Jump to content

Frustracija od strane GTX460


alokin_bg

Recommended Posts

Pozdrav narode.

Posto nisam uspeo da nadjem ni jedan topic koji govori o ovoj temi, resio sam da napisem svoj.

Naime, rec je o Gainward GTX460 256Bit 1GB kartici kupljenoj pre godinu dana. Kartica je zver i pokazala se jako dobro u svim aspektima koriscenja (3DSMax,Maya,Gaming,Video rendering etc), ali me uzasava buka koju stvara i grejanje. Recimo da do ovog jakog minusa ove godine pec nisam palio jer kartica izbija i do 100-110 stepeni u full loadu. Kada sam se obratio Gigatronu, gde sam i kupio karticu, rekli su mi da je to normalno za ovaj tip i snagu graficke i da ne postoji nista sto mogu da uradim da bi to promenio.

Googlovanjem sam naleteo na informacije o nekim jacim vidovima hladjenja, ali ja stvarno nemam pojma ni gde bi to mogao da kupim, a ni kako da instaliram. Molio bih bilo koga ko ima predstavu kako da resim ovaj problem da mi odgovori na topic jer je Gainward toliko bucan da ponekad ne cujem zvono telefona ili zvono na vratima od kompa.

Hvala unapred i izvinjavam se ukoliko sam promasio forum.

Nikola

Link to comment
Share on other sites

Hvala Voodoo, cim sam video tvoj savet odmah sam to i uradio. Temperature se spustila za trciavih 10ak stepeni a zvuk je idalje prisutan. Dobio sam informaciju od jednog kolege koji ima istu karticu da se i njemu greje i stvara buku.

Da li imate predstavu koje bi hladjenje mogao da stavim da se resim ovog problema? Ili da jednostavno promenim karticu, mada to mi se resenje ne svidja jer mi ova kartica jako odgova po pitanju performansi :S

Link to comment
Share on other sites

Pogledacu i to. Evo sad sam nasao na netu podatak da sve Gainward/Palit GTX460 dolaze bez "VRM Heatsink-ova". Rado bi to kupio ukoliko resava problem, al ni na jednom sajtu od domacih firmi nisam nasao nista slicno. Znas li gde bi ja to mogao da nadjem? U pitanju je izgleda neka vrsta pasivnog hladjenja koja verovatno poboljsava protok vazduha oko ovih chipova sa desne strane... ne mogu da verujem da od svih modela bas izaberem onaj koji je falsh :S

Link to comment
Share on other sites

VRM heatsinkovi su pasivni hladnjaci na naponskoj sekciji, teško da imaju uticaja na dernjanje ventilatora na kartici.

Nažalost povoljnih a kvalitetnih aftermarket VGA kulera kod nas više nema. Vidi po stranim sajtovima da li ima Arctic Cooling Accelero Twin Turbo Pro i da li šalju u Srbiju ako je niska poštarina.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...