Jump to content

BusPlus


Recommended Posts

smrt bus plusu

nista ne placam

bojkot do ukidanja neodrzivog sistema naplate koji sluzi da se ostete gradjani beograda na vise nacina

ulazila kontrola 2x do sad

1. put davili za licnu i kulturiska sam ih odjebao jer ne dajem nikome licnu ko nije pripadnik policije i to prave policije a ne protivustavne komunalne policije (smrt policiji tb87 itd)

2. put me nisu ni za kartu pitali

validacija mesecnih je debilna i ko god da to radi je brainwashed debil, zao mi je ali tako je, pogledajte se u ogledalo.

probali smo velikim magnetom iz starog zvucnika da sjebemo bus plus aparat - ne ide :(

Link to comment
Share on other sites

Meni su uleteli makar jedno 10 puta i sve najs, i jednog jutra utrcim na slaviji u 29ku u 6:10 ujutru, chekiram kurac i izvalim da nemam kredita... i naravno na sledecoj ulazi midzet od metar i 20 sa skenerom i gleda me ko shtene.... i napisao mi kaznu. Minut kasnije neka cupi fazon radi u Moulin Rougu ih pickara sa "Necu da izadjem, zovite mi policiju na sledecoj stanici neka me cekaju, bezobrazni ste bla bla" a neki torima od 7 banki ih tera sa "Aj pustite je iz kog ste vi pichkovca doshli". Iskreno bilo me sramota sto sam slushao i bilo mi je zao midzeta i njegove partnerke koji su bili krajnje ljubazni prema nafuranoj trenerka-airmax-striper cupi. Nije da branim Бус Плус ali mi je nekako bedak da napushavam kontrolora kom sigurno ta shljaka nije san snova.

U drugu ruku, 90% ljudi koji se voze gspom se shvercuje, verovatno manje u poslednjih par godina jer su malo dali po kontroli. To sto cu ja njima (verovatno ne njima, nego neki drugim ciganima, al aj u svrhu poente dajem NJIMA - GSPu) da dam soma i po sigurno nece promeniti bilo shta al eneralno njih boli kurac da updatuju/renoviraju/odrzavaju vozila i tramvaje, i narod boli kurac da placa karte. Zacarani krug, mora od nekud da se krene jebi ga.

My 2 cents, vaga sam u horoskopu

Link to comment
Share on other sites

Procitaj na miru pazljivo, deluje da je tako, osim ako nisam pogresno razumeo

Oyster kartica proces cekiranja vrsi tako reci offline. Tj. terminal proverava tag uporedjujuci ga sa crnom listom, proverava ostale parametre kao sto su da li je odgovarajuca zona, ima dovoljno novca za naplatu i sl. Nakon toga azurira (ili ne azurira) podatke na kartici. Pretpostavljam da su to podaci koliko je ostalo kredita, ako je ne personalizovana, tj. koji su to poslenji terminali ako je personalizovana.

Posle svega toga, online (ili offline u garazi) prebacuje podatke u centralni sistem zbog statistike.

Mislim da sam napisao vec negde, ali citav sistem nije realtime online; odnosno, sa kartice cita trenutno stanje na kartici, pa jednom u X vremena prosledi podatke centrali. Tako da, sigurno da (tehnoloski) moze da se dopuni kartica po zelji. Jedino ce u nekom trenutku bilans stanje + broj voznji da se mimoidje :-)

Da crnjak bude veci, ni citac kontrolora ne moze da 'vidi' da li je kartica stvarno dopunjena ili nije, tako da je rizik da vas neko uhvati minimalan (naravno, koristiti samo ne personalizovane kartice, ali to je jasno).

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

mislim da lik sve vreme priča o oyster-u koji je kao busplus samo što radi :)

pri tom, nisam siguran da oyster bilo šta beleži na samoj kartici, jer je dopunjuješ na automatu, tako što prvo očitaš oyster karticu, izabereš šta treba na tačskrinu, i na kraju platiš kreditnom karticom. da bi u tom procesu nešto bilo zabeleženo na samoj oyster kartici, morao bi da je očitaš drugi put nakon plaćanja, a to se ne radi.

Link to comment
Share on other sites

aha, ali opet ne kapiram, da li meni na moju kartonsku nepersonalizovanu upisuje datum poslednjeg cekiranja? Mislim da ne

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Danas neka žena u Maksiju ispred mene plaća i vadi BusPlus i dobija onaj popust i onda skontam - nije to loše toliko. Sad malo offtopicujem (mada i ne) ali stalni popust od 5 posto, a realno svi kupujemo u Maksiju, nije loša stvar. Još ona nije imala personalizovanu samo onu neku nepersonalizovanu, a pošto nema provere da li je validna, izvadiš jednom i plaćaš tako stalno. Osim ako nema neka kvaka.

Link to comment
Share on other sites

Danas neka žena u Maksiju ispred mene plaća i vadi BusPlus i dobija onaj popust i onda skontam - nije to loše toliko. Sad malo offtopicujem (mada i ne) ali stalni popust od 5 posto, a realno svi kupujemo u Maksiju, nije loša stvar. Još ona nije imala personalizovanu samo onu neku nepersonalizovanu, a pošto nema provere da li je validna, izvadiš jednom i plaćaš tako stalno. Osim ako nema neka kvaka.

Kvaka je da sedneš u kola, obaviš nedeljnu kupovinu u nekom normalnom hipermarketu, i uštediš gomilu para.

Link to comment
Share on other sites

Meni su uleteli makar jedno 10 puta i sve najs, i jednog jutra utrcim na slaviji u 29ku u 6:10 ujutru, chekiram kurac i izvalim da nemam kredita... i naravno na sledecoj ulazi midzet od metar i 20 sa skenerom i gleda me ko shtene.... i napisao mi kaznu

glup si i treba da ti pisu kaznu

ne moras uopste da napusavas tipa

dijalog treba u polite okruzenju da ide ovako:

kontrolor: kartu

ti: nemam

kontrolor: vasu licnu molim

ti: da li ste pripadnik mupa srbije?

kontrolor: ne (,ali cu pozvati [insert whatever the fuck])

ti: ovaj razgovor je zavrsen, dovidjenja i zelim vam prijatan dan, hvala.

NE SME TI NISTA po zakonu

KRAJ

TACKA

Link to comment
Share on other sites

Procitaj na miru pazljivo, deluje da je tako, osim ako nisam pogresno razumeo

Oyster kartica proces cekiranja vrsi tako reci offline. Tj. terminal proverava tag uporedjujuci ga sa crnom listom, proverava ostale parametre kao sto su da li je odgovarajuca zona, ima dovoljno novca za naplatu i sl. Nakon toga azurira (ili ne azurira) podatke na kartici. Pretpostavljam da su to podaci koliko je ostalo kredita, ako je ne personalizovana, tj. koji su to poslenji terminali ako je personalizovana.

Posle svega toga, online (ili offline u garazi) prebacuje podatke u centralni sistem zbog statistike.

Mislim da sam napisao vec negde, ali citav sistem nije realtime online; odnosno, sa kartice cita trenutno stanje na kartici, pa jednom u X vremena prosledi podatke centrali. Tako da, sigurno da (tehnoloski) moze da se dopuni kartica po zelji. Jedino ce u nekom trenutku bilans stanje + broj voznji da se mimoidje :-)

Da crnjak bude veci, ni citac kontrolora ne moze da 'vidi' da li je kartica stvarno dopunjena ili nije, tako da je rizik da vas neko uhvati minimalan (naravno, koristiti samo ne personalizovane kartice, ali to je jasno).

Nije problem da ti dopunis karticu, problem je u tome sto se iznos belezi i na centralnom serveru i na kartici, pa kad centralni server dobije informaciju da je tvoj iznos lupam 500 dinara a poslednji je bio 50 a pride nisi dopunio karticu na legalnom mestu, jer kad tamo dopunjavas dopunjava se i na centralnom serveru, server verovatno blacklistuje karticu i mozes da se slikas...

Sistem sigurno nije skroz bulletproof ali je svakako osigran od ovakvih jeftinih fora. Normalno moguce je sigurno da se kartica klonira, tacnije da na busplus aparat nalepis neki citac koji ce da iscita sve kartice koje se provuku i pokupi podatke sa njih, onda ti lepo to mozes da kloniras i da se validiras preko toga ali to je vec posao :)

Link to comment
Share on other sites

nisam mislio na dopinjavanje, vec da kupim kartonusu sa tipa 300 din i da se ne kucam, al kad mi kontrolor trazi, on vidi da imam kartu i imam pare. ako je sistem nesinhronizovan, da li on moze da bidi da se nisam otkucao tada i tu? da li se na karticu upisuje trenutak i lokacija kucanja? ja mislim da ne

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...