Jump to content

Električni gril


Recommended Posts

Poz rurovci,

hteo bih da pazarim električni gril za pečenje (lol) u domaćoj radinosti. Problem je što nemam pojma šta bi valjalo kupiti, a ne znam nikog ko poseduje tako nešto za kućnu upotrebu.

Ako neko ima/koristi, puno bi mi značilo da napiše jel to valja išta, da li se meso lepo, da li se dobro ispeče itd. Naravno, preporuke za modele i proizvodjače su više nego dobrodošle :)

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Da se nadovezem na ovo gore:

[crno bela slika] Najnovija istrazivanja su pokazala da dim iz klasicnog rostilja sadrzi kancerogene materije koje povecavaju rizik od ovog opasnog oboljenja za cak 17% [/crno bela slika]

[sisata milfusa u savrseno sredjenoj kuhinji, kolor] Uz Delimano® Tiganj za grilovanje vasa porodica je sigurna, jer je nas proizvod napravljen od laboratorijski ispitanog materijala [/sisata milfusa u savrseno sredjenoj kuhinji, kolor]

on topic, rostilj na plin ti nije opcija?

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

@togfu - ovo je jos i jeftinije od redovnih grilova sto sam gledao :D al' imam jedan teflonski tiganj koji je otisao u qrac posle relativno kratkog koriscenja, pa bih za sada preskocio tiganje...

@Dviny - iskreno trazim plug & play varijantu, nesto tipa sa ove strane - http://www.novel.rs/...tilji-i-grilovi

@G - To stoji, nisam ni ocekivao da bude ko sa "pravog" rostilja :)

Edited by MikacNS
Link to comment
Share on other sites

Ja imam neki praistorijski ei nis cinimi se, pa ponekad opicim rostiljce na terasi i meso ispadne sasvim solidno. Znaci bukvalno bilo sta od mesa ili povrca ispada lepo na njemu. Ono sto je generalno problematicno je sto posle rostiljanja uglavnom mora da se cisti terasa jer od dima bude sve masno. Povrsina za pecenje nije nesto prevelika, ali se jako brzo zagreje i spreman je za upotrebu i dosta je brz.

Nisam uspeo da nadjem koji je model, ovako otprilike izgleda

rostilj_1343657937_source_300x225.JPG

Spremao sam par puta meso i na dosta vecim el. rostiljima, ali oni su uglavnom dosta sporiji i nisu bas prakticni za kucnu (terasa) varijantu, vec vise za neki plac ili sta znam.

  • Upvote (+1) 1

There's some disco fans in here tonight!

Link to comment
Share on other sites

Imam i ja jedan sličan ovom optimusovom, prilično je spor i veliko je drkanje čistiti ga jer moraš da pereš i rešetke i grejač i ovo ispod sranje. Pre bih uzeo nešto ovako

971.jpg

Možeš da pečeš roštilj, a mož i da praviš tople sendviče. Još ako nađeš neki model gde kad ga otvoriš širom stoji ravno, pa da možeš da pečeš na obe površine. Ove ploče mogu da budu ili od teflona, ili od keramike, verovatno i još nečega, skidaju se i peru mnogo brže nego kod onog gore.

Edited by rev
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ispašće dobro i to duplo brže. Mi u vikendici kad pečemo meso uglavnom pečemo na jednom tog tipa, samo sigurno 20ak godina matorom i meso ispadne baš baš dobro, toliko dobro da nas mrzi da se bakćemo oko raspaljivanja vatre. Kod kuće takođe imamo jedan manji, koji se uglavnom koristi za tople sendviče, ali ja ponekad bacim neko belo meso i ispadne skroz dobro.

E sad, treba i znati kako se peče meso, mora uvek da bude na umerenoj vatri, nikako na najačem, a sve ostalo je kao kod pravog roštilja. Ja stvarno ne osećam neku preteranu razliku kad ćale peče na ćumuru i na električnom, stim što na električnom sve ide dosta brže.

Link to comment
Share on other sites

Imam i ovaj sto je rev okacio, ali on mi nije bas nesto za rostilj, mada stoji da je dosta prakticniji za spremanje ostalih stvari kao sto su sendvici i slicno. Kad ga zatvoris onako dosta ubrzas ceo proces jer onda imas grejace sa obe strane. Ako si planirao da koristis za vise namena onda je to definitivno bolji izbor, ali ponavljam meni se meso vise svidja na onom sa resetkom.

There's some disco fans in here tonight!

Link to comment
Share on other sites

Imam i ja jedan sličan ovom optimusovom, prilično je spor i veliko je drkanje čistiti ga jer moraš da pereš i rešetke i grejač i ovo ispod sranje. Pre bih uzeo nešto ovako

971.jpg

Možeš da pečeš roštilj, a mož i da praviš tople sendviče. Još ako nađeš neki model gde kad ga otvoriš širom stoji ravno, pa da možeš da pečeš na obe površine. Ove ploče mogu da budu ili od teflona, ili od keramike, verovatno i još nečega, skidaju se i peru mnogo brže nego kod onog gore.

ovo je resilo sve moje probleme u kuhinji s kojima se borim vec godinama...

od kada sam ovo kupio, moj muzh vishe ne hrche

  • Downvote (-1) 2

sida sida e pa sta je, ako je sida nije rak

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...