Jump to content

wireless problem na laptopu


REAL~

Recommended Posts

Uzeo sam notebook hp 635, i na njemu ima instaliran win7.

Problem je sledeci: dugme za wireless mi stoji crveno stalno(znaci ugaseno) i kad ga pritisnem drzim ili bilo sta nece da se upali. Znaci i kad probam da se konektujem izbacuje mi neki eror ili nesto, a recimo kad ubodem kabal iz modema konektuje se odma.

Nadam se da ste razumeli problem, malo sam nub za win7 jer na destkopu koristim xp ceo zivot :)

Ako sam pogresio mesto za topic premestite ga gde treba.

Link to comment
Share on other sites

Brue nije, nema enable samo conect i status.

Fatboy, probao ne moze.

Celo, probao ne moze.

Kad pokusam da se konektujem izbaci mi eror 651: The modem (or other connecting device) has reported eror...

I to je to, a kad prikacim kabal iz modema automatski mi se konektuje...

:\

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ovako ovo uradi samo ako ti mozes da se konektujes na modem ali imas limited acces za internet tj stoji ti samo kao pun signal ali ima onaj znak uzvicnik i ne radi ti nista kad oces da trazis.

Imao sam slican problem i resio ga....

Ja msm da ti je problem u tome sto ne mozes da se konektujes na DNS server tj ako uradis troubleshoot i pojavi ti se DNS isnt respording. Uradis sledece:

Start upises u search "ncpa.cpl" pa enter

Desni klik na konekciju tj na tvoj wirreles pa properties

Pa onda "Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4)" properties

U Internet Protocol Windows stavis Preferred DNS server sa ip-om "208.67.222.222"

Onda ok i ok i disable ili enable . Ako ne radi onda stavi 208.67.220.220

Ako to ne uspes ili nece opet imas problema.

Kliknes start pa kucas cmd otvoris

pa kucas ipconfig /flushdns prikaze ti successfully flushed the DNS resolver cache.

pa kucas ipconfig /registerdn

pa onda ipconfig /all

probas nekoliko puta u browzeru da refresujes page tj da probas da se konektujes i radice....

Edited by Awok3N
Link to comment
Share on other sites

Sry ljudi nisam bio pri racunaru jedno vreme. Probao sam ovo od gore sto su chengli i brue postavili i nisam resio problem.

Awok3N probacu ovo sutra u toku dana.

cali imam dugme za wifi na laptopu ali kao sto rekoh ne desava se nista kad ga pritisnem/drzim bilo sta.

coyot nemam mts modem :) i enable je u biosu

Link to comment
Share on other sites

mislim da je kali mislio na onaj baš prekidač, prekidač, ne Fn + neko dugme, ono što ga flipneš/ slajduješ levo desno za on/ off... mada kontam da bi tako nešto izvalio već jebem li ga :S

jesi proverio u Device Manageru dal je drajver ok, da nema uzvičnik žuti?? Pa čak i ako jeste ok, možda se kljakavo instalirao ili nešto tako, pa da ga prosto reinstaliraš. Mislim, buni me malo to što ti je upaljeno crveno baš, pa nešto se mislim da je više problem sa drajverom/ hardverom nego nekim podešavanjima jer ti po toj priči ne možeš ni da stigneš do onog dela da se konektuješ (te stoga error), pa ti sama konekcija ne radi. Možda je feleričan modem/ wifi. Probaj ovo sve, pa ako ništa ne šljaka, vraćaj u radnju sa garantnim listom.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

U device menager mi stoji zuti uzvicnik na network controler i pci device, i kad probam da updatujem nece izbacuje mi da ne moze da pronadje driver. A u network adapters imam samo realtek PCIe family controler i tu nema zutog uzvicnika. Ukratko serem se u win7. :\

Link to comment
Share on other sites

jel tražiš drajver po kompu ili preko neta kad ti ponudi???

U slučaju da nema:

1. Potraži po diskovima od notebooka/ sajtu proizvođača pa isto tako kroz device manager apdejtuj/ instaliraj sa diska.

2. ... skontaj koja je mrežna unutra, dal preko modela notebooka ili nekog programa za to (PC Wizard 2012) pa prošeći po netu za drajvere i onda ručno instaliraj.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...