Jump to content

Matrix gaming E-Frag LAN turnir


prota_

Recommended Posts

  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

4 strane :fp::fp::fp:

gl proto, sve u fullu, ko vezba i zeli da dodje na tur doce i ici do finala, neki ce zbog druzenja doci, neki po iskustvo vise, a hejteri nek sede kuci i spamuju orgu.

SUBE says: kaze mi sad keva ti si moja promasena investicija

ja kazem mama pa nisam icu ja nagodinu u ns da prcam neke novosadjanke :D

Link to comment
Share on other sites

U principu retko komentarisem no evo da pitam nesto onako. Meni licno pitao trba za ovaj turnir, ali eto ne mozemo zbog drugi turnire i slicno, vidim da u zadnje vreme organizatori su poceli strasno da dere, kazete da matrix traze 30-40-50k za ovaj turnir ili gigatron 50-60-70 nebitno, a sta oni daje za ta reklama ? turnir nosi ime MATRIX ili GIGATRON ? zasto ondak kad vec placate na igraonica turnir se ne zove Prota lan 2012 ili slicno, pricate kao placamo admine, placamo sudije, pa vi bi nasle 5 coveka da restartuje bez pare te 2 dana, iskreno ja jos ne znam ko su bili sudije na gigatron, znam da smo cekali po bar pola sat za restart. I da se vratimo na nagrade, secam se da su bili mnogo turnire koji je DU organizirao kolko ekipa ima tolko nagrada daje, a za gazda ako se nadje neki sponzor sporedni, OK, ako ne, dobija reklama, skupi se ceo Balkan e njegova igraonica, ja sam skroz siguran ako ga pomolim gazda Matrixa "daj mi igraonica 2 dana da organizujem dobar turnir, sa mnogo ekipa", on ne bi napravio problem, siguren sam da gazda ne zivi od ta 2 dana. I na kraj krajeva moje zadnje mislenje je da turniri su poceli da se pravi samo zbog para, kako da se uzme sto vise para bez muka, a ekipe koji se spremaju 2 meseca svaki dan, i ide tamo daje sve od sebe da osvoje nesto uzimaju po malo od organizatori. A nije bilo tako... nekad gazda dao sa dzeba + 300 eura da vidi 4glory i innerfire na turnir u njegova igraonica. Ne pricam znaci konkretno za ovaj turnir u Matrix ili za gigatron pricam opsto za danasni turniri. Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

U principu retko komentarisem no evo da pitam nesto onako. Meni licno pitao trba za ovaj turnir, ali eto ne mozemo zbog drugi turnire i slicno, vidim da u zadnje vreme organizatori su poceli strasno da dere, kazete da matrix traze 30-40-50k za ovaj turnir ili gigatron 50-60-70 nebitno, a sta oni daje za ta reklama ? turnir nosi ime MATRIX ili GIGATRON ? zasto ondak kad vec placate na igraonica turnir se ne zove Prota lan 2012 ili slicno, pricate kao placamo admine, placamo sudije, pa vi bi nasle 5 coveka da restartuje bez pare te 2 dana, iskreno ja jos ne znam ko su bili sudije na gigatron, znam da smo cekali po bar pola sat za restart. I da se vratimo na nagrade, secam se da su bili mnogo turnire koji je DU organizirao kolko ekipa ima tolko nagrada daje, a za gazda ako se nadje neki sponzor sporedni, OK, ako ne, dobija reklama, skupi se ceo Balkan e njegova igraonica, ja sam skroz siguran ako ga pomolim gazda Matrixa "daj mi igraonica 2 dana da organizujem dobar turnir, sa mnogo ekipa", on ne bi napravio problem, siguren sam da gazda ne zivi od ta 2 dana. I na kraj krajeva moje zadnje mislenje je da turniri su poceli da se pravi samo zbog para, kako da se uzme sto vise para bez muka, a ekipe koji se spremaju 2 meseca svaki dan, i ide tamo daje sve od sebe da osvoje nesto uzimaju po malo od organizatori. A nije bilo tako... nekad gazda dao sa dzeba + 300 eura da vidi 4glory i innerfire na turnir u njegova igraonica. Ne pricam znaci konkretno za ovaj turnir u Matrix ili za gigatron pricam opsto za danasni turniri. Pozdrav

+

1970

Link to comment
Share on other sites

Ima Kalan i pravo. E sad moguce da su se pomamile gazde igraonica ili jednostavno imaju odlicnu posetu pa nece da se smaraju bez da im se daju vece pare. Zakljucak, treba praviti u manje posecenim igraonicama turnir pa ce biti zakup sica : )

Meni je organizator za turnir u malom mestu "Varvarin" trazio 8.000 hiljada. Mislim da tesko ko hoce da da igraonicu nekom na 1/2/3 dana za dzabe. Pre je mozda bilo, sad nazalost ne.

1970

Link to comment
Share on other sites

aj mi objasni zasto ima pravo? neko treba za sicu da organizuje turnir il da daje igraonicu od koje ce imati dobar promet? mislis da je gazdama igraonica stalo do nekog tamo turnira u kanteru, kad u njihovim glavama to ima samo sliku profita i nije mu bitno da li je u igraonici turnir ili gomila klinaca igra wow/dotu. Ja se divim duu i svim ljudima koji su se po vise od 48 sati bez odmora bezbroj puta cimali bukvalno ni za sta da bi vi/mi kanterasi uzivali igrajuci se ne razmisljajuci ni o cemu. I onda mu posle sveg tog cimanja dodje neko i kenja mu sto je turnir kasnio, il se buni "a sto ove mape nisu u grupama, a sto moja ekipa nije pozvana, a sto ovo, a sto ono". Jedino je u pravu za to sto se turniri zovu po imenima igraonica i to je to

I za kraj se zapitaj da li na svetu iko ista organizuje a da nema profita od toga? (fanatike ne racunam)

Edited by Shoocky
Link to comment
Share on other sites

Gazde igraonica su svesne da nijedna od tih top balkanskih ekipa nece doci kod njih u igraonicu da igra osim ako ne bude neki turnir ponovo. Ne shvatate, sve i jedna igraonica ne zivi od turnira vec od klinaca koji zabadaju po ceo dan u istoj. Ako ja zakupim igraonicu na 2 dana on ostaje bez tih klinaca a nijedan od tih igraca koji ce igrati turnir mu nece doci ponovo u Novi Sad. Ma o kakvoj reklami pricali, to je surova istina. Tako da ljude koji imaju igraonice u neku ruku i razumem sto se tice cena za dan ili dva. Nemaju ljudi interes vise da daju ispod neke njihove prosecne zarade.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi situacija je takva kakva je,turnira u NS nije bilo i niko nije hteo da ga organizuje.Ja sam se iscimao pitao sta treba da se uradi da bi doslo do turnira i ovo je bio jedini nacin da se odrzi.Imajte razumevanja i uzivajte u kanteru. cheers xD

Link to comment
Share on other sites

Ali on nikako ne moze da zaradi 40-50k..... na 30 racunara.....

Pa ja ni ne uzimam 54k za sebe, uzimam 30k za MOJU igraonicu a to je 15k po danu sto je mnogo ispod onog sto ja zaradim dnevno... Ostalo tj. 24k uzima organizacija za sudije i za ostale stvari koje mene ne zanimaju... A to da su se nekad pravili turniri cisto radi okupljanja ljudi i for fun je istina ali to vreme je proslo :P Evo npr. 2 nedelje pre ovog turnira tj. 8 aprila Matrix organizuje turnir u LoL-u i sve od uplata 100% ide u nagrade, igraonica nece uzeti ni dinar ali to je zato sto sam ja veliki obozavalac LoL-a i zato sto mi se moze tako. E sad moze neko da se ljuti i da flamuje ali cela ova prica oko turnira je jedan veliki biznis ali ukapirace to neki kad jos malo porastu :D

Btw kad je bio Matrix vol. 1 i vol.2 turniri ja sam bio u debelom minusu :D Evo kako i zasto - Monitore koje smo delili za drugo mesto je dobijao moj otac kao kompenzaciju od Hemofarma jer je u to vreme poslovao sa njima (znaci nisu pali sa neba niti su bili od sponzora - lol ko ce da da 5 monitora za DZ :) ) Takodje oba puta nije 2 dana radila igraonica pa racunajte tu pazare :D

A ko je rekao da za 2 dana ne moze da se uzme 50-60k dinara se na 30 masina se mnogooooo zajebao... Uzmi digitron i pokusaj ponovo..

Poz ljudi, sad mozete da nastavite flame <3

Link to comment
Share on other sites

Pa ja ni ne uzimam 54k za sebe, uzimam 30k za MOJU igraonicu a to je 15k po danu sto je mnogo ispod onog sto ja zaradim dnevno... Ostalo tj. 24k uzima organizacija za sudije i za ostale stvari koje mene ne zanimaju... A to da su se nekad pravili turniri cisto radi okupljanja ljudi i for fun je istina ali to vreme je proslo :P Evo npr. 2 nedelje pre ovog turnira tj. 8 aprila Matrix organizuje turnir u LoL-u i sve od uplata 100% ide u nagrade, igraonica nece uzeti ni dinar ali to je zato sto sam ja veliki obozavalac LoL-a i zato sto mi se moze tako. E sad moze neko da se ljuti i da flamuje ali cela ova prica oko turnira je jedan veliki biznis ali ukapirace to neki kad jos malo porastu :D

Btw kad je bio Matrix vol. 1 i vol.2 turniri ja sam bio u debelom minusu :D Evo kako i zasto - Monitore koje smo delili za drugo mesto je dobijao moj otac kao kompenzaciju od Hemofarma jer je u to vreme poslovao sa njima (znaci nisu pali sa neba niti su bili od sponzora - lol ko ce da da 5 monitora za DZ :) ) Takodje oba puta nije 2 dana radila igraonica pa racunajte tu pazare :D

A ko je rekao da za 2 dana ne moze da se uzme 50-60k dinara se na 30 masina se mnogooooo zajebao... Uzmi digitron i pokusaj ponovo..

Poz ljudi, sad mozete da nastavite flame <3

ipak objasnio

1970

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...