Jump to content

Fps pada posle nekog vremena


iAN

Recommended Posts

E ovako, instalirao sam Windows 7 (32bita) instalirao drajvere direkt sa nvidia sajta za moju graficku (9600 gt) i fps u kanter mu je 100 pa posle 10-ak sekundi padne na 40-50 i drzi tako nekih 10 sekundi dok ne vrati na 100. Podesavanja u csu su sva kako treba, net je okej, podesavanja graficke su okej, ne znam u cemu je problem zaista. Probao sam cak razne programe tipa gamebooster, advanced system care, probao sam sa ralzicitim drajverima (savetovali su razliciti ljudi da su stariji drajveri bolji za rad csa). Nista, ali nista nije pomoglo

Link to comment
Share on other sites

Могуће да ти неки процес заузме све ресурсе у том тренутку.. Пробај да отвориш таск менаџер, пребациш се на картицу процес и тамо ставиш лоу приорити на стим.егзе и хл.егзе (а ако то не помогне, пробај да све ставиш на хај). Погледај такође који процес ти узима највише реусрса у том тренутку када забоде и убиј га :)

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Kazem vam, windows je instaliran pre 4 dana, nemoguce da je fasovao virus u tako kratkom periodu, CPU usage umesto normalnih 4-5-6% radi na 70% ali sve ide na steam.exe. Gameboosterom pogasim sve nepotrebne aplikacije koje nisu bitne za igru, on tu izvuce dosta od procesora ali problem i dalje stoji.

Link to comment
Share on other sites

Ја све више и више мислим да они нешто дркају са тим стимом, мени нон стоп пуца стим задња 2 дана и не знам који му је курац! :(

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Vidi ja imam slican problem,fps mi je 100 const i na svakih 5-6 sekundi secne i padne na 20 i odmah se vrati u normalnu, jako mi smeta... Ovo mi se isto desavalo i pre neki mesec dana i vratilo se u normalu i sada opet...Sigurno mi nije do kompa jer mi se isto desava u igraonici...mora da drkaju steam nesto. :/

Edited by SG lekan
Link to comment
Share on other sites

Vidi ja imam slican problem,fps mi je 100 const i na svakih 5-6 sekundi secne i padne na 20 i odmah se vrati u normalnu, jako mi smeta... Ovo mi se isto desavalo i pre neki mesec dana i vratilo se u normalu i sada opet...Sigurno mi nije do kompa jer mi se isto desava u igraonici...mora da drkaju steam nesto. :/

Ја сам два пута обарао систем, и опет ми стим забада.. Пошто видим да нисам једини, реално решење ми је да они нешто једу говна опет...

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

ja pizdim od toga vec duze vreme, s tim da meni sve vreme sece fps ko popizdeo, bude 100 prvih 5 minuta i onda cao zdravo, pada na 30 pa nazad na 100 i tako non stop svakih 5 sekundi :O Ne znam na kom forumu nisam okacio i niko jebeno ne zna sta se desava -.- i na steam i na non steam, sece svakako... A nekad se desi da ne sece uopste tipa 2 sata, i onda izadjem i vratim se posle pola sata i opet sece... -.- i probao sam sve moguce i nemoguce :D kad mi rade tipa nove igrice a ne radi kanter mrtvi dodje mi da razbijem sve...

Link to comment
Share on other sites

Ivane brate :) Ista situacija. sa w7 fps 100, pa padne na 20-30 stoji tako par sekundi pa vrati na stotku. I tako stalno na svakih pola minuta,minut. Sve sam zivo probao od drivera do gameboostera, i na kraju sam stavio xp,i radi kao zmaj. Tako da probaj sa xpom

Link to comment
Share on other sites

Пази, ја имам XFX-9600GT и закованих 100фпс на седмици.. Могуће је да су вам остале компоненте "слабије", а седмица сама по себи узима доста ЦПУ-а и РАМ-а..

Имате у подешавањима самог виндоуса да поставите све на перформансе, значи угасиће вам све визуелне ефекте (типа аеро) али ће зато да ради много брже..

Такође, што могу да повежем са тиме да на сваких пар минута забада кантер, у седмици је урађено да се рам меморија комплетно премешта у виртуелну после одређеног времена и могуће је да у том тренутку вама забада кантер. Поставите већу виртуелну меморију и могуће да ће радити боље..

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Ivane brate :) Ista situacija. sa w7 fps 100, pa padne na 20-30 stoji tako par sekundi pa vrati na stotku. I tako stalno na svakih pola minuta,minut. Sve sam zivo probao od drivera do gameboostera, i na kraju sam stavio xp,i radi kao zmaj. Tako da probaj sa xpom

ja imam isti ovaj problem ali na xpu

Link to comment
Share on other sites

Probaj iskucaj u konzoli r_mmx 1...r_decals 0 mp_decals 0...Mozda pomogne ako ne nem pojma i meni se to pre desavalo ali je nestalo sa prvim updateom steama.

max_smokepuffs 0 такође

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...