Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Prosipala mi se ključala voda po stopalima večeras, satima sam se prekidao od bolova, hitna pomoć me odvela u gaćama i bosog bez ličnih stvari, da bi mi posle rekli da ne vraćaju oni nazad kući, u centru za opekotine su mi rekli da oni ne daju ništa za bolove i previli me samo, tako da da sam u srcestajućim bolovima, u gaćama i stopalima umotanim kao u nekog klošara ponižen se smucao po prevozima nazad do rifata. Jebem ti i zdravstveni sistem i moj život retardirani i nepravednu karmu koja mi stalno piša po glavi i smeje se.

Kako ti je sada ? Da li si dobio nesto protiv plihova,otoka i bolova?

Link to comment
Share on other sites

Kori, povezli me iz doma bez ičega, bili su u fazonu nema vremena da idem u sobu, moramo sto pre u centar za opekotine, tako da ni mob niti ista nisam imao kod sebe. Doduše, imao sam one široke duge bokserice, pa su mogle da prodju možda ko šorc kad sam se vraćao. A ovi u centru mi na stopala stavili one higijenske kapice nakon što su ih zavili.

Sinoć sam popio brufen, našo sam negde u domu, i zaspao, do malopre sam spavao.Ne boli me ništa sad, osim na dodir.Rekli mi da sutra previjem stopala na poliklinici (stavljaju vazelinske gaze ako nisam pogrešno čuo) pa da u ponedeljak odem u centar za opekotine, da pogledaju pa da mi kažu šta dalje.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

hvala za pomoć oko kompasa.

pokušao sam i u novom sadu da se orientišem oko vrsti prodavnica koje ste ovde naveli.

nigde nisam uspeo da pronađem kompas, neki su me čak i čudno pogledali.

ćaletu je rođendan sutra, pa sam mu ganjao poklon.

kupio sam mu set za vino, sličan kao na slici, pa me zanima jedna stvar.

čemu služi ova okrugla spravica (gore desno, na slici) ?

2NKZ3.jpg

Link to comment
Share on other sites

služi da drži salvetu savijenu oko vrha boce, koja ima ulogu da spreči zadnju kap vina koja se eventualno slije nakon sipanja niz spoljnu stranu boce da ufleka stolnjak. mada sad vidim na netu da uglavnom drže samo taj prsten bez salvete, jebem li ga.

41230.jpg

a za kompas vidi kupindo/limundo, mora da ima.

Edited by rev
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Napokon se uselio u svoj stan, nema vise dom i WG. Elem, napunio friz sa cirka 300 jura alkohola, sokova i slatkisa, kupio trave za nedelju dana, sad lezim u kadi punoj vrele vode, pljuga, Hajneken i rur. Ah, gospode milostivi, neka zivot bude ovakav!

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

Е, дајте неки дезодоранс, небитно дал је рол или шта год... Мене мрзи да експериментишем и фуро сам сто година оне спорцке адидас пластиканере и сморио сам се, пошто капирам да некако фејлују у неким аспектима, нумем добјасним, ал ил се знојиш више кад ставиш или имају слаб кик или нешто треће...

Сад сам узео неки нивеин фор мен, капирам да је то готивно зато што сам ја мен, а и каже кул енд фреш, то звучи царски, саћемо да вимо како ради:)

Шалу на страну, готивим оне фреши ''дошо сам са једрења и баскета и имам двадесет четири године'' варијанте насупрот ''здраво, ја сам адвокат'' трипова. Па оно, ако је неко пинпоинтовао неки готивни дезодоранс у том фазону, нек каже сад ил нек заувек ћути!

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...