Jump to content

AEON7 projekat


Recommended Posts

Hej hou.

Ja sam deo tima koji razvija stratešku brouser igricu sa posvećenijim igračima, ali i igračima koji vole dobru priču, kao ciljnom grupom. Igra se zova AEON7 i postavljena je u svemir, daleko u budućnost. Mi jako volimo igre kao što su Company of Heroes, Dawn of War, Shogun Total War, Starcraft, Civilization, Call of Duty, Quake, Baldur’s Gate, Fallout, ali i Travian, Tribalwars, OGame itd., tako da smo odlučili da proširimo svoje delatnosti sa isključivog pravljenja igre za klijente i da započnemo razvoj i izradu naših spostvenih igara.

214ppv6.jpg

Neću ovde puno pričati o gejmpleju, samo ću nabrojati na koje načine smatramo da će naša igra biti drugačija od drugih strateških brouser igrica: samo jedan svet – tj. jedan server, kompleksna mehanika bitke, kompleksan sistem istraživanja i razvoja, nekonvencionalni sistem trgovine i, najvažnije, razvijena priča kojoj posvećujemo puno vremena i pažnje. Na linku http://www.aeon7.info možete naći istoriju prva tri Aeon-a, dobima koja prethode dešavanjima u samoj igri.

xbb6yv.jpg

Svaka podrška je, naravno, dobrodošla. Ako ste raspoloženi za to, možete iskoristiti nasu Facebook aplikaciju (apps.facebook.com/aeonseven/) da lako pozovete prijatelje koji bi mogli biti zainteresovani. Takođe, za nekolio nedelja biće postavljen projekat na Kickstarter-u, a ja ću tom prilikom apdejtovati ovu temu.

Igra je trenutno u alfa fazi. Zatvorena beta počinje uskoro i trebaće nam pomoći oko testiranja kako bi smo postavili zdrav balans u igri i kako bi smo našli i ispravili greške u kodu. Ako je neko zainteresovan da učestvuje u beta testiranju možete se prijaviti slanjem mejla sa naslovom „Beta application“ i imenom na adresu milos.martinov@yquince.com.

qxlbuw.jpg

Hvala na pažnji! :)

Miki

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Super, bas mi je drago da vidim ovako nesto. Najveci razlog je to sto sam jedno vreme radio na necemu totalno slicnom, ali na kraju je ostalo maltene sve na ideji.

Takodje browser based strategija outworld cyberpunk fazon.

Par pitanja, nisam stigao da procitam pricu i ostalo, ali obecavam da cu odraditi cim se zavrsi fudbal :).

U kojoj ste fazi razvoja?

Da li je vec skupljen tim?

U cemu ce da razvijate aplikaciju?

Jel imate neki deadline?

Drago mi je da vidim da cete da probate sa kickstarterom, ali bice tesko s' obzirom da iako bi ljudi rado videli nesto ovako ipak nemate nita iza sebe.

BTW concept art je super.

Verovatno cu imati jos glupih pitanja kasnije.

Link to comment
Share on other sites

zvuci dobro, srecno u razvoju

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Super, bas mi je drago da vidim ovako nesto. Najveci razlog je to sto sam jedno vreme radio na necemu totalno slicnom, ali na kraju je ostalo maltene sve na ideji.

Takodje browser based strategija outworld cyberpunk fazon.

Par pitanja, nisam stigao da procitam pricu i ostalo, ali obecavam da cu odraditi cim se zavrsi fudbal :).

U kojoj ste fazi razvoja?

Da li je vec skupljen tim?

U cemu ce da razvijate aplikaciju?

Jel imate neki deadline?

Drago mi je da vidim da cete da probate sa kickstarterom, ali bice tesko s' obzirom da iako bi ljudi rado videli nesto ovako ipak nemate nita iza sebe.

BTW concept art je super.

Verovatno cu imati jos glupih pitanja kasnije.

Kao što rekoh u tekstu - trenutno smo u alfi. Zatvorena beta kreće za nedelju, dve.

Tim postoji i polako raste, jer i dalje imamo klijente za koje radimo igre - bilo da je to kartaroška igra, ili nešto zahtevnije.

U php-u se razvija igra.

Dedlajn je... pa, klizan. Pred kraj godine bi trebala igra da bude full releasovana. Svakako će biti igriva i pre toga. Kao što rekoh - treba nam beta testera! :)

zvuci dobro, srecno u razvoju

Danke, danke.

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

jao mudrac jedan vidi ga sto je smislio

:)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovorima. Poslao sam zahtev za pristup u betu na mail.

Jel' i ovu igru radite za klijenta nekog ili ne?

Vezano za prvo pitanje, pretpostavljam da ce biti nekih stvari koje se placaju u igri i na taj nacin imate zaradu?

Imate svi platu na mesecnom nivou ili cekate da se zavrsi projekat da bi dobili pare od klijenta ili cekate zaradu od ingame prodavnice?

Kad sam pitao za fazu razvoja mislio sam tako konkretnije nesto cisto da znam okvirno koliko je u razvoju, dokle ste stigli, kad planirate release.

Koliko si u timu sa njima, jel imate nesto sto ste radili, a da je svima dostupno da se vidi i proba?

Inace mozda su neka pitanja errr isuvise direktna, ne moras da odgovoris na njih ako je problem. Pitam zato sto sam u istom poslu, plus sam imao u planu, kao sto rekoh, nesto isuvise slicno da bih sad propustio priliku da te pitam o ovom projektu.

Moj projekat je ostao na pocetku iz prostog razloga sto sam bio svestan da ipak treba i ljudi i ostalih resursa da bi projekat bio odradjen kako valja. Nisam imao ni jedno ni drugo, naravno da sam imao resursa tipa novcanih bilo bi sve lakse. Nastavio sam da radim projekte za klijente, solo ili u timovima, sad radim slicno ali da kazemo za neku odredjenu platu, no naravno imam u planu da pre ili kasnije pocnem da radim ozbiljno na projektu takvog tipa, s' tim sto bi bio verovatno izmenjen i dostupan na mobilnim platformama kako i na klasika browser varijanti. Otom potom.

Poz

Link to comment
Share on other sites

Ololo buda šašavko! Hvala na podršci drugari. :)

Hvala na odgovorima. Poslao sam zahtev za pristup u betu na mail.

Jel' i ovu igru radite za klijenta nekog ili ne?

Vezano za prvo pitanje, pretpostavljam da ce biti nekih stvari koje se placaju u igri i na taj nacin imate zaradu?

Imate svi platu na mesecnom nivou ili cekate da se zavrsi projekat da bi dobili pare od klijenta ili cekate zaradu od ingame prodavnice?

Kad sam pitao za fazu razvoja mislio sam tako konkretnije nesto cisto da znam okvirno koliko je u razvoju, dokle ste stigli, kad planirate release.

Koliko si u timu sa njima, jel imate nesto sto ste radili, a da je svima dostupno da se vidi i proba?

Inace mozda su neka pitanja errr isuvise direktna, ne moras da odgovoris na njih ako je problem. Pitam zato sto sam u istom poslu, plus sam imao u planu, kao sto rekoh, nesto isuvise slicno da bih sad propustio priliku da te pitam o ovom projektu.

Moj projekat je ostao na pocetku iz prostog razloga sto sam bio svestan da ipak treba i ljudi i ostalih resursa da bi projekat bio odradjen kako valja. Nisam imao ni jedno ni drugo, naravno da sam imao resursa tipa novcanih bilo bi sve lakse. Nastavio sam da radim projekte za klijente, solo ili u timovima, sad radim slicno ali da kazemo za neku odredjenu platu, no naravno imam u planu da pre ili kasnije pocnem da radim ozbiljno na projektu takvog tipa, s' tim sto bi bio verovatno izmenjen i dostupan na mobilnim platformama kako i na klasika browser varijanti. Otom potom.

Poz

AEON7 je u potpunosti naš projekat. Naravno, vijamo investitore svo vreme, ali je projekat i dalje naš. Mesečna plata. Kao što rekoh - alfa je trenutno po sredi. :)

Firma je startup. Neki članovi tima imaju nekoliko igara iza sebe, ali budući da su rađene u okviru drugih firmi nisam siguran koliko smem da ih kačim kao primere.

U kojoj firmi radiš? :)

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Ololo buda šašavko! Hvala na podršci drugari. :)

AEON7 je u potpunosti naš projekat. Naravno, vijamo investitore svo vreme, ali je projekat i dalje naš. Mesečna plata. Kao što rekoh - alfa je trenutno po sredi. :)

Firma je startup. Neki članovi tima imaju nekoliko igara iza sebe, ali budući da su rađene u okviru drugih firmi nisam siguran koliko smem da ih kačim kao primere.

U kojoj firmi radiš? :)

Kul, kul. Trenutno sam u http://www.internetmarketingninjas.com/. Radim na nekim inhouse i public alatima. Nema nista veze sa web browser igrama il slicno, ali naravno radim sa phpom/sqlom i tako tim stvarima. Kao sto rekoh morao sam nesto da radim za leba. Sto se tice tog projekta koji sam imao u planu to je neka moja zelja za u buduce. No, dok nema para i ljudi za to radim tamo gde ima posla, srecom u profesiji kojom sam zeleo da se bavim :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Napravili smo Facebook stranicu koju možete pratiti da vidite sve AEON7 vesti i novine, da vidite koncept art, skrinšote iz igre i da komentarišete stvari koje postavljamo.

Link je: https://www.facebook.com/aeonsevenhub

Evo i par primera stvari koje ćete moći da vidite na AEON7 Facebook stranici:

526066_550909524924782_1381391404_n.jpg

Republican Science Lab - ovde će igrači obavljati svoje istraživanje, koje otključava nove tehnologije. Razvoj tehnologija odvijaće se u drugim zgradama, takozvanim Tech Lab-ovima.

263497_551299441552457_2084056347_n.jpg

Light Fighter - oslonac svake flote i odličan kao pratnja za trgovačke brodove. Igrači će biti u mogućnoti da podese na njega različite oklope, oružja, elektroniku i skinove.

405040_550882174927517_1979342916_n.jpg

Republican Ground Shipyard - Kolosalne i produktivne kao i uvek, ove građevine mogu da proizvode brodove Fighter i Destroyer klase, ali i neke manje transportne brodove koji mogu da prenose Fighter brodove i druge vrste tereta.

Hvala svima koji su se prijavili za betu, vaša podrška (i strpljenje) su veoma cenjeni. Beta bi trebala da krene, pa - uskoro. :)

S poštovanjem,

Miloš

Edited by LaG

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...