Jump to content

Fedex


Recommended Posts

Hteo bi da posaljem paket iz Ameriki u Srbiju Fedex-om.

http://www.fedex.com/us/service-guide/our-services/international/index.html?qgroup=toggle-c7&qid=Countries_Served_International_First_Priority_Economy

Ovo je mnogo dobro i mnogo jeftino ali mi zanima koja je fora kad paket stigne u Srbiju. Spominjao mi drugar da je nekom njegovom ortaku poslao stric iz Kanade paket i da ga je posta odrala kada je podizao. Jel zna neko nesto visi o ovome? Kako ovi nasi to carine? Paket bi se manje vise sastojao od odece i obuce i mozda neki komad sitne tehnike.

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

mnogo povoljnija varijanta ti je usps express : 3-5 dana za dostavu, 75e prag za carinu, duplo niza cena

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Onda cu verovatno morati da kupim jos jedan kofer i platim 75$ dolara za prtljag. Ta varijanta je mozda skuplja al opet necu mojima da izbijam pare iz dzepa. Najbitnije mi je da ja sve placam. Ako neko provali koja je najjeftinija varijanta (paket ce biti oko 10kg) neka predlozi

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

nema nekog načina ako su veći paketi u pitanju. ako su manji, onda možeš da se provučeš, posebno ako staviš da je vrednost paketa mala itd, ima šema oko toga. Ali kao veći paket sa više stvari, carina ti ne gine.

A za dodatni prtljag, vodi računa, vole naši kad se vraćaju ljudi iz Amerike da trkeljišu na carini, znajući da je jeftinije. Mogu da te cimaju da pališ uređaje da se dokaže da su tvoji, ako pak imaš dva ili više istih onda će odma' da ti ocarine itd.

Link to comment
Share on other sites

Pa fora je sto se ja vracam preko Budimpeste i onda vozom do NS. Nesto se ne secam da su otvarali kofere a da je voz cekao. Al nebitno je to, meni je samo bitno da i ako ima nesto da se plati da ja to palatim a ne ovi moji kod kuci.

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Pa fora je sto se ja vracam preko Budimpeste i onda vozom do NS. Nesto se ne secam da su otvarali kofere a da je voz cekao. Al nebitno je to, meni je samo bitno da i ako ima nesto da se plati da ja to palatim a ne ovi moji kod kuci.

otvarali su kad sam ja ishao vozom beograd - kijev i kijev beograd.. i na madjarskoj granici i na ukrajinskoj :) tako da, srecno :D

Link to comment
Share on other sites

Kada sam odlazio bio mi je odlozen let pa sam se vracao kuci. Presao sam granicu 3 puta i niko nista nije otvarao. Madjari su me samo pitali gde idem. A ako budem pakovao u kofere sve ce to biti lepo upakovano kao da je za licnu upotrebu :) Al opet i ako mi ocarine nesto nije problem jer cu imati para. Meni je samo bila frka da ako bi recimo posalo paket ne izbijem mojima kuci pare iz dzepa za carinu

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...