku to vam nece upaliti.

- Ako poginete izgubicete sve duse i humanity, iste mozete pokupiti na mestu na kom ste ubijeni pod uslovom da vas ne ubiju ponovo na putu do tamo.

- Vitality i Endurance su uvek dobre opcije pri levelovanju.

- Nemojte preopteretiti lika, kretace se sporije.

- Nemojte napadati stvari koje ne napadaju vas, neki trgovci izgledaju isto kao neprijatelji, samo sto npr. sede ili su naslonjeni na zid.

- Kupite bottomles box, repair kit i bow kod prvog trgovca. Nalazi se u Undead Burg. Bow je jako koristan i olaksace vam igru. Ne zabodavite strele. Crossbow izbegavajte, on nema aim opciju.

- Kad se sretnete sa Hellkite zmajem na mostu i aktivirate precicu, iskoristite bow i gadjajte mu rep dok ne otpadne, dobicete mac sa kojim je pocetak igre mnogo laksi.

- Mislim da ovo nije pomenuto u tutorialu, mozete da skacete dok trcite.

"There is no such thing as innocence, only degrees of guilt."

Link to comment
Share on other sites

dsfix - Ovaj sredjuje grafiku, tu ces uvek naci poslednju verziju.

dsmfix - Ovaj sredjuje mouse i kameru, ja ga nisam skinuo sa ovog linka ali imam istu verziju, tj. .9

dsmfix stavljas posle ovog prvog, imas uputstvo na drugom linku, stvarno je jednostavno.

Zakasnio sam ali nema veze, mozda nekom drugom zatreba.

Edited by Folca

"There is no such thing as innocence, only degrees of guilt."

Link to comment
Share on other sites

Na obe verzije sam uradio sledece:

Nisam ga ubio, samo sam mu otkinuo rep da bih dobio Drake Sword, sve zavisi kakav bow imas a i strele, meni je trebalo nekih 40 pogodaka u rep najobicnijim lukom i strelama, moras biti uporan, znaces da si ga pogodio ako promeni lokaciju, tj. sidje na most pa se vrati. Na PS sam ga i ubio na vecem soul levelu na istu foru, znaci strelama ali sam imao mnogo jaci bow, tako da mu radim vise DMG nego sto on moze da regenerise.

"There is no such thing as innocence, only degrees of guilt."

Link to comment
Share on other sites

Dobra taktika za HEllkite zmaja (tako sam ga ja ubio na relativno niskom levelu).

Stanes kod onih stepenica na sredini mosta koje vode na nizi nivo mosta. Zmaj stoji na kraju mosta i bleji na kapiji.

1 - Strelom ga pogodis u glavu, on se iznervira i sleti na sred mosta.

2 - Dok leti strela, prebacis na melee i potrcis par koraka na sredinu tog dela.

3 - dok ti stignes, on sleti, puknes ga u glavu jednom, dva puta.. i sprintas NAZAD do stepenica i sidjes dole

4 - Zmaj ce da zableji kratko na mostu i vratice se nazad na kapiju

5 - Ponovi

Ovo moze da se izvede da te ne pipne zmaj u principu, ima se dovoljno vremena da ga udaris jednom ili dva puta dok sleti i onda sprint nazad... obicno krene da te udari rukom/nogom i promasi, pa ima mala pauza pre nego sto bljune vatru. Ili ce krene da bljune vatru ali i to je sporo ako uradis dobro sve. Malo je nezgodno sto treba da uvezbas prste kako da brzo menjas sa luka i strele na melee set oruzija pa jos i da trcis udaras i ides nazad sa ogranicenom staminom.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Osecao si se kao neko ko jurisa na leseve posle bombardovanja, da ih dokrajci dok ih post mortem trzaji jos pomalo cini kao da su zivi?

 

Bojim se da je razlika minimalna, ako poredimo ucinak na borbenom polju :(

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Igrao sam 3 sata sad (na gamepadu), preznojio se 6 puta, izgubio 20 000 expa, rage quitovao 2 put. Koja pobeda. Ne znam zasto se ovo poredi sa skajrimom gore.

 

Procitah malopre one savete za pocetnike i jebiga nista od onoga nisam uradio :D

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...