Jump to content

intervju-i sa top igracima


Glly

Recommended Posts

Pitali smo zE- iz tima dk.gif Anexis da kaze par reci o sebi i svojim saigracima za nasu organizaciju.

15nomth.jpg

Za pocetak mozete li se predstaviti nasim clanovima?

Moje ime je Baljit Lal. Imam 23 godine. Trenutno igram Counter-Strike u Anexis Gamingu.

Da li si zadovoljan sa trenutnim timom, da li uzivas igrajuci za Anexis ili su tvoji planovi veci?

Mislim da je jako tesko uopste zamisliti nesto vece. Najbolji smo tim u Danskoj trenutno, tako da ne sanjam o vecim stvarima - srecan sam sa mojim timom i Anexisom!

Drago nam je sto to cujemo! Kako se osecate posle odlaska Friis-a?

Tesko je reci zbogom Friis-u jer je on jedan od najboljih igraca ovde u Danskoj, igrao sam sa njim dosta dugo - ali je on uspeo sada u fnatic-u, tako da mi je jako drago.

Da li mozete da nam otkrijete na kojim turnirima planirate da ucestvujete u bliskoj buducnosti?

Nazalost, necemo ucestvovati na IEM Kievu, osim ako neka od ekipa ne otkaze ucesce - iskreno se nadam da mozemo stici do velikog finala. Inace nista drugo nam nije u planu trenutno, ali se radujemo ovoj godini.

Osvrcuci se na proslost, Anexis je bio drugi najbolji tim po statistici na ESWC Pariz. Mozes li nam reci nesto vise o vasem ucescu na ovom takmicenju?

Gledajuci samo ESWC statistiku ne mozete uvek biti u pravu. Nismo prosli grupe, ali smo imali neke lepe pobede koje su nam dale mesto u "top timovima". Bilo je lepo pobediti Na`Vi, ali nije bilo lepo ispasti sa turnira u tako ranoj fazi.

Zaista, to je bila jako lepa pobeda! Da li nam mozes reci nesto vise o tvojim saigracima u Anexisu?

Da. Trenutno imamo 4 igraca - Ja, Nuggi, Berry i Snappi. Kao zamenu vec neko vreme koristimo Beeck-a. Ja, Snappi i Beeck smo igraci sa AK/Colt-om. Nuggi je nas AWP master a Berry je nas takticar.

14tolyu.png

Lepo je kada uspevate da odrzite ovakvu ekipu vec duze vreme. Trace je igrao neko vreme sa vama, sta se desava sa njim sada?

Trace je sa nama odigrao samo Dreamhack u Svedskoj. Igrao je zato sto Nuggi nije mogao da ucestvuje na ovom takmicenju a nama je trebala iskusna zamena. Trace je bio od velike pomoci, ali trenutno ne igra ozbiljno - ne znam da li ce se vratiti, vreme ce pokazati.

Za kraj, da li imas neki savet, kako dostici tvoj nivo igre, kako biti uspesas i poznat u ovoj igri?

Tesko je reci, treba vam tim i zatim vezba, vezba i jos vezbe. Ne razdvajajte se, osim ako je to neophodno. Mnogo igrajte, gledajte demoe i vidite kako veliki timovi igraju.

Hvala Baljit za izdvojeno vreme, ovo je bio odlican intervju.

Hvala vama! Podrzite nas na nasoj Facebook stranici www.facebook.com/AnexiseSports kao i na nasem sajtu: www.anexis.de i naravno hvala Anexis-u sto je omogucio sve ovo takodje.

CEO iNTERVJU : http://e-frag.net/index.php?site=news_comments&newsID=78&lang=rs

COMPLETE INTERVIEW in ENGLISH : http://e-frag.net/index.php?site=news_comments&newsID=78&lang=uk

Edited by mak1.

E-FRAG.NET

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast za cimanje za ovakve stvari, ne znam mnogo ljudi koji rade ovako nesto kod nas ali mi se jako svidja ideja i tvoje cimanje mak1 za nasu cs scenu.

Respect.

Hvala, ne radim sam ima jos nekoliko ljudi koji rade samnom sve ovo. Ovo je samo pocetak onoga sto smo zamislili, ukoliko nadjemo bar jednog ozbiljno sponzora sve ovo ce imati mnogo veci nivo. U ovom postu cu ostavljati sve top intervjue sto radimo, ovih dana mozete ocekivati jos zvucnija imena :) poz

E-FRAG.NET

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

VERZIJU INTERVJUA SA SLIKAMA MOZETE NACI OVDE

ORIGINALNO JE INTERVJU RADJEN NA ENGLESKOM JEZIKU, TE TAJ INTERVJU MOZETE NACI OVDE

by: www.e-frag.net

E-Frag organizacija je kontaktirala poznatu finsku zvezdu Tomija 'lurppis' Kovanena i ukrala par minuta njegovog slobodnog vremena za ovaj intervju. Pričali smo sa Tomijem o njegovoj trenutnoj situaciji, planovima za budućnost i o njegovom mišljenju o mnogim stvarima.

Kao prvo, mislim da neki uvod nije potreban ovde, svi u Srbiji znaju ko si i šta si ti. Kako izlaziš na kraju sa popularnošću?

- Srećom, igrajući Counter-Strike ne možeš postati prava zvezda tako da je većinom ova popularnost organičena na web sajtove i turnire gde je, na kraju krajeva, i očekivana (barem u izvesnoj meri). Nažalost Finska je mala država i mnogo mlađih osoba koja su nekad igrala Counter-Strike me prepoznaje kad god izađem iz kuće, ali je to uglavnom sve. Srećom Finci ne pričaju mnogo, pa iako me većim delom prepoznaju u toku dana, prilaze mi samo u toku noći kada se napiju. Ja se trudim da odgovorim na sva pitanja koja mi postavljaju ljudi jer mislim da je to pošteno sa moje strane, potpisujem autograme na turnirima ili se slikam sa ljudima ako to traže od mene. Lično nisam fan popularnosti uopšte, ali nam to svima stoji u opisu posla.

Da li možeš da porediš sebe i svog brata naSu-a? Da li imate neku vrstu bratskog rivaliteta u igrici ili privatnom životu?

- Zapravo se slažemo veoma dobro, kako u Counter-Strike-u tako i u privatnom životu. Mislim da su nas čak igrica, putovanja i takmičenja zajedno i zbližila još više nego što je inače većina braće naših godina. Nikada se nismo tukli kao što braća obično rade dok su tinejdžeri, uvek smo se slagali super. Zaista uživam igrajući Counter-Strike sa njim i mislim da i on uživa igrajući sa mnom, zbog toga smo veći deo karijere i proveli kao saigrači u ekipi. U Counter-Strike-u smo inače veoma različiti igrači, što i odražava razlike u privatnom životu takođe, u većini stvari nismo slični ali se i ne trudimo da promenimo onog drugog tako da ne stvaramo probleme.

Da li si zadovoljan trenutnim poslom na HLTV.org nakon igranja Counter-Strike-a na vrhunskom nivou?

- Već sam radio sličan posao na različitim web sajtovima, da se vratim na sam početak - GotFrag i HLTV.org pre dosta godina. Vodio sam ESEA vesti, sekciju za Counter-Strike prošle godine u ovo vreme, nakon čega sam pričao sa Nix0n-om oko početka rada na HLTV.org. Moje pisanje članaka se unapredilo i želeo sam nešto više. To je nešto o čemu treba da razmišljate kao o dodatku a ne o zameni - radim na HLTV.org od septembra 2011, kada sam takođe i igrao Counter-Strike aktivno tako da to dvoje uopšte nije povezano. Uživam pisajući i verovatno ću i nastaviti da pišem o nečemu nakon eSporta, u ovom obliku ili onom. Voleo bih da pišem o hokeju ali je dosta teže dobiti takav posao ako nemate iskustva iz žurnalistike ili hokeja.

Motivacija je ključ uspeha a ti je, pretpostavljam, trenutno nemaš, ali je to sasvim normalno kada si osvojio sve što si već mogao. Da li možemo očekivati novi početak sa nekim novim licima, ili će to biti stara dobro poznata ekipa?

- Pa, svakako nisam osvojio sve što sam mogao ali sam imao solidan broj uspeha. Ne znam da li ću više igrati Counter-Strike, imam nekoliko ponuda za predstojeći GameGune sledećeg meseca, i trenutno ih razmatram. Još uvek sam na odmoru u Severnoj Americi i neću se vratiti do 3. jula. Odlučiću da li ću ići u Bilbao kada se vratim, tako da ako odlučim da idem imam tri nedelje vremena da se spremim i nadam se da neću razočarati. Da još uvek igram Counter-Strike, najverovatnije je da bi to i dalje bila moja stara ekipa, ne vidim sebe da aktivno igram bez mog brata ili BASiC-a sa kim sam zaista uživao da igram. Ne verujem da ću ponovo zaigrati aktivno, ali nikad ne reci nikad.

Nešto vezano za Counter-Strike generalno, da li misliš da in-game lider može u isto vreme biti i najbolji pucač u ekipi?

- Mislim da je moguće ali da se ne dešava veoma često zbog toga što vam uloga in-game lidera nakon nekog vremena remeti koncentraciju i fokus sa vaše igre (ako ste pravi taktičar a ne da samo govorite koja taktika se radi na početku runde i na tome da ostaje) tako da postaje veoma teško da se fokusirate istovremeno na obe stvari. Mislim da je ANGE1 verovatno bio najbolji u ekipi DTS a bio je lider (ali ne znam kakav tip lidera je bio). Prosto, igraš ulogu koja ti ne dozvoljava da budeš koncentrisan na fragove, tako da se tvoj način igre i sam promeni posle nekog vremena.

Nisi učestvovao na Copenhagen Games 2012 a WinFakt je uspeo da osvoji treće mesto, pobedivši i Na`Vi i SK Gaming. Kako si se osećao posle tih neočekivanih pobeda?

- Bio sam veoma srećan zbog njih, znao sam da će za WinFakt Copenhagen Games biti veoma dobar turnir, pričali su o njemu mesecima, mogli su da se zagrevaju pre mečeve koliko god su hteli, znali su da neće biti nikakvih problema jer su učestvovali i prošle godine. Momci su se nadali da će na turniru biti CRT monitori, mada mislim da su se BenQ 100Hz LCD monitori pokazali sasvim solidno. Trebali bi uvek da budete srećni zbog svojih prijatelja. Ustvari, na neki način to mi je i pomoglo da napustim ekipu jer se nisam osećao krivim što ih napuštam, mislio sam da i bez mene mogu da budu odlični. Na kraju sam se osećao odgovornim što je ekipa izgubila sponzorstvo WinFakta, ali sam ja dao sve od sebe da ih pripremim na sve medijske kampanje još od početka e-Starsa a svi su se stideli - rezultat je nedostatak podrške.

Ko ti je bio uzor kada si počinjao sa ovom igrom?

- Ne mogu da kažem da sam imao nekog ko bi mi bio uzor ali ako bih morao da odaberem nekog to bi bili moji prijatelji koji su me i upoznali sa igrom, tada su bili mnogo bolji od mene, ja sam imao običaj da igram NHL i Tony Hawk's Pro Skater igrice na PlayStation-u. Kada sam otkrio takmičarsku stranu Counter-Strike-a navijao sam za SK Gaming sa HeatoN-om i Potti-jem da osvoji CPL. Ali da budem iskren to su jedini igrači za koje sam znao i to preko mojih prijatelja.

Kada bi mogao da napraviš svoj Dreamteam, kako bi on izgledao?

- Tu bi svakako bio ave kao in-game lider, markeloff kao AWP igrač i NEO, GeT_RiGhT i f0rest kao pucači. Mislim da sam na ovo pitanje već negde odgovorio i da sam čak dao i iste odgovore, ali je veoma teško svađati se sa njima. Ako se ne računa vreme u kom su igrači igrali, izbacio bih nekog od pucača i ubacio Potti-ja zbog njegovog instinkta koji je imao dok je aktivno igrao. Takođe bi umesto ave-a mogao da bude elemeNt (što bi možda čak i bilo bolje rešenje) i umesto markeloffa bi AWP igrač bio cogu, ali na kraju krajeva ne bi bilo velike razlike.

Generalno, šta misliš o CS:GO, da li Counter-Strike 1.6 može da zadrži mesto na velikim takmičenjima?

- Mislim da Counter-Strike 1.6 ne može da se poredi sa CS:GO od kako je izašao. To je kompletno nova i drugačija igra, i imaće mnogo veću scenu na početku, a to će ohrabriti organizatore turnira da guraju sve više i više ka CS:GO zbog njenog potencijala da okupi više posmatrača i sponzorstava. U ovom trenutku, ako se nadate da će Counter-Strike 1.6 živeti, navijajte da CSP uspe (čuo sam da se nešto dešava u bliskoj budućnosti) zato što neverovatno podseća na Counter-Strike 1.6 trenutno i bio bih veoma zadovoljan da i sam igram CSP. Što se tiče CS:GO, igra kao igra i nije nešto u čemu možete da uživate, tako da dok god vidim sebe kao deo scene, dok pišem i prenosim turnire neću se takmičiti.

Na tvojoj Facebook stranici smo pronašči podatak da si najbolji bio 2006. i 2007. godine. Tada si igrao za hoorai, šta bi ti izdvojio kao najveći uspeh te ekipe?

- Od jula do novembra imali smo niz sa ekipom hoorai gde smo završili kao treći na KODE5, drugi na WSVG UK i treći na WCG nakon osvajanja KODE5 Španija i finskog kvalifikacionog turnira za WCG. 2007. godine imali smo osvojili smo turnire NGL ONE sezona 2, ASUS Spring, Assembly Winter i WSVG Luizvil u nizu. Da je tada naSu imao dovoljno godina, da je mogao da učestvuje na CPL Nordic i CPL Winter pri kraju 2006, mislim da bi bili sigurno u tri najbolje ekipe sveta sve to vreme. Ovako je korišćenje barrack-a kao stand-in poremetilo našu igru dok nismo primili natu-a. Ako bih morao da izdvojim jedno takmičenje to bi svakako bilo osvajanje NGL ONE Sezona 2. Te dve godine su bile najbolje kako za tim tako i što se tiče moje individualne igre i karijere.

Kakvi su tvoji planovi što se tiče budućnosti?

- Zaista nisam ništa preterano isplanirao, radiću ceo jul i avgust i onda u septembru nastaviti sa školom. Nastaviću takođe da pišem za HLTV.org i verovatno ponekad odraditi neki prenos sa turnira. Kao što rekoh, ništa od toga nije sigurno tako da za sada stvarno ništa ne znam. Šta god da se desi u budućnosti prihvatiću. Pokušavam da usmerim koncentraciju i da se više fokusiram na privatan život ali dok god uživam u eSportu nastaviću da budem uključen u isti, na ovaj ili onaj način. Uvek me možete pratiti na www.facebook.com/tinttibg i na Twitteru na www.twitter.com/lurppis_ gde obaveštavam sve o svemu što radim vezano za eSport.

Za kraj, da li možeš da otkriješ čitaocima E-Fraga koja je najveća razlika između Švedske i Finske škole Counter-Strike-a?

- Švedske ekipe su mnogo više strukturirane i to dovodi do jedne proste stvari; Finska je imala jednog in-game lidera u zadnjih sedam godina (to bih bio ja) dok je Švedska izmenila mnogo ljudi koji su pokazivali taktike i učili igrače istovremeno. Kao rezultat toga, Švedske ekipe su bile bolje potkovane za sve turnire, a Finci su igrali bržu, jednostavniju igru u kojoj nije bila toliko potrebna timska igra, već individualne veštine. Pravi način za igranje Counter-Strike-a je bolji, ali je teži i zahteva ljude koji su spremni da rade i koji umeju da vode druge.

Poslednje, ali ne i manje važno, da li imaš neki savet za igrače sveže krvi, kako da dostignu tvoj nivo igranja i da budu uspešni?

- Nema mnogo prečica u ovome, ali konstantno vežbanje može biti pravi način i sigurno će ubzati vaš napredak. Ako želite da budete među najboljima u nečemu moraćete da žrtvujete mnogo toga, kao na primer da izlazite uveče. Zaista morate biti fokusirani na to, lako je odreći se ali morate da gurate napred, i morate da naučite da se motivišete usput jer će uvek naići vreme kada nećete biti motivisani da gurate napred. Ovo je timska igra, zbog toga nemate baš neki izbor, morate da nastavite da gurate kroz sve probleme i da budete deo tima.

Edited by iAN
Link to comment
Share on other sites

Kompletnu verziju intervjua sa slikama možete pronaći ovde: Intervju : Marko 'CONFY' Bižić

E-Frag.net je juče popričao sa jednom od legenda srpskog Counter-Strikea, Markom Bižićem, u igračkim krugovima poznatijim kao CONFY. Prisutan je na sceni više od 12 godina, i kada je bio neaktivan bio je tu. Svi znaju ko je on, urezao je svoje ime igrajući za sve najbolje srpske ekipe, počev od KGB-Teama, preko sMk i 4glory pa sve do neWave, eu4ia i PlayMore. Osvojio je WCG Serbia u dva navrata, 2008. i 2010. i jedan je od retkih koji time mogu da se pohvale. Sa Markom smo porazgovarali u opuštenoj atmosferi o trenutnoj situaciji na našoj sceni, o Counter-Strikeu nekad i sad, o stanju u njegovoj sadašnjoj ekipi KGB.

U intervjuu koji si dao za E-Frag na DEFUSE Openu si ukratko govorio o razlici na Counter-Strike sceni nekad i sad. S' obzirom da je intervju bio u toku samog turnira, da li sada hladne glave možeš da nam kažeš nešto opširnije o tome?

- Koliko se sećam u pomenutom intervjuu sam govorio generalno o shvatanju ove igre nekada i sada pa ću shodno tome i nastaviti gde sam stao. Pre svega želim da napomenem da je velika razlika bila u ljudima koji su tada igrali i igračima koji trenutno igraju, razlika je u generacijama definitivno. Iako smo bili približnih godina kada smo počeli ozbiljnije da se bavimo Counter-Strikeom kao i momci koji trenutno igraju mislim da smo za razliku od njih imali veću želju za napredovanjem i dokazivanjem nego što je danas prisutno, i naravno ozbiljnost samih igrača koju bih istakao. Tada je Counter-Strike bio u ekspanziji što je dovelo do toga da su se ljudi bukvalno takmičili ko će biti bolji, goreli su od želje da budu najbolji u toj igri i tako davali maksimum, što mislim da nije slučaj trenutno gde vlada velika neozbiljnost samih igrača. Tada su takođe i igraonice kod Vukovog spomenika bile u ekspanziji tako da je većina igrača odrasla na LAN igranju gde je imala priliku da pre savlada tu razliku između igranja od kuće i LAN-a gde su mogli brže da napreduju.

Najduže si prisutan na Counter-Strike sceni, proživeo si sve i svašta, igrao si sa mnogo igrača, da li možeš da izdvojiš jednog koji ti je bio najdraži, i zašto?

- Izdvojio bih Vladu koji je bio jedan od najvećih profesionalaca na Counter-Strike sceni kod nas, mislim da neće skoro biti prisutan takav igrač na sceni, imao je sve što odlikuje jednog pro gejmera, smirenost u kritičnim situacijama, posvećenost, disciplinu koja ga je odlikovala i naravno zbog svog odličnog igranja. Dosta sam naučio od njega što se tiče tih nekih stvari vezanih za igru, mislim da bi se i ostali igrači koji su imali priliku da igraju sa njim složili sa mojim mišljenjem, ipak da napomenem da je Vlada '81 godište što potvrđuje moju teoriju vezanu za generacije koje dolaze.

Sada igraš za KGB a ekipa sa kojom si osvojio najveći broj turnira je nosila isto ime. Jel' ove dve ekipe imaju još neke sličnosti sem imena?

- Iskreno mislim da nemaju nikakve sličnosti trenutno, sem jedne stavke da se team-leader ekipe BUX trudi da bude što više posvećen ekipi sto je svojevremeno činio hybaa dok je igrao, to je veliki plus za ekipu.

Kada već pričamo o Counter-Strikeu nekad i sad, da li je nekad bilo teže napraviti neki veći uspeh ili je ipak sada teže postići nešto?

- Mislim da je teže bilo nekada baš zbog konkurencije koja i nije nešto velika trenutno kod nas, svodi se na par ekipa koje konkurišu za prvo mesto na turniru. Pre je bilo mnogo više ekipa van Beograda koje su koliko toliko bile ravnopravne sa ekipama iz Beograda. Trenutno se svodi sve na ekipe iz Beograda koje su dominantne u odnosu na ekipe sa strane. Baš te ekipe sa strane u moje vreme su više vežbale i trudile se da naprave što bolji rezultat protiv KGB ekipe i ekipe 4gl, jednostavno ta želja da nas pobede ih je načinila boljim igračima.

Nakon osvajanja WCG 2010 Serbia, pred put u Los Anđeles na svetski WCG 2010 izbačen si iz ekipe PlayMore. Kako si ti podneo ceo taj događaj?

- Moram da priznam teško, držalo me je sigurno par meseci, jer je sve to još bilo sveže. Mislim da su se poneli jako loše prema meni posle toliko vremena koliko smo igrali zajedno. Prvenstveno mi je bilo krivo što sam odvojio vreme za vežbanje i odmor da bi što bolje prošli na kvalifikacijama koje smo kasnije osvojili jednim delom zahvaljujući meni koji sam odigrao jedan od boljih turnira u poslednje vreme, da bi mi se sve to vratilo na takav način. U Los Anđelesu nisu imali uspeh baš zbog te narušene atmosfere u timu i zbog promene igrača za tako kratak vremenski period, morali su da igraju sa Vladom koji je tada bio neaktivan, da bi se na kraju ispostavilo da je odigrao najbolje od njih tamo na turniru. Izvinjenje sam dobio pola godine kasnije od par njih koji su se pokajali što su to uradili, da bi kasnije pojedinci uradili sličnu stvar pred početak kvalifikacija za WCG 2011. godine, to vam sve govori. Kasnije sam izgubio motivaciju i želju za daljim igranjem i povukao se sa scene.

Da li možeš da nam napraviš Dreamteam sa igračima iz Srbije, kojih pet po tebi zaslužuje da se nađe u prvoj petorci?

- Gledajući trenutno stanje i formu izdvojio bih egzekut0ra koji je zadnjih par godina pokazao da je vrlo kvalitetan igrač i bitan šraf u ekipi BGDonLINE, tu bih još pomenuo k1Ng0ra koji je konstantno dobar na svakom turniru i isto važan igrač za svoju ekipu, još jedan bivši igrač iz ekipe PlayMore - 3EBC koji je možda trenutno i u boljoj formi od pomenute dvojice, izdvojio bih i DJOXiCa iz ekipe iNation koji je svojim partijama u poslednje vreme dokazao da je bitan igrač za svoju ekipu, koji pravi razliku na mapi odličnim snalaženjem sa snajperom. I kao petog igrača spomenuo bih JORDANA koji se odlično snašao kao lider ekipe DEFUSE i dobrim partijama zaslužio mesto u timu znajući koliko je teško voditi ekipu i biti frager na mapi, znam i sam iz iskustva. Sebe ne bih izdvojio jer već odavno ne pružam ni približno partije koje sam nekada pružao, sve zbog toga što ne posvećujem dovoljno vremena samoj igri zbog nekih drugih stvari u životu što je i normalno u mojim godinama.

Jel' imaš neki savet za klince koji tek počinju ili su novi u ovoj igri, kako da budu uspešni i da krenu tvojim stopama?

- Savetovao bih im da probaju da usklade vreme koje troše na igranje Counter-Strikea sa vremenom rezervisanim za lično obrazovanje koje je na najvećem udaru tu. Da probaju da nađu saigrače koji imaju isti cilj i želju za uspehom jer bez toga rezultati neće doći, što je naravno i najveći problem kod naših ekipa. Da uče na svojim greškama iz igre, gledaju svoje demoe jer će to vremenom doprineti da budu još bolji igrači.

Koje je tvoje mišljenje, zašto Srbi ne mogu da ostave dublji trag na svetskom nivou u Counter-Strikeu?

- Verovatno baš zato što smo Srbi, čiji je mentalitet svima već poznat, sve bi sada i odmah da dobiju a da ne zagreju pošteno stolicu. Malo je ljudi koji žele da ostave neki dobar utisak preko, jer uglavnom ekipe koje su imale priliku da putuju na neko takmičenje preko su išli više turistički nego takmičarski i zbog toga rezultati i nisu za neku pohvalu. Prijatno me je bila iznenadila vasa bivša ekipa pod tagom E-Frag iz Niša koji su primer ostalim ekipama da posvećenost i vežbanje mogu da donesu rezultate što su i sami potvrdili osvajanjem regionalnih kvalifikacija za DreamHack. Uglavnom se svi žale na uslove koji su više nego solidni trenutno, ali nije problem u tome već je problem u glavi.

Pričaj nam o utiscima sa tvog prvog turnira ako ga se sećas naravno?

- Sećam se naravno kao da je juče bilo, davne 2001. ili 2002, u tom periodu. Igrao sam u ekipi MetroNet koja je debitovala na prvom jačem turniru koji se odigrao u PlayZone igraonici (mesto sadašnjeg AI-a). Takmičile su se najbolje ekipe u to vreme iz Srbije, zauzeli smo visoko 5. mesto izgubivši od ekipe sye (syntaxerror) koja je bila sačinjena od Dreamteam igrača u to vreme, izgubili smo tesnim rezultatom 13-11 na mapi infernu, ja sam odlično odigrao iako sam imao pozitivnu tremu sto mi je pomoglo da budem zapažen na turniru od nekih jačih ekipa.

neWave ili PlayMore i zašto?

- PlayMore definitivno , iako su to dve skoro iste ekipe sem jednog igrača koji se promenio a kasnije još jedan. Uglavnom zbog većeg profesionalizma od ekipe neWave koja je bila sačinjena pred sam WCG gde se skoro nije ni vežbalo, koji smo kasnije i osvojili, iako smo gubili na online vezbanju od slabijih ekipa od nas. Ipak kada smo otišli na sam event odigrali smo perfektno gde smo izbacili u polufinalu najveće favorite i konkurente ekipu 4gl uzevši nam samo 8 rundi.

Najdraži turnir koji si osvojio?

- Mogu izdvojiti turnir 2005. godine u Mađarskoj. Grad Szolnok bio je domaćin jednog od boljih turnira na Balkanu u to vreme koji se zvao GPS (Gody Professional League) gde je bilo dosta jakih ekipa sa Balkana, osvojili smo turnir i uzeli 1500e i jedan veliki pehar koji je izložen u prostorijama KGB igraonice. Izabran sam za MVP-a turnira tada.

Da li današnji klinci imaju neku dozu poštovanja prema tebi zbog svega što si učinio?

- Imaju naravno, uglavnom je to ekipa ljudi koja me duže poznaje i znaju za moje uspehe, a ima i ljudi naravno koji nemaju respekta, uglavnom je to zbog nekih njihovih mišljenja koje imaju o meni, tu je naravno i ljubomora prisutna. Svakodnevno primam poruke na e-Sport sajtovima vezano za moju igru i poneki savet vezano za samu igru, što naravno imponuje svakom igraču. Jednom su mi čak trazili i autogram na turniru.

Planovi za budućnost sa ekipom KGB?

- Stanje trenutno i nije za neku pohvalu, nije se dovoljno igralo u poslednje vreme što je dovelo i do lošijih rezultata na zadnjih par turnira. Trenutno nas četvorica radi i vrlo je teško iskombinovati slobodno vreme za igranje, a naravno da spomenem i leto koje dolazi. Nadamo se da ćemo ubuduće pružati bolje partije.

Šta ti misliš o našoj organizaciji, o tome kako radimo i šta radimo?

- Vama svaka čast na trudu i pokrivanju nase Counter-Strike scene, trebao je jedan ovakav e-Sports portal odavno da bude napravljen u Srbiji koji bi pratio dešavanja na turnirima, pravio intervjue i snimao mečeve i prenosio, nastavite da radite posao jer ga odlično radite, moja pomoć je uvek tu ako vam bude trebala.

Jel' imaš nešto da kažeš za kraj ukoliko sam zaboravio da te pitam?

- Za kraj bih želeo bih da pozdravim moje drugare, Savketa madafaka bejbea i Tražija obrvastu bebu i još jednu osobu, najvećeg fana signoritu italiano +Milicu+ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kompletnu verziju intervjua sa slikama mozete pronaci ovde - INTERVJU : MORTEN 'COLON' JOHANSEN

Originalno je intervju radjen na engleskom jeziku, te tu verziju mozete naci ovde - INTERVIEW : MORTEN 'COLON' JOHANSEN ENGLISH VERSION

E-Frag vam predstavlja još jedan intervju, ovoga puta sa danskom zvezdom - Morten 'coloN' Johansen. Bivši igrač ekipe Xapso sada brani boje izraelske organizacije eSrael zajedno sa istim igračima koji su igrali za Xapso. Osvojili su BECSL II i ASUS Spring Cup početkom juna tako da je Morten bio najbolji izbor za naš sledeći intervju. Pitali smo ga o raznim stvarima, uključujući i odluku admina ClanBase da mu dodele jednogodišnji ban sa ovog takmičenja.

Pre svega, čestitke tebi i tvojoj ekipi na skorašnjim nastupima u 2012. eSrael je pobedio Anexis dva puta u dva dana, odnevši titule sa ASUS Spring Cupa i BECSL II. Da li možemo sada da kažemo da je tvoja ekipa osvojila ''bitku za Dansku'' i da je eSrael najbolja danska ekipa trenutno?

- Hvala vam puno, iako 2012. još uvek nije završena. Još uvek predstoji mnogo mečeva i turnira da se odigra i svašta može da se dogodi. Nedavno su se dogodile promene u Anexisu i zaista sam impresioniran. Verujem da će se boriti za titulu svim snagama protiv nas - ali za sada je eSrael najbolja danska ekipa.

Deluje da je razlika između top timova veoma mala. Ti, kao profesionalni igrač Counter-Strikea bi mogao da budeš najbolji sudija što se tiče ovog pitanja, šta fali Anexisu ili eSraelu da dostignu Šveđane, Poljake ili Ukrajince na nekom velikom turniru?

- Zaista je razlika između top timova jako mala. To što fali danskim timovima i što nas udaljava od dostizanja top3 na svetskom nivou je nedostatak dosledne i profesionalne igre. Veština je različita od ekipe do ekipe, većina timova se fokusira na taktike a neke od njih se u potpunosti oslanjaju na in-game lidera kako bi osvojili one bitne runde, ali kada pogledate bliže sve se svodi na to ko koga ubija - a to je upravo ono gde se timovi kao što su SK, fnatic ili Na`Vi izdvajaju.

Nakon Martinove kratke epizode u ekipi SK Gaming pridružio se ekipi Xapso umesto zanoja. Čija je bila ta odluka i šta je Xapso dobio njegovim dolaskom?

- Kada odlučite da izbacite nekog igrača iz vašeg tima odluka se uvek donosi između svih igrača u ekipi sve dok se ne donese jednoglasno rešenje. Xapso je dobio iskusnog top5 Counter-Strike igrača sa ogromnom dozom skilla za kog smo neizmerno verovali (i dalje verujemo) da će nas povući na viši nivo. Izbacivanje zanoja je vrlo verovatno najbolja odluka i za njega i za ekipu. On se dokazao nebrojeno puta ali verujem da u našoj ekipi nije mogao da pokaže pun potencijal, što sada u Anexisu pokazuje. Unapredio je svoju igru i sada igra đavolje dobro od kako je promenio ekipe. Takođe mislim da je Martin pravo rešenje za nas i da se uklapa savršeno u ekipu, te da će on biti ključ koji će otključati vrata našeg puta ka top3 sveta.

Kako si se osećao kada si dobio jednogodišnji ban sa CB:NC iako si se dokazao i pokazao svoju igru u LAN-u. Pokazao si ljudima da se tvoja igra ne razliku od one koju smo videli u meču protiv Norveške na ClanBaseu?

- Mislim da je osećaj koji se iskristalisao vremenom bila ljutnja. Bio sam ljut jer je jedina stvar u kojoj sam stvarno bio jedan od najboljih oduzeta od mene zauvek. Biti izbačen i banovan sa internacionalnog turnira koji je priznat i poštovan u svetu je stvarno gušenje. Kao što si rekao, znam da sam se dokazao mnogo puta na LAN igranju. Ali na kraju krajeva kako je vreme prolazilo stvari su ispale dobro po mene.

Da li ćeš igrati za Dansku dogodine u ClanBaseu, nakon isteka tvog bana?

- Neću, ClanBase je u potpunosti izgubio moje poverenje i poštovanje.

Zasigurno si igrač o kome se najviše priča u 2012, ali nakon Copenhagen Gamesa niko ne može da čuje ružnu reč nakon što se izgovori coloN. Kako ti podnosiš celu tu stvari popularnost koja ide sa tim?

- Volim popularnost. Baš prija osećaj kada te prepoznaju i priznaju u svetu Counter-Strikea kao jednog od najboljih igrača a ja iskreno intervjue (i pisane i one uživo) smatram veoma zanimljivim i smešnim. Nadam se da ću moći svima da pokažem kako je Counter-Strike 1.6 vrhunska igra - da to nije samo neka stara igra iz devedesetih i nadam se da će potrajati još mnogo godina.

Šta ti misliš o CS:GO? Testirao si je na Sound Blaster CS:GO challenge pre starta Copenhagen Gamesa. Xapso je tada relativno lako izgubio od Counter-Strike:Source ekipe mousesports. Da li to znači da je ta igra lakša za igrače koji igraju CS:S?

- Zaista ne znam da li je lakša za CS:S igrače. Iskreno meni se igra uopšte nije dopala. Imao sam osećaj da igra ima previše mana i da se dosta bazira na sreći. Ali o tome ja ne mogu da sudim, veoma me je teško impresionirati nečim drugim što nije Counter-Strike 1.6, posebno kada se radi o osavremenjavanju ove igre.

Poseduješ totalno drugačiji stil igre od ostalih top igrača, da li je to, možda, ključni faktor tvog uspeha?

- Da, verovatno je ključ mog uspeha moj stil igre. To je razlog što ja ubijam protivnike umesto da oni ubijaju mene. To izdvaja sve top igrače.

Koji su tvoji planovi za budućnost sa ekipom eSrael.MSi?

- Ako Counter-Strike 1.6 nastavi da živi, mi ćemo igrati i dalje. Plan je jasan - osvojiti svaki turnir na kom učestvujemo.

Poznato nam je da si tokom godina osvojio solidan broj turnira a šta bi ti od toga podvukao kao svoj najveći uspeh?

- Moj najveći uspeh... Mislim da nemam najveći uspeh. Još uvek nije to to!

Koliko smo upoznati, eSrael je imao velikih poteškoća da zadrži ekipu na okupu zbog obaveza Izraelaca u njihovoj vojsci. Da li je to razlog što je eSrael uzeo tvoju ekipu Wikipediots kao glavni tim, ili su ipak prepoznali taletan i strast za igrom u vama?

- Zaista ne znam odgovor na ovo pitanje.

Da li bi eSrael.MSi mogao da prisustvuje nekom turniru u Srbiji ako se ukaže prilika?

- Naravna stvar. Lokacija uopšte nije bitna, bitan je prestiž i naravno bitne su nagrade.

Da li si nekada imao igrača koji ti je bio uzor kada si počeo da igraš Counter-Strike 1.6 i ako si imao ko je on bio i zašto?

- Zapravo nikada nisam imao nekog igrača na kog sam se ugledao. Nisam čak ni gledao neke mečeve, nisam pratio scenu i nisam mario uopšte za neki drugi tim sem mog. Želeo sam da se dokažem, želeo sam da budem najbolji te sam se na to najviše i fokusirao.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

E-Frag je kontaktirao jednu od zvezda koju je ''iznedrio'' CS:GO. U pitanju je Andreas ''schneider'' Schneider, igrač ekipe Absolute Legends. Pogledajte šta je u intervjuu za E-Frag rekao Šveđanin, čije igre ostavljaju bez daha.

http://e-frag.net/v2...ends-schneider/

odlican intervju keep em comming :)

kobriceeee 1/4 plssss

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...