Jump to content

Letnje gume


Dule_smor

Recommended Posts

Uzeo pre dve godine hankook ventus prime 3. Odlična guma (godinu dana pre proglašena za gumu godine u autobildu). Tiha, lepo drži i na suhom i na mokrom. Mislim da je cena bila oko 50 € po komadu.

  • Like +1 1

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pa u najnizem !

Mrtva trka koja je gora : D

Tigar letnji, pre tih HP, je bio bas los u svakom smislu. Da li je taj noviji model bolji, verovatno jeste malo : D

Vozio sam Sava Intesa HP na 2 auta, na jednom su bile odlicne i tihe (225/45/17) a na drugom autu bas uzasne i tvrde (225/40/18)

Link to comment
Share on other sites

Za hiljadarku više imaš ove strane gume tipa Kleber i slično. Ja imam dve Kleber i dve Matador (što je neki češki "brend" u vlasništvu Kontinentala), treća im je godina i vozim ih svaki dan (na godišnjem nivou malo duže od zakonski propisane sezone) i otprilike dvaput mesečno ubijem po dvestotinak km na autoputu, nisu se deformisale, prokrtile i slično. Plus moj majstor dosta hvali poslednju generaciju Klebera (HP4).

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, dovlagsi said:

Vozim se na onim Altenzo gumama, deluju super ok za sada. Kul za buljaše poput mene, kojima treba jeftina guma za velike felne 👍

Horor koncept.

  • Upvote (+1) 1

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

On 6/15/2019 at 10:00 PM, tortky said:

Koji profil gledaš?

Tj, u kom cenovnom rangu su te gume?

215/60/R16 na alu felnama. Cenovni rang je Sort by cheapest first 😄

Prelazim 10k km godišnje, kočim motorom, i gume mi nikad ne istroše šaru pre nego što ih bacim, zato mi mrsko da dam 15k za gumu kad mi jeftinija obavlja isti posao.

13 hours ago, voodoo_ said:

Za hiljadarku više imaš ove strane gume tipa Kleber i slično. Ja imam dve Kleber i dve Matador (što je neki češki "brend" u vlasništvu Kontinentala), treća im je godina i vozim ih svaki dan (na godišnjem nivou malo duže od zakonski propisane sezone) i otprilike dvaput mesečno ubijem po dvestotinak km na autoputu, nisu se deformisale, prokrtile i slično. Plus moj majstor dosta hvali poslednju generaciju Klebera (HP4).

Super preporuka, hvala Vudiću!

Link to comment
Share on other sites

On 6/19/2019 at 11:15 AM, voodoo_ said:

Zaboravih, proveri felne i vidi da li može 205/60/R16 ili 205/55/R16, em su jeftinije, em uža guma predstavlja malo manje opterećenje za trap, koga ionako ne štediš vozeći po ovom očajnom kolovozu po gradu...

danas sam opet prešao posle nekog vremena starim tramvajskim mostom - mislim da blizina beograda na vodi dodaje +10 na osećaj raspalosti, ali i mimo toga ono je gore nego najgori put u rumuniji koji sam video.

Link to comment
Share on other sites

Mali update sa moje strane:

Odustao sam od 205/55/R16 iz glupog, a jednostavnog razloga: auto je predviđen za 60 gumu, i em što se vidi nagib (zadnji par guma je Continental 215/60/R16 koje će još dosta da guraju), em što sam zapravo kačio prednjim spojlerom ivičnjake.

Zato sam popričao sa dilerima o jeftinijoj opciji od Kleberove HP4 koja u 215/60/R16 verziji košta preko 10k, i odlučio se za Matador Hectorra za 8k. Matador drži Continental, i jako je slična Continentalovoj gumi. Matador je pritom postao fabrička guma za Škodina vozila, tako da mi je za mojih maksimalno 10k km godišnje ovo bilo skroz ok rešenje.

Link to comment
Share on other sites

Ne fali im ništa, ove moje su Matador Stella 2, duže mi traju od Klebera (stavio ih 2017. na proleće i vozio na more, dok sam Kleber stavio krajem leta), zadržale su oblik i pritom mi se više sviđaju vizuelno (tj. ne izgledaju ko da su malo izduvane iako nisu).

Link to comment
Share on other sites

On 7/1/2019 at 9:30 PM, Jose Jimenez said:

Mali update sa moje strane:

Odustao sam od 205/55/R16 iz glupog, a jednostavnog razloga: auto je predviđen za 60 gumu, i em što se vidi nagib (zadnji par guma je Continental 215/60/R16 koje će još dosta da guraju), em što sam zapravo kačio prednjim spojlerom ivičnjake.

Zato sam popričao sa dilerima o jeftinijoj opciji od Kleberove HP4 koja u 215/60/R16 verziji košta preko 10k, i odlučio se za Matador Hectorra za 8k. Matador drži Continental, i jako je slična Continentalovoj gumi. Matador je pritom postao fabrička guma za Škodina vozila, tako da mi je za mojih maksimalno 10k km godišnje ovo bilo skroz ok rešenje.

meni nešto nikad matador nije pasovao, suviše se "čuje".

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

ja sam uzeo lassa snowways zimske, sad cu da uzmem greenways letnje posto sam zadovoljan. dobre gume i jeftine.

da je dao vucic tih 100e mozda bi uzeo neke skuplje, ovako moram da stedim za leba 

Edited by psy
  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Lassa, kažeš?

Ja mislio da opet idem na pirotsku varijantu (Tigar/Riken/Taurus/Orium), ali mi se ona nova nabudžena šara uopšte ne sviđa, deluje ko da su je pravili za alpsku zimu i da će da se izguli ko ništa ako ne bude debela zima (ne znam šta je falilo prethodnoj šari, najjača ikad).

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Elem bila je prica vec, ali dajte preporuke za dobre kombinovane gume. Dosadilo mi dva puta godisnje da teglim gume ovde kod vulkanizera da me deru za zamenu i balansiranje, za te pare sam mogao nov set guma da sada da uzmem. Necu po sibiru da vozim, ovde retko ima snega, ali ipak nesto kvalitetnije tipa miselin, goodyear, jel ima neko iskustava?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Dule_smor 

Pod kombinovane verovatno misliš "all season" ?

Koliko sam ja čitao, zavisi od gume do gume, a ne toliko do brenda. Ali "in general", najbolji su Michelin, Continental (GERMANY!!), pa na trećem mestu je Goodyear. 
Konkretno imaš dosta testova po netu pa odvoj pola sata na istraživanje, evo recimo ovaj lik jako lepo objašnjava sve
https://www.youtube.com/user/TyreReviews
a imaš i na njegovom sajtu tabele uporedne itd.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Dule_smor said:

Elem bila je prica vec, ali dajte preporuke za dobre kombinovane gume. Dosadilo mi dva puta godisnje da teglim gume ovde kod vulkanizera da me deru za zamenu i balansiranje, za te pare sam mogao nov set guma da sada da uzmem. Necu po sibiru da vozim, ovde retko ima snega, ali ipak nesto kvalitetnije tipa miselin, goodyear, jel ima neko iskustava?

Znam da si u njemačku, ali Euroguma se pre nekog vremena profilisala kao radnja za all-season gume, nešto su tu provalili svoju nišu i mislim da imaju najpreciznije i najbolje cene itd:

https://euroguma.rs/prodaja-guma/gume-za-sve-sezone

nije primenjivo za tebe ali možeš da vidiš šta je sve u ponudi.

michelin gore preporučeni je vrh, ali ako ti je preskupo možeš neki Goodrich da gađaš to je sve isto ionako 🙂 samo da imaš u dimenziji. ja za smarta recimo uopšte nemam ništa iz michelin grupacije 😞

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...