Jump to content

BusPlus


Recommended Posts

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ako se neko pita zasto nema kontrolora u prevozu :)

 

 

Iz prevoza nestalo 700 kontrolora

IZVOR: BLIC
Beograd -- Putnicima u gradskom prevozu u Beogradu karte će pregledati samo 290 kontrolora firme "Apeks", jer grad neće produžiti ugovore njihovim kolegama iz GSP-a.
 
Kako podseća Blic, Grad beograd je letos, preko Gradskog saobraćajnog preduzeža "Beograd" angažovao oko 700 kontrolora kako bi se povećala upotreba BUs Plus kartica, tako da je u jednom periodu u javnom prevozu bilo oko 1.000 uniformisanih kontrolora.
 
Međutim, većini kontrolora nagažovanih preko GSP-a istekao je ugovro o privremeno- povremenim poslovima 10. decembra, a manji broj njih prestao je da nradi 31. decembra 2013. 
 
Pošto je u međuvremenu došlo do kadrovskih promena u Sekretarijatu za saobraćaj, Direkciji za javni prevoz, kao i u GSP-u, promenjena je i politika u vezi s kontrolom karata u javnom prevozu. Pošto budžetom Grada nije planirana isplata zarada kontrolorima zaposlenim preko GSP-a, kontrolu karata od sada vrši samo firma "Apeks", piše Blic. 
 
Iz te kompanije pak za Blic kažu da novonastala situacije ne utiče na rad njihovih službenika u okviru Bus Plus sitema. "I dalje zapošljavamo 290 kontrolora i u tom smislu za sada nema izmena", rečeno je listu u "Apeksu". 
 
Ostaje, međutim, nejasno kako će se obavljati kontrola karata sa dve trećine manje onih koji tu kontrolu vrše.

 

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=01&dd=14&nav_category=206&nav_id=799675

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Naleteo sam u roku od 3-4 dana na preko 20 kontrolora, ni jednom nisam imao kartu, ni jednom nisam vadio sluzbenu i ni jednom me nisu izbacili iz prevoza. Nalazio sam glupe razloge ali sam uvek zavrsio putovanje do kraja bez legitimisanja i forsiranja da izadjem na prvoj narednoj stanici... wtf is going on?

Link to comment
Share on other sites

Naleteo sam u roku od 3-4 dana na preko 20 kontrolora, ni jednom nisam imao kartu, ni jednom nisam vadio sluzbenu i ni jednom me nisu izbacili iz prevoza. Nalazio sam glupe razloge ali sam uvek zavrsio putovanje do kraja bez legitimisanja i forsiranja da izadjem na prvoj narednoj stanici... wtf is going on?

 

ovaj astora zajeban batica! :D

  • Upvote (+1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ја сам пре БусПлуса редовно куповао месечну, пошто реално није скупа за студенте/ученике а користим доста превоз. Од овог Ђитлеровог система не купујем карту из принципа!

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...