Jump to content

Istok Pavlović - Kako zaraditi na tom internetu


nickwood

Recommended Posts

Procitao sam pazljivo od prve strane sve vezano za Istoka i ekipu, ta prica me proganja mesecima i vidim da vi diskutujete o tome. Mene je licno odusevio Torbica na pinku sa Jasnom Matic, covek koji dosao da predstavi e-zakazivanje (cak tri otvorena saltera u Srbiji kad smo svi vec izvadili licne karte) za koje ne zna tacno gde su :) Covek je totalni hit. Jutarnji program

Moram jos da primetim napredak u Istokovoj karijeri. Portal wsj.com je poceo da preuzima Istokove (autorske) fotografije sa trojka.rs "Slike dana predjasnjeg"

wsj.com

trojka.rs

Link to comment
Share on other sites

Па искулирао сам је максимално. Питања и прича се односе на тему топика и наставак су ми прошлих постова.

Уосталом, дотични су убацили одређене људе у причу (већини овде веома драге), па ме интересује колико та познанства имају утицај и код њих на зараду на интернету, а колико за узврат морају да се увуку, драговољно или преко Стојка (Moст на Ади). И која је од те две опције.

Тј онај сет питања није да ме занима његово политичко опредељене, него карактер.

пс. али драго ми је да и ти препознајеш да се чак и у зараду на интернету дефинитивно уплиће политика :tf:

Link to comment
Share on other sites

Бру, сад ни мени није најјасније шта хоћеш да исфураш... Верујем да рурци у току могу да наброје доста ликова који зарађују на нету и без политике

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Da zaista bi bilo glupo da vodiš sveti politički rat van radnog vremena :))

али дошао је сутрашњи дан, брате Зверино.

:))))

ево и ја бих да зарадим на интернету. можеш ли да ме повежеш са Јасном или Оливером, рецитоваћу Зорана, мајкеми.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ја причам о поменутом лику који дође овде да хвали преваранте. А искључиво кроз тему нападам те његове ставове и хвалоспеве. Ипак је то јавна личност, а неки анонимус, те ако он и у својој микро ниши обожавалаца провлачи приче које је хтео овде, само из разлога добрих веза за послове и сопствену промоцију, онда је погрешио локацију.

Тако да ја нисам нити бих поменуо ликове попут Зербаха, Двинија и других, овде са РуРа или ван њега, који на нормалан начин раде свој посао и за које имам поштовање према њиховом знању па и ставовима (јер их нити користе да би добили послове, нит их граде како би се слизали и добили посао).

Link to comment
Share on other sites

Не то, него си рекао да се на зараду на интернету дефинитивно уплиће политика, на шта ти је Лаки рекао да то пада у воду ако се помене неко ко зарађује на нету без политике, на шта си ти рекао ''а ко је то''. И ја сам онда написао да их сигурно има.

Осврнуо сам се на тај део приче, невезано за остало, јер не видим ко је телефон.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ок, схватам, али ипак смо убацили неку персону у фокус приче, у овом случају Истока. Пошто ја причам искључиво о њему и његовима који утичу поприлично на развој информационих технологија код нас, не знам шта онда Лаки хоће да каже након целе ове писаније... осим ако не мисли на Истока?

И индиректно и те како има утицаја. Уместо што се послови дају једапројекат фирмама или трговинама на велико и мало, колико би се основало фирми који би се бавиле развојем те технологије код нас, а да не морају да се доказују хвалоспевима за ову или ону политичку опцију, или да праве буразерске комбинације.

Колико тих истих Двинија или Зербаха би остало овде у Србији да нормално ради, а да не мора да се трипују да су Ђинђић или ко већ.

Колико би њих своје, а не прерађене, идеје не само искористило за добит овде већ и у иностранству?

Најпростије и најближе зачетку овог форума, а скоро поменуто - зашто ти нахваљени не знају за Џенезис, а зато ретард игра од пар сати рада једног човека буде објављена на сва звона.

То ћемо сазнати кад буде мање и ових лопужа који ишта одлучују и ових идолопоклоника и лешинара око њих.

Link to comment
Share on other sites

Не знам ни ја заправо шта оће да каже, само сам полицајовао тај један део :tf:

Можда оће да ограничимо политику на УПТ, ригардлес оф ко је почео са истом овде. Рецимо, на доста форума, политика је просто забрањена, нема чак ни ван УПТ ту рул дем ол.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ja neveruem sta je lik napisao za ocistimo srbiju

Edited by dvnitycker

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Samo hoću da kažem dve stvari:

1. Nije svako ko je zaradio na internetu to uradio preko politike, što je standardno preuveličavanje koje se prenosi na bilo koji slučaj kada kolo vode brue i drale :)

2. UPT je mesto za politiku a ne ovo. Pri čemu opet ponavljam nemam ništa protiv "Jasna Matić je za 4 godine uspela da neuspe da proda Telekom" već mislim na standardne literarne epsko-lirske tripove koje plasira ekipa čije je ime poznato redakciji.

Link to comment
Share on other sites

1. вероватно си погрешно разумео оно пс:

пс. али драго ми је да и ти препознајеш да се чак и у зараду на интернету дефинитивно уплиће политика

у смислу, ни то није поштеђено срања, као и остале области живота. уместо критике тога, не желим да слушам о томе хвалоспеве људи који из таквог стања извлаче корист.

2. не разумем у ком смислу политику са УПТа? Причамо о заради на нету и како то успева. Имамо један фин негативан пример кроз поменутога и његове "френдове" (чини ми се чак одскорашње).

Link to comment
Share on other sites

pa da je to realna cena imajuci u vidu custom cms.

zbog cega bi radili custom cms kad svaka krstena firma u srbiji ima gotovo resenje za ovakve blogerske sajtove, a takodje postoji i mnogo kvalitetnih srpskih cms resenja dostupnih na webu? prosecna kompanijska satnica u srbiji je koliko, 40€ ? to je 650 radnih sati. nekome je trebalo 650 sati da napravi "aktuelno o nama" web sajt, pa nek je 10 puta custom kod?

mislim da se razumemo 26000e je smesna cifra u odnosu na novac koji je u dulicevom ministarstvu proneveren, ali opet pokazuje s kakvom se bahatoscu pristupa svakom poslu u srbiju. kontam da soljice za kafu placaju 600 din komad

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Ма ја мислио то нешто Исток истоково на неком свом блогу или шта већ, па сам био у фазону НЕ ПРАТИМО СВИ ИСТОКА РЕЦИ НАМ ШТА ЈЕ НАПИСО ДА СВИ ЗНАМО

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

poveo sam kod mene u firmi pricu oko ocistimo srbiju pre godinu dve

kolega iz prodaje mi je mrtav ladan rekao kako je to malo para, ponovio je istokovu pricu ( treba platiti 5 ljudi, hardver, treba i zaraditi)

E sad ovako : da je sajt uradjen brzo i profesionalno i da je zaživeo i postao funkcionalan, 26000 za izradu, nadogradjivanje sadržaja i redovno održavanje HW i SW infrastrukture tog sajta bi bilo skoro i ok.

Ali 26000 eura bi podrazumevalo sajt sa visokom dostupnoscu servisa, brz rad, dobru sigurnost. Cak i da je primenjena "JOOMLA!" opet bilo bi opravdanja da je rešenje uradjeno profesionalno.

Ali nije, isfusereno je, posao je dobila neka firma kao i us plus, verujem da se sajt vrti na nekon jeftinom serveru koji ima lokalne diskove, da od održavanja nema ni O, ako pukne napajanje na tom serveru da neće biti ni čišćenja srbije...

Tako da ovde OPET nema opravdanja za 26000 eura.

A ako je 26000 samo za softver bez HW opreme, onda tim gore.

I jos nesto...kad god kažete "ja bih ovakav sajt uradio za 200 eura a mikin klinac za 150", znajte da si tako jednog dana ubijate cenu ;)

Dakle da ne budem trolovan, smatram da je 26000 skoro ok cena ako podrazumeva :

HW infrastrukturu za portal

visoku dostupnost servisa portala

SW odrzavanje i poboljsanje tokom 3 godine

HW odrzavanje tokom 3 godine

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Коалиција за надзор јавних финансија, 30. јануар 2011. године

Mинистре Дулићу, лаж није одговор

Поводом изјаве државног секретара Министарства животне средине и просторног планирања Бојана Ђурића, датој Политици 29.01.2011. године, да портал "Очистимо Србију" још није довршен и да је за његову израду било понуда које су премашиле 40.000,00 евра, Коалиција за надзор јавних финансија обавештава јавност да је у питању још једна дезинформација којом министар Оливер Дулић, уз помоћ својих сарадника, покушава да прикрије део својих криминалних активности.

Не само да је нетачно да је једна од пристиглих понуда премашила 40.000,00 евра, већ то ни тероријски није могуће, с обзиром да се ради о јавној набавци мале вредности чији је максималан износ 2.900.000,00 динара без ПДВ-а, односно 3.422.000,00 динара са урачунатим ПДВ-ом. Крајње је необично да једном државном секретару, и то баш оном који је у име министарства, а по овлашћењу министра Дулића потписао уговор, није познато колика је максимална вредност јавне набавке мале вредности.

Наглашавамо да је уговор о изради веб портала "Очистимо Србију" закључен 22.04.2010. године. Према члану 5. Уговора пружалац услуга је био обавезан да услугу изврши у року од 30 дана од дана закључења уговора. Имајући у виду да је протекло више од осам месеци од дана када је уговорна обавеза морала бити испуњена, а да од 10. јуна 2010. године сајт није ажуриран, сасвим је јасно да је 2.561.013,00 динара плаћен посао који је могао да обави сваки мало информатички надаренији средњошколац.

Поред тога, питамо министра Оливера Дулића на основу којих критеријума је позив за подношење понуда за израду овог веб портала упућен фирмама "НАЦИОНАЛНА КЛАСА" из Београда, "МАНУФАКТУРА" д.о.о. из Суботице и "ЛОГИК ИНТЕРНЕТ" д.о.о. из Ниша. Шта је то што је баш ове фирме, међу стотинама других које се баве истом делатношћу, препоручило да на привилегован начин дођу до прилике да обаве овај “посао”?

Очигледно је да министар Дулић и његови сарадници, у недостатку било каквог смисленог одговора, покушавају да обманама скрену пажњу јавности са огољене чењењице да на бахат и криминалан начин располажу новцем грађана Србије. Због тога, Коалиција за надзор јавних финансија још једном јавно позива надлежно тужилаштво да хитно реагује и покрене кривични поступак против Оливера Дулића и других одговорних лица у Министарству животне средине и просторног планирања.

А дотичне фирме више ни нема... Приход фирме: мало јаче од оне званичне из уговора.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...