Jump to content

Istok Pavlović - Kako zaraditi na tom internetu


nickwood

Recommended Posts

Pa dobro to je fora koju bi i ja bacio. Nego stvarno sam hteo da pitam te ljude zašto to toliko lajkuju? Jel automatizam, jel poznaju te koučeve, šta? Ili stvarno misle da su to reči mudrosti? 

Primeri:

15440308_1271276559614130_48890233912432

15421030_802161156600435_381947679760562

Šta je to toliko umno u gorenavedenim izjavama? Jebote

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Па као што каже life coach Ivana Anđić,  "Toliko slušamo o uravnoteženoj ishrani, ali bez uravnoteženog UMA ne možete da svarite ono što jedete, bilo to kalorično ili ne."

Дакле, за уравнотежени ум ни та говна не би била проблем. Макар они то знају. Преживеће.

 

Са мало озбиљније стране: мислим да су ови сви на нивоу секташа и секташења - сличан приступ, слична накана и слична реализација.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Covek verovatno voli da jede i voli da ima novca. Od treniranja odbojke verovatno ne moze da se zaradi ni 30.000 mesecno, pa je odlucio da iskoristi svoje ime i radi te life/sport coaching stvari koje mu donose mnogo vise. Da to ne radi, ili da ljudi misle da to ne radi, niko mu dinara ne bi dao i on bi prestao time da se bavi. Ovako, neka ga!

Link to comment
Share on other sites

Slažem se vitjy, ali zaboravio si još jednu grupu ljudi.

Ljudi koji su uradili nešto u životu, napravili milione, razvili sedamdeset raznih kompanija/projekata, dakle imaju nešto iza sebe, i onda fazon u 40. godini života odluče da taj svoj neki skill podele sa drugima, i tako postanu jedna vrsta "coach"-a. I ovakvi likovi "sa pokrićem" su mi ok. U tu grupu spada lik koga jebeni Petar Vasić kopira i na koga drka - Gary Vaynerchuk. Sa razlikom je Petar ret ofc:D


Problem su upravo ti razni retardi, koji nisu ništa drugo radili u životu osim prodavanja magle.


E sad, Andrija Gerić spada u ovu prvu grupu naravno, ali jebiga opet mi nekako bezveze skroz... baš sam se smorio kad sam video...

Link to comment
Share on other sites

https://www.facebook.com/events/379477289060103/

RADIONICA ZA PIPL PLIZERE - PROMOCIJA

Promocija je u četvtak 22 decembra u 18h, a sama radionica u subotu 24 decembra od 10h do 18h (lokacije za obe će biti potvrdjene uskoro i objavljene ovde). 

Pipl Plizer (People Pleaser) je osoba koja:

sabotira sebe, svoju sreću, svoj život iz osećaja inferiornosti
potvrdu svoje vrednosti traži od drugih
ima slabe tj porozne lične granice
se plaši konfrontacije iz straha da će biti odbačena
na kritiku reaguje pasivno (povlači se, slaže se neiskreno) ili agresivno (napada iz emocije)
ne može da kaže “NE” zahtevima drugih
se poistovećuje sa ulogom žrtve.

Ako se prepoznajete u jednom ili svim ovim opisima onda je naša radionica idealna za vas.

Šta možete da očekujete?

Neprijatnost.

Kroz direktno suočavanje sa kritikom – vas, nekog vašeg stava, neke vaše ideje – tražiće se od vas da ostanete prisutni sa svim svojim neprijatnim i bolnim emocijama koje kritika u vama bude izazvala. I tek onda kad ste identifikovali, podelili ih sa partnerom ili grupom odgovaraćete na kritiku.

Šta ćete postići na kraju radionice?

Naučićete da se osećate lagodnije u nelagodi. Lakše ćete prihvatiti vašu senku (Jungovu senku). Iscelićete – delom ili potpuno – neke svoje rane.

Radionicu vodi Maja Obućina.

Puna cena radionice je 30 eura ali ako se prijavite PRE promocije plaćate 25 eura. 

Link to comment
Share on other sites

On 12/17/2016 at 6:23 AM, Majstor bora said:

Lik je odlepio do te mere da facebook ad manager predstavlja kao neku komplikovanu platformu boze me sacuvaj...

A ne, recice da je bulja od posla i da svaki mutant sa dve sive celije moze to da radi, jer to je najbolji nacin da "proda" sebe. Naravno da ce da prezentuje sirokim narodnim masama da je komplikovano do zla boga da bi te platili za to..

Citam sve ovo, i iako se uglavnom sa 99% svega napisanog slazem, mislim da niste najrealniji. Nisu istoku niti tim life coachevima target ljudi koji citaju rur nego ljudi poput vlasnika restorana koji me je pitao "Reci ti meni kolko ce mene da kosta da ti meni napravis taj gmejl, cuo sam dobrih stvari o njemu" o.O

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Crno-Sunce said:

A ne, recice da je bulja od posla i da svaki mutant sa dve sive celije moze to da radi, jer to je najbolji nacin da "proda" sebe. Naravno da ce da prezentuje sirokim narodnim masama da je komplikovano do zla boga da bi te platili za to..

Ma naravno to je jasna stvar...

Sto se tice preterivanja istina je da ga ima jer ljudi ne kapiraju da postoji upravo i gomila vlasnika lokala str Milan koji bi da im neko odradi sajt i da ih izreklamira "nekako".
Oni bi da im to neko uradi za neke sitne pare i za to realno najbolje da nadju nekog priucenog lika koji se istripovao da nesto zna jer svako ko se bavi time profesionalno godinama nece da se mlati sa tim likom za par stotina evra. Jednostavno, covek koji se bavi time uzima po 5-6 hiljada mesecno i nije mu ni na kraj pameti da se za neku sicu mlati sa takvim ljudima...

Link to comment
Share on other sites

jesi ti normalan dei šta pričaš ti?

oni preteruju zato što Milan hoće dobar sajt za malo para? 

gde je tu tačna korelacija u tvojoj glavi, objasni mi?

Milan zna baš malo o sajtovima i misli da može da prođe jeftino, i ima malo para i daće malo para i takav sajt će i da dobije od nekoga čiji rad vredi malo para. 
ovi likovi pelješe razne milane zato što milani ne znaju bolje a ovi predstavljaju svoj rad kao kvantnu fiziku

jebo mater

Edited by prota_
Link to comment
Share on other sites

Proto, to sto neko priucen radi jeste na prvi pogled lose medjutim, zbog ogromnog deficita kvalifikovanih radnika u tom domenu niko to ne bi radio i onda str Milan ne bi ni mogao sebi da priusti sajt na primer.


Nisam ja ovde govorio o Istoku vec o preteranom nametanju toga da ako neko nudi IT usluge mora da bude neki vrhunski profesionalac. Jednostavno trziste je i dalje u deficitu a i takvi ljudi bi trebalo da mogu sebi da priuste nesto. Istok ne bi radio za str Milan jer bi trazio mnogo vise para jer koliko sam ja razumeo Istok ima neku vrlo visoku tarifu i njegova ciljna grupa su upravo ljudi sa parama. Naravno ukoliko se neki uspesan biznismen vodi time sta neko pise po blogu a ne po tome sta je od projekata neko uradio u zivotu onda i treba da ga opeljese... Meni izgleda to da Istok to radi samo da bi dobio publcitet cak i negativan jer sto se vise prica o njemu on lakse moze to da proda nekim politicarima da ga unajme za neke maglovite projekte.

3 minutes ago, shoocky said:

Po ovom deiju, cime god da se bavis, uzimas 5-6 hiljada mesecno

U IT sales executive ima te pare bez problema. Govorim naravno o vrhunskom profesionalcu koji ima kontakte u svim bitnim firmama i u industriji je preko 5 godina.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...