Jump to content

Cyberpunk 2077 - updated


G!!!

Recommended Posts

Nisam siguran da da ti je šampion pravi termin na srpskom 🙂

Elem, imao sam priliku da pogledam njihov gameplay demo od nekih 50ak minuta, verovatno će ga izbaciti u nekom skorijem momentu i na Youtube, sadrži u suštini sve ovo što je u gameplay teaseru koji je G!!! okačio. Igra i sam svet izgledaju baš super, malo mi je diskutabilno koliko će izbori koje praviš uticati na sam ishod priče ali to ćemo već videti. Zanimljivo je kako na početku možeš birati ne samo da li si žensko ili muško i izgled nego i da kažem pozadinu tvog "V" tj da li si sajberpank iz ulične bande, neki kao normalan ili korporativni sajberpank, ta opcija mi je delovala baš nekako zabavno. I Kijanu igra nekog kao lika u tvojoj glavi koji te savetuje, ne znam da li je zapravo pravi lik koji je nekako ubačen u tvoj čip ili ga ti samo zamišljaš, gameplay demo kreće negde u sredini priče koliko sam ih shvatio pa to nije baš jasno, što su verovatno i hteli da ne otkriju u ovoj fazi. Meni je igra za nijansu spora, ali sam prosto siguran da će ovo biti igra za pravog gejmera, bez obzira da li volite baš te stvari deluje da će biti zaista odličan naslov, da ne kažem nešto više unapred. 

Ono što mene brine u celoj priči jesu njihova očekivanja i koliko će dugo oni moći da budu šampion gejming populacije što bi rekao Kali 🙂 Naime igra nije toliko za masovno tržište koliko su na primer Avengers (koje ja kao franšizu hejtujem najstrašnije, ali su u tom domenu daleko ispred). A oni na osnovu 36 miliona prodatih Witchera, od čega je valjda 20 miliona Witcher 3, imaju zaista ogromna očekivanja od ovoga, reda veličine 2-3 puta više. Što ne bi bio problem sam po sebi da i oni nisu sada kompanija koja je na berzi i gde ulagači imaju očekivanja kao što je to slučaj kod drugih velikih izdavača. Ono što mene brine nije Cyberpunk jer će on biti napravljen iz duše što bi se reklo, brine me ako on ne postigne prodajne cifre koje očekuju neki tamo shareholderi i bord direktora da onda neće imati ni približno toliko kreativne slobode za neki sledeći naslov i dovešće neke likove koji će biti tu sa ciljem da se postigne zacrtani profit. A u razgovorima su nagovestili da svakako imaju u razvoju još neki naslov u naredne 2-3 godine da izađe. Tako da im ja zapravo držim fige da se ovo proda što više da bi ostali šampioni 🙂

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ovo cu igrati dok mi oci ne pobele i otpadne ovo malo sede kose :P

preorderovacu nesto posle 100 godina i to ce biti to

ako zaista ocekuju prodaju 2-3 puta vecu od w3, onda moraju da ubace neki usljivi multiplejer, ili coop u najmanju ruku, ne vidim kako to moze da uspe SP igra 

imali su oni svojih internih problema i pre i posle izdavanja w3 pa su nekako pregurali, olaksica im je to da nemaju bas preveliku konkurenciju u AAA igrama ovog tipa

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
33 minutes ago, [BMF]Psycho said:

Gwent standalone sranjce a i ona sa Kraljicom Meve se upuvala, ili misliš samo AAA?

Gwent je besplatan, a i nije mi nešto - odrastao sam sa MtG i sve današnje kartične igre su mi meh. Thronebreaker sam preorderovao, i uživao sam u igri. Sami fajtovi su mi bili nezanimljivi, igrao sam zbog priče i odluka. I zbog toga nije razočarao.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 9 months later...
1 hour ago, manson said:

 

glupo mi je više da gledam ovo 🙂 gotivno je, ali je isto kao i pre, bukvalno već dve godine nema ničeg novog o igri samo je odlažu.

ne hejtujem nego prosto nema razloga da bilo šta dalje objavljuju pre nego što puste igru kad je budu završili.

Link to comment
Share on other sites

On 6/29/2020 at 2:23 PM, G!!! said:

koliko sam skapirao GTA fanovi su ubedjeni da je ovo prava igra za njih, ali im nesto sistem voznje ne izgleda prezanimljivo 🙂

 

 

gta fanovima ovo može biti zanimljiva igra samo dok ne dođu do kreiranja lika i prvog skill tree-ja :))

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Šokantno mi je da su uopšte iskoristili taj izraz 😄

Pre 20 godina je gold master CD koštao ko svetog Petra kajgana pa je stvarno bio big deal (jer softver u tom stadijumu stvarno mora da radi), a ovo njihovo je verovatno tag "v1.0" na Git-u, a već sutradan "srsly_v1.0", i sledećih nedelja još 20 pre-0day patcheva.

Link to comment
Share on other sites

On 10/29/2020 at 8:53 AM, voodoo_ said:

Pre 20 godina je gold master CD koštao ko svetog Petra kajgana pa je stvarno bio big deal (jer softver u tom stadijumu stvarno mora da radi), a ovo njihovo je verovatno tag "v1.0" na Git-u, a već sutradan "srsly_v1.0", i sledećih nedelja još 20 pre-0day patcheva.

U igrama Gold je samo master sa kog kreće štancovanje fizičkih kopija. Što kaže Zwerko, ne mora da bude ni kompletna igra na njemu otkad smo u internet dobu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, G!!! said:

ne znam sta su zapeli sa tim da se u isto vreme igra pojavi na SVIM platformama

nesto se pislao da im je optimizacija za nove konzole uzela vise vremena nego sto treba, a sad kao imaju frku sa optimizacijom za STADIA-u lol

Pa ne izlazi igra za nove konzole sada, tek sledece godine. Edit: Mislim moci ce da se igra, ali enhanced verzija nece biti pre sledece godine. A Stadia s obzirom da je sama platforma nacelno mrtva u smislu broja igraca je verovatno samo "they dumped a truck load of money" :) 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

On 10/29/2020 at 8:53 AM, voodoo_ said:

Šokantno mi je da su uopšte iskoristili taj izraz 😄

Pre 20 godina je gold master CD koštao ko svetog Petra kajgana pa je stvarno bio big deal (jer softver u tom stadijumu stvarno mora da radi), a ovo njihovo je verovatno tag "v1.0" na Git-u, a već sutradan "srsly_v1.0", i sledećih nedelja još 20 pre-0day patcheva.

a brate to je ono kao "roll down the windows" u kolima 🙂

On 10/30/2020 at 1:34 PM, G!!! said:

ne znam sta su zapeli sa tim da se u isto vreme igra pojavi na SVIM platformama

nesto se pislao da im je optimizacija za nove konzole uzela vise vremena nego sto treba, a sad kao imaju frku sa optimizacijom za STADIA-u lol

stadia :)) bukvalno se sprdaju kao switch verzija haha hihih moraju da kupe druge konzole a onda kao guraju st(r)adiju

Link to comment
Share on other sites

On 10/30/2020 at 3:02 PM, Zwerko said:

Pa ne izlazi igra za nove konzole sada, tek sledece godine. Edit: Mislim moci ce da se igra, ali enhanced verzija nece biti pre sledece godine. A Stadia s obzirom da je sama platforma nacelno mrtva u smislu broja igraca je verovatno samo "they dumped a truck load of money" 🙂

znaci izlazi za sve platforme 🙂 ne mogu da se setim jos nekog naslova koji treba da se pojavi koji spominje i verziju za Stadia lol mozda je neki dugorocni plan gogleta ko ce ga znati

switch je pojam za stadiu 😄 65 miliona nije losa brojka 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2020 at 4:02 PM, G!!! said:

znaci izlazi za sve platforme 🙂 ne mogu da se setim jos nekog naslova koji treba da se pojavi koji spominje i verziju za Stadia lol mozda je neki dugorocni plan gogleta ko ce ga znati

switch je pojam za stadiu 😄 65 miliona nije losa brojka 

dugoročni plan - ako pod dugoročni plan misliš dugačka količina nula a pod plan misliš račun :))

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...