Jump to content

AEON7 projekat


Recommended Posts

Za betu se možete prijaviti slanjem mejla sa subjectom "Beta application" na milos.martinov@yquince.com. Molim vas da u sadržaj mejla napišete svoje ime i prezime.

Zgrade su inače nacrtane, a fajter je prvo nacrtan, pa je urađen 3d model (koji i vidite gore na slici). U samoj bitci neće se videti ovi modeli (jbg, čak ni html5 nije toliko premocan), ali će se sami modeli videti pri pravljenju prototipova, naručivanju brodova itd.

@Dimke Isprva neče biti aplikacija, s tim što pazimo da nijedna bitnija funkcija ne proizilazi iz mouse-over-a, tako da će moći podnošljivo da se igra sa tačskrin uređaja, pogotovo sa tableta. Aplikacije razvijamo čim pre. :)

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Ako cete realno ustedecete i vreme rada i sve ukoliko odma koncipirate sadrzaj tako da staje na svaki ekran, potpuno je kretenski praviti aplikaciju za nesto sto je browser based. A sto se tice animiranja i tako to... to sve radi u html5 pod kanvasom ko zmaj naravno ukoliko imas nekog ko zna da to iskodira valjano.

Link to comment
Share on other sites

potpuno je kretenski praviti aplikaciju za nesto sto je browser based.

Ne ako to treba da radi na raznim verzijama operativnih sistema sa raznim verzijama browsera i njihovim rendering endžinima. Ovako u aplikaciju ubaciš neku konkretnu verziju npr. webkit-a i sve probleme debaguješ baš za tu verziju, daleko je lakše za održavanje.

Link to comment
Share on other sites

Ne ako to treba da radi na raznim verzijama operativnih sistema sa raznim verzijama browsera i njihovim rendering endžinima. Ovako u aplikaciju ubaciš neku konkretnu verziju npr. webkit-a i sve probleme debaguješ baš za tu verziju, daleko je lakše za održavanje.

upravo. oko mene svi vec psuju IE. :)

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Ne ako to treba da radi na raznim verzijama operativnih sistema sa raznim verzijama browsera i njihovim rendering endžinima. Ovako u aplikaciju ubaciš neku konkretnu verziju npr. webkit-a i sve probleme debaguješ baš za tu verziju, daleko je lakše za održavanje.

Zapravo sve zavisi koje operativne sisteme gadjas odnosno browsere. Posto nisam radio na browser igrama a nisam se nesto bas ni igrao na istima pa ne bih znao kakav je user interfejs i sta sve treba da ima, ali uz dovoljno optimizma i volje moze se sve umincati da radi na svemu pa i na ves masini koja ima ekran i net :)

a da IE je divna stvar... sreca pa 10 radi kolko tolko...

Link to comment
Share on other sites

Brate, nijedan browser ne poštuje HTML5 specifikaciju u potpunosti. Nisam siguran ni da je HTML5 specifikacija finalna ili je non stop dopunjavaju. Idi ovde i vidi stanje:

http://html5test.com/results/desktop.html

Znači jedan podržava nešto, drugi nešto drugo, 10 ljudi 10 slučajeva. Zašto bi developeri sebi priređivali takvu zajebanciju kad mogu da "fiksiraju" izvršno okruženje i koncentrišu se na endžin igre umesto da pri svakoj većoj dopuni rade široko testiranje na XY platformi, naročito ako je u pitanju mali tim koji nema internu ekipu za testiranje i ne treba mu blamiranje sa javnim beta testovima?

Link to comment
Share on other sites

Ko prvo nisam ti ja brat :)

Drugo ja pricam stvari iz prakse i rekao sam da za igru ne mogu da tvrdim 100 posto jel ne znam cega ce tu biti od jqueryja, css, htmla... meni licno je nelogicno raditi aplikaciju za nesto sto se svakako pokrece iz browsera. A to sta je developerima lakse ne znam isto zavisi od coveka do coveka. Za godinu dana ce se situacija sa browserima stabilizovati.

  • Downvote (-1) 2
Link to comment
Share on other sites

E najviše volim priučene web programere kad drže predavanja šta je bolje za long-term projekte. Samo ti tako radi i uzdaj se šta će biti za godinu dana i daleko ćeš dogurati.

A ja jos vise volim fakultetski obrazovane bez posla... i dobro je sto citas sta pisem jel lepo sam napisao da nije ista igra i sistem koji je blog, portfolio ili nesto trece tog tipa... a to ko je gde dogurao heh, moja pisa je veca od tvoje eto.

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Nakon duže pauze postavljeno je i sledeće poglavlje u loru AEON7 univerzuma.

Dreadger.jpg

U četvrtom AEON-u parazitska zaraza pod imenom “Rot” hara naseljenim delom Mlečnog Puta i čovečanstvo je suočeno sa mogućim istrebljenjem. Evo kratkog odlomka:

"A number of events that took place were later celebrated as great victories that lead to the destruction of The Leviathan - The Setting Sun’s Charge, Firefly’s Kiloton Sting, The Final Verdict, The Defense of Abd-Ghullad and so on. These produced a number of awarded heroes to come out of the Bloodbath, like Julius Mordaine (for whom the “Mordaine Scar” got its name), Natala Protakova, Snit “The Judge” Broome and many more. Yet the reality was that the Million Suns battle was a struggle shaped by oversights, miscommunication, and unfortunate skirmishes in which inexperienced pilots and gunfighters quickly met their gory ends. Having that in mind, it could be said that the true heroes were the countless grunts and operatives who entered battle knowing they were facing certain death."

Napolis-4.jpg

Možete naći ostatak AEON 4 priče, kao i prethodna tri AEON-a, na sledećem linku:

http://www.aeon7.info/index.php?title=AEON_4

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...