Jump to content

BITCOIN


BTCWARP

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Što se tiče ovoga "go do some real work, damn hippies." Ja imam full time job u jednoj računarskoj firmi i dobro zarađujem. Ovo mi dođe kao hobi :). Inače...i ta računarska firma ima 5 VGA sa kojima rudari čisto kao pomoć projektu :)...a ima i zarade.

ne mislim konkretno samo na tebe, nego na kompletan koncept. BitCoin mi je jedan od velikih fail-ova ljudskog roda. Daleko od toga da ih nema puno gde god pogledas, al ovaj me posebno boli jer je vezan za struku kojom se bavim.

Link to comment
Share on other sites

Kk, evo sad cu da nacrtam penis na papiru i nazovem ga kurcev dinar, kurs ce biti 10 evra za jedan kurcev dinar.

Nego, 'aj' slikaj se pored MINING MASINE sa parama u ruci, cisto da nam dokazes da radi.

Vidi...nije isključeno da možeš da uspeš u tome...ako se sličice retardiranih Američkih bejzbol igrača prodaju za par desetina hiljada dolara možda i ti uspeš...

Treba ti samo par stvari....

Da pronađeš svrhu svog novog dinara...da bude prihvatlj širom sveta i samim tim će mu cena rasti...da je teško doći do njega...jer što je teže doći do njega više košta :)

Naravno...treba samo da nađeš kritičnu masu kojoj je potreban takav dinar...ako se stvarno potrudiš za sliku na novčanici možda postane poželjan kod žena :) [:D] [:D] [:D]

Bitcoin je ograničen kao resurs. Teško je doći do njega...probaj da ga napraviš...trebaće ti investicija za VGA, trošak struje i tvoje znanje da bi ga napravio...

Prihvata se na sve više mesta i iza sebe ima dobru priču....

Možda ćemo jednom svi trgovati sa tvojim dinarom....moraš da priznaš da bi bila extra fora xaxaxa

ne mislim konkretno samo na tebe, nego na kompletan koncept. BitCoin mi je jedan od velikih fail-ova ljudskog roda. Daleko od toga da ih nema puno gde god pogledas, al ovaj me posebno boli jer je vezan za struku kojom se bavim.

Ma znam da nisi mislio direktno na mene, samo ti kažem da sam u ovoj materiji i pored svog posla sam našao vremena za to jer sam video isplativost u njemu.

Nije bitno da li će bitcoin biti taj koji će olakšati transfer novca ili će biti neki drugi projekat...bitno je da je krenulo da se dešava nešto vezano za to.

Sa druge strane...nije me nešto previše briga šta i kako dok god mogu da zaradim...

E sada...zašto smatraš da je toliki fail? Kojom strukom se baviš?

Inače...i nafta je bila nepoželjna dok nije našla svoju pravu primenu...zlato je bilo običan komad rude dok ga nisu obradili i videli da od njega mogu da naprave lepe i sjajne predmete...mnogi su sa vreme zlatne groznice mislili da je to uzaludan i glup posao a drugi su se obogatili....Nekada je bilo komad rude a sada će ga svako prihvatiti...

Sve će uvek imati svoje za i svoje protiv...i bila bi mukotrpna diskusija da probamo da utvrdimo ko je u pravu.

Bitcoin, kao i sve drugo, ima svoje dobre i loše strane...

Poenta je da može da se zaradi i da u najmanju ruku možeš na jednostavan način da isplatiš svoju vga koju si kupio za igranje ( većina je takvih a mali broj je onih koji su je kupili za posao )....

Kk, evo sad cu da nacrtam penis na papiru i nazovem ga kurcev dinar, kurs ce biti 10 evra za jedan kurcev dinar.

Nego, 'aj' slikaj se pored MINING MASINE sa parama u ruci, cisto da nam dokazes da radi.

Što se tiče slike evo kako to izgleda:

http://www.bitcoinbalkan.com/forum/bitcoin/mining/hardver/da-li-jos-uvek-ulazete-u-hardver-za-mining

A što se tiče para...ne drižim ih u rukama...kako stignu ja ih potrošim...nekada na gluposti a nekada investiram....uglavnom planu za par sekundi :)

Link to comment
Share on other sites

Postoje xaxa....zavisi iz kog ugla gledaš...

Pogledaj npr dolar...da li znaš da dolar nema podršku u zlatnim rezervama...dolar se, isto kao i bitcoin, bazira na poverenju. Zar stvarno za par par grama iškrabanog papira možeš da dobiješ u zamenu kola, tehniku, hranu....??? Možeš!

Otprilike je ista priča i ovde.

Osim u maloj razlici da je SAD proizvođač roba i usluga, a BitCoin.. pa on je samo potrošač.

Ali kapiram šta si hteo da kažeš: Neki ljudi misle da je kul imati ovu valutu, i platiće neku cifru kao što plaćaju 5.000€ za kartu za Džeksonov nikad održan koncert. I sistem će se održati sve dok ljudi misle da je kul imati taj novac.

Link to comment
Share on other sites

Osim u maloj razlici da je SAD proizvođač roba i usluga, a BitCoin.. pa on je samo potrošač.

Ali kapiram šta si hteo da kažeš: Neki ljudi misle da je kul imati ovu valutu, i platiće neku cifru kao što plaćaju 5.000€ za kartu za Džeksonov nikad održan koncert. I sistem će se održati sve dok ljudi misle da je kul imati taj novac.

Upravo tako...Ili će trajati dok se ljudi ne smore ili će naći svoju primetu. Npr da amazon kaže da prihvata BTC kao valutu ( To se neće desiti još dugo vremena ) onda bi on imao svoju primenu.

Kina je mnogo veći proizvođač robe pa čak i usluga od SAD...SAD ima OOOGROOOMANN dug prema Kini...pa je USD ipak valuta po kojoj se sve meri....

No da se ne dotičemo svetske politike i ekonomije...zalutaćemo jako...

Dok god meni neko plaća za taj novčić ja sam srećan...a i lično sam trgovao tj kupovao robu iz Amerike za btc i stvarno je brzo i bezbolno!

ja ne znam sto trolujete coveka koji je ociglednao omastio brcinu i i dalje masti i uzima prosecnu srpsku platu od toga. ako danas sve stane on je 2k+ eur u plusu. jedino da je sve slagao pa da ga napusavate

BRAVO!

Napokon neko ko nije hejter i nerverni Toma :)

Dakle ja sam stvarno omastio brke...i svi ljudi oko mene su uradili isto. Ja lično nemam ništa od toga da li će neko raditi sa BTC ili ne...

Niti sam neki "sektaš" pa se kunem u BTC jer nemam pametnija posla u životu.

Ljudi...ja sam u januaru uzeo 600$ čisto kada platim struju...

Dakle to je jedna ozbiljna plata u Srbiji...radim full time job na kome zarađujem i više...ti računari sami rade ja samo po nekada resetujem i podesim nešto!

Dosta mojih drugara radi samnom ovo i ja sam ih uputio u sve jer sam im time omogućio da zarade ( naravno svoju uslugu ne naplaćujem :) )

Ko misli da je nemoguće neka proba....

Ovo je posao kao i svaki drugi...ako ga radiš površno nećeš zaraditi mnogo...ako se posvetiš tome zaradićeš lepo. NEĆEŠ POSTATI MILIONER :)

Rizik je mali...čak i ako kupiš hardver i sve propadne ti prodaš taj isti hardver i to je to...

Bitcoin je jedini online projekat ovakve vrste koji sam prihvatio da radim a video sam ih mnogo...imam dosta iskustva vezano za ekonomiju, menadžment i računare...dakle nisam u ovo ušao glavom bez obzira.

Za sve što radim pravim studiju isplativosti i kalkulaciju zarade i procenu rizika...

Shvatam sve one koji pljuju po ovome jer je i meni u početku cela priča bila komplikovana i konfuzna...dakle ovo nije prevara niti piramidalna šema niti ja ovde nagovaram bilo koga kako je to dobro...jer ja nemam lične koristi od toga...

Samo prenosim svoje iskustvo ne bih li pomogao nekome da zaradi ili u najmanju ruku isplati svoju vga. Pa svi dobro znamo kako je u ovoj zemlji teško priuštiti jednu dobru vga...zašto ne vratiti te pare ako se već ukazuje mogućnost.

Link to comment
Share on other sites

ne mislim konkretno samo na tebe, nego na kompletan koncept. BitCoin mi je jedan od velikih fail-ova ljudskog roda. Daleko od toga da ih nema puno gde god pogledas, al ovaj me posebno boli jer je vezan za struku kojom se bavim.

koliko sam upućen u istoriju bc-a, napravio ga je neki profa na nekom fakultetu. ako je to istina, onda je čovek napravio odličnu stvar za svoje studente jer im je na praktičnom primeru pokazao suštinu monetarnog sistema.

Link to comment
Share on other sites

koliko sam upućen u istoriju bc-a, napravio ga je neki profa na nekom fakultetu. ako je to istina, onda je čovek napravio odličnu stvar za svoje studente jer im je na praktičnom primeru pokazao suštinu monetarnog sistema.

Ne znam da li ga je napravio profa ili neko drugi. Ako je to stvarno uradio profesor da bi studentima pokazao suštinu monetarnog sistema onda je onda su studenti sigurno naučili mnogo. Ne bih da drvim sa ekonomijom...ali i banke raspolažu sa "virtuelnim" tačnije nepostojećim parama. Dolar se stvara iz "vazduha" jer država uzima "pozajmice" iz trezora koji štampa novac uz minimalnu inflaciju...itd...itd... Dakle...sve je to isto Sra... :)

BTC je napravio neki programer ( možda je i profesor ) pod pseudonimom Satoshi Nakamoto još 2009 godine. Napravio je odličan algoritam i dobru priču i debelo se obogatio na tome ( možda se nije ni nadao tome )...velike pare uzima i najveći pool ( server na kome se skupljaju korisnici da zajedno mininguju radi bržeg otvaranja bloka ) deepbit a svakodnevno zarađuje i naveća BTC menjačnica MtGox.

Trenutna vrednost BTC tržišta je oko 50 miliona dolara...dakle ova cifra ipak nije sprdnja. Sutra može da vredi miljardu prekosutra kutiju šibica...to je klasična berza kao i sve druge...

Link to comment
Share on other sites

ne, sa tehnicke strane je stvarno cool. I jako je dobra ideja. Ali sam koncept trosenja energije radi uzaludnih izracunavanja me uzasava. Ne kazem da su postojece banke koje raspolazu "virtuelnim" parama bolje, ali stvarno ne vidim poentu. Ok kao eksperiment, nije ok da se upregnu trilioni CPU ciklusa u trazenje sledeceg random broja koji zadovoljava neki artificial uslov.

Link to comment
Share on other sites

ne, sa tehnicke strane je stvarno cool. I jako je dobra ideja. Ali sam koncept trosenja energije radi uzaludnih izracunavanja me uzasava. Ne kazem da su postojece banke koje raspolazu "virtuelnim" parama bolje, ali stvarno ne vidim poentu. Ok kao eksperiment, nije ok da se upregnu trilioni CPU ciklusa u trazenje sledeceg random broja koji zadovoljava neki artificial uslov.

Tehnički je stvarno odrađeno vrhunski...ekonomski je isto tako dobro odrađeno. Zašto?

1. Postoji ograničen broj bitcoin-a a to je 21 milion. Dakle radi se o deflaciji kao faktoru. Zato btc i ima tu vrednost...špekulacije da sada kada je manje poznat vredi npr 5$ a za par godina kada ih bude više a zna se da je ograničeno vredeće npr 100$. To su predpostavke. Inače btc ima još 8 decimala iza cifre tako da se planira podela na mikrocoine itd...itd...

2. Zašto se troši tolika GPU snaga? Jeste...baca se energija, to je tačno!!! To utiče na zagađenje planete ( termo i nuklearne elektrane ) ali nije slučaj sa ostalim izvorima energije ( hidro, solar, wind...obnovljivi resursi). Ne radi se proračun u prazno niti je to slučajno. Pre svega hashovanjem štitiš bitcoin mrežu i sigurnost transakcija. Svaki novčić je toliko dobro kodiran ( svi mi radimo na tome ) da ga ni jedan haker ne može duplicirati. Dakle ipak ima direktnu primenu rad tvog računara.

Druga stvar je ova...Kada bi lako došao do novčića on ne bi imao vrednost ( da zlata ima kao blata ono ne bi imalo tu vrednost ). Do novčića se teško dolazi...npr da bi otključao jedan blok sa jakom karticom poput 6850 treba ti POLA GODINE!!! Otključavanjem bloka dobijaš 50 novčića. Nekada je trebalo mesec dana...kada je bilo 6 manje ljudi...ako bude duplo više ljudi trebaće ti godinu dana da otključaš blok. Što je više ljudi teže je doći do novčića ali je i veća vrednost ( mada nije težina direktno povezana sa vrednošću ali ima uticaja ).

Nadam se da sam ti malo pomogao oko shvatanja cele situacije. Ako imaš još pitanja pucaj :)

Link to comment
Share on other sites

Ok, imam pitanje:

1. imam kuci komp koji normalno ne koristim samo kad spavam ili sam na poslu. Posto ovo krca GPU, mogao bih da ga ostavim (sto obicno i radim) da dl-uje nesto i da krca te fckn coine.... dok ne povecaju struju za 40 do 80% :P

2. na kompu je neka atijeva iz 6800 serije, sad vise ni ne znam koja bese.

Ako bi ovo radilo po 10 sati, na toj kartici, koliko otprilike bi moglo da se zaradi mesecno? Ako znas otprilike, ne mora sad tacno u dinar. I to naravno u kombinaciji sa nekim, a ne da se krca pola godine itd sto si vec napisao (a nisam video u prvom momentu).

Drugo pitanje:

Jel na redovnoj bazi menjas te coine u stvarnu valutu ili ima perioda kad je niko nece? Ne govorim o manjem "kursu" vec o nepostojanju potraznje.

Trece:

Taj program koji koristi GPU.. ide da joj dusu uzme, pa kad se vratis ili probudis mozes da skuvas kafu ili ispeces jaja na njoj, ili?

Link to comment
Share on other sites

Ok, imam pitanje:

1. imam kuci komp koji normalno ne koristim samo kad spavam ili sam na poslu. Posto ovo krca GPU, mogao bih da ga ostavim (sto obicno i radim) da dl-uje nesto i da krca te fckn coine.... dok ne povecaju struju za 40 do 80% :P

2. na kompu je neka atijeva iz 6800 serije, sad vise ni ne znam koja bese.

Ako bi ovo radilo po 10 sati, na toj kartici, koliko otprilike bi moglo da se zaradi mesecno? Ako znas otprilike, ne mora sad tacno u dinar. I to naravno u kombinaciji sa nekim, a ne da se krca pola godine itd sto si vec napisao (a nisam video u prvom momentu).

Drugo pitanje:

Jel na redovnoj bazi menjas te coine u stvarnu valutu ili ima perioda kad je niko nece? Ne govorim o manjem "kursu" vec o nepostojanju potraznje.

Trece:

Taj program koji koristi GPU.. ide da joj dusu uzme, pa kad se vratis ili probudis mozes da skuvas kafu ili ispeces jaja na njoj, ili?

1. Ti možeš namestiti dva režima rada. Da uzima od vga 99% i to radiš kada nisi tu. i drugi režim za sufrovanje, rad itd da uzima 90% i sve radi normalno. Ja sada kuckam sa računara gde imam dve vga i koje rade sa oko 95% kapaciteta.

Što se tiče kalkulacije koliko ćeš da zaradiš...recimo da imaš 6870 u 24/7 režimu rada po trenutnom kursu možeš uzeti oko 40$ a utrošak struje nije veliki pošto imaš samo jednu vga. Ako si npr u plavoj zoni to ti je oko 500 dinara.

Slobodno možeš da namestiš da to radi i kada si ti za kompom, zato sam ti računao 24/7. Kada igraš igrice onda ugasiš. Nije neka velika para ali s obzirom da ništa ne radiš nije loše. Uvek radiš sa nekim i stalo dobijaš novčiće....svaki dan po malo. Ovo je server gde svi zajedno radimo http://www.btcwarp.com tu ti je sve vidljivo i transparentno

2. Postoji klasična berza za koine. Uvek...ali uvek možeš prodati novičiće pa i 1000 komada dnevno da imaš. Dnevni obrt novčića je između 30.000 i 300.000 :)...Dakle, nije zajebancija. evo link za berzu https://mtgox.com/

3. Taj program uzima maksimum iz kartice a kartica je deklarisana da će da radi 24/7 u max load režimu bar 5 godina. Može da traje 10 a može i 4...Dakle ne moraš da se bojiš za vga. Veći neprijatelj je prašina. One su predviđene za taj režim rada :). Meni temerature kartica budu između 60 i 80c što je u granicama dozvoljenog.

Ako želiš malo detaljnije da vidiš o čemu se radi pogledaj sajt www.bitcoinbalkan.com

Tu sam za sva pitanja :)

Edited by BTCWARP
Link to comment
Share on other sites

ne može svako da bude broker ili diler na berzi :tf:

Igram se i ja na berzi...uspešno.

Pošto sam već isplatio investiciju nemam šta da izgubim. RIZIK JE MINIMALAN!

Npr svakako sam odlučio da prodam 50BTC po kursu 6$. Uradim to. On padne na 5.7$, ja kupim I opet prodam po npr 6$ i zaradio sam oko 15$

Uzimao sam nekada na dan i po 30$...samo nemam vremena. Moj brat je jedan dan uzeo 150$ sa oko 100 novčića obrta ali je tada bila velika oscilacija kursa.

Sada trenutno proučavamo neke skripte koje same rade pa ću tu da stavim jedno 100BTC, ionako nemam šta da izgubim...čak i da budu loše umesto 100BTC imaću 95 npr...jer ja kontrolišem šta i kako.

ja predlažem da polako pređete u brokere BitCoin berze, da se dignete na sledeći stupanj u lestvici "pravimo pare ni iz čega" ove naše moderne svetske ekonomije

Svaka berza je presipanje iz šupljeg u prazno i pravljenje para ni iz čeka! Baš kao i ova BTC...sve je to isto s.... Da bi neko dobio drugi mora da izgubi itd....

Pitanje je samo da li više dobijaš ili gubiš...isto kao i u drugim sportovima :)

Link to comment
Share on other sites

Kk, evo sad cu da nacrtam penis na papiru i nazovem ga kurcev dinar, kurs ce biti 10 evra za jedan kurcev dinar.

Nego, 'aj' slikaj se pored MINING MASINE sa parama u ruci, cisto da nam dokazes da radi.

Video si slike mining mašine a evo ti i snimak kako se dižu pare :)

Čisto da vidiš koliko je realno...Ovo je moj drugar podigao neki sitniš :)

http://www.bitcoinbalkan.com/forum/poslovanje/837-bitcoin-prebacivanje-u-dinare#837

Link to comment
Share on other sites

Kk, evo sad cu da nacrtam penis na papiru i nazovem ga kurcev dinar, kurs ce biti 10 evra za jedan kurcev dinar.

Nego, 'aj' slikaj se pored MINING MASINE sa parama u ruci, cisto da nam dokazes da radi.

evo jedan amaterski video sam napravio sa dizanjem keša na bankomatu

Link to comment
Share on other sites

ne vidim zasto je ovo uzaludno trosenje energije, komp ti radi pa ti radi ili bleji (kao meni, u glavnom ga ne gasim)

kakvo uzaludno trosenje enregije, nije da bi nam bio upaljen traktor u centru grada pa sagoravea gorivo uz zagadjujivanje okoline

naravno ako sve funkcionise kao sto je momak napisao

ne nameravam da se bavim ovim, ali zasto da ne, klinci ili neko bez stalnog primanja bi u glavnom mogli po nesto da izvuku iz ovoga, dok jos traje

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ne vidim zasto je ovo uzaludno trosenje energije, komp ti radi pa ti radi ili bleji (kao meni, u glavnom ga ne gasim)

zajebavaš, right? :) uzmi neki merač struje pa uporedi koliko ti komp troši kad bleji (ili npr skidaš neki torrent) a koliko kad su ti sva jezgra GPUa na 100% 24/7

kakvo uzaludno trosenje enregije, nije da bi nam bio upaljen traktor u centru grada pa sagoravea gorivo uz zagadjujivanje okoline

ne pričam o zagađivanju okoline, nego baš o onome što sam i rekao - trošenje enegije da se proizvede ništa. Ne bih da zvučim kao neki SF fanatik, al ljudski rod ima ograničen output energije, i treba pametnije da je troši. Ajd razumem da trošiš struju da zagreješ svoj outdoor đakuzi i budeš omg faca sa 3 ribe u bazenčiću na -10, al trošenje energije na generisanje virtuelnih novčića mi baš baš nema smisla

ne nameravam da se bavim ovim, ali zasto da ne, klinci ili neko bez stalnog primanja bi u glavnom mogli po nesto da izvuku iz ovoga, dok jos traje

slažem se. I na tome treba da se završi. Ali ako malo detaljnije ispratiš tu njihovu scenu, pominju se stvari kao "globalni fenomen", "revolucija u ekonomiji", "način plaćanja koji će da pobedi sve ostale", i slično ... a što je najgore ovaj lik je malo dete, imaš klastere sa stotinama (verovatno i hiljadama) mašina koji 24/7 računaju random brojeve uzalud ...

Link to comment
Share on other sites

Ali ako malo detaljnije ispratiš tu njihovu scenu, pominju se stvari kao "globalni fenomen", "revolucija u ekonomiji", "način plaćanja koji će da pobedi sve ostale", i slično .

to su plemeniti ciljevi, ali nerealni. sjajno bi bilo da se pojavi svetska valuta koja nije pod kontrolom neke vlade ili trenutne strukture moći, ali to se neće desiti. a sve i da se desi, ili bi se našao način da se stavi u službu sadašnjih moćnika, ili bi se izrodio neki novi koji bi opet zloupotrebljavao tu novu valutu na način na koji se sada zloupotrebljava dolar.

Link to comment
Share on other sites

ne pričam o zagađivanju okoline, nego baš o onome što sam i rekao - trošenje enegije da se proizvede ništa. Ne bih da zvučim kao neki SF fanatik, al ljudski rod ima ograničen output energije, i treba pametnije da je troši. Ajd razumem da trošiš struju da zagreješ svoj outdoor đakuzi i budeš omg faca sa 3 ribe u bazenčiću na -10, al trošenje energije na generisanje virtuelnih novčića mi baš baš nema smisla

pa nije ulud ako zaradjujes novce na tome. ulud je igranje igrica, postovanje po forumima, postovanje po fejsovima, tj sve sto ne doprinosi napretku covecanstva.

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

to su plemeniti ciljevi, ali nerealni. sjajno bi bilo da se pojavi svetska valuta koja nije pod kontrolom neke vlade ili trenutne strukture moći, ali to se neće desiti. a sve i da se desi, ili bi se našao način da se stavi u službu sadašnjih moćnika, ili bi se izrodio neki novi koji bi opet zloupotrebljavao tu novu valutu na način na koji se sada zloupotrebljava dolar.

Pa ne sto nisu realni nego nisu ni tacni u sadasnjosti jer je svakome sa pola mozga jasno da

a) nije globalni fenomen jer da jeste oni sa njihovim bednim grafickim karticama ne bi nagurali jedan koin za 500 godina pored available computing snage u rukama velikih sila.

b) nije ni revolucija jer je taj sistem u opticaju od kad je robne razmene

c) taj nacin placanja je uveliko u opticaju, samo se razlikuje ime valute i sistem provere.

Nema tu nikakve revolucije, neko samo hoce leba bez motike.

A dakijeva definicija napretka covecanstva je hillarious.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...