Jump to content

Ceo komp ili kupovina delova.


Force

Recommended Posts

Pozdrav drugari pre nekog vremena mi se zica od kulera zabola u graficku pa je ista riknula kao i ventilator od napajanja ( napajanje radi ali ne vrti ventilator, kada sam ga testirao baca samo 4-5 volti a potrebno je minimum 12 v za ventilator, ostalo je sve okej.) Mene sada zanima sta da radim da kupim graficku i napajanje ili nov pc. Ovo je moja konfiguracija pc-a.

Inace Diablo III i je super radio kao i sve ostale igre na ovoj masini. Ovo je Gaming masina. ( sluzla mi je iskljucivo za igre )

Maticna - MB Gigabyte GA-M57SLI-S4

Napajanje - CHIF GPS550 ( ne radi ne znam da li moze to da se opravi )

Procesor - AMD Athlon 64x2 5000+BlackEdition SocAM2

Graficka - VGA Gigabyte NX8800GT 512 DDR3 ( Graficka ne radi )

Memorija - DDR2 4 GB 800MHz Transcend

Hard - WD HDD 500 GB 7200 16MB Sata

Hlađenje - CPU Cooler LGA775 AM2 OCZ Vanquisher

Sada ne znam da li da kupim graficku i napajanje ili da kupim ceo pc.

Zelim misljenje strucnih ljudi odavde jer znam da imate i znjanje iiskustvo ( pogotovo Voodoo ).

Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

Okej, a koja bi graficka bila pogodna na ovu konfiguraciju a da igre mi lepo rade (lete) posebno Diablo III

Moze li neka preporuka posto sam ja prestao da pratim graficke od 9800GT serije.

Ako bih uzimao novi pc koja gaming konfiguracija bi bila odicna do 40 000 din.

Hvala na brzom odgovoru.

Link to comment
Share on other sites

1.

http://www.atom.rs/?sid=4701

http://www.atom.rs/?sid=5211

2.

http://www.winwin.rs/racunari-i-komponente/desktop-racunari/racunar-altos-cobra-h61-g850-4gb-amd-7750-1tb-dvdrw-500w.html

Mada ne bih ja sad kupovao novi komp, guraj to dok još može da ide sa novom grafičkom i napajanjem, održavaj ga redovno u pogledu čistoće, temperature i provetrenosti i boli te dupe

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

8800 gt sa zalman kulerom Gygabite placem i dan danas za njom sto je ne radi vise.

Inace uzeo sam novo napajanje Chiftech 500w za 4200 din, onda morao sam i novi dvd da uzmem posto je sata prikljucak to je jos 200k dinara i uzeo sam graficku NVIDIA GeForce GTX 560 SE MSI TwinFan. Ono sada treba jos plocu proc i memoriju da promenim i to je to. Uzeo sam i neko kuciste najobocnije za 1500k da promenim malo ovo se staro svo raspalo. Sve to sam u WInWIn shopu uzeo za 21500k.

Sada u narednom periodu ne znam sta bih uzeo ( kada skupim kes ) da uzmem i da m iisto traje ovako dugo mislim 4-5 god.

Link to comment
Share on other sites

Hvala Voodo tako sam nesto i kontao, da savetovali su me isto za tu patriot memoriju ali za maticnu nisam cuo. Inace hvala i kada skupim kes onda cu da pazarim.

Inace sta se preporucuje od amd platforme ako ista i moze da parira ovome za slican kes :)

Inace hoce li ovo napajanje drzati ovo sto si mi preporucio ako kupim ?

Edited by Dino
Link to comment
Share on other sites

Od AMD-a možeš da uzmeš neki FX-6100 pa da ga klokuješ na 4 GHz pošto na defaultu nije nešto, međutim trebaće ti skuplja ploča sa boljim čipsetom (npr. Asus M5A97) kao i brža memorija na 1600 MHz (s tim što mislim da sam video negde da Patriot ne leži najbolje novijim AMD-ovima, tako da će morati neki Kingston što je dodatno para). Mada, taj Kingston na 1600 će na toj ploči verovatno lepo raditi i na 1866 MHz. Ovo je sveukupno skuplja varijanta i može da bude bolja na duže staze, ali ako se gleda u narednih godinu dana, Intel je bolji. Dalje od toga ne mogu precizno da prognoziram :D

Napajanje će u svakom slučaju biti OK.

Link to comment
Share on other sites

Da, kontam moracu nesto iskonbinovati da valja, tebi jos jednom hvala najlepse u svemu sto mi pomazes, savetujes ( svaka ti dala vagine iz bokala :D )

Sada vidim da mi procesor se gusi u diablu tipa na max rezoluciji kada igram 150fps, ali kada krene agroo tj fight onda mi pada na 15-30fps-a.

Znao sam da cu morati da menjam pc kad tad boljemi je deo po deo manje boli po dzepu :D

Link to comment
Share on other sites

Uzmi Core i3-2120 (oko 14k), Asus P8B75-M LX (oko 7k) i 2 x 4 GB DDR3 1333 Patriot Signature (oko 4k)

mislim da nema potrebe da uzima nov komp,dovoljno je da zameni grafu i napajanje,posto je ocigledno doslo do kratkog spoja ali su kondenzatori odradili svoj posao,kupi grafu i napajanje do 12000,procices ok

Budi GOVEDO,zaposli se preko veze !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...