Jump to content

BusPlus


Recommended Posts

i tako, sad ćemo svi da kenjamo po forumu i fejsbuku i opet će im proći. obratite samo pažnju na ponašanje ljudi u busu. potpuna apatija.

Doco realno sta su trebali ti ljudi da rade ? Da i oni dobiju batine, vidis kako je napaljen klinac, ovaj pandur ili sta god daje zvanicno :)

Prvi Prob:

Realno imamo Crnogorca koji nece da izadje, jer iako mu napisu kaznu, nikad nece da je plati i nikad nece dam u stigne. Stiglo ne stiglo, nece sigurno da je plati. I ne kapiram taj inat sto bre nije izasao, kad mu sluzbeno lice tako

kaze. Neka mi objasni neko sta mu znaci inat da nece da izadje ? Po pravilu izbace te iz voza kad nemas kartu :) Lik je realno trebao da leti napolje jer je nema. Ne vidim sta je postigao, sem sto ima srece pa ga je ovaj tukao i moze da izvuce odstetu, jedino mu to vajda. (Major Problem INAT)

Drugi Problem:

Napaljen klinac, koji je zavrsio obuku za komunalnu policiju, kome je brzo izgoreo fitilj i tuko putnika. Mislim da je mogao da pozove pojacanje pa prst po prst da mu skinu :)

Edited by Silencer
rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ovako to pise u pravilniku GSP-a

Kontrolor je ovlašćen, da na prvom narednom stajalištu, udalji putnika iz vozila ukoliko odbije da plati doplatnu kartu

Ja kapiram da je ovaj dao licnu kartu, koja ne sluzi za doplatu iste, a po pravilniku ne sme da legitimise putnike vec to radi komunalna policija...

Znaci Kontrolor je imao prava da izbaci crnogorca, ali posto ovaj nije hteo da izadje milom, moro je da zove komunalnu policiju, e sad komunalna moze da ga legitimise, e da je sad pozvao miliciju onda bi to bila druga prica. Medjutim sjebo se sto je on koristio silu.

Ja sad postavljam pitanje sto nije imao da plati doplatu ?

Sto nije izasao napolje iz busa, ako je to po nekom pravilu, i ako je to propisano?

Ajde samo da ne gledamo sto su busevi / tramvaji krs, sto je realno, al to nema veze sto nisi platio kartu, niti ima veze sa ovim dogadjajem... To je cist INAT, ja cu sad namerno da se svercujem jer nema klime jer su krsevi busevi etc... To je razmisljanje sadasnjeg Srbina.

Ja sam juce bio u Beogradu, potrosio sam za voznju bus-om 300 dinara. Sramota bi me bilo da se brukam za 60 din sto idem u jednom pravcu. Pa ne radi taj bus na vodu. Mislim kolko god vi sad lupali minuse, i bacali hejt na mene necu da se slozim sa vama, platio sam sto me je sa jednog mesta prevezo na drugi za sta bi mi trebalo 2 sata pesacenja. I mislim da tu nisam pogresio.

Inace sam se isto zgrozio kad sam video da je svaki terminal za ocitavanje kartica razbijen mislim na zastitu ekrana. To nam samo govori kakvi smo mi Divljaci kao narod.

Ovo mozes da nadjes na RTS i B92.NET

Stoga su iz Centra za prava potrošača pobrojali na šta sve kontrolor nema pravo:

- da legitimiše putnike, to pravo prema zakonu ima isključivo policija i komunalna policija

- da bude grub ili bezobrazan

- da pretresa putnika

- da maloletnicima insistira da mu pokažu dokumenta

- da prisili putnike da plate kaznu bilo kakvim verbalnim ili fizičkim napadom

- da naredi vozaču da zatvori vrata da putnik ne bi mogao da izađe napolje

- da upotrebi bilo kakvu silu da bi sprečio putnika da napusti vozilo do dolaska komunalne policije

- da na bilo koji način dođe u fizički kontakt sa putnikom, svaki takav čin se tretira kao pokušaj protivpravnog narušavanja slobode kretanja ljudi na javnom mestu

S druge strane, kontrolor ima pravo:

- da ponudi putniku koji je bez karte da plati kaznu, što putnik može da odbije jer niko osim sudije za prekršaje nema zakonsko pravo da kažnjava građane za bilo kakve postupke

- da pozove komunalnu policiju, što je trenutno malo verovatno usled ograničenosti kapaciteta tog represivnog aparata

Ukoliko ipak dođe do situacije da je komunalna policija u pratnji kontrolora, ili da putnik nije imao vremena da napusti vozilo pre nego što se komunalna policija pojavila

Komunalna policija nema pravo:

- da podatke iz ličnih dokumenata putnika da na uvid kontroloru

- da privodi u stanicu bilo kojeg putnika kome je moguće ustanoviti identitet

- Komunalna policija ima pravo prema zakonu da izvrši proveru identiteta putnika a na dva načina: uvidom u ličnu ispravu ili na osnovu izjave lica čiji se identitet proverava

- da na osnovu podataka o identitetu putnika, koji je dobila od putnika, podnese prijavu sudiji za prekršaje

- da pretrese građanina ukoliko postoji "opravdan" povod, pretres mora vršiti lice istog pola

- da pozove "pravu" policiju, da im pomogne ukoliko to nađu za shodno.

284248_496527957032493_939904800_n.jpg

Edited by Silencer
rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Волео бих да дегенерик добије инстант 5 година затвора, значи без икаквих процеса, права жаљења, одмах и да никад више не може да се запосли у државној служби.

Проблем је лична сујета, триповање да ће скупити поене код надређених због овог иживљавања, третирање човека као објекта.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Волео бих да дегенерик добије инстант 5 година затвора, значи без икаквих процеса, права жаљења, одмах и да никад више не може да се запосли у државној служби.

Проблем је лична сујета, триповање да ће скупити поене код надређених због овог иживљавања, третирање човека као објекта.

Svi znamo da ce biti smesna suspenzija i posle ce da ga vrnu nazad. Sem ako Djilas ne insistira da ga uhapse radi svog rejtinga :)

Edited by Silencer
rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Zar nije pravilo da ti napisu kaznu i odstrane iz vozila? Znam da je to praksa u zemljama gde prevoz savrseno funkcionise.

Ne opravdavam govno iskompleksirano, skakao bi mu po lobanji sto misli da ima pravo da se izivljava nad covekom.

Najbolje resenje je legitimisati (komunalna to moze?) i pozvati pravu policiju da saceka na nekoj od narednih stanica.

Recite mi sad, sta taksista treba da radi ako putnik nece da mu plati voznju?

Link to comment
Share on other sites

Ама бре, да су они њега ухватили и изнели као Шешља из скупштине, било би хаха лол, вид' спрдње. Али лик је само стајао и држао се за шипку. На страну то што је и он дебил, јер својим терањем ината диркетно омета вожњу других путника, који сви стоје у месту због њега, али нема оправдања за овог искомпелскираног мајмуна, који буквално не може да га помери и онда као креће да га бије, у фазону, имам шерифску значку, сад ћу да се курчим. А да не причамо да би, у околностима где би обојица били равноправни, путник одувао ову малену сисицу, тачно се види да би га појео буквално.

Нема теби шта комунални пандур да наређује и ако се ово сврстава у пружање отпора, докурца све.

Не кажем да то неће бити епилог, ал сам фрустриран због целог догађаја, па кукам по нету. :с

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

nije fora u liku koji nije platio kartu i inati se

fora je u prekoracenju ovlascenja, sto komunalci a i panduri stalno rade

danas je komunalac nabadao lika zato sto nece da izadje iz autobusa, juce je pandur upucao lika u glavu zato sto je presao na crveno (svi su zaboravili Djordja Zarica)...

policija pa i ovi lol komunalci su tu da cuvaju zakon, ne da ga krse

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Zar nije pravilo da ti napisu kaznu i odstrane iz vozila? Znam da je to praksa u zemljama gde prevoz savrseno funkcionise.

Ne opravdavam govno iskompleksirano, skakao bi mu po lobanji sto misli da ima pravo da se izivljava nad covekom.

Najbolje resenje je legitimisati (komunalna to moze?) i pozvati pravu policiju da saceka na nekoj od narednih stanica.

Recite mi sad, sta taksista treba da radi ako putnik nece da mu plati voznju?

nije, ako ti napise kaznu odnosno doplatnu kartu imas pravo na voznju sve dok ne napustis vozilo. ranije je vazilo da sa tom doplatnom kartom mozes da se vozis ceo dan, ali ne znam da li je ostalo isto.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

То нема смисла. Мислим, онда то није ''доплатна карта'' (мада је и овако смејурија, али ето, бар теоретски може да се ''оправда'') него казна.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Sine da vidim u NS-u ovakve komunalce pa savili bih ih odmah ( prvi ja ) kada bi mi krenuo tako nesto.

Ovde isto ima zajebanih kontrolora, ali ovde napisu kaznu i oduzmu ti pokaznu ili ako je nemas samo kaznu koju i posalju na gajbu.

Daleko ste vi od EU a i mi zajedno sa vama ( glupi BG ) :D

  • Downvote (-1) 6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...