Jump to content

Istok Pavlović - Kako zaraditi na tom internetu


nickwood

Recommended Posts

Pokušao da promenim više puta malo u Srbiji nešto, zadnji put poslednjih 12 meseci ali džaba.

јеси ли покушао да уведеш ред у распоред контејнера пред својом зградом?

знам да је вама, "који чините Србији", "исправљате криве Дрине", то један од најтежих, најизазовнијих и најнеизвеснијих задатака. ретардирани остатак грађана ове земље, који кочи очигледан напредак јер је лењ, покварен или просто наци, ипак успе да победи бистре звездице на небу ђинђијанске Србије, које убрзо згасну, јадне мале звездице, лајфкоучеви и гуруи.

не знам те (све и да јеси ноторни Торбица), али, брате, оно што си написао о Јасни, Оливеру и Млађану, не мож' пас с маслом да поједе. као да кажеш како је доктор Менгеле изумео револуционарни препарат за дужи мирис убраних ружа, тако некако отприлике. мислим да не беспредметно уопште говорити о политици, нисте ми јасни што се кријете иза ових и других имена политичара. изгледа да одрађујете неку квоту, па зарадисте гастритис. или их самонујете у расправи да вам помогну, можда је то неки ђинђијански нет вуду, ко ће га знати. можда и мени препукне курац па позовем Папа Самдија, Господара гробаља, па да видиш шта је ужас... или мислиш да ћемо да се усеремо на лицу места што си ти са Млађом или Јасном на глава у буљу.

браћа Енглези имају бјутифул израз: шејмлес селфпромоушн.

срећан ти пут и врати се усправнији него што си овде био.

@Drashko: ne bih se ni bunio da nisam ispunjavao uslove.

жалосно.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Dodacu samo jedno, nasa drzava ima ljude koji su na mnogim bitnim pozicijama u inostranstvu, koji su postovani i cenjeni van granica ove nase prcvarnice, ja mogu da garantujem da ima 50 nasih ljudi koji u taj paypal mogu da udju bez kucanja...

Paypal ne dolazi jer Srbija ne zeli da dodje ili pak oni zele da Paypal dodje ali da posluje pod drugim uslovma a ne kao i svuda u svetu. Mogu da se kladim da je problem u tome sto bi gomila ljudi zaobilazila nas sistem.

Drzava koja ima stopu nezaposlenosti oko 60% sa tendencijom znatnog porasta, koja nema zdrave temelje ni u jednom domenu, koja je dovedena na kolena od strane nesposobnih politicara i njihovih sebicnih aspiracija, nema sta da trazi u uvodjenju nekih novotarija. Ovde prvo sistem treba da se dovede u red, da se postave zdravi temelji i da se ekonomija digne iz mrtvih pa tek onda sve ostalo.

Link to comment
Share on other sites

eto mi ih zovemo ali oni nece, a sve smo im lepo pripremili, bas je cudno sto nece da dodju

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

е мој Трупси, тешко је бити врхунски зналац, хард факин роуд, а да видиш како је са политиком лакше, сви ручице подижу вешто, врата се отварају, унапређења пљуште, постанеш гуру, па пријеми, коктели, па медијска промоција, емисије, интервјуи, и тај невероватан осећај како помажеш својој земљи, која то можда и не заслужује. глупа смрдљива Србија која не заслужује ни тебе, ни министре који се убише да помере ствари напред, вртиш озбиљно главом, ушао си у причу, видео си људску страну политичара, део си "нечега", постао си успешан у својим очима и то још својим радом и знањем, убеђен си у то, препознали су твоје вредности, укључили те да им помогнеш против плиме оркова. вреднији си од тих оркова, то ти говори са тацне сваки канапе који си мљацнуо, сваки насмешени саборац у тој великој сали, изнад си, ничим изазвано, одједном. ихааааајјјј... а ти би, Трупси, да осушиш буљу учећи, да се такмичиш са Индусима и Кинезима, да учиш и учиш. смешан си, Трупси. ова двојица су пар екселанс пример онога против чега се наводно боре.

Ako hoće da dođu i da rade kako rade svuda drugde koji će nam kurac.

тај неки фазон, ко им јебе матер, кретени препотопски. мада, ако их позове БоТа, или Цвеле, е онда можда и размисле. можда светионичар са Јадрана, лидер региона и најлепши председник на свету успе да уметне то у свој скеџуал, између обиласка неког градилишта, бриге за пилиће којима је хладно од поплаве, керуше Миле и позива Анђелини да јој се извини због својих крезубих сународника који не разумеју ту тананост емоција једне потресне приче.

ја и даље не верујем да су ова двојица дошла овде, тј. да ово нису нечији алтови. ако се испостави да су стварно Исток и Торбица, онда је ствар озбиљнија него што сам слутио. онда су правилно поступили, нису умишљене глуперде, већ прорачунати и интелигентни покварењаци. да их не би захватио шитсторм на блогосфери, твитеру и фејсу, дошли су у Мордор лично, да зауставе то ако је могуће на изворишту, пре него што им наруши муком и силним жртвама изграђен клеопатра-гуру-бизнис на нету.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Лале, Лалееее... не губи живце. ко је споменуо Јасну Матић???????? ко увлачи овде политику??? људи их овде надркавају на једном професионалном нивоу, а њих двојица те Јасна, те Оливер, те Млађа, па БоТа, па Цвеле. па који курац, јебо те... шта, као знамо све те људе, кул момци, шта?!?!?!

и није политика да серем по нечијем избору да својим другарством са политичарима напредује у било чему, поред оних који то више заслужују. је ли то за УПТ?

де буди добар па ми објасни, слепом, о чему се овде прича...

едит:

ево читам све поново и изнова се нервирам. лепо ми пошаљи пм па реци шта те стварно тишти, знаш и сам да сам довољно лојалан да те испоштујем и када се не слажем.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Poenta je samo da se setiš šta je osnova ovog topica i o čemu pričamo i da su Jasna Matić i ekipa tek usputni deo priče, ali tebi oči krenu da cakle kad negde vidiš da piše Boris Tadić i uđeš kao Huskar u rage mod i onda smo "privilegovani" da čitamo mini eseje sa udarnim linijama poput - "можда светионичар са Јадрана, лидер региона и најлепши председник на свету успе да уметне то у свој скеџуал, између обиласка неког градилишта, бриге за пилиће којима је хладно од поплаве, керуше Миле и позива Анђелини да јој се извини због својих крезубих сународника који не разумеју ту тананост емоција једне потресне приче."

Link to comment
Share on other sites

Poenta je samo da se setiš šta je osnova ovog topica i o čemu pričamo i da su Jasna Matić i ekipa tek usputni deo priče, ali tebi oči krenu da cakle kad negde vidiš da piše Boris Tadić i uđeš kao Huskar u rage mod i onda smo "privilegovani" da čitamo mini eseje sa udarnim linijama poput - "можда светионичар са Јадрана, лидер региона и најлепши председник на свету успе да уметне то у свој скеџуал, између обиласка неког градилишта, бриге за пилиће којима је хладно од поплаве, керуше Миле и позива Анђелини да јој се извини због својих крезубих сународника који не разумеју ту тананост емоција једне потресне приче."

ах, претерао сам, видим.

(едит: хтео сам да дочарам тај присни однос, као БоТа и Цвеле могу да реше пејпел, тај неки рад, знам их, као, знам шта могу њих двојица, оно ако сам ја гуру, они су богови, тај неки фазон. таква бљувотина ме погађа на једном чисто стилском нивоу.)

[roflmao]

а видим и да те мало жацне то све, то са светионичарем и остало...

[roflmao]

али, озбиљности ради, одговарао сам брату Трупсију, који изгледа зна друга Торбицу од раније и вајка се зашто је загазио у политику, уместо да ради неки поштен посао. хехехе...

;)

а конто политике, па јебига, њих двојица непрекидно и ничим изазвано хвале неке министре, па докурца баш, како то одједном, зашто, питам се питам, по хиљаду пута, хмм, хммм...

:))))))))))

едит2:

а видим на Бенчовом топику који је Срба линковао да Исток спомиње НБС као проблем за увођење Пејпела у Србију. цитирам:

I internet stručnjak Istok Pavlović saglasan je da NBS, pored ostalih faktora, dodatno otežava dolazak "Pejpala", jer nedovoljno definisan zakon predstavlja rizik za poslovanje u Srbiji. "Internacionalni brend kao što je "Pejpal" ne sme da dozvoli sebi da se sutra pojavi vest kako su stotine njihovih korisnika pohapšeni zbog toga što je neki zastareli birokrata u Srbiji interpretirao Pejpal kao "devizni račun u inostranstvu"" kaže Pavlović.

буахахахахахахахахаха...

и вас ћемо да хапсимо, хахахахахахахаха... јао умрећу од смеха.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

https://www.paypal.com/worldwide/

190 zemalja, od toga makar su pola ekonomske sile poput albanije, bosne ili turks i kajkos ostrva. ako pejpal tamo nalazi ekonomsku logiku, sigurno bi našao i u srbiji, tako da problem sigurno nije u njihovom kuliranju ili da li će da im dune. ti i ne slušaš šta pričaš, predstavljaš multinacionalnu kompaniju ko dete koje se inati, previše si navikao da prodaješ priče retardima

uskoro ćeš se uvrediti jer ti ovde priče ne prolaze, baciti neki NEMAM JA ŠTA SA VAMA DA PRIČAM LUZERI post i odjebati na najbolji blog u srbiji. aj što pre, leba ti

Imao sam uvid u kompletnu prepisku između Ministarstva TK i PayPala, voleo bih da vidim tebe kako bi ih doveo. Šta bi im napisao u mailu?

Ljudi misle da postoje nekakve tajne, spletke, da "državi ne odgovara da dođe PayPal". Najsmešnija stvar koju sam čuo je kao da će Mišković ili ne znam ko da bude oštećen ako dođe PayPal. Ljudi koji u Srbiji drže monopol na svoje poslove su ljudi koji prodaju krompir i naftu, PayPal je van granica njihovog univerzuma poimanja bilo kakve opasnosti jer veruj mi niko od njih nema blage veze sa životom ni šta je to, kad probaš da im objasniš ne razumeju. Sve što nije gajenje paprike i paradajza ne razumeju.

Sve što postoji jesu najobičniji, dosadni, emailovi, prepiske između nekog tamo marginalnog lika u PayPalu i naše bedne države koju tretiraju isto kao Burkinu Faso.

Ali naravno, ljudima je teško da poveruju u to. Sve su to neki dilovi, talovi, ispodžitovi, itd. Sigurno.

Link to comment
Share on other sites

ово је ипак Исток, сад сам уверен, није алт, нема шансе.

друже Источе, Пејпел не може у Србију, због закона ове Републике, и зато што нисмо либерализовали ток новца према иностранству. а нисмо га либерализовали због ствари које не вреди да ти објашњавам, али је добра ствар што га нисмо либерализовали.

е сад, можда се не осећамо као "сав нормалан свет", бу-ху-факин-ху. укинута ти је виза (јао смејем се наглас, изистински, милим да ћу да пукнем од смеха), па скокни до Сегедина па купи шта ти треба.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Rekao sam vam već da je čovek pravi, šta je sa vama! :)

I iskreno, možda zaista ne treba u svemu tražiti teoriju zavere, možda ih stvarno zabole za nas u ovom trenutku, a moguće je i ovo što kaže Drale ... meni je samo "problem" to što se ta priča oko PayPala postavlja kao nacionalna strategija broj 1, ono, sastanci, radna grupa, dobro nema kriznog štaba :) meni bi paypal koristio, drago mi je da se razvija IT kako god, ali je čitava "kampanja" oko toga po meni over-the-top.

Link to comment
Share on other sites

cekaj dva pitanja :

1. @ istok : ti stvarno tvrdis da pejpal NECE da dodje u rs iako moze?

2. @debeli : ti stvano mislis da je lose da dodje pejpal?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

prepiske između nekog tamo marginalnog lika u PayPalu i naše bedne države koju tretiraju isto kao Burkinu Faso.

Буркина Фасо већ има ту могућност?

А помињање оне багре... о па вас два боље да не долазите на УПТ (питајте Кјота шта је то). Мордор? Не, чистилиште.

Link to comment
Share on other sites

@debeli : ti stvano mislis da je lose da dodje pejpal?

мислим да су лоше ствари управо оне које спречава Закон о девизном пословању, а Пејпел је колатерална штета.

у овој земљи још увек, хвала Богу, постоји колика-толика контрола девизних токова, иначе бисмо прошли као Хрвати или Грци. и овако смо превише отворили токове, дозволили смо кросбордер кредите и сад ћемо да испаштамо.

ради се о два супротстављена концепта економске теорије. ја заступам један, а ђинђијанци други. мада то нема везе са Ђинђићем, он је човек био марксиста, то има везе са "економским гуруима", као што су ова двојица нет гуруи, е тако постоје и економски гуруи који нам улепшаше реалност својим проповедањем.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pa cekaj znaci skoro SVE drzave na svetu su u opasnosti (jer imaju sistem koji im omogucava jedan pejpal), cak i rusija? Samo smo mi sigurni?

Mislim ozbiljan sam? Zar ne moze nekako da se uvede i sredi drzava i zakon da mi "stitimo" svoje tokove deviza, ali da imamo komunikaciju sa ostatkom sveta i mogucnost da poslujemo?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...