Jump to content

Istok Pavlović - Kako zaraditi na tom internetu


nickwood

Recommended Posts

Mene interesuje i zbog čega je saopštenje tonusa debilno?

Na stranu ta prva rečenica, ljudi su odmah promenili šta im je naloženo, ne kapiram? Šta je trebalo još da urade?

Jebote kada bih znao da umirem, pre bih uleteo opasan eksplozivom na tvitomaniju nego u skupštinu, povraća mi se od tih govana

pa nema na stranu, ljudi su uzeli da manipulisu masom sa premisom "sorosevci udarili na putina" , to je isto ono kad gasicu seru za helihopter a on kaze to pajtic namesta vucicu. 

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

Ladno ste mi obrisali post.

Jel može neko da mi kaže koja sam pravila foruma prekršio, čisto da znam :D

Ili se možda neko sapleo na kabl od ssda, pa je nestao?

malo A, malo B!

Post je offtopic, ne pomaže u diskusiji. Slično kao što je i krešov koji je hideovan jer nije pročitao o čemu pričamo samo nekoliko postova iznad toga i to još naveliko i naširoko.

Kul prozivka je uvek ok (eto i tvoje za saplitanje na ssd!), kad je "trend" da se na nekoga neko nakači, to nije (bez obzira da li se to slučajno dogodilo). Inače se ovakve stvari po pravilniku takođe brišu, ali ne bih želeo da pomisliš da neko ima nešto lično protiv tebe ili da shvatiš nešto na pogrešan način.

Link to comment
Share on other sites

Ne mislim ja da iko ima išta protiv mene, samo mi nije jasno zašto je post gde sam captain obviousu rekao da je captain obvious, toliko LOŠ po diskusiju :D

Mislim da bi community manager bolje hendlovao ovu situaciju, SON IM DISSAPOINT :tf:

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne mislim ja da iko ima išta protiv mene, samo mi nije jasno zašto je post gde sam captain obviousu rekao da je captain obvious, toliko LOŠ po diskusiju :D

Mislim da bi community manager bolje hendlovao ovu situaciju, SON IM DISSAPOINT :tf:

to je zasigurno, zato nam i treba neko drugi a ne ja, ja očigledno n'umem.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam dal' je neko ispratio Kickstarter oko StartIt centra, pitao sam se kada će kod nas doći čitav sistem "fejkovanja" kampanja, dobro poznat u svetu.

https://www.kickstarter.com/projects/startitcenter/startit-center-tech-community-for-a-better-society

U svakom slučaju do pre nekoliko dana su imali ~35.000$ (cilj je 100.000$) mesec dana nakon početka kampanje (16. oktobra je počeka) i nikakvu perspektivu da Kickstarter prođe, a onda se magično u roku od jednog dana cifra povećala na ~96.000$ I sad dva dana do kraja su na ~105.000$ Taman tu negde će cifra i stati da ne bude "providno". Izgleda da dobročinitelji čisto zbog "napete atmosfere" vole da sačekaju sam finiš da bi uplatili po 10.000$ svaki!

A bukvalno pre 2 dana sam pogledao neko predavanje na temu kako je Kickstarter posao "najkorumpiraniji" projekat gde skoro svaka kampanja ima "sumnjive" backere, pola keša ako ne i više daju ovi što su pokrenuli kickstarter i tako to.

Link to comment
Share on other sites

drugim povodom sam u međuvremenu otvorio facebook pa su mi "izašli" feedovi poznatih drugara sa "to, pobedili smo", "srbija je dobila budućnost", "evo neko ko će nas izvući iz sranja" :(

Link to comment
Share on other sites

Cisto da se umesam i ja u pricu o Tonusu - na njihovom sajtu je do skora stajalo ovo 

https://web.archive.org/web/20150122060315/http://www.tonushleb.rs/o-hlebu

"зауставља развој онколошких обољења
врши превенцију и лечење дијабетеса
врши превенцију атеросклерозе
смањује телесну тежину код гојазности
врши превенцију и лечење целулитиса"

Leci dijabetes i celulitis (inace, potonje nije isto sto i celulit vec potencijalno vrlo opasna bakterijska infekcija https://en.wikipedia.org/wiki/Cellulitis )?! To su problematicne izjave i treba mi sve po spisku, kao i svima ostalima koji reklamiraju svoje magicne proizvode na slican nacin.

 

EDIT: Btw Laki, po nasem zakonu nije dozvoljen promet niti proizvodnja GMO-a, pa je samim time "ne sadrzi GMO" prlicno los marketinski trik po principu da drugi proizvodi sadrze GMO cim nemaju nalepnicu. Isto tako sam video pakovanje soli na internetu na kome pise da nije GMO, jos kad bi minerali imali DNK, eeee....

Edited by BarcaS take 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam dal' je neko ispratio Kickstarter oko StartIt centra, pitao sam se kada će kod nas doći čitav sistem "fejkovanja" kampanja, dobro poznat u svetu.

https://www.kickstarter.com/projects/startitcenter/startit-center-tech-community-for-a-better-society

U svakom slučaju do pre nekoliko dana su imali ~35.000$ (cilj je 100.000$) mesec dana nakon početka kampanje (16. oktobra je počeka) i nikakvu perspektivu da Kickstarter prođe, a onda se magično u roku od jednog dana cifra povećala na ~96.000$ I sad dva dana do kraja su na ~105.000$ Taman tu negde će cifra i stati da ne bude "providno". Izgleda da dobročinitelji čisto zbog "napete atmosfere" vole da sačekaju sam finiš da bi uplatili po 10.000$ svaki!

A bukvalno pre 2 dana sam pogledao neko predavanje na temu kako je Kickstarter posao "najkorumpiraniji" projekat gde skoro svaka kampanja ima "sumnjive" backere, pola keša ako ne i više daju ovi što su pokrenuli kickstarter i tako to.

Pa dobro, nije to nepoznato, bio je onaj neki nas animirani film valjda o Tesli (nisam 100% siguran da je to to, ali neki animirani film je bio) i oni su fazon trazili nesto relativno smesno, tipa $13.000, do kraja kampanje bili skupili nesto fazon 6 i onda iskesirali sami sebi ostatak da im ne propadne ovo :) A za ovo sam cak cuo neke traceve i ko im je uplatio :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

meni je drugar koji sarađuje sa njima rekao ko je tačno uplatio i sada ću ispasti tetka koja zna informaciju ali neće da podeli sa ostatkom , ali razumete valjda :)

ono što mene zanima je što je bitno ko je i kako uplatio ovo? ja mislim da su oni ok ekipa koja gura tu startap priču kod nas i deluje da im prilično dobro ide, organizuju kurseve, seminare i ta sranja, održavaju zajednicu koju zanima ta tema, itd. dakle, ako će izlaz iz ovoga biti novi hub gde ljudi iz te sfere mogu da dođu i rade nešto konkretno, stvarno ne vidim problem sa načinom kako su došli do para osim ako ih nisu ukrali ili nešto slično (a nisu).

 ok, pederski je što su oni sad pokrenuli hajp sa tim "joooj uspela nam je kickstarter kampanja" iako je tehnički uspela, ali u isto vreme i nije :D
 

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

ma koji kurac hab, sve je to circlejerk gde jedni drugima nameštaju projekte iz kojih nikad ništa osim njihovih plata ne izađe, samo su sad otkrili kickstarter. ako ikada makar jedan uspešan startap izađe iz ove priče, kupiću drašku pljeskavicu.

Link to comment
Share on other sites

ja sam ih upoznao pre par godina dok su još pokrivali samo itdogadjaji.com i tada su delovali kao ok ekipa, već su imali dosta kontakata, planova za budućnost i tako dalje. u startu su gruvali sve to na svoju ruku, posle znam da im je projekat prošao kod USAID, dobili su pare i krenuli da gruvaju tu startap priču kod nas i to dosta intenzivno i tu sam već prestao da pratim bilo šta u vezi sa tim jer mi tema nije specijalno zanimljiva. moguće je da je najobičniji circlejerk ali meni deluje da ipak imaju da ponude neki sadržaj za populaciju koju zanima ta tema.

uostalom, ima rurovaca koji su posećivali te događaje (hajli?) pa je najbolje da nam oni kažu na šta to sve liči.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

meni se dopalo kod njih to sto nisam primetio onaj standardan sveprisutan flert sa politikom, da im ministri ili clanovi gradskog odbora otvaraju dogadjaje i sl (samo danas na primer je sertic otvorio belgrade venture forum) cak su imali tu perjanicu "ne cekamo na politiku". deklarativno ili ne, nemam utisak da im noge vire iz vuciceve bulje, i to mi se bar dopada.

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

meni je drugar koji sarađuje sa njima rekao ko je tačno uplatio i sada ću ispasti tetka koja zna informaciju ali neće da podeli sa ostatkom , ali razumete valjda :)

ono što mene zanima je što je bitno ko je i kako uplatio ovo? ja mislim da su oni ok ekipa koja gura tu startap priču kod nas i deluje da im prilično dobro ide, organizuju kurseve, seminare i ta sranja, održavaju zajednicu koju zanima ta tema, itd. dakle, ako će izlaz iz ovoga biti novi hub gde ljudi iz te sfere mogu da dođu i rade nešto konkretno, stvarno ne vidim problem sa načinom kako su došli do para osim ako ih nisu ukrali ili nešto slično (a nisu).

 ok, pederski je što su oni sad pokrenuli hajp sa tim "joooj uspela nam je kickstarter kampanja" iako je tehnički uspela, ali u isto vreme i nije :D
 

Daj neki hint barem ko je keširao? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...