Jump to content

BusPlus


Recommended Posts

Морамо сазвати веће и написати РУР пророчанство, ово су велики знаци који најављују судњи дан : ))

"Када у Дуљиа силног, зеност у сан падне

Неђеља трезна, у Дулета цела бидне

Знајте људи, знаци то су последњиех дана.

Када за спасење душе, Мохи опрост затражи

А Црња на берзи, реалну понуду положи

Знајте људи, знаци то су последњиех дана..."

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

A sta je tacno 'pisanje po narodu'? Sam Bus Plus ili to sta? Sta je u tekstu toliko grozno? Citao sam da je cela prica neka teska prevara i da su posao radile firme od juce, ali sta je Djilas rekao/uradio u tekstu? Cinizam? To da neka 'firma' organizuje i naplacuje prevoz? Sta je GSP onda? Ko bije vozace, BTW?

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Pa upravo vrhunski cinizam. Da zanemarimo u ovom momentu navodne mahinacije oko celog BusPlus sistema. Poenta je da je njega uveo Grad Beograd i od starta je bila besmislena prica da oni koji imaju mesecne markice, za koje je nebitno koliko puta se i gde vozis, moraju da validiraju, tj da se kucaju kad udju u prepun bus. I svi pizde na to vec sest meseci. A onda prvi covek tog istog grada "zatrazi" od svoje sluzbe da se eto, ipak zbog gradjana, ukine ta obaveza.

Otprilike bi paralela bila da imas samo jednu pekaru u gradu, i tamo kupujes burek i nadjes pikavac. Pozalis se prvo radnicima, a onda gazdi. I posle sestog pikavca u bureku gazda dodje i sav brizan ti kaze kako ce zatraziti od radnika da ti vise ne bacaju opuske u pecivo...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Jasno, jasno. Citao sam o celoj stvari i jasno je da ima 'mahinacija'. Ali posle svih zajebancija i kradja ili kako god, ovo 'E ne morate vise da se kucate...' mi nije toliko starsno izgledalo.

@KilY

ni blizu

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je tu super ova priča kako se sada bolje naplaćuje i to tipa 150-200 miliona mesečno, a kao samo 30% ljudi putnika plaća kartu. ;)

Validiranje za ljude sa mesečnim karticama je uvek bilo glupost, a i sada je, i sada Đilas skuplja poene sebi što ukida beskorisno govno. Kao kada Bioware ide i kaže shvatili smo da SWTOR mora da bude F2P. ;)

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

OK je ako se prevoz placa. Ali nije mi bas najasnije ono oko privatne firme koja bi naplacivala prevoz? Zvuci kao ozbiljna kradja. Otkada se to provlaci?

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Za šoferske plate sam zano da su dobre. Nisam znao da je baš 80k, ali da lepo zarađaju to da. Nisam skontao da su na mala vrata privatizovali GSP. Ili ne tako mala. Ali mi je i dalje suludo da neko skida kajmak dok GSP daje i ljude i vozila i održavanje. Će na kraju da bude prevoz u Beogradu 500 din i 100% u privatnim rukama? Sa pandurima da love ko se švercuje?

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Мало јесте, али из угла доктора који се школују 6 година за плату од 50-60000, то је сурова цифра.

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...