Jump to content

EVE Online blog na srpskom


Recommended Posts

Pozdrav raja,

Preksinoć sam pokrenuo blog o EVE Online, na srpskom jeziku:

novieden.wordpress.com

Kako u uvodnom postu stoji, nadam se da se ovo razvije u nešto iole relevantnije. Prvih nekoliko blogova će svakako biti iz početničke perspektive, i koliko mi se čini to ima opravdanja jer, ili nepostoji ili ja nisam uspeo da nađem, na srpskom takvo što nema.

Mislim da hrvatski fanovi imaju nešto sajtova, ali nisam siguran koliko je to zanimljivo, a koliko prevod opštih mesta.

Kako se vama čini ovo, i da li ima smisla ulagati energiju u tako nešto?

Jako bih voleo bilo kakav feedback i eventualne ideje. Naravno, voleo bih i da sarađujem sa ljudima koji su voljni da učestvuju u kreiranju sadržaja.

Za sada, in-game kanal »srbi« dobro reaguje, i neki ljudi é mi pomoći da sastavim listu svih relevantnijih korporacija i pojedinaca iz Srbije i regiona, pa da osmislim taktiku pristupa.

Npr. vidim veliki tekst koji pokriva Anoikis, lore kombinovan sa informacijama koje RP zajednica plasira na EVE-wiki stranici; sledeći blog, recimo, sa igračem iz korporacije koja već dugo živi i ekploatiše WH; itd.

Hvala, ciao!

-- Vuk

EDIT: Progutana slova.

Edited by vonkitsch

blog: novieden.wordpress.com

twitter: @NoviEden

FB: facebook.com/novieden

Link to comment
Share on other sites

odlicna ideja, nadam se da cete skupiti neku ekipu koja ce raditi na ovom projektu

nisam siguran kakva je eve scena u srbiji jer sam skoro poceo da igram ali kapiram da kroz igru mozete da privucete ljude koji vec igraju da dodju i daju svoj doprinos u vidu nekih guideova itd, to moze da preraste u neki generalni forum i community koji je potreban svim igracima, pogotovo pocetnicima kao sto sam ja, jer ipak, eve nije bas lak kada tek udjete u taj svet

na kraju, ovo moze da privuce neke nove igrace i neke nove ljude koji ce se zainteresovati kroz citanje vasih textova

sve sto se pisali do sada je i vise nego dobro, samo napred

Edited by Koma

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala ljudi,

Za sad sam sâm, i pakao RL do aprila, pa tempo neće biti bog-zna kakav. Fora je da mi ostane entuzijazam, i da preguram prvih 6-7 početnih postova, sa opštim mestima, uvodom u lore i, onda, ako to prođe dobro može da se očekuje neki zanimljiviji razvoj samog bloga... Valjda.

Bumo vidli. Hvala puno na podršci. Posebno ako se ovi »uvodni« blogovi svide ljudima koji, kao i ja, tek počinju svoju EVE priču.

blog: novieden.wordpress.com

twitter: @NoviEden

FB: facebook.com/novieden

Link to comment
Share on other sites

Hej pa da, zamerke na dizajn se nižu... Kada sam izabrao temu i postavio pozadinu, gledao sam da se lepo uklopi u in-game browser, jer meni se par puta dešavalo da kad iz igre otvorim stranicu sa belom pozadinom zaboli me mozak... Elem, videću ili kasnije večeras ili sutra da stavim normalnu belu pozadinu (bolje dizajnirane teme se plaćaju, tako da od toga, bar za sada, ništa), neki minimalizam.

Ako ima dizajnera, voljnih, mislim da na wordpress.org ili na samom wordpress.com može nešto custom da se uradi. Ja i web-programiranje -- to teško... :)))

Btw, imam potvrdu za vrlo interesantan intervju, i za koju nedelju (par dana posle CSM izbora kapiram?) bi trebalo da bude postavljen.

EDIT: Progutana slova.

Edited by vonkitsch

blog: novieden.wordpress.com

twitter: @NoviEden

FB: facebook.com/novieden

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...