Jump to content

World of Warplanes


Recommended Posts

mogao bi da mu daš... ali nekako ima još kodova!!

65UBNA-DZ96NS

65UBNZ-YA26UZ

65UBNY-GV65RG

65UBNR-WE65RH

65UBNY-SH75CN

Invite code provides you with direct access to World of Warplanes closed beta. You will join the ranks of virtual test-pilots and together with your fellow combatants master the game ahead of the majority of players.

1. If you are not registered in World of Warplanes, do it at http://worldofwarplanes.eu/registration/en/.

2. Log in with your account and go to http://worldofwarplanes.eu/cbt/invite/

3. Click on “Have an invite code” hyperlink to enter the invite code.

4. Start your battle!

pljk!

Link to comment
Share on other sites

BTW, kakav je, generalno? Jel može da se kaže da je kvalitet na nivou WoT-a ili je igra lošija? Ja sam bacio pogled na gameplay snimke na tube-u i deluje očajno. :/

Pa igra je vishe prilagodjena avionima - imash do 7 aviona za jednu misiju u arkadnim bitkama ili jedan avion koji izaberesh za historical i real battles. Avioni se dele na bomber, attacker i fighter i svaki ima razlichiti stil igranja. Fizika aviona je dosta bliska pravoj, chak i u arkadnim bitkama, grafika je kao u wings of pray.

Taktike su napravljene za avione, ima ih dosta i razlikuju se od Wot, naravno. Dinamika je isto sasvim drugachija od Wot, mada neke partije mogu dosta dugo da traju ako igraju iskusni igrachi. Postoji budzenje aviona u zavisnosti od experience-a na njemu, kao i budzenje nivoa ekipe koja leti na tom avionu, ukljuchujuci i osoblje na aerodromu.

Bitke su podeljene na nekoliko tipova:

1. Destroy enemy vehicles - oba tima imaju odredjenu kolichinu kopnene/vodene vojske koju treba shto pre unishtiti

2. Domination - imate 1, 2 ili 3 aerodroma na mapi, ko kontrolishe vishe aerodroma dobija

3. Vehicles domination - imate ostrvo na sredini mape, oba tima imaju odredjenu kolichinu vozila koja se iskrcavaju na ostrvo. Ko iskrca vishe vozila na teritoriju ostrva pobedjuje.

Igra ima josh i single player kampanju i dinamichku kampanju, ali iskreno nisam nijednom otvorio to zbog igranja multija non-stop...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Hvala na infou momci, i hvala na ponudi Marko (TROLOLOLO) ali na desktopu mi sedi oko 15ak ikonica neodigranih igara.

Zanima me još samo, naravno subjektivno, kakvi su vaši utisci, jel igra može da parira kvalitetom, gejmplejem i zaraznošću WoT-u?

Link to comment
Share on other sites

Igra je mnogo losa. Ko hoce da igra dobru letacku igru na foru world of tanks neka igra War Thunder. Mnogo bolje.

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

BTW, kakav je, generalno? Jel može da se kaže da je kvalitet na nivou WoT-a ili je igra lošija? Ja sam bacio pogled na gameplay snimke na tube-u i deluje očajno. :/

Tako sam i ja mislio ALI !

Kao sto rece ZerBah nebo i zemlja. Ne samo sto je mnogo bolje od warplanes nego je bolje i kvalitetnije i od tenkova :)

Ne znam sta si gledao na youtube igrica je graficki MNOGO bolja i kvalitetnija od WoWP.

Posto je lista predugacka nisam imao ranije vremena da piskaram ali bukvalno gazi po WoWPu u svakom pogledu. Evo sada cu da pokusam da napisem najbitnije stavke.

Vise nacija. Britanci, Ameri, Nemci, Rusi, Japanci. Spitfire itd :)

Cetiri do pet puta vise aviona po naciji

Vise tipova aviona. Pored lovaca, teskih lovaca i jurisnija tu si u pravi bombarderi (letece tvrdjave) i dive bombers itd.

Bolja simulacija aviona i letenja. Divebombers imaju airbreaks, padobranom moze da se iskoci. Sa ostecenim avionom moze da se sleti na pistu i popravi avion. Uvlacenje izvlacenje landing geara. Simulirane su g sile (zatamni se ekran kada je pilot pod uticajem tih sila to se smanjuje tako sto se trenira pilot u izdrzljivosti na g sile itd). Postojanje razlicitih vremenskih uslova.

Daleko vise mapa. Ja sam do sada igrao na petnaestak mapa a sto idem dalje otvaraju mi se nove mape. Juce sam prvi put igrao nocnu mapu Battle for Britain gde se nista ne vidi osim kada ti neprijateljska flota razaraca uperi reflektor u oci dok ides da ih bombardujes i pod udarom si neprijateljske flak paljbe.

Tipovi borbe su raznoliki. Od toga da se unistavaju mete na zemlji, zauzimnaje aerodroma i kontrolnih tacaka (klasican domination)

Srz igre je garage battles.Sa svakom nacijom imas 3 do 7 posada aviona oni ti predstavljaju ono sto u tenkovima / wowp predstavlja tenk slot. Svaku posadu trenirasa za novi avion i dodeljujes im slot. Ovde je jako bitno da za razliku od tenkova posade kada ih istreniras za novi avion ne zaborave da voze stari.

Istrazivanje se odvija na nivou celog stabla. Recimo igras Ruse i kako ih igras levelujes kada izbijes na lvl2 svi lvl2 avioni su ti otvoreni da ih kupis od bombardera do fightera nebitno je sta si vozio.

U sustini ovo omogucava da pravis svoj komplet flote sa kojom ides u borbu. Recimo ja sa rank5 sada i vozim 2 HE112 fightera jednog heavy fightera stuku i bombera. Kada bi hteo mogao bi da vozim 5 razlicitih fightera naravno.

Tri osnovna moda igranja. Arcade glavni mod, historical battles, istorijske bitke naravno i Full real battles. Ovo je simulacija mod gde kada ti nestane goriva moras nazad na nosac da sletis da bi se napunio i kada ispalis svu municiju nema reload u vazduhu nego sleces i punis novu municiju itd.

METE na zemlji! U svakoj borbi ne samo sto napadate iz vazduha nego na zemlji postoje dve ili vise armija koje osvajaju aerodrome. Mogu da budu lako oklopljena vozila sa protivavionskim topovima srednji laki i teski tenkovi (da putem idu tenkovske kolone i vi ih bombardujete dok njih cuva protivnicki tim i njihov AA). Naravno tu su i bunkeri koje samo super teske bombe unistavaju i artiljerija i protiv vazdusna odbrana.

Sto se mora tice naravno tu desantni brodovi razaraci i nosaci aviona. Pearl harbor je jedna od prvih mapa koja je dostupna. Gde naravno mozete da potopite nosace aviona.

Inace kao sto rekoh mete na zemlji nisu samo eye candy nego ti tenkovi koji idu po terenu ustvari se bore protiv drugih neprijateljskih tenkova i zauzimaju polozaje.

Transparentnost u vidu nagradjivanja. Svaki put kada nesto uradis naneses critical hit ostetis ili pomognes nekome videces na ekranu tacno koliko si zaradio i zasto si zaradio. Ogromne kolicine statistika i nagrada u vidu medalja. Slicno kao tenkovi bolje od WoWP gde to i ne postoji jos uvek.

Bolja dinamika igre i graficki je bolja. Kada fijucu granate pored tebe i kada te gadja flak u ovoj igri je mnogo bolji osecaj i dozivljaj nego u WoWP gde je osecaj jednostavno meh. Dok manevrises kroz planinse vrhove a sa repa te gadja neprijatelj a ti vidis kako po zemlji PRSTE granate i municija.

Postoje single player kampanje. Nisam ih probao tako da ne mogu o tome da pricam. Neke su default otvorene neke se dobijaju mikrotransakcijama (zajedno u paketu sa premium avionima koji su se nalazili u toj kampanji).

Jedina mana je sto MM nije jos uvek do kraja implementiran ali nista gore od WoWP ili WOTa :D.

Zaboravio sam svasta ima tu jos mnogo toga recimo cinjenica da dobijas kamuflaze i decals kao nagrade u borbi ako dobro igras itd takodje postoji par nacina da se dobije zlato u igri npr.

Mislim da ne treba gubiti vreme na WoWP kada je ovo bolje odradjeno nego tenkovi na koje su ovi potrosili tri godine a da ne govorim o WoWPu koji je mnogo gori od tenkova :)

Jedino sto me je pozitivno iznenadilo u WoWP kako su pokusali da prekopiraju nove kontrole iz war thundera ali izgleda da nisu implementirali kao treba mnogo je losije i dalje nego u war thunderu gde je bas uzivancija leteti.

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Da, trebaće im dosta sigurno vidi se to lepo ima tamo u lobiju army i navy tab.... Mada mada opet ne mogu biti gori od wargamminga, ubijaju se od para ne mogu da ubace istorijske bitke, garage battles a 3 godine ih obećavaju :-(

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Cepam War Thunder vec 2 meseca, stigao sam do lvl 9 sa Rusima i do lvl 6 sa svim ostalim nacijama - kada igrash iznad 7-8 lvl-a, borbe postaju jako ozbiljne jer ne igraju samo noobine.

Igra daje mogucnost da se novi avioni 10 puta popravljaju besplatno (dok se ne uhodash), ali shto si veci lvl, treba ti vishe experience-a do sledeceg i para za odrzavanje aviona. Na 3-4 lvl-u ni ne razmishljash koliko su te puta ubili zato shto je jeftino popravljati avione i brzo napredujesh do sledeceg lvl-a gde dobijash nove avione koji se besplatno popravljaju, Kasnije, kada popravljanje koshta mnogo, a daleko si od sledeceg lvl up-a, zajebano je ako izgubish sve avione u jednoj misiji i svi krecu da igraju taktichki.

Meni trenutno fali dobar wingman, koji bi mogao da mi chuva pozadinu kada sam na bomberu i drzi se u formaciji kada sam na fighter-u... Idealno bi bilo napraviti 2 tima po 2 aviona, kao Luftwafe-ovi wolf packs u WWII ;)

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

pa ne znam brate, ja sam sinoc uspeo do lvl 2 da stignem, ne znam koliko ce mi trebati tebe da sustignem :)) Inace, ja sam kupio 2 slota za crew, i ono, vise idem u neki suicide strafing sa onim stock avionima, i onda kad se oduzi fajt, onda tek uzmem ove lvl 1-2. Igram sa amerima.

Nego, svidja mi se sto iako peglas lvl 1 avione, mozes da obaras i lvl 4-5 avione bez blama. Juce sam oborio spitfire-a sa bufalom. Jedino sam sa onim lvl 0 peashooterom gadjao neki bomber jedno 3-4 minuta, i ono, prosto nece ni da mu se ugase motori barem :DD

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...