Jump to content

Gearswap script


Recommended Posts

Kao sto naslov glasi... Covek napravio scriptu i objasnio kako radi. Ko voli, nek izvoli... Naravno, koristite je na sopstveni rizik. Ja sam koristio slicne za WoW godinama, nisam imao problema, ali nikad se ne zna...

http://www.reddit.com/r/Diablo/comments/v69b0/gear_swapping_macro/

E da, morate da imate AutoIt, evo linka za dload: http://www.autoitscript.com/files/autoit3/autoit-v3-setup.exe

cRuis3r's Online Shop and Services
Placanje online, podizanje para, razne usluge

cRuis3rns - Skype

Link to comment
Share on other sites

Sad ne znam kolko je to pametno, ali obzirom da je exe fajl koji radi u pozadini, a waren ga vidi, moze da se popije ban.

Lik pise da je koristio isto za d2 / wow.

Diablo 2 tako nesto nema da prati

WoW ? Em ima svoj equip manager, pre toga adoni zavrsavali, jedino ako nije exploitovo da menja gear u combatu :P

Pusticu mail blizzu bas da vidim sta ce da kaze za ovako nesto.

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Sad ne znam kolko je to pametno, ali obzirom da je exe fajl koji radi u pozadini, a waren ga vidi, moze da se popije ban.

Lik pise da je koristio isto za d2 / wow.

Diablo 2 tako nesto nema da prati

WoW ? Em ima svoj equip manager, pre toga adoni zavrsavali, jedino ako nije exploitovo da menja gear u combatu :P

Pusticu mail blizzu bas da vidim sta ce da kaze za ovako nesto.

Ne misli na to, koristio je skriptu da mu odradi neke poslove, tipa da automatski nakraftuje 50 amuleta, onda ih dissuje, pa repeat dok on kenja ili jede npr. Najprostije receno, automatski "klikce" tamo gde mu ti zadas. To smo i ja i jos bar 10 ljudi koje znam radili. E sad, tako funkcionisu i botovi za farm, samo sa mnogo mnogo komplikovanijim i zahtevnijim kodom, i warden nije mogao to da provali, ako nisi bio previse "halav" tj. ako nisi bio online 24/7 i radio jedno te isto. Naravno koriscenje bilo cega izvan igre, sto ti automatski odradjuje posao, spada pod krsenje blizz pravila, tako da je bannable...

To bi bilo extra da napises sta su ti odgovorili, da znamo na "cemu" smo, i da li vredi koristiti ovo sranje... Ja sam se inace nastrebao da klikcem po tasnici na low hp elita, a i skripta ne radi u Letterbox modu (bar ne ta njegova, a mrzi me da trazim resenje ili sam menjam kod), tako da jebem li ga :)) AKo je namesti na letterbox, verovatno cu je koristiti donekle... Naravno, mislim da ce ti blizz reci da je to najstrozije kaznjivo, kao i koriscenje bilo kog drugog ili slicnog "3rd party" programa... Ali ipak, living on the edge...

cRuis3r's Online Shop and Services
Placanje online, podizanje para, razne usluge

cRuis3rns - Skype

Link to comment
Share on other sites

Stigo mi odgovor ;)

Hey there,

Anything that automates processes for players is against the Terms of Use. This means that if this script is automating gameplay for someone, such as changing their full set of gear without the player actively performing the actions, then they are breaking the rules. All information regarding this can be found in the terms of use here: http://eu.blizzard.c...termsofuse.html

We hope that this answers your question and that you can tell your community this information soon J

Regards,

Nakatoir

Edited by Silencer
rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Stigo mi odgovor ;)

Kao sto sam i pretpostavio ;) Anyway, mogao bi posto si ocigledno sa njima "prst u bulju" (bez uvrede naravno, respect) da pitas i za onaj Java Authenticator... Da li imaju problem sa tim ili moze da se koristi, ali na sopstvenu orgovornost? Bio bih ti zahvalan do neba, a kontam i dosta ljudi koji bi ga koristili, a skepticni su po tom pitanju.

cRuis3r's Online Shop and Services
Placanje online, podizanje para, razne usluge

cRuis3rns - Skype

Link to comment
Share on other sites

Znas kako iskreno. Oni imaju svoja dva nacina koji oni licno podrzavaju i preporucuju igracima, a to je battle.net authenticator i mobile authenticator.

Ti mozes da emuliras mobile authenticator. Al opet nece oni da se smaraju ako si ti koristio nesto sto oni nisu nigde stavili da oni to podrzavaju. Jednostavno mi je glupo da postavim takvo pitanje, jer i sam znam koji je odgovor ;)

Edited by Silencer
rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Aco, WC3, D2 nema warden.

Prvi put su ubacili u WoWu, sad jednostavno to ima i u D3, ne znam za SC II :)

Postojala je aplikacija DiamondCS se zvala koja je napravljena da blokira aplikaciji pristup citanja procesa kojeg ti zelis. U sustini da ne moze trojan ili neki virus da ga cita :)

Lepo si imao da izaberes proces i da stavis Protect Application From, Read, modify Terminate. I ono cim upalis WoW vidis da WoW.exe hoce da cita aplikacije i dobijes notify da mu je onemoguceno da procita proces bot.exe :P

E sad program je izgubio smisao i develop je stao iz razloga sto Microsoft od Viste i Win7 ne dozvoljava programima da pristupe kernelu.

E sad razmislite sto je Blizzard ukionuo support Windows XP :P

Najgore od svega je npr, sto ja imam Logitech G program, i ne smem da pravim makroe :P tipa mogu na dugme jedno da napisem da isklikce 10 stvari u isto vreme. A opet Blizzard kaze da to nije supported :P

Edited by Silencer
rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

sve bnet igre imaju wardena - od 2004/5 nisam siguran.

ali warden ne sankcionise programe koji simuliraju pomeranje misa/kliktanje nego maphack/dupe gluposti.

Anything that automates processes for players is against the Terms of Use. This means that if this script is automating gameplay for someone, such as changing their full set of gear without the player actively performing the actions, then they are breaking the rules.

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Anything that automates processes for players is against the Terms of Use. This means that if this script is automating gameplay for someone, such as changing their full set of gear without the player actively performing the actions, then they are breaking the rules.

bas su ti super ta plava slova.

lik koristi skriptu za regear i respec, strimuje to pred hiljadama ljudi, ubije inferno hc diabla i prima cestitke od bashioka.

blizzard prodaje miseve koje reklamira da su macro bindable, iako je to protiv terms of usea...

kao sto rekoh - ne sankcionise, iako bi trebalo.

Link to comment
Share on other sites

u principu sve vece kompanije zazmure na jedno oko ako im ne izbija kesh iz dzepa direktno... kao botovi.. ili indirektno.. kao neki uber abuse zbog kojeg ce ljudi koji ga NE koriste da prestanu ili smanje aktivnost.

kolko znam smes da pravis macro ako imas ingame editor.. i smes da ga namestis na dugme misa.. so micro bindable ... drugo je da ti napucas macro na samog misa

funny enough meni i mis i tastatura imaju par slotova za hardverski makro koji ne moze da provali nista do sad .. so nyah :P

Link to comment
Share on other sites

Bliss, to plavo je blue post, ne da ti oznacim da vidis dobro, jer znam da si u prethodnom procitao sigurno sta sam copy past.

Ovo je npr blue odgovor na Logitech G15 Macro da pravis iz profilera:

http://us.battle.net/wow/en/forum/topic/1772567980#10

Elem, po meni ovo je programce za D3 koji ti je omogucio da radis gearswap. In Game nema takav feature... To je main problem po meni da ti koristis aplikaciju da bi mogao da menjas gear instant, na jedno dugme.

Da ima u igri, feature da svaka inventarska kockica ima ima bind, lako bi ja na G1 dugme napravoi preko logitech profilera da se izvrse par klika, pa i opet to dodje kao cheat :P

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Btw ;) malo sam i dalje komunicirao sa CM,

Indeed, using these scripts is a risk which can result in a ban if caught, however I do not recall seeing Kripparrian using that script while watching him play, must have started using it when I was not watching >.< Thank you for informing them of this and just be sure that they are aware that any automated processes or actions that they do not perform themselves specifically are not allowed. J

Regards,

Nakatoir

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

i naravno, cm se iskenjao po proceduri, kako se to i ocekuje od velikih kompanija.

u svakom slucaju, kriparian nece popiti ban zbog toga jer nije ni do sad, a strimuje ga desetine hiljada ljudi. to im jedino sluzi, u slucaju da neko od nas casuala popije ban zbog neke leve stvari i onda ti obrazloze kako si koristio 3rd party programe, koji su izricito zabranjeni politikom blizzarda i mozes da im duvas karu.

a ne verujem da idu od accounta do accoutna i traze ko koristi gearswap script :)

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...