Jump to content

3422 Championship


Recommended Posts

http://www.youtube.com/watch?v=ZNWkmTxCEZg

Predstavljamo vam online sampionat za evropske timove u 5 igrica za PC :

Counter Strike 1.6

Counter Strike Source

Call of Duty Modern Warfare 3

League of Legends

DOTA 2

Sampionat je sastavljen u 3 kategorije po ranku i po timskom iskustvu :

Minor - Najnizi rank. Registracija kosta 10 eura po timu

Professional - Srednji rank. Registracija kosta 25 eura po timu.

Major - Najveci rank. Registracija kosta 50 eura po timu.

Prijave krecu danas 23/05/2012 i traju sve do 22/06/2012. Prijaviti se mozete na http://cups.dmg-beograd.com/teams-2'>http://cups.dmg-beograd.com/teams-2

Playoff pocinje 15og avgusta. Finalni mec je 1. septembra

Nagradni fond u prvoj sezoni zavisi od broja ekipa dok u sezoni broj 2 cemo imati sponzore ukoliko sezona broj 1 prodje dobro.

Neke od kompanija koje bi mogle da sponzorisu ovu ligu su : Steelseries , Razer , Zowie , Benq , HLTV

Potrebna nam je vasa pomoc da uzdignemo Balkansku scenu na veci nivo.

Pravila mozete procitati tako sto cete izabrati zeljenu igricu i procitati pravila u sekciji "Rules"

Vise informacija na http://cups.dmg-beograd.com

Facebook : http://facebook.com/damagebeograd

Twitter : http://twitter.com/DGBSerbia

E-Mail na zeeeryx@dmg-beograd.com

nextg-607x160.jpg

Edited by DamageBeograd
Link to comment
Share on other sites

1) Ovo je jedan od boljih nacina da se ukradu pare preko neta.

2) Ni jedan turnir na svetu ne trazi ucesce ekipe (a dele solidne nagrade) pa ne kontam zasto bi za Balkan championship war ultra tournoment bile potrebne kotizacije.

3) Nema na balkanu ekipa (sto se dote2 tice) ni za jednu ligu, a ne za 3 divizije.

4) Ako ce igraci vec davati pare za nesto, bolje da to bude za lan turnir.

4) =>> NAPRAVITE TROFEJ BEOGRADA!

Link to comment
Share on other sites

1) Ovo je jedan od boljih nacina da se ukradu pare preko neta.

2) Ni jedan turnir na svetu ne trazi ucesce ekipe (a dele solidne nagrade) pa ne kontam zasto bi za Balkan championship war ultra tournoment bile potrebne kotizacije.

3) Nema na balkanu ekipa (sto se dote2 tice) ni za jednu ligu, a ne za 3 divizije.

4) Ako ce igraci vec davati pare za nesto, bolje da to bude za lan turnir.

4) =>> NAPRAVITE TROFEJ BEOGRADA!

Mi smo jebena organizacija. Ne krademo pare , ulazemo u eSports. Imamo 3 ekipe Counter Strike 1.6 , Counter Strike Source , League of Legends.

Druga stvar je sto ti nisi cuo za nas. Da sam hteo da kradem pare ne bih sigurno trosio hiljade eura na gaming da bih ukrao 200-300 eura.

Link to comment
Share on other sites

Vi ste organizacija koja ulaze u eSport, sve je to super i ja to cenim, iskreno. To sto imate 3 ekipe svaka cast, samo ne vidim, generalno za ovaj tur, gde vi tu bilo sta ulazete? Organizujete tur gde se nagradni fond formira ISKLJUCIVO od uplata ucesnika, pa onda ako se turnir "dobro" pokaze MOZDA sledece sezone dovedete neke sponzore.

Sto se tice Srpske Dota i LoL scene, ljude mrzi da se iscimaju i da jedan dan odvoje i da dodju na lan (koji pored takmicarskog dela, se svodi i na druzenje koje je neuporedivo zanimljivije nego online). Zasto bi onda neko uzeo i 15 dana se cimao da svaki dan ili svaki drugi, treci bude u odredjeno vreme slobodan da bi igrao turnir? To se odnosi na for fun igrace, bez kojih se Dota ili LoL scena svodi na 3 ozbiljne ekipe(pricam za Srbiju), koje takodje imaju minimalnu motivaciju za tur, jer nema dodatnih nagrada. A vi zamisljate 3 lige :)

Link to comment
Share on other sites

Vi ste organizacija koja ulaze u eSport, sve je to super i ja to cenim, iskreno. To sto imate 3 ekipe svaka cast, samo ne vidim, generalno za ovaj tur, gde vi tu bilo sta ulazete? Organizujete tur gde se nagradni fond formira ISKLJUCIVO od uplata ucesnika, pa onda ako se turnir "dobro" pokaze MOZDA sledece sezone dovedete neke sponzore.

Sto se tice Srpske Dota i LoL scene, ljude mrzi da se iscimaju i da jedan dan odvoje i da dodju na lan (koji pored takmicarskog dela, se svodi i na druzenje koje je neuporedivo zanimljivije nego online). Zasto bi onda neko uzeo i 15 dana se cimao da svaki dan ili svaki drugi, treci bude u odredjeno vreme slobodan da bi igrao turnir? To se odnosi na for fun igrace, bez kojih se Dota ili LoL scena svodi na 3 ozbiljne ekipe(pricam za Srbiju), koje takodje imaju minimalnu motivaciju za tur, jer nema dodatnih nagrada. A vi zamisljate 3 lige :)

Ulozili smo 300 eura na nekim bannerima i reklama + sto cemo svakog meseca nagradjivati najbolje timove sa igricama sa Steam-a i najboljeg igraca meseca recimo Steelseries Kana misom.

Sto se tice Gaming-a na Balkanu zbog takvih koje ti navodis mi koji profesionalno hocemo nesto da uradimo ne mozemo nista jer nas niko ne shvata ozbiljno. Ko nece da se bavi tim neka izadje iz toga a ko hoce bilo bi pozeljno da se prikljuci jer mi se trudimo da dignemo to na sto veci nivo. I onda bi svi gejmeri imali korist. Dosli bi sponzori pa bi bili veci turniri , vise para i svega ali ne moze kad se tako ponasate. Nas 30 radi na ovome da bi lik rekao da krademo o.O

Sto se tice nagrada ja sam napisao to prva je sezona mi smo ulozili par hiljada u timove i stvarno nemamo da damo jos za fiksnu nagradu turnira. Sledeca sezona ce biti sa vecim nagradama.

3 kategorije su za one koji nece da daju 50 ni 25 a hoce npr 10 ili oni koji nece da igraju sa "Nubovima" pa hoce sa jakim ekipama itd :)

Link to comment
Share on other sites

Druze, ja sam napisao da je to samo dobar nacin da se ukradu pare preko neta, a ne i da vi to radite :)

Dota2 scena raste(prati je lol), kanter plako umire, a vi ne ulazete nista u dotu2. Ulozili ste 2k evra na banere? (wtf?)

Pa zasto ne ulozite 500 evra i napravite do jaja lan turnir u doti2? :D

Zasto nemate ni jedan tim u doti2, a imate ih nekoliko u kanteru?

Nemoj se ti obazirati na moj ostar pristup, vec nas malo vise uputi vasu organizaciju i projekte.

Link to comment
Share on other sites

Covek nije rekao da je ulozio 2k eu na banere, nego na ekipe koje ima za ufure i putovanja, dota scena kod nas za razliku od cs scene ne postoji, i cs i cs source su razlicite igrice tako da nema vise ekipa u kanteru, i prekini da lupas gluposti, zasto bi dao 500eu na tur u doti kada te pare nemaju potencijal da se vrate, a ove lige kada bi uspele mogao bi u buducnosti da vrati neke pare koje po meni ne ulaze nego baca, a u krajnjem slucaju ulaze mnogo svog vremena, uzmi ti pa se bakci za dzabe i bacaj pare za turnire i ne ocekuj nista za uzvrat

kGR: nemam pare

DU[OVER&astronOUT]: btw

DU[OVER&astronOUT]: sanjao sam urosha

Link to comment
Share on other sites

Kako ti ne shvatas, cak nije stvar ni u parama, necu da se cimam uopste da odem do banke i da popunjavam uplatnicu da bih se "vijao sa noobovima" preko neta, koji se najverovatnije nece ni pojaviti. Pre cu otici do igraonice i odigrati lan u veliku picu ili prosto igrati pub.

A te jace lige su nebitne u poredjenju sa BG festom. 50k dinara(bez ucesca), za 2 dana i jos LAN, mnogo bolje imo.

Sto se tice ovoga: "Sto se tice Gaming-a na Balkanu zbog takvih koje ti navodis mi koji profesionalno hocemo nesto da uradimo ne mozemo nista jer nas niko ne shvata ozbiljno. Ko nece da se bavi tim neka izadje iz toga a ko hoce bilo bi pozeljno da se prikljuci jer mi se trudimo da dignemo to na sto veci nivo. I onda bi svi gejmeri imali korist. Dosli bi sponzori pa bi bili veci turniri , vise para i svega ali ne moze kad se tako ponasate."

Super je to sto vi hocete, ali to ne moze bez ulaganja. Ne mozes ti da dodjes i da otvoris radnju sa 0 dinara. Tacnije, zakupio si lokal, platio da ti svetli reklama iznad i to je to, a da pri tom nemas robu koju bi prodavao. Ne mozes Dotu, niti bilo koju igru podici na veci nivo bez ulaganja. Zasto bih ja ili bilo ko uzeo i vezbao za turnir na kome su smesne nagrade u nadi da ce sledeci tur biti bolji? I sta ako ne bude drugi bolji? Zasto bi bilo ko se interesovao za takav turnir ili pratio meceve, rezultate? Ali zato kad bi dosao i rekao prva nagrada 5k eura to je vec druga prica. Pogle samo BG fest, koji je 50k(bez ucesca) za Dotu, sto i nije nesto puno, pa se skupi oko 16ak ekipa. Znam kad je drugar organizovao tur, gde iscigani igraonicu za dz i sve od ucesca ide u nagrade, bukvalno mora da stalno spamuje ljude na forumima, zove telefonom i da ih bukvalno moli da dodju. I uvek se svede na 10ak ekipa, dve ispale i bude tur od 8 ekipa. Znaci duplo manje nego na BG festu, a iscima se duplo vise od tih organizatora, to garantujem. Kol'ko para tol'ko muzike.

Potvrda ovome je i Valve koji je rekao ZU 1 milion prva nagrada za TI i kad pogledas scenu Dote2 danas i prosle godine, imas primer podizanja igre na visi nivo :)

Edited by Malina
Link to comment
Share on other sites

Leputas gluposti malina, prva stvar uvek ce 3x vise biti online ekipa nego lan bas da se ne bi cimali nego seli kuci i igrali (ne pricam o srbiji jer ovde dota scena ne postoji) ali pogledaj recimo cs, i besmisleno je porediti bg festival i spozore koji imaju pare da plate onoliki prostor i onolike ljude + nagrade radi svog promovisanja i online lige tebe uostalom niko ne tera da igras a da poredis lan i online turnire za pocetak nema smisla, sto ti ne uzmes da organizujes nesto tog tipa neka nagrade budu samo od ucesca neka ti jedini troskovi budu serveri za igre za koje ti treba, pa uzmi i trosi vreme sa gomilom nubova kako ih zoves itd, kada ti je problem i sama pomisao da igras protiv njih. Umesto da pohvalis nekoga ko ima strpljenja i volje da se balce time, ti ga poredis sa lanom i pametujes kako para busi gde burgija nece

kGR: nemam pare

DU[OVER&astronOUT]: btw

DU[OVER&astronOUT]: sanjao sam urosha

Link to comment
Share on other sites

Ne lupetaj Bajice, bas ti je lepo Malina objasnio, dao ti je i primere a i sam znas koliko sam se cimao oko turnira svaki put. Sta Ovi momci zapravo tu rade i organizuju? p.s. SAMO O DOTI2 PRICAM!

Znaci uzmu, naprave site koji ima sve to da se prijiavis uplatis itd i postuju ovde jel? Ustvari sve je to nebitno, evo samo jedna stvar koja je bitna:

Svi turniri i lige koji postoje na netu su besplatni i imaju razlicite nagrade. I zasto bi ovaj bio dobar ako se uplacuje ucesce a nagrade su mozda i slabije ?

Link to comment
Share on other sites

Cela moja poenta je da ce ovo biti jedan veliki fail i da nece biti nista od ovoga. Prva sezona cak i da prodje "dobro", sto je opet jako relativan pojam, nikakvi sponzori se nece pojaviti u drugoj sezoni i brzo ce se sve to ugasiti. Ja stojim iza toga sto sam rekao i bicu duzan izvinjenje ako se ispostavi suprotno. Ti tvrdis da pricas sa pro timovima u LoLu i da ti oni potvrdjuju ucesce, ja ovo sto pricam, pricam jer znam sta bi ti pro timovi u doti2 odgovorili za invite i predpostavljam da pro scena LoL-a i Dote2, razmisljanje tih ljudi i rasporedi ne bi trebali znatno da se razlikuju.

@Baja

"Leputas gluposti malina, prva stvar uvek ce 3x vise biti online ekipa nego lan bas da se ne bi cimali nego seli kuci i igrali"

-Nema ih manje na lanu jer ih "mrzi" da se cimaju da dodju, vec lan turnir traje par dana i ima neki svoj kapacitet koji je manji od onlinea koji traje obicno mesecima. Znaci nije stvar u tome da li nekog MRZI, vec je stvar u kapacitetu turnira i finansijskim mogucnostima ucesnika. Kako vas nije mrzelo, kad su vam sponzori placali, da idete u Pariz, Rusiju itd., isto tako ne bi ni mene mrzelo niti bilo koga. I lan i online turniri imaju svojih prednosti i mana. U Srbiji bolje prolaze lan turniri(online se nikad nije ni jedan odrzao). A sto se tice online int turnira, ne mozes ocekivati da ce ti doci dobri timovi, ako ne ispunis uslove standardne za online int turnire(sto je ovde slucaj).

"sto ti ne uzmes da organizujes nesto tog tipa neka nagrade budu samo od ucesca neka ti jedini troskovi budu serveri za igre za koje ti treba, pa uzmi i trosi vreme sa gomilom nubova kako ih zoves itd, kada ti je problem i sama pomisao da igras protiv njih. Umesto da pohvalis nekoga ko ima strpljenja i volje da se balce time, ti ga poredis sa lanom i pametujes kako para busi gde burgija nece "

-Pa jednostavno je, ne radim to jer je besmisleno :)

-Ne poredim ja lan sa onlineom, vec ljude koji pokusavaju da dignu gaming scenu na visi nivo, sa nekim drugim ljudima koji isto to rade, ali uspesno. I tvrdim da bez dobrog ulaganja se ne moze to podici na visi nivo.

Link to comment
Share on other sites

Ovde se ne radi o ekipama koje zele profesionalno da igraju ovu igricu, vec bas o onim drugima, pro ekipe ce igrati bilo koji lan ili bilo koji online tur u pare jer znaju da mogu da osvoje radi se o ekipama koje znaju da nemaju sanse da osvoje i nece da bace 5k + plut + has + smestaj ako potraje ili sta vec da bi odigrali 3 meca u grupama i otisli kuci, pre ce da daju 5k i odigraju 10 bo2/3 meca za mesec dana, i online turnira je bilo na gareni gde nijedan nas poznatiji tim nije ucestvovao a bili 32ekipe + lista cekanja sto ti dovoljno govori sta bi likovi radije igrali i koliko ima dece koju roditelji ne pustaju na turnir, na deo o sponzorima i putovanjima ne zelim ni da komentarisem i bas zbog likova kao ti koji bi zeleli sve na tacni a ne da igraju i napreduju dota scena u srbiji nikada nije postojala niti ce, dok recimo cs koji maltene nikada nije imao ekipu koja je mogla da parira svetskoj sceni, na svakom lanu ima gomilu ekipa i svaka liga ima bez problema 32ekipe i to cak i lige koji organizuju serveri i za koje ni ne zna siroka masa

kGR: nemam pare

DU[OVER&astronOUT]: btw

DU[OVER&astronOUT]: sanjao sam urosha

Link to comment
Share on other sites

Neverovatno koliko hejta dobija ovaj topik. A jos vise je fascinanto tok kojim je diskusija krenula, ciji je "kurac veci" tj. ko je ovde vise u pravu. Ljudi nemaju pametnija posla nego da pljuju po forumima, te ostavljaju svoja precenjena misljenja, koje uopste niko nije ni trazio na prvom mestu.

Bio sam poprilicno rezervisan i neutralan na ovu temu, medjutim kada sam procitao neke od postova.. Stvarno neverovatno. Ja licno igram igrice iz razonode i potpuno mi je svejedno hoce li negde biti nekakav turnir, ko ce na njemu ucestvovati, koliko para je ucesce. Decko pokusava da organizuje nesto, kome se ne svidja nek odjebe jednostavno. Ili pak, ako misli da moze da organizuje na bolji, jeftiniji nacin, sa vecim fondom nagrada, nek izvoli slobodno.

Oni kojima odgovaraju uslovi ce se prijaviti, drugi ce ga zaobici. Ne vidim problem stvarno. A vi filozofi sto sedite kuce i prodajete mudrost ovde, vi ste zaista pravi sjajni biser ovog foruma.

Link to comment
Share on other sites

Neverovatno koliko hejta dobija ovaj topik. A jos vise je fascinanto tok kojim je diskusija krenula, ciji je "kurac veci" tj. ko je ovde vise u pravu. Ljudi nemaju pametnija posla nego da pljuju po forumima, te ostavljaju svoja precenjena misljenja, koje uopste niko nije ni trazio na prvom mestu.

Bio sam poprilicno rezervisan i neutralan na ovu temu, medjutim kada sam procitao neke od postova.. Stvarno neverovatno. Ja licno igram igrice iz razonode i potpuno mi je svejedno hoce li negde biti nekakav turnir, ko ce na njemu ucestvovati, koliko para je ucesce. Decko pokusava da organizuje nesto, kome se ne svidja nek odjebe jednostavno. Ili pak, ako misli da moze da organizuje na bolji, jeftiniji nacin, sa vecim fondom nagrada, nek izvoli slobodno.

Oni kojima odgovaraju uslovi ce se prijaviti, drugi ce ga zaobici. Ne vidim problem stvarno. A vi filozofi sto sedite kuce i prodajete mudrost ovde, vi ste zaista pravi sjajni biser ovog foruma.

Upravo tako!

kGR: nemam pare

DU[OVER&astronOUT]: btw

DU[OVER&astronOUT]: sanjao sam urosha

Link to comment
Share on other sites

Neverovatno koliko hejta dobija ovaj topik. A jos vise je fascinanto tok kojim je diskusija krenula, ciji je "kurac veci" tj. ko je ovde vise u pravu. Ljudi nemaju pametnija posla nego da pljuju po forumima, te ostavljaju svoja precenjena misljenja, koje uopste niko nije ni trazio na prvom mestu.

Bio sam poprilicno rezervisan i neutralan na ovu temu, medjutim kada sam procitao neke od postova.. Stvarno neverovatno. Ja licno igram igrice iz razonode i potpuno mi je svejedno hoce li negde biti nekakav turnir, ko ce na njemu ucestvovati, koliko para je ucesce. Decko pokusava da organizuje nesto, kome se ne svidja nek odjebe jednostavno. Ili pak, ako misli da moze da organizuje na bolji, jeftiniji nacin, sa vecim fondom nagrada, nek izvoli slobodno.

Oni kojima odgovaraju uslovi ce se prijaviti, drugi ce ga zaobici. Ne vidim problem stvarno. A vi filozofi sto sedite kuce i prodajete mudrost ovde, vi ste zaista pravi sjajni biser ovog foruma.

Ovo se predpostavljam odnosilo na mene. Dakle necu komentarisati, ali cu izvuci neke kratke zakljucke iduci tvojom logikom. Znaci, treba komentarisati samo kad ti se nesto svidja ili ti se mozda cak ni ne svidja, ALI imas neku potrebu da asslickujes onoga ko je pokrenuo topic. Ako se ne slazes sa necim, onda treba da cutis, jer tvoje misljenje niko nije ni trazio na prvom mestu, a bogami ni na drugom. Ako ti neko nesto replicira, za sta ti mozda smatras da nije u pravu, nemoj ni slucajno da mu odgovaras i ulazis u raspravu, jer forum nije mesto za to.

Posle ovoga ne vidim ni jedan razlog, niti poentu vise bilo sta da napisem. Tako da ovde je prica zavrsena, bar sto se mene tice, eventualno cu se izviniti coveku, kao sto sam obecao, ako od turnira ispadne ista.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...