Jump to content

Scamed ljudi da se jave VTK


Recommended Posts

Ovako momci , smucilo mi se ovo i smejem se kad pricate nesto sto ne znate i sto ne mozete. Kolko vidim svi ste vi , zajebi , sudije , policajci i tako dalje. Stvarno je smesno. Ti sto pricaju kao ce me biju , da biju decu itd , pa decko dodji malo da ti polomim koske , mogu u zubima da te nosim . Nikad se nisi potukao , sedis tu za kompom 24 sata i jedes govna po forumu , idi bre malo juri picke , idi na more , izadji prosetaj ulicom oko 7-8 odmori malo u kaficu , gledaj sada utakmice imas kolko oces , ali nema veze , gledam ove sto imaju +30 godina igraju igrice , pa dal ste normalni bre ljudi , idite pravite decu , zivite kao sav normalan sve a ne ko neki bolesnici. Sad mozete da pisete sta ocete da pretite , jer ste mnogo opasni , plasim se od vas.

Sto se tice Policije itd , naravno svako ima pravo da me prijavi ako misli da je ostecen, koliko sam se ja raspitao , za kradju policija moze da traga samo one koji su prekrsili pravo i suma preko 20.000 dinara , ja te pare nisam video , dalje , imate moje ime i prezime pa prijavite slobodno. Drugo, ko si ti Silencer , da ti nekog prijavljujes idi decko zivi zivot a ne da igras igrice kao najveci slepac.

Sto se tice Diablo III. Moze da vam samo bude krivo kako ja besplatno nabavljam , jeste preko kartice je , sto ih vi nemate ? pusili bi mi kurac da ih imate , ali serete sto ih nemate pa sad serete tu nesto po forumu. Cela prica sto se tice mojih uplata. Kada ja uplatim , ceka se 24h sata da blizzard potvrdi uplatu. 20% PRODJU , 80 % NE PRODJU , dalje ima ljudi koji su uplatili da su dobili , ima ih 3-4 , a ima koji su uplatili a jos nisu dobili ima ih 7-8 , ja sam im reko da cu svaki dan da se trudim da im to sredim. Njih boli kurac kako sam ja doso do toga bitno da radi igrica, i reko sam da ce ih dobiti , i dobice. Jbg sto cekaju , ali na kraj ce dobiti. Volim vas puno , znam da ce ovo administrator da skloni ali eto ko hoce da me kontaktira na facebook-u izvolte , https://www.facebook...komusicofficial pa pricajte lepo samnom , mozemo i telefonom da se cujemo. Ako do kraja meseca ne sredim ljudima koji su platili vratice se novac. A ti silencer sto imas "veze" sa blizzardom , izvoli prijavi me , cekam da idem u zatvor zbog blizzarda. Bar cu biti prvi koji je isao zbog toga. Volim vas puno . Ne brisite da vide svi ovo. Sirite ljubav.

Link to comment
Share on other sites

KRIVIČNA DELA PROTIV BEZBEDNOSTI RAČUNARSKIH PODATAKA

Oštećenje računarskih podataka i programa

Član 298

(1) Ko neovlašćeno izbriše, izmeni, ošteti, prikrije ili na drugi način učini neupotrebljivim računarski podatak ili program,

kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.

(2) Ako je delom iz stava 1. ovog člana prouzrokovana šteta u iznosu koji prelazi četristopedeset hiljada dinara,

učinilac će se kazniti zatvorom od tri meseca do tri godine.

(3) Ako je delom iz stava 1. ovog člana prouzrokovana šteta u iznosu koji prelazi milion i petsto hiljada dinara,

učinilac će se kazniti zatvorom od tri meseca do pet godina.

(4) Uređaji i sredstva kojima je učinjeno krivično delo iz st. 1. i 2. ovog člana, ako su u svojini učinioca, oduzeće se.

Računarska sabotaža

Član 299

Ko unese, uništi, izbriše, izmeni, ošteti, prikrije ili na drugi način učini neupotrebljivim računarski podatak ili program ili uništi ili ošteti računar ili drugi uređaj za elektronsku obradu i prenos podataka sa namerom da onemogući ili znatno omete postupak elektronske obrade i prenosa podataka koji su od značaja za državne organe, javne službe, ustanove, preduzeća ili druge subjekte,

kazniće se zatvorom od šest meseci do pet godina.

Pravljenje i unošenje računarskih virusa

Član 300

(1) Ko napravi računarski virus u nameri njegovog unošenja u tuđ računar ili računarsku mrežu,

kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do šest meseci.

(2) Ko unese računarski virus u tuđ računar ili računarsku mrežu i time prouzrokuje štetu,

kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do dve godine.

(3) Uređaj i sredstva kojima je učinjeno krivično delo iz st. 1. i 2. ovog člana oduzeće se.

Računarska prevara

Član 301

(1) Ko unese netačan podatak, propusti unošenje tačnog podatka ili na drugi način prikrije ili lažno prikaže podatak i time utiče na rezultat elektronske obrade i prenosa podataka u nameri da sebi ili drugom pribavi protivpravnu imovinsku korist i time drugom prouzrokuje imovinsku štetu,

kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine.

(2) Ako je delom iz stava 1. ovog člana pribavljena imovinska korist koja prelazi iznos od četristopedeset hiljada dinara,

učinilac će se kazniti zatvorom od jedne do osam godina.

(3) Ako je delom iz stava 1. ovog člana pribavljena imovinska korist koja prelazi iznos od milion i petsto hiljada dinara,

učinilac će se kazniti zatvorom od dve do deset godina.

(4) Ko delo iz stava 1. ovog člana učini samo u nameri da drugog ošteti,

kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do šest meseci.

Neovlašćeni pristup zaštićenom računaru, računarskoj mreži i elektronskoj obradi podataka

Član 302

(1) Ko se, kršeći mere zaštite, neovlašćeno uključi u računar ili računarsku mrežu, ili neovlašćeno pristupi elektronskoj obradi podataka,

kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do šest meseci.

(2) Ko snimi ili upotrebi podatak dobijen na način predviđen u stavu 1. ovog člana,

kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do dve godine.

(3) Ako je usled dela iz stava 1. ovog člana došlo do zastoja ili ozbiljnog poremećaja funkcionisanja elektronske obrade i prenosa podataka ili mreže ili su nastupile druge teške posledice,

učinilac će se kazniti zatvorom do tri godine.

Sprečavanje i organičavanje pristupa javnoj računarskoj mreži

Član 303

(1) Ko neovlašćeno sprečava ili ometa pristup javnoj računarskoj mreži,

kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.

(2) Ako delo iz stava 1. ovog člana učini službeno lice u vršenju službe,

kazniće se zatvorom do tri godine.

Neovlašćeno korišćenje računara ili računarske mreže

Član 304

(1) Ko neovlašćeno koristi računarske usluge ili računarsku mrežu u nameri da sebi ili drugom pribavi protivpravnu imovinsku korist,

kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri meseca.

(2) Gonjenje za delo iz stava 1. ovog člana preduzima se po privatnoj tužbi.

Pravljenje, nabavljanje i davanje drugom sredstava za izvršenje krivičnih dela protiv bezbednosti računarskih podataka

Član 304a

(1) Ko poseduje, pravi, nabavlja, prodaje ili daje drugom na upotrebu računare, računarske sisteme, računarske podatke i programe radi izvršenja krivičnog dela iz čl. 298. do 303. ovog zakonika,

kazniće se zatvorom od šest meseci do tri godine.

(2) Predmeti iz stava 1. ovog člana oduzeće se.

dobro je da zakon za ovakve stvari "nepostoji" i da covek "ne moze" nista da uradi.

Link to comment
Share on other sites

Meni je samo fascinantno kako se nasao random forumas da objasni svima ostalima kako on zna sve, a mi ne znamo nista. U stvari... i nije mi to toliko fascinantno, nekako se to desava sa mnogo forumasa. Ali mi je zaista posebno zanimljivo da neko ko pokusava da nesto proda ovde (na nacin koji kompanija ne dopusta) zauzima stav koji jasno pokazuje da osoba misli da ako nekoga prevari, taj nece moci nista da uradi, a to opet implicira imajuci u vidu moral osobe da ce pre ili kasnije probati nekog da zavrne. Izvrsno - mislim da ces morati da promenis ime "kompanije" "gosn" Goldstajn. Ova je stekla los renome za vjek vjekova. (Citanjem kroz redove dolazimo do kljucnog - moron).

Ti, Goldstajne kad te neko prevari i izjebe, ti nemoj da nista radis povodom toga. Ja znam da hocu.

Link to comment
Share on other sites

KRIVIČNA DELA PROTIV BEZBEDNOSTI RAČUNARSKIH PODATAKA

Oštećenje računarskih podataka i programa

Član 298

(1) Ko neovlašćeno izbriše, izmeni, ošteti, prikrije ili na drugi način učini neupotrebljivim računarski podatak ili program,

kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.

(2) Ako je delom iz stava 1. ovog člana prouzrokovana šteta u iznosu koji prelazi četristopedeset hiljada dinara,

učinilac će se kazniti zatvorom od tri meseca do tri godine.

(3) Ako je delom iz stava 1. ovog člana prouzrokovana šteta u iznosu koji prelazi milion i petsto hiljada dinara,

učinilac će se kazniti zatvorom od tri meseca do pet godina.

(4) Uređaji i sredstva kojima je učinjeno krivično delo iz st. 1. i 2. ovog člana, ako su u svojini učinioca, oduzeće se.

Računarska sabotaža

Član 299

Ko unese, uništi, izbriše, izmeni, ošteti, prikrije ili na drugi način učini neupotrebljivim računarski podatak ili program ili uništi ili ošteti računar ili drugi uređaj za elektronsku obradu i prenos podataka sa namerom da onemogući ili znatno omete postupak elektronske obrade i prenosa podataka koji su od značaja za državne organe, javne službe, ustanove, preduzeća ili druge subjekte,

kazniće se zatvorom od šest meseci do pet godina.

Pravljenje i unošenje računarskih virusa

Član 300

(1) Ko napravi računarski virus u nameri njegovog unošenja u tuđ računar ili računarsku mrežu,

kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do šest meseci.

(2) Ko unese računarski virus u tuđ računar ili računarsku mrežu i time prouzrokuje štetu,

kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do dve godine.

(3) Uređaj i sredstva kojima je učinjeno krivično delo iz st. 1. i 2. ovog člana oduzeće se.

Računarska prevara

Član 301

(1) Ko unese netačan podatak, propusti unošenje tačnog podatka ili na drugi način prikrije ili lažno prikaže podatak i time utiče na rezultat elektronske obrade i prenosa podataka u nameri da sebi ili drugom pribavi protivpravnu imovinsku korist i time drugom prouzrokuje imovinsku štetu,

kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine.

(2) Ako je delom iz stava 1. ovog člana pribavljena imovinska korist koja prelazi iznos od četristopedeset hiljada dinara,

učinilac će se kazniti zatvorom od jedne do osam godina.

(3) Ako je delom iz stava 1. ovog člana pribavljena imovinska korist koja prelazi iznos od milion i petsto hiljada dinara,

učinilac će se kazniti zatvorom od dve do deset godina.

(4) Ko delo iz stava 1. ovog člana učini samo u nameri da drugog ošteti,

kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do šest meseci.

Neovlašćeni pristup zaštićenom računaru, računarskoj mreži i elektronskoj obradi podataka

Član 302

(1) Ko se, kršeći mere zaštite, neovlašćeno uključi u računar ili računarsku mrežu, ili neovlašćeno pristupi elektronskoj obradi podataka,

kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do šest meseci.

(2) Ko snimi ili upotrebi podatak dobijen na način predviđen u stavu 1. ovog člana,

kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do dve godine.

(3) Ako je usled dela iz stava 1. ovog člana došlo do zastoja ili ozbiljnog poremećaja funkcionisanja elektronske obrade i prenosa podataka ili mreže ili su nastupile druge teške posledice,

učinilac će se kazniti zatvorom do tri godine.

Sprečavanje i organičavanje pristupa javnoj računarskoj mreži

Član 303

(1) Ko neovlašćeno sprečava ili ometa pristup javnoj računarskoj mreži,

kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.

(2) Ako delo iz stava 1. ovog člana učini službeno lice u vršenju službe,

kazniće se zatvorom do tri godine.

Neovlašćeno korišćenje računara ili računarske mreže

Član 304

(1) Ko neovlašćeno koristi računarske usluge ili računarsku mrežu u nameri da sebi ili drugom pribavi protivpravnu imovinsku korist,

kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri meseca.

(2) Gonjenje za delo iz stava 1. ovog člana preduzima se po privatnoj tužbi.

Pravljenje, nabavljanje i davanje drugom sredstava za izvršenje krivičnih dela protiv bezbednosti računarskih podataka

Član 304a

(1) Ko poseduje, pravi, nabavlja, prodaje ili daje drugom na upotrebu računare, računarske sisteme, računarske podatke i programe radi izvršenja krivičnog dela iz čl. 298. do 303. ovog zakonika,

kazniće se zatvorom od šest meseci do tri godine.

(2) Predmeti iz stava 1. ovog člana oduzeće se.

dobro je da zakon za ovakve stvari "nepostoji" i da covek "ne moze" nista da uradi.

Postoji zakon, ali ne postoji pravda, nazalost. Voleo bih da vidim koji ce to sud (pogotovu u Srbiji) da za 15-20 hiljada dinara vija maloletnika i osudi/pritvori... Izmedju ostalog, ne postoje pravi dokazi da je on pocinio bilo kakvo krivicno delo (opet nazalost, jer zakon nije detaljno definisan).

Ukrade kola, ode na pijacu, proda ih ispod cene. Kupca zaustavi milicija, oduzme kola i sve sto kupac ima od toga su bacene pare. Podnese prijavu protiv Petra Petrovica (jer se prodavac tako predstavio). Cak i ako ga bude trazila, policija pronadje prodavca, on porekne, case closed. Ne postoji ugovor o kupo-prodaji, kupac je znao u sta ulazi, case closed. Najgore sto moze da se desi prevarantu, je da ga kupac izlomi i da naredne godine zivota provede u kolicima ili bolnickom krevetu. Sto se zakona tice, nazalost mozemo samo da se sutamo u bulju...

Imao sam incident u lokalu ciji sam bio vlasnik. Uslo par "huligana", razbili fiskalnu kasu, monitor, par lustera, frizider, polomili par stolica itd itd. Sve u svemu steta je bila oko dve-tri hiljade evra tad (oko 300.000 din). Policija napravila zapisnik, mesec dana kasnije kada sam otisao da se informisem kako napreduje slucaj, dobio sam sledeci odgovor: Zakon jasno nalaze da ukoliko steta nacinjena od treceg lica prema pravnom licu nije veca od 550.000,00 RSD, Policija nije duzna da podnosi prekrsajnu/krivicnu prijavu niti predaje slucaj nadleznom sudu. Osteceni, ukoliko to zeli, moze da podnese privatnu zalbu protiv pocinioca, a policija je duzna da ostecenom dostavi podatke pocinioca. Lokal je obezbedjen kamerama, sve se lepo vidi, ne postoje bolji dokazi, ali evo vec 4 godine proslo od tad, niko ni kurcom nije mrdnuo, da izvinete na izrazu. Ovo samo dajem kao primer gde postoje svi moguci dokazi protiv pocinioca, njihovi licni podaci, ma sve sto je potrebno da se nesto ovakvo resi u najkracem mogucem roku, ali nista od toga.

Ne zelim da branim niti da savetujem bilo koga da ne prijavljuje lika, naprotiv... Samo mislim da je potrebno mnogo vise i bolji zakonodavni sistem da se ovakve stvari realizuju i krivac bude kaznjen. Jednostavno moje misljenje... Imam i ja par redova skype chat-a sa likom, nisam imao nameru da kupim samo sam hteo da "istrazim" stvar, jer me je zanimalo. Ja ovde nisam ostecen, ali ako nekom to bilo sta znaci mogu da prosledim (Atena javi mi se u inbox gde to da prosledim, ako je potrebno).

cRuis3r's Online Shop and Services
Placanje online, podizanje para, razne usluge

cRuis3rns - Skype

Link to comment
Share on other sites

Postoji zakon, ali ne postoji pravda, nazalost. Voleo bih da vidim koji ce to sud (pogotovu u Srbiji) da za 15-20 hiljada dinara vija maloletnika i osudi/pritvori... Izmedju ostalog, ne postoje pravi dokazi da je on pocinio bilo kakvo krivicno delo (opet nazalost, jer zakon nije detaljno definisan).

Ukrade kola, ode na pijacu, proda ih ispod cene. Kupca zaustavi milicija, oduzme kola i sve sto kupac ima od toga su bacene pare. Podnese prijavu protiv Petra Petrovica (jer se prodavac tako predstavio). Cak i ako ga bude trazila, policija pronadje prodavca, on porekne, case closed. Ne postoji ugovor o kupo-prodaji, kupac je znao u sta ulazi, case closed. Najgore sto moze da se desi prevarantu, je da ga kupac izlomi i da naredne godine zivota provede u kolicima ili bolnickom krevetu. Sto se zakona tice, nazalost mozemo samo da se sutamo u bulju...

Imao sam incident u lokalu ciji sam bio vlasnik. Uslo par "huligana", razbili fiskalnu kasu, monitor, par lustera, frizider, polomili par stolica itd itd. Sve u svemu steta je bila oko dve-tri hiljade evra tad (oko 300.000 din). Policija napravila zapisnik, mesec dana kasnije kada sam otisao da se informisem kako napreduje slucaj, dobio sam sledeci odgovor: Zakon jasno nalaze da ukoliko steta nacinjena od treceg lica prema pravnom licu nije veca od 550.000,00 RSD, Policija nije duzna da podnosi prekrsajnu/krivicnu prijavu niti predaje slucaj nadleznom sudu. Osteceni, ukoliko to zeli, moze da podnese privatnu zalbu protiv pocinioca, a policija je duzna da ostecenom dostavi podatke pocinioca. Lokal je obezbedjen kamerama, sve se lepo vidi, ne postoje bolji dokazi, ali evo vec 4 godine proslo od tad, niko ni kurcom nije mrdnuo, da izvinete na izrazu. Ovo samo dajem kao primer gde postoje svi moguci dokazi protiv pocinioca, njihovi licni podaci, ma sve sto je potrebno da se nesto ovakvo resi u najkracem mogucem roku, ali nista od toga.

Ne zelim da branim niti da savetujem bilo koga da ne prijavljuje lika, naprotiv... Samo mislim da je potrebno mnogo vise i bolji zakonodavni sistem da se ovakve stvari realizuju i krivac bude kaznjen. Jednostavno moje misljenje... Imam i ja par redova skype chat-a sa likom, nisam imao nameru da kupim samo sam hteo da "istrazim" stvar, jer me je zanimalo. Ja ovde nisam ostecen, ali ako nekom to bilo sta znaci mogu da prosledim (Atena javi mi se u inbox gde to da prosledim, ako je potrebno).

slazem se, al zato su krivi gospoda u foteljama, u raspaloj vladi, sto su od zakona napravili maloletnike od 16-18 belim medvedima i gde se 99% slucajeva zavrsava sa opomenom umesto adekvatnom kaznom. on sa 16-18 godina jako dobro zna sta radi i svestan je svega, pa cak i posledica.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

decko samo treba da se odlomi od batina i nista vise... jer sve drugo se ne isplati. too much pain, not enough profit. :))

da je iole normalan lik - tacnije da nije istripovani klinac, izvinio bi se ljudima, pokusao da izadje u susret, rekao sta/kako i vratio pare u krajnjem slucaju. sta je on uradio? napusio kurcem sve ljude, ukljucujuci i one koji su mu ostavili pare i pozvao da mu se sve saopsti uzivo.. AKO SMES!

Edited by Mitch

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

decko samo treba da se odlomi od batina i nista vise... jer sve drugo se ne isplati. too much pain, not enough profit. :))

da je iole normalan lik - tacnije da nije istripovani klinac, izvinio bi se ljudima, pokusao da izadje u susret, rekao sta/kako i vratio pare u krajnjem slucaju. sta je on uradio? napusio kurcem sve ljude, ukljucujuci i one koji su mu ostavili pare i pozvao da mu se sve saopsti uzivo.. AKO SMES!

Pa koliko sam skontao, rece da ce pokusati da svima sredi acc do kraja meseca, a kome ne uspe vratice pare. Mozda sam pogresno shvatio, ali mislim da je ipak hteo da sve prodje "regularno" iliti da uzme pare, a kupci dobiju acc...

cRuis3r's Online Shop and Services
Placanje online, podizanje para, razne usluge

cRuis3rns - Skype

Link to comment
Share on other sites

Na neki nacin ste i vi sami krivi za to sto vam se desilo,nije mi jasno kako ste sebi dozvolili da kupujete nesto od nekog random lika koji nema nikakve preporuke,lakse bi vam bilo da ste dodali jos 2000 dinara i uzmete lepo negde u nekoj radnji i uzivate.

Tesko da cete uraditi nesto,a nadam se da cete uspeti bar da vam vrati kintu,osim kako je rekao da ce srediti svima acc do kraja meseca.

Link to comment
Share on other sites

Na neki nacin ste i vi sami krivi za to sto vam se desilo,nije mi jasno kako ste sebi dozvolili da kupujete nesto od nekog random lika koji nema nikakve preporuke,lakse bi vam bilo da ste dodali jos 2000 dinara i uzmete lepo negde u nekoj radnji i uzivate.

Tesko da cete uraditi nesto,a nadam se da cete uspeti bar da vam vrati kintu,osim kako je rekao da ce srediti svima acc do kraja meseca.

Upravo to sam pokusavao da objasnim, ali vidim vecina je ovde glupa ko ku*ac.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...