Jump to content

MMO Pricajte


Recommended Posts

Gde ste? Sta radite? Jel igra neko nesto?

Edesi

 

Trenutno se igram Elite: Dangerous i FFXIV. Mislim da je ovo prvi put da ne cekam aktivno na neki MMO da izadje.. mozda Star Citizen ali to je baaaas daleko. Tako da do tada imam dovoljno za rotiranje :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nije samo massively nego ceo Joystiq

 

Source: http://kotaku.com/sources-aol-shutting-down-joystiq-1681996505

 

Navodno su izgubili 18% saobracaja izmedju prosle i ove godine. Massively pada kao deo tog sistema.

 

Massively je inace bio primer visoko kvalitetnog novinarstva. Mi smo ucili kako da pisemo na engleskom citajuci njih.

 

Cela ta MMO prica je u najgorem stanju do sada. Covek treba samo da pogleda kako mmorpg.com, kao najjaci internet medij koji se bavi tim zanrom trenutno prolazi

 

1Bn3UK4.gif

 

Pad sa 8k alexa rank na 13k je ogroman. Izgubili su desetine hiljada posetioca dnevno (verovatno oko 30-40% posetioca su izgubili). Manje posetioca = manje para = manje zaposlenih = manje contenta = manje posetioca = manje para = rekurzija

Link to comment
Share on other sites

  • Lucky unpinned this topic
  • 2 months later...

15+ godina od kad se pržio Eternal Lands.

Ne znam zašto, al deluje mi mnogo bogte, ostaralo se.

Bejahu to neka srecnija vremena kad se bralo cvece, jurili zečevi, lisice i jeleni...

Ne znam dal nas je ostalo dovoljno na forumu da se izbroji prstima jedne ruke...

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

15+ godina od kad se pržio Eternal Lands.

Ne znam zašto, al deluje mi mnogo bogte, ostaralo se.

Bejahu to neka srecnija vremena kad se bralo cvece, jurili zečevi, lisice i jeleni...

Ne znam dal nas je ostalo dovoljno na forumu da se izbroji prstima jedne ruke...

Ja sam se video sa Crusom pre jedno 2 meseca, on je meni prva asocijacija na eternal lands :)

Uplatio ponovo FFXIV, valjda će me posle 2 meseca, kad izlevelujem sav crafting i gathering proći želja da igram :D

trebalo bi da te ubace u neku postavku kao redak primerak osobe koja uplaćuje mmo :)

Link to comment
Share on other sites

15+ godina od kad se pržio Eternal Lands.

Ne znam zašto, al deluje mi mnogo bogte, ostaralo se.

Bejahu to neka srecnija vremena kad se bralo cvece, jurili zečevi, lisice i jeleni...

Ne znam dal nas je ostalo dovoljno na forumu da se izbroji prstima jedne ruke...

Ja sam se video sa Crusom pre jedno 2 meseca, on je meni prva asocijacija na eternal lands :)

Ahaha Crus legenda. Jel i dalje zivi u dzungli ko Robinzon Kruso?

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Realno, mesečna cena ko 2 jača ručka, 1 odlazak u bioskop a ne igraš sa svirokurcistancima i bosonogom decom, ne moraš da grindaš 8 sati dnevno dok neko lupa mikrotransakcije, jednaki u bedi!

Otkucah post pa ga pojede nestana neta, ali u svakom slučaju, kada postaviš tako kao "jedan bioskop" jasno je da je cifra "smešna" ali nije u tome poenta i ti to znaš! :)

Ahaha Crus legenda. Jel i dalje zivi u dzungli ko Robinzon Kruso?

Kako ne, sad je kupio džip neki da bi mogao još dublje da zađe u prostore gde ljudska noga nije kročila i čitavu noć gleda u zvezde :)

 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Realno, mesečna cena ko 2 jača ručka, 1 odlazak u bioskop a ne igraš sa svirokurcistancima i bosonogom decom, ne moraš da grindaš 8 sati dnevno dok neko lupa mikrotransakcije, jednaki u bedi!

Otkucah post pa ga pojede nestana neta, ali u svakom slučaju, kada postaviš tako kao "jedan bioskop" jasno je da je cifra "smešna" ali nije u tome poenta i ti to znaš! :)

Pa onda ne znam u čemu je poenta, ako mi se jede voće, ja kupim kilo šljiva i proserem se ko čovek ne idem da berem ringlove u šervud iza bloka :)

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Poenta je u tome što plaćaš za nešto što po ličnom mišljenju ne bi više trebalo da se plaća na taj način. Outdated model koji bi trebalo da zamre i da ga zameni neki drugi. Ako je do pre dve godine 1gb cloud prostora koštao 20 dolara mesečno, ne bi trebalo da i danas košta toliko, pa i kod mnogih ne košta već je 5$ terabajt ili unlimited. Naravno, ovo je sve individualno.

Link to comment
Share on other sites

Pa ne znam na koji način bi trebalo da se plaća kad game content nisu gigabajti prostora i protok,... čovek/sat programera, game dizajnera, writera, asset dizajnera, animatora, voice/mocap actora, testera, supporta  ...  ne košta sigurno reda veličina manje nego pre 2 godine, ako uopšte košta manje. Ako treba da biram koji mmo model treba da izumre ja dalje od f2p ne bi tražio čime da omastim panj. Sve je to lepo kad ti nekom "pokloniš" 100 sati gameplay-ja ali kad skapiraš da je to reciklirani leš subscription mmo-a na kraju kojeg čeka cash-shop oriented pay2win u kome besplatan content više ne postoji ili je iza 12 sati grinda dnevno malo ti bude gadno... Ako neki "bolji" model treba da se traži, konverzija ingame aktivnosti u pretplatu ili diversifikacija opcija za plaćanje deluju razumno a "demokratski" pristup svima u govna do guše dok prodaješ konopce i merdevine je jedna napadno gadna praksa.

  • Upvote (+1) 1

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Pa onda ne pričamo više od džabe / nije džabe nego koliko je ko voljan da plati a ja sam razmažen pa volim da imam i peškir i mesto da ga spustim i loptu i špil karata i da mogu na veću skakaonicu i tobogan bez žileta 

Edited by Shekk

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Nisi razmažen nego si odrastao i ne želiš da se guraš sa decom u upišanom, mlakom bazenu i voziš autobusom bez klime do košutnjaka. Seems legit, da imam 17 godina i nemam izvor prihoda, a imam 12 sati dnevno za grind i meni bi odgovarao f2p sistem. Ali pošto nisam...nažalost, većina je ovih što ima 12 sati dnevno za grind :)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Pa ne znam na koji način bi trebalo da se plaća kad game content nisu gigabajti prostora i protok,... čovek/sat programera, game dizajnera, writera, asset dizajnera, animatora, voice/mocap actora, testera, supporta  ...  ne košta sigurno reda veličina manje nego pre 2 godine, ako uopšte košta manje. Ako treba da biram koji mmo model treba da izumre ja dalje od f2p ne bi tražio čime da omastim panj. Sve je to lepo kad ti nekom "pokloniš" 100 sati gameplay-ja ali kad skapiraš da je to reciklirani leš subscription mmo-a na kraju kojeg čeka cash-shop oriented pay2win u kome besplatan content više ne postoji ili je iza 12 sati grinda dnevno malo ti bude gadno... Ako neki "bolji" model treba da se traži, konverzija ingame aktivnosti u pretplatu ili diversifikacija opcija za plaćanje deluju razumno a "demokratski" pristup svima u govna do guše dok prodaješ konopce i merdevine je jedna napadno gadna praksa.

Nemoj da "optužuješ" f2p model sam po sebi zbog toga što ga neki koriste za p2w model, to je jednostavno pogrešno. Uzmimo Dotu na primer - kompletno besplatna igra u kojoj ne moraš da daš niti dinara ikada, a funkcioniše više nego dobro. Ničim nisi ograničen niti "treći svet" u odnosu na druge. Pa na kraju krajeva i HotS i ostale ... Sat čoveka i programera je naravno slične cene kao pre, ali je ukupan posao tog čoveka i programera u mnogome smanjen u odnosu na to kada je igra pripremana i lansirana. To što neko ubaci novu instancu posle šest meseci igre u kojoj su tri nova lika nije ista količina posla kao da napraviš u startu 100 likova za neki MMO (ili koliko već). Troškovi za servere su u mnogome smanjeni u odnosu na "onomad" a cena pretplate je ostala identična.

Prosto je :tf: Laki me prekoreva što plaćam kartu za čist bazen umesto da se, iz principa, džabe kupam u upišanom bazenu

To nešto na ovaj fazon? :)

56915a6a28404_china-crowded-pool-26.thum

Pa onda ne pričamo više od džabe / nije džabe nego koliko je ko voljan da plati a ja sam razmažen pa volim da imam i peškir i mesto da ga spustim i loptu i špil karata i da mogu na veću skakaonicu i tobogan bez žileta 

totalno u redu, i ja isto to volim, ali na primer ne volim da mi ulazak na taj bazen bude naplaćen 50 evra umesto 5 kao i da moram da kupim i "dozvolu za loptu i špil karata" umesto da se to podrazumeva. A da cenu karte pravdaju nestašicom vode iz osamdes' druge.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...