Jump to content

Cyberpunk 2077 - updated


G!!!

Recommended Posts

kakvi su utisci sto se samog gejmpleja tice? vizuelno meni izgleda super, grad je jedinstven i to mi je mozda bilo najgotivnije, ali koliko su dobro odradjeni RPG elementi?

tipa, je l' hacking gameplay gotivan? stealth pristup okrsajima? je l' ima raznovrsnosti sto se tice oruzja i nekih zanimljivih/upecatljivih modifikacija? je l' se oseti razlika kada se odigra par sati, pa se spucaju ppoeni u neki talent tree i V postane malo jaci? ono sto sam video je da je voznja prilicno bljak =c

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

On 12/9/2020 at 9:59 AM, G!!! said:

dobar rivju, moze i neka dopuna kad se odigra cela igra 🙂

samo mi je drago sto igra ipak nije gta, svi koji su igrali kazu da 20h je glavni quest i niko nije ni pipao sporedne - voleo bih da cujem da li ima vise razlicitih krajeva i kako uticu tvoji izbori na razvoj price

 

anyway morao sam da promenim nesto jer matori i5-3570 je postao usko grlo, pogotovo ako bih da probam igru u 1440, a dobio sam ponudu za i5-9400 koja se ne odbija a 1080ti ce da izdrzi jos neko vreme 

prenećemo komentare! :))

Link to comment
Share on other sites

stavio nov hardver, instalirao, pokrenuo, kreirao lika i zapoceo bukvalno prvih 5 min i jbg otisao na trening

vratim se i opala update od 1.4 gb, sacekaj, pokrenem i igra zakuca i pre nego sto krene lol

 

edit: posle verifikacije skida se novih 7.2 gb 😂

Edited by G!!!
  • Like +1 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

igra radi lepo u 1440p sa g-syncom lol, bez merenja fps-a 😄 

kad stignem probacu nesto od ovih tweakova

Open game folder, engine >> config >> open memory_pool_budgets.csv with notepad
Change PoolCPU to how much ram you have, leave 4GB for windows to run
Change PoolGPU to how much your GPU vram
save, done.

----------------------------

Don't forget to use Fullscreen
and change both rendering.ini file "DecalsHideDistance = 15.0" or into something you prefer for boost fps

-----------------------------

Lower the crowd density. It will lower the strain on your resourses

-----------------------------
 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

niko da iskomentarise ove pederske fore gde nikome nisu dozvolili da vidi kako izgleda verzija na base konzolama, a posle se izvinjavaju na tviteru =c

prilicno je tuzno sve zapravo. od njih samih sa celom tom marketing masinom, Kijanu Rivsom, character creationom gde moze da se menja velicina kurca i jedenjem govana kako je ovo revolucionarna igrica u svakom pogledu, konstantnim hajpovanjem na 11 dok svi svrsavaju kad god vide bilo kakvu objavu i nove informacije. pa onda sve do IGNa i koga vec od tih velikih portala/kanala gde niko nista lose nije smeo da kaze, nego ide klasican circlejerk dok ne postane kasno (naravno, tek kad igrica bude dostupna ostalim smrtnicima), a onda kad se kod ljudi promeni misljenje, tek tad zauzmu kao neki stav i prave klipove gde kao ukazuju na nedostatke i kritikuju, i naravno, uvek na strani potrosaca jelte. jos kad se setim onih kenjanja a la "no microtransactions, no bullshit, expect witcher 3 quality, we are CDPR, leave greed to others"... doduse, ko je pa mogao da pretpostavi sve ovo, ja svakako nisam.

sere mi se od prevaranata sa budzetom od milijardu dolara, 7000 zaposlenih i debilima iz marketinga koji ne znaju gde je granica. nije ni cudo sto sve vise gotivim indie scenu i male ekipe koje izbacuju vrhunska remek-dela sa dusom. ovi ostali mogu da ga dudlaju jebo ih game awards show, E3, preorderovanje, Fallout 76, Star Citizen sa brodovima od 500 dolara i 3 Assassin's Creeda godisnje.

eto, da se izduvam malo 😄

Edited by digrejzo
  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

to je sasvim ok, treba se izduvati s vremena na vreme

ali kakve veze imaju  mikrotransakcije? pa i nema ih, bice i free dlc (kakavgod), witcher 3 je bio poprilicno bagovit prve dve godine (a koji rpg nije), i dalje je

u poredjenju sa ostalima, cdpr je nevinasce, i cyberpunk je dobra igra (ne deluje mi da je nesto specijalno dobar rpg ali je opet rpg)

ono sto ih najvise jebe pored bagova koji su prosta neminovnost, je to sto su svi pomislili da ce ovo biti nekakav Bethesda klon, ili GTA klon, pa svi kukaju kako ne mozes da kastomizujes dovoljno svog lika, nemas dovoljno veliki izbor odece, ne mozes da kupis apartman koji mozes da preuredjujes i tako te bethesda govnarije - i bas mi je drago sto su se ti govnari toliko razocarali 😄

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Пренеси целу вест. Извињавају се и нуде враћање лове у првих недељу дана.

За сада иста прича као Вичер 2 и 3. Мало брљаво на почетку. Сачекамо неки ГОТИ и буде то ОК. Има шта да се игра до тада.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je skroz OK igra, zadovoljan sam generalno. Jedino mi se čini da postoji samo privid izbora, šta god izabrao tokom dijaloga nema nekog uticaja na dalji tok. Osim u onoj sporednoj misiji sa onim novinarom, bar da sam ja primetio.

 

@G, koji si hw uzeo za 1440 igranje?

 

edit: i da ispravim sebe za onaj gornji post za podešavanja, ipak je neka mešavina high medium 🙂

Edited by manson
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, overkind said:

Пренеси целу вест. Извињавају се и нуде враћање лове у првих недељу дана.

posto cela vest drasticno menja problem? odnosno, da su, kad se sve skupi i oduzme, lagali sto se performansi tice i namerno udarili embargo na bilo kakav review na konzolama? kao, nisu znali da je toliko losa situacija dok nije dosao 10. decembar i ljudi poceli da se zale? ne bih se slozio. okej je braniti dobre stvari, ali ne bih bas branio ovako bahato ljigave odluke samo zato sto su usli u full damage control i izbacili izvinjenje na tviteru. da ne idemo u "false advertising" i sta je sve obecavano, a nije zavrsilo u igrici (ili jeste, ali fazon stoti deo obecanog, a i to ne radi). ali jebiga, mora hajp da se odrzava godinama i da se silji pisica konstantno =c

znam da deluje kao da mi se dize pritisak i da sam se poprilicno naolozio da samo kenjam, al' moram da priznam da me jeste razocarao nedostatak tog nekog nivoa transparentnosti i da ipak drze standarde malo vise od ostalih. mikrotransakcije nisam spomenuo zato sto ih ima u CP, nego zato sto su mi toliko gadne skoro kao ovo sto su uradili. eno na reditu gomila ljudi koja ne moze da refundira igru zato sto to nije stvar dobre volje, nego zavisi od platforme na kojoj je kupljena igra. Sony npr. ne prihvata refund jer ih CDPR nije kontaktirao i nemaju nikakav dil sto se toga tice, slicno se desava i sa Microsoftom. sve ukazuje na jos jedan PR damage control jer su morali da smire ljude malo, jer su sad opet, jelte, "na strani potrosaca" i "shvataju da su pogresili". jeste, jeste, evo suza mi krenula.

jebemliga, mozda sam ja previse emotivno gledao sve ovo i mislio "a nece CDPR, oni su bas carevi", al izgleda da je istina da su sve te velike govno kompanije samo masinerija koja nekako mora da profitira na kraju.

prestacu da kenjam sad, zivi bili o/

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

Ја сам био претерано кењачки настројен па сам бацио једну кратку али "мудру" реченицу. Меа кулпа.

ЦДПР одавно није симпатични тим програмера са душом него, како ти кажеш, машинерија за прављење пара. Превелики су да би били слатки. Пре годину или тако некако сам гледао неки ЈТ видео на ту тему. Како су после Вичера 3 постали прави велики бизнис и како фановима следи отрежњење у вези са пословном праксом ЦДПР. Постали су сличнији Активижну него оном ЦДП који је направио првог Вичера. Јбг, неспутани капитализам ...

Мислимо ти и ја исто, само не придајемо исти значај томе.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Iskreno jebe mi se za konzole i njihove igrace koji sada najvise kukaju (krzno mi je toplo ja sam pravi medved) , i bilo je i vreme da im neko uvali kao sto PC igracima se konstantno to radi 

Docekali jednu neoptimizovanu igru a koja radi bolje (i lepse ofc) na PC-u i odmah na reditu zapravo oni circlejerkuju oko tuzbi, laznog marketinga, advokata i ostalih baljezgarija

CDPR je u vlasnistvu akcionara i investitora koji zele svoj novac, i oni vise nemaju slobodu koju su imali. A imali su slobodu da witchera 3 patchuju 4 godine, witcher 2 3 godine, witcher 1 2 godine....  i to je bilo sasvim ok iz ugla PC igraca jer su se manje vise na to navikli zbog bangavih i losih portova ili nedostatka featursa u igrama koje su prvo valjane za konzole ili prosto jer su u pitanju RPG-ovi. Konzolni portovi su dolazili kasnije i to se i pokazivalo kao dobro resenje 

Ova igra je pravljena pored PC-a i  za next gen konzole, cija je masovna distribucija propala zbog covid-a (kao sto su i najnovije grafe zakucale u proizvodnji). To sto je neko alav pa bi na hardveru koji je kostao 400$ pre 7 godina da igra najnovije naslove jebiga nece da moze, a takodje tu su i alavi investitori koji su trazili prodaju igre jer je bozic, covid, lockdown, bez izlazaka drugih naslova - idealno za najvecu prodaju

Smesna je kuknjava prosecnog igraca ne internetu,  kako su svi samo razmazeni i raspizdeni egocentrici, mo's misliti dobili bagovitu igru

-----------

@manson igram na i5-9400, 16 gb ram, 1080 ti, ssd, igra radi bez seckanja i kojekakvih pizdarija, temp procesora oko 65, temp grafe oko 70, podesavanja su po deafultu sve na nigh nista medium koliko se secam, fov povecao na 90, i mozda jos nesto i to je tako jer sam  hteo da vidim sta su oni zamislili a sta su isporucili, nisam stigao da se igram sa settingsima, probacu ovog vikenda pa videti kako radi fps bez cijeg merenja igra radi fluidno

Pisao bih nesto vise o igri no za redovno igranje nemam vremena u ovom periodu godine

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dobro ljudi, treba imati u vidu da je to sada firma koja ima market cap veći od Ubisofta, nije mali tim ubogih poljskih programera. Mislim da svakako zbog shareholdera i svih nisu smeli da priušte dodatno odlaganje igre. 

1 minute ago, G!!! said:

Ova igra je pravljena pored PC-a i  za next gen konzole, cija je masovna distribucija propala zbog covid-a (kao sto su i najnovije grafe zakucale u proizvodnji). To sto je neko alav pa bi na hardveru koji je kostao 400$ pre 7 godina da igra najnovije naslove jebiga nece da moze, a takodje tu su i alavi investitori koji su trazili prodaju igre jer je bozic, covid, lockdown, bez izlazaka drugih naslova - idealno za najvecu prodaju

Ovde se ne bih složio - igra je trebalo da izađe 16. aprila 2020. godine inicijalno kada se znalo da next gen konzole neće biti u igri. Dakle plan je oduvek trebalo da bude da mora da radi na standardnom PS4/X1 samo su u nekom momentu verovatno od toga odustali jer je bilo previše komplikovano za optimizaciju pa su realno izbacili half-baked proizvod, makar kada su ti kupci u pitanju. I znali su to i svesno su krili da bi mogli da održe privid o 8 miliona pre-ordera od čega je verovatno bar 5  na originalnim PS4/X1 konzolama, da su rekli da nisu sigurni kako će raditi to bi bio veliki problem. Što je sve naravno marketing i velike korporacije, ništa čudno. A problem sa konzolama i jeste upravo to - što ti igrači očekuju da na hardveru koji su kupili tada sve što je planirano za taj hardver radi kako treba, šta nije planirano niko se ne buni što ne izađe za old-gen. I problem sa izdavačem jeste što je install base prethodne generacije ogroman, a next gen minoran, koliko god da se busali da su sve rasprodali prvog dana, i onda je mnogo isplativije kad imaš više potencijalnih mušterija. Samo je pitanje šta su obećavali a šta su ispunili. 

Ja inače isto igru imam na kompu ali nisam stigao još da upalim, valjda ću večeras. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, G!!! said:

To sto je neko alav pa bi na hardveru koji je kostao 400$ pre 7 godina da igra najnovije naslove jebiga nece da moze

izvini, ali ovo je prilicno glup argument. na tim istim konzolama od $400 se igra novi Spajdermen, Red Dead Redemption 2, Ghost of Tsushima, Horizon Zero Dawn, God of War, itd itd. a da, CP je "gust i ima mnogo poligona u svakom frejmu, ne moze to nikako da se poredi sa ovim ostalim open world naslovima".

ili hoces da kazes da su nove konzole za ovih par nedelja prodaje naglavacke promenile market share, pa sad vecina ima PS5, a PS4 ima 5 hiljada ljudi, pa se oko gluposti dize prasina? ne znam bas

pritom, ja imam komp koji moze da tera CP (nemam konzolu), ali me samo smorila cela situacija i iz principa ne zelim da podrzim smece. cak i za PC, igra izgleda prilicno prosecno, sem ako nisi u 2% igraca koji imaju konfiguracije od 2000€ i mogu da opale RTX jer je ovo "next gen". jeste, jeste. nije meni problem sto je igra bagovita, nego poslovna praksa same kompanije. al' bitno da radi k'o sat na kompu i da su samo nesto sitno omasili.

 

5 hours ago, overkind said:

Мислимо ти и ја исто, само не придајемо исти значај томе.

a jebiga, cepao sam Witchera poslednjih par nedelja i onda me pecnulo gde ne treba =c
Witcher 3 pravilo 200 zaposlenih, 2017. su imali 550 ljudi, a 2019. u izvestaju stoji da imaju 1111 zaposlenih. tako da ono, bizarno velika ekipa vec godinama radi na ovome i otprilike mogu neke zakljucke da donesem, ali necu da prdim u prazno vise

odoh da cekam novog Hollow Knighta, Axiom Verge 2 i naravno Rick Hendersona \o/

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

digrejzo, izvini jesi li igrao igru ? nekako deluje kao da nisi

a jebga te konzolne sandbox igre sa praznim pejzazima, iako su lepe donekle, svakako deluju manje zahtevno od CP, ako ni pocemu drugom a ono bar po vertikalnosti. Da ne pricemo da sve to u proseku izgleda losije od CP 

da su bangavo odradili optimizaciju jesu, i iskreno boli me uvo za to. Da li su trebali bolje, verovatno  al nisu i realno seva mi paja ispeglace patchevima kao i do sada 

anywho, misljenja sam da CP ne zasluzuju toliku pljuvacinu, uvredjeni konzolasi koji su zamisljali ko zna sta su trebali dobiti sansu da im se vrati novac i to je to

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/10/2020 at 4:20 PM, manson said:

Može MSI afterburner 🙂

fps za sada ide od 30-60, uglavnom je tu negde oko 45-50 🙂

Jel 1080p ili 1440p rezolucija? Posto ja imam slican komp (Ryzen 5 3600 i GF 1660Ti) i evo gledam ide mi u proseku oko 44, min je nekih 39 u 1440p. Setovanja su po defaultu bila na high, smanjio sam ovo sto je rekao lik u Digital Foundy videu. Ja sam generalno zavodoljan kako radi, jos nisam bas nesto ozbiljnije igrao, tek oko sat vremena ali za sada mi deluje da je to to sto sam i ocekivao. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 12/16/2020 at 7:53 AM, overkind said:

Ја сам био претерано кењачки настројен па сам бацио једну кратку али "мудру" реченицу. Меа кулпа.

ЦДПР одавно није симпатични тим програмера са душом него, како ти кажеш, машинерија за прављење пара. Превелики су да би били слатки. Пре годину или тако некако сам гледао неки ЈТ видео на ту тему. Како су после Вичера 3 постали прави велики бизнис и како фановима следи отрежњење у вези са пословном праксом ЦДПР. Постали су сличнији Активижну него оном ЦДП који је направио првог Вичера. Јбг, неспутани капитализам ...

Мислимо ти и ја исто, само не придајемо исти значај томе.

svako ko ima investicije i investitore odavno nije simpatični tim programera 😞

On 12/24/2020 at 10:25 AM, voodoo_ said:

Oplak'o sam

 

ahaha nisam ovo video :)) bukvalno su ubacili svaki bag kojeg su se setili 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

I, igra neko ovo još? 🙂

Ja prešao, negde 130tak sati, ako je verovati GOGu 🙂 očistio celu mapu, naravno, ostalo mi dosta onih hidden gems da nadjem. Što se mene tiče igra godine, ako Rockstar ne izbace GTA6 ili RDR3 🙂

Što se tih hidden gems, ima baš dobrih, reference na filmove i igre, Terminator 2, GTA SA, Blade runner... sitnice, ali fino. Igrao kao corpo. Video 2 kraja, za sada. Ostalo mi da probam još par krajeva, i da počnem i odigram početak kao nomad i street kid, da vidim i njihov start i to je to 🙂

 

E sad što se samog CP2077 tiče, toliko nekog potencijala ima, koji je samo to i ostao, potencijal. U nekim stvarima, ovo je i korak unazad u odnosu na Witcher 3. Ali se onda čovek zapita, da su stvarno stavili sve što su obećali, i šta smo mi očekivali, opravdano ili ne, kada bi igra izašla, tamo negde posle HL3? 🙂 Ko nije igrao, ovako trenutno najpribližniji neki doživaljaj je Skyrim sa neonskim reklamama i pištoljima. Sam grad na momente oduševljava, imam neki osećaj da je živ, da bi tako nešto i stvarno moglo da postoji. A opet, nekada, šta reći 🙂

Sve u svemu, lepo sam se zabavio, zadovoljan, ali sam očekivao više 🙂

Edited by manson
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...