Jump to content

PES 2013


Recommended Posts

Probao sam par utakmica protiv kompa, rano je reći definitivno, ali je sramota koliko je ista igra. Samo vadi stvar što su izgleda promenili neke gluposti zbog kojih nisam ni igrao 2012 - manje random faulova, malo bolja uklizavanja (ne kao u 2011, ali ne ni retardirana kao u 2012), pa ću možda ovaj PES i igrati... Možda...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

nista revolucionarno, ali ispeglano je vise stvari koje su kvarile 2012, meni je fudbal sasvim ok

vi koji uletite sa 'cak i ja koji odigram jednom u sto godina vidim blabla', pocnite da odigravate vise od toga pa onda sudite

ne obracam se nikome ovde, ali ljudi bi zaista, zaista trebalo da nauce da igraju odbranu za promenu, umesto sto nalaze 1001 manu igrici

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

sta da se uci brate kada jednostavno ne mozes uzeti loptu nekim igracima,prolazi kroz igrace,nije to ona fora drzi se brzo trcanje i pas pa kao jaoo ne uzima loptu,nego mislim na normalno branjenje,nisam igrao mesec dana svaki dan ali 3/4 dana su skroz dovoljna da se vidi o cemu se radi :(

Link to comment
Share on other sites

ne.

svakome ko dodje sa '[insert random player]-u niko ne moze da uzme loptu igra je sranje' preporucim da pogleda neke od meceva u nekim boljim ligama koje imate na youtube-u

ne vredjam niti bilo sta, nemojte pogresno shvatiti, samo niste svesni koliko se odbrana moze masterovati npr. (a nisam bio ni ja, a nisam je ni masterovao ni do sad :))

realno, pes komjuniti je zajeban, nesto kao kanteraski, samo sto ga igra jos veci broj ljudi uz to da u kanteru neznalici kazes da ne zna i on bude svestan toga i uci, dok u pesu svi misle da sabijaju igricu najjace na svetu...95% njih igra gomilu partija svakodnevno, nema pojma jer konstantno krivi igricu za svaku gresku, a kada bi im ne daj boze rekao da pogledaju na yt-u neki mec i pokupe neku foru, zalepili bi ti 'retard' na celo izvristali i nastavili da gube 5 sati dnevno retardirajuci se

mozda sam preterao malo, jbg, dobijem 3 cira svaki put kad pes postane aktuelan i moram da slusam raznorazne retarde u rlu

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

@ vlada

evo da razjasnimo, pes 2012 koji je ocajan i koji sam mrzeo sam odigrao u abnormalnom broju partija..s jednim ortakom naprimer 1000-1200, s drugim oko 600 i ko zna koliki broj na netu i na mnogobrojnim turnirima..verovatno jos toliko..znaci spadam u advanced users posto svaki pes igram konstantno godinu dana, imamo soni nas par ortaka, kupimo igricu i lomimo dzojstike od nerviranja..

i onda naprimer sada krajem godine na turnirima nas desetak najboljih se slozilo da je ovo jedna od najgorih igrica koju smo ikada videli (a masterovali smo je) i da ima nedozvoljeni broj gluposti i sada ti dodjes i kazes mi da smo mi zapravo istripovali i ne znamo da igramo odbranu..brate znam da je igram na 5 razlicitih nacina i kad neko uzme mesija/ronalda/robena/lavecija (bilo koga sa speed merchantom) a zna da ga koristi ne moze da mi pomogne ni Bekenbauer da ga stvorim na terenu..jednostavno igrica je takva - postaje sve vise arkadna, da bi ljudi davali sto vise golova i `zabavljali se`, da bi se smanjila razlika izmedju losih i dobrih (koja je u 2011 ipak jasno postojala, nije mogao da te pobedi neki vunar)..a u 2012 se uvek moglo centrirati i posmatrati kako zli a.sanchez skace izmedju pujola i pikea i u stilu krespa cepa mrezu glavom..na svo to `nerealno prolazenje kroz ljude` su dodali i magiju trougla na koji se odbrana gasi i odbija saradnju..video sam da si pominjao bolje ponasanje golmana? evo dodji da probamo, 10 puta da izadjem na tebe 1v1 a da ti branis..svaki put cu da idem na taj bag obilazak sa strane ili lagani lob, cenim da cu dati 8 golova..ovo ostalo tesko da ces odbraniti nego ce igraci promasiti gol..a tvoj golman ili ce uklizati nogama (?!?!) ili ce hvatati muve kad mu lopta pada pored glave u gol..

zasto sve ovo pricam - zato sto 2013 zasad lici da nastavlja tamo gde je 2012 stao - opet trougao i bagovanje odbrambenih, opet procitas protivnika i dzabe ti i opet potpuno nepotrebno tvoji igraci cesto primaju loptu tarabom..da ne pominjem to sto su vec pomenuli da cr7 a evo da dodam i laveci dematerijalizuju prostor i vreme i prodju kroz dres odbrane i to ne odbrane bazela nego tipa Kompanija i Lusia..meni je taj trend shvatljiv - zele da se ljudi ne muce, nego da brzo `nauce` da igraju i da mogu da daju golove..i da ne bude tesko davati golove nego da bude moguce na bilo koji nacin, makar on bio i najzabagovaniji doci do sanse 1v1 i dati gol...koliko sam za ovo kratko vreme i na demou probao, odredjeni ljudi pucaju lopte 200 km na sat u raslje iz neverovatnih pozicija..sve to da bi mali japanci se odusevili i pricali `uf kakav sam go dao`..a zapravo nista ne znaju samo su stisnuli kocku..:)

ali onda necemo reci da je to dobro, nego da je igra arkadna, pa ko voli nek igra nije problem, samo da ne pricamo da je kvalitetna..fifa postaje kvalitetna simulacija fudbala, pes to izgleda vise nije..

ako mislis da ipak masterujes ove stvari koje sam pomenuo, evo dodji na turnire kod vuka pa nas prosvetli..igramo ih svake ili svake druge nedelje tokom cele godine, ima ljudi i na ovom forumu koji dolaze, i koji su jako dobri, neka me isprave ako sam nesto pogresio..svakakvih gluposti smo se nagledali po tim turnirima, veruj mi..i onda ti se ogadi igras samo iz automatizma jer si navikao da bas to bude pes..ove godine mislim da ni taj automatizam nece da pomogne ako fifa samo bude normalna..to joj je dovoljno da bude bolja

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

nema pomoci jer ne mozes da radis driblinge na tastaturi . PES je zakon igrica mozete vi da pljujete kolko ocete ja sam 11 napuco , 12icu isto odbrana je majka mara svakog fudbala i ko ne zna da je igra kenjace !!! 13icu nisam probao jer ima turnir u 3D koji bi da odigram dobro i necu da mesam igrice , ali ako je samo popravljen golman i malo odbrana to je dovoljno . Bar meni

Link to comment
Share on other sites

Odes u settings i bindujes right stick left, right, up i down i preko njih radis finte. Ja sam bindovao na tab, ctrl, alt i shift. Naravno pre toga linkujes finte, i u igru pritisnes right stick up i q (kod mene tab + q) radis fintu/e.

"This is your life and it's ending one minute at a time."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...