Jump to content

EVE Srbija: Online


Recommended Posts

Poštovani i poštovane,

Već sam vam pisao kada sam pokretao blog -- novieden.wordpress.com -- i to se pokazalo bitnim, jer osim napisanih reči podrške, postavljeni link sa klanRUR foruma je postao jedan od najvećih generatora poseta ka mom blogu, iz Srbije. Dakle, obraćati se publici na (ovom) forumu je veoma važno da se reč pronese, bar kad su u pitanju gejmerske teme. Zato, eto mene, eto vas, rat Tu...

Eto mene opet. Skoro me je kontaktirao tip kome se jako svidelo to što radim i ponudio je saradnju. Ispostavilo se da dotični, osim što je dugogodišnji igrač EVE-a, vlasnik domena eveonline.rs i da ima malu IT firmu, te da je spreman da sve svoje resurse uloži u revitalizaciju ove stranice, from scratch, i da u saradnji sa mnom pokuša da kreira nešto što bi težilo da, jednoga dana, postane epicentar sprske EVE komune.

Ideja je da, za početak, imamo četiri do pet glavnih sekcija na sajtu. Vesti -- gde bi se (dnevno) apdejtovale sve bitne vesti vezane za EVE, kako one koje dolaze od CCP-a i njihovih najava, prevod devblog postova, tako i informacija o dešavanjima koje generišu sami igrači, korporacije i alijanse. Blog -- mesto na kome bi se objavljivali autorski tekstovi svih zainteresovanih da uzmu učešće i pišu o temama relevantnim za život EVE igrača (npr. pored mog, imamo i čoveka koji ima svoj blog na engleskom o trgovini i onda bi eveonline.rs hostovao prevodene postove). Tu bi se povremeno objavljivali i prevodi nekih od najpoznatijih blogera na engleskom jeziku. Sekcija Forum bi bila forum. :) Novi igrači bi imali prilike da budu upoznati sa postojećim korporacijama iz zemlje i da budu vrbovani, stariji igrači bi mogli da prozbore koju o svojim pustolovinama, nađu partnere za robno-novčanu razmenu, ili kupca za svoje (napuštene) karaktere. Još jedna od sekcija koja je neophoda za početak rada je, svakako, Killboard, i tu bi trebalo videti da se uradi integracija nekih od najvećih sajtova sa kilmejl objavama.

Kada govorimo o integraciji sa drugim sajtovima, moram da kažem da je od primarnog značaja da stranice poput UniWiki (vikipedija EVE-University-ja, neke od njih i prevedene?), kao i gotovo sve servise koje je EVE zajednici omogućio blaženi kerber-kralj Chribba, na ovaj-ili-onaj način ubacimo u sam eveonline.rs i što više podignemo funkcionalnost sajtu.

Kako smo na početku, svaka ideja ili savet su dobrodošli. Kao i spremnost, u bilom kom obliku, na saradnju. Pored toga, važno je i vaše mišljenje o celom projektu. Neki od najviđenijih ljudi srpske EVE zajednice su se pohvalno izrazile o ideji i to je lepa vest -- iako je sve tek u fazi fetusa. U svakom slučaju, najbitnije je da ovakve stvari nastaju uz odobrenje ljudi koji čine zajednicu i uz njihovo pokroviteljstvo. Otudi potreba da, ovako rano, već pišem na forumu.

Mislimo na dosta stvari ovih dana, ali neke je zaista prerano najavljivati dok nemamo nešto konkretnije urađeno. Do tada, radujem se vašim komentarima.

Ovaj topik ću povremeno apdejtovati sa novim vestima, kako se sve bude polako odvijalo i razvijalo.

Svako dobro!

--

Vuk M. // Sohl Ni-Zha // Novi Eden

post-42966-031355400 1334467405_thumb.jp

blog: novieden.wordpress.com

twitter: @NoviEden

FB: facebook.com/novieden

Link to comment
Share on other sites

Ja ne mogu da skapiram za koga si ti tačno pisao ovo? :))

Bojim se da ja ne razumem tebe sad. Forum je sajber agora, gde objavljuješ vesti i imaš priliku da se obratiš većem broju ljudi odjednom. Na konkretno ovoj agori se okupljaju, dobrim delom, gejmeri, pa su šanse veće da vest koju imam da saopštim naiđe na bolju recepciju nego da je vest saopštena na nekoj (agori) koja se bavi npr. kreditima za malu privredu.

Konkretno -- obraćam se ljudima koje sam sretao in-game, a znam da posećuju ovaj forum. Obraćam se i ljudima koji su (samo dva posta ispod ovog) komentarisali i podržali kada sam objavio da započinjem blog: http://forum.klanrur.rs/index.php?showtopic=234923143, kao i ljudima koji slučajno nalete na ovo, a znaju ili su načuli nešto o EVE igri.

Izvini ako grešim, ali tvoj komentar mi deluje jako čudno za (glavnog?) administratora foruma, čak pomalo i zlonamerno. Kažem, izvini ako grešim -- zato sam i objasnio malo detaljnije. Zapravo, da nemaš titulu administratora, verovatno bih pomislio da je u pitanju trol ili neko jako mlad.

Kada pokrećeš nešto što ste tiče zajednice, neke određene grupe, prilično je važno da na što više mesta gde se delovi te iste zajednice okupljaju čuješ slovo koje imaju da kažu o tome što bi ti da radiš. Pokuda ili pohvala pomažu mnogo. A eventualno naiđeš i na ljude spremne da i sami uzmu učešće. U tom smislu mi je bilo važno da pre svih mesta ovo objavim na KlanRUR forumu, jer kao što sam u OP-u pomenuo, linka ka mom blogu sa ovog foruma je jedan od najvećih generatora poseta iz Srbije. Dakle, super-relevantno mesto.

Pozdav!

blog: novieden.wordpress.com

twitter: @NoviEden

FB: facebook.com/novieden

Link to comment
Share on other sites

Ma pogrešno si me skapirao, sve je ok što si ti napisao i meni se sviđa ideja, zato je i na forumu itd, ali nekako kao da si post pisao ... ne znam, nekoj specijalnoj osobi u vidu emaila i onda copy/paste-ovao slučajno kao post na forumu :)

Link to comment
Share on other sites

Ma pogrešno si me skapirao, sve je ok što si ti napisao i meni se sviđa ideja, zato je i na forumu itd, ali nekako kao da si post pisao ... ne znam, nekoj specijalnoj osobi u vidu emaila i onda copy/paste-ovao slučajno kao post na forumu :)

Ha! Ma ne... Nego, ja kad pišem, šta već da pišem... To su uvek neka stanja, stanja posle 19 sati nespavanja, i slično. :)

Patologija, ništa strašno.

blog: novieden.wordpress.com

twitter: @NoviEden

FB: facebook.com/novieden

Link to comment
Share on other sites

Ja sam igrao od 2003 do sredine 2008 , napustio sam EvE najvise zbog gluposti CCP-a i sto je vecina igraca sa kojim sam igrao isto pocelo da napusta EvE.

Evo juce sam se resubovao , dosta toga je dodato i promenjeno , hahaha osecam se ko staro gvozdje , izgleda da su mi "drugari pirati" unistili high sec pos koji je stajao skoro tri godine bez fuela rofl.

Link to comment
Share on other sites

vuche vuche bubo lenja ni ti ne gledash pogotovo ne na tih 30 acc-a :tf:

ma lako je njima na djuntama 3k jura i monitorima ko bilbordi ovih nesrecnih politichara :tf:

da vidish kakve ja fotke i efekte pravim u sred misije sa hurikom i myrmijem [:D][:p]

Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih pređemo odlaskom u nemoguće.

76561198022439373.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jel radi jos ova metoda regrutovanja:

1) Posalji buddy program invajt sebi ili nekome koga poznajes

2) Daj mu PLEX ili novac za PLEX

3) Drugar iskoristi PLEX na trial account i upgrejda u full account + 30 dana od PLEXA

4) Regruter dobije PLEX kao reward na svom main account-u nazad ???

Link to comment
Share on other sites

eve i ja sam krenuo da igram pre jedno 15 dana i svidza mi se .Ono sto me zanjima je ,da li ima bilo kakvog nacina da se zgrce dobar isk od bilo kakve vrste razbucavanja bilo npc ,bilo player brodova, a ne da radim sad tamo neka skeniranja ili kopanja ruda ili manufakturu.Prvo je igra na srecu,drugo i trece je dozla boga dosadno.

Link to comment
Share on other sites

pa radi misije za Security agente

to ti je razbucavanje NPCa

ili pokusaj skeniranjem naci razne exploration misije, samo da znas da ove znaju biti itekako zajebane ;) ali moze ti dropovati neki faction mod koji ces utopiti za dobar isk

a ako hoces da zaradjujes dobar isk preporucio bi ti da ides na Minmatar battleship, skilujes se za t2 tank i radis HQ inkurzije

mislim da je za ovo potrebno oko 2 meseca, do tad mozes da se peglas sa lvl 2/3 misijama i navikavas na eve svet

mrf...

 

SigCustom.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zdravo svima , ja sam ovde totalno now! Upravo se registrovao! Hteo bih da se preplatim na EVE Online, ali ja nemam ama bas nikakvih iskustava sa placanjem igrica preko interneta! (imam kreditnu karticu za placanje preko interneta )

Neki mi savetuju PayPall, ali to kod nas jos nema, zar ne? Dakle moje pitanje je:Kako sve to da uradim a da se ne zeznem ??

Nadam se da cete mi pomoci, tako zarko zelim da igram EVE Online!

Unapred zahvalan!

Link to comment
Share on other sites

Zdravo svima , ja sam ovde totalno now! Upravo se registrovao! Hteo bih da se preplatim na EVE Online, ali ja nemam ama bas nikakvih iskustava sa placanjem igrica preko interneta! (imam kreditnu karticu za placanje preko interneta )

Neki mi savetuju PayPall, ali to kod nas jos nema, zar ne? Dakle moje pitanje je:Kako sve to da uradim a da se ne zeznem ??

Nadam se da cete mi pomoci, tako zarko zelim da igram EVE Online!

Unapred zahvalan!

najlakse ti je da placanje odradis pomocu svoje kartice, exile ti je vec rekao da sve kreditne rade kod njih tako da neces imati problema

kada budes kupovao igru/placao pretplatu, videces deo gde treba da ukucas broj kartice, pin itd.

pretplatu mozes da otkazes kad god pozelis

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Vidim da je tema starija, ali za eve najsvezija, pa da pitam ovde.. Imam problem na acc management strani.. Stvar je u tome sto ne mogu da udjem uopste na PLEX ikonicu ili ADD GAME TIME, samo dobijam error-e, pa ne mogu da uradim re-sub za account nikako. Probao sam druge browsere, ista stvar.. najgluplje od svega je sto ista stvar radi savrseno na trial accountu koji sam napravio da bih testirao ovo.. Znaci nije do browsera nego nesto acc brljavi.. napisao sam i petition, ali osim automatizovanog odgovora da ce mi se javiti, nista... Ima neko neki savet ideju, bio bih zahvalan

Edit: nije do browsera, probao sam isto na trial accountu, sve radi savrseno, znaci nesto na mom acc pravi problem

Edited by k4zn4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Napokon sam uzeo posle 2 triala pretplatu, i planiram da se u slobodnom vremenu posvetim ovoj precarskoj igri.

Go minmatar!!

I dalje se divim precarskom komunitiju igre, za jako malo vremena sam nasao vec brdo ljudi kojima sam pomogao ili koji su meni pomogli u misijama, fino se ispricali, fino saradjivali. Mogu da zamislim tek kako je u corpu nekom posle par meseci.

Edited by BISS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...