Jump to content

SSL Tournament Season 2 in the work


Recommended Posts

Pozdrav svima,

Polako sam krenuo vec da se spremam za novu sezonu SSL Turnira. Planirano je da turnir krene sredinom prve cetrvrite 2012 godine,.

Od vas bih zeleo da cujem, sta bi ste ocekivali, sta bi voleli da sa promeni kako bi turnir bio sto bolji i uspesniji.

Slobodno ono sto vam je smetalo na proslom recite, da promenimo da bude bolje ovoga puta, ili dajte neki predlog da mi budemo jos bolji.

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ja bih da pohvalim što ste ipak promenili sistem turnira i izašli nam u susret (grupe i w/l). Ako ne bude previse igrača (a ja se nadam da će biti) onda je taj sistem super, a inače možda bo1 u grupama i onda w/l ili samo w/l, ali bo3 od početka.

Jedino što bih voleo da vidim u SSL Season 2 je LAN (tj. uživo pošto LAN-a nema :D) finale. Znači da se finale winnera, losera i veliko finale igra u KGB igraonici i taman tu uruče nagrade, slikamo se i sve što treba. To bi sigurno privuklo više igrača, a možda i nove sponzore.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih da pohvalim što ste ipak promenili sistem turnira i izašli nam u susret (grupe i w/l). Ako ne bude previse igrača (a ja se nadam da će biti) onda je taj sistem super, a inače možda bo1 u grupama i onda w/l ili samo w/l, ali bo3 od početka.

Jedino što bih voleo da vidim u SSL Season 2 je LAN (tj. uživo pošto LAN-a nema :D) finale. Znači da se finale winnera, losera i veliko finale igra u KGB igraonici i taman tu uruče nagrade, slikamo se i sve što treba. To bi sigurno privuklo više igrača, a možda i nove sponzore.

Shmi, ja bi rado voleo da organizujem live finale negde, ili da radim varijantu grupe online, pa onda da win / lose bracket radimo live u igraonici.

Problem je sledeci.

300 Din je mnogo bilo ljudima da daju prosli put, mislim kolko sam imao prijava eto bilo je jedva 16 ljudi, sto je jako zalosno jelda ;)

Ko ce ozbiljan doci u BG da igra u igraonici, a da nagrade ne budu pare ? :P

Jednostavno ne mogu i ne zelim da u svojoj glavi stavim do znanja da je na neki nacin moguce da ljudi uplate ucestvovanje 1000 din i da ocekuju pare za prvo drugo trece mesto :)

Zato gledam da nadjem sponzore koje daju hardware i da radim live, jer je jeftinije za vas i zelite da ucestvujete za te pare da osvojite neku od skupih komponenti.

Kad budem video da 32 igraca ucestvuju razmisljacu o live turniru :) do tada mislim da je pametno drzati se online.

Jedino ono sto ti kazes, da napravimo sasmo live winner finale, loser finale i grand finale i gg da se slikamo.

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ma nisam mislio da sve bude live. Nego tipa NASL: Grupe online, top 16 uzivo. Samo sto bi kod nas bilo samo top 4 uživo recimo.

Jasno mi je u kakvoj sredini živimo i da većina ljudi neće da se cima ili nema para da dolazi do BG-a. Ali mnogo je profesionalnije kad imamo uživo finale. Nema čitovanja, vidiš protiv koga igraš, svi smo na istom mestu, a ne zavučeni u svoje sobe, samim tim je i veća motivacija igrača. Plus što ćemo posle imati slike i možeš odmah da podeliš nagrade, da ne trošiš na slanje. :)

Mislim, to je samo moja želja. Znam da bih imao neuporedivo više motivacije. Možda drugi ne žele live finale, ne znam...

Link to comment
Share on other sites

Ma nisam mislio da sve bude live. Nego tipa NASL: Grupe online, top 16 uzivo. Samo sto bi kod nas bilo samo top 4 uživo recimo.

Jasno mi je u kakvoj sredini živimo i da većina ljudi neće da se cima ili nema para da dolazi do BG-a. Ali mnogo je profesionalnije kad imamo uživo finale. Nema čitovanja, vidiš protiv koga igraš, svi smo na istom mestu, a ne zavučeni u svoje sobe, samim tim je i veća motivacija igrača. Plus što ćemo posle imati slike i možeš odmah da podeliš nagrade, da ne trošiš na slanje. :)

Mislim, to je samo moja želja. Znam da bih imao neuporedivo više motivacije. Možda drugi ne žele live finale, ne znam...

Problem je u tome sto mi nemamo vise od 16 igraca koji bi da igraju turnir :)

Link to comment
Share on other sites

Problem je u tome sto mi nemamo vise od 16 igraca koji bi da igraju turnir :)

Imamo, ali većina nema para ili ne želi da daje pare ili ne želi da se cima do BG-a, kao što sam već rekao. Ali ne vidim kakve veze ima da li imamo 16 ili više igrača sa tim da top 4 igraju uživo...

Link to comment
Share on other sites

Ogranizujte for fun tur neki do NG :) I bez uscesca cisto bzv

Mogu to da organizujem samo ne vidim poentu niti kolko ce ljudi da se prijavi za tako nesto :)

Sto se tice Season 2 turnira, planiram ga u februaru.

Prvo mnogo bi brzo bilo da sad oragnizujem, drugo NG, bozic, badnje vece, slave, pun ku*ac posla decembar / januar, tako da cu skipovati te mesece.

Turnir koji je predvidjen predvidjene su nagrade za prva tri mesta, sem sto se radi opet o harwareu, gde ce znos prvog mesta iznositi sigurno 20000 din u vrednosti, ako sam se dobro preracunao.

Pocinjem cak da razmisljam da se ne placa ucestovanje za season 2, al opet moram jako dobro da razmislim o tome ;)

Whineri koji ce da kazu da treba kesh da bude umesto hardware, od toga nema nista, jer ja necu da finansiram licno, niti postoji firma u Srbiji koja ce da finansira kesh.

A da pratim turnir gde ce svaki igrac dati po 1000 din pa da se to deli za 1, 2,3 mesto, vecina bi ignorisala iz razloga sto bi rekli ok dajemo pare da uzmu Shmi, vladica i Foo, ili mozda beastyqt ukoliko bi zeleo da igra ovog puta ;)

Ja se nadam da mene ovde vecina ljudi razume, jer posle WCG-a, DH 2011, i SSL Season 1, razumem kako vi igraci razmisljate, sto je sasvim logicno.

Jedina varijanta je da prosirim na region, da ubacim Hrvate, Crnogorce, Makedonce, RS i BiH, pa da razmisljam da je tu nesto vec moguce.

Kad bi pravio turnir gde bi igraci bez fee-a ucestovali, onda bi garantovano koristio drugi sistem gde bi se igreale grupe BO3, i da mi igraci prijave rezultat i okace replayeve koje bi posle proverio. Jer nemam namere da se maltretiram kao prosli put.

Naravno posto je free to enter, sigurno bi pobednici platili postarinu sto im stigne nagrada, a to bi bilo max 500 din.

Edited by Silencer
rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Na taj 4 fun sam i mislio. Ja licno bih igrao svaki i ne vidim sto bi moralo da se igra za nagrade. Na taj nacin bi se prijavilo vise ljudi bez presije da nesto uradi a takvi turovi mogu i cesce da idu samo fali neki orga, npr kao ti koji ce da se iscima oko toga.

to u srbiji nikad nece uspeti... ne placa se prijava => prijavicu se i necu se pojaviti...

Link to comment
Share on other sites

@ Silencer

Realno bi najbolje bilo da se turnir prosiri na zemlje kao sto si napisao, mislim da ima mnogo vise Hrvata nego nas za SC2, verujem da bi se prijavilo preko 30 online samo sa nama i njima. Kod njih je na kanalu na bnetu stalno po 20+ ljudi, kod nas 5-10.

Ako se pravi live finale sa njima, ne verujem da bi neko ko nije iz Srbije putovao do BG-a pa bi najbolje bilo da bude sve online ukoliko se tako pravi. To bi najverovatnije pomoglo sa sponzorima, vise zemalja, a mozda bi se i Hrvati ukljucili za sponzore :)

Pa mozda jednog dana kad se sve to razvije kod nas, odrzi finale u BG-u sa velikim nagradama :)

Link to comment
Share on other sites

@ Silencer

Realno bi najbolje bilo da se turnir prosiri na zemlje kao sto si napisao, mislim da ima mnogo vise Hrvata nego nas za SC2, verujem da bi se prijavilo preko 30 online samo sa nama i njima. Kod njih je na kanalu na bnetu stalno po 20+ ljudi, kod nas 5-10.

Ako se pravi live finale sa njima, ne verujem da bi neko ko nije iz Srbije putovao do BG-a pa bi najbolje bilo da bude sve online ukoliko se tako pravi. To bi najverovatnije pomoglo sa sponzorima, vise zemalja, a mozda bi se i Hrvati ukljucili za sponzore :)

Pa mozda jednog dana kad se sve to razvije kod nas, odrzi finale u BG-u sa velikim nagradama :)

Gledam vise to kao Balkan Tour da napravim, medjutim problem je oko slanja nagrada :)

Problem je da se te nagrade posalju pobednicima koji su van Srbije. Morao bi da platim izlazno carinjenje i postarinu, skupo iskreno.

Jedino da vidim da sponzor salje nagrade i da placa on shipping i custom invoice, sto bi realno trebalo da bude. Sve cu to vec naknadno ugovoriti sa sponzorom koji me tera da napravim Season 2 Tour :) Al otom potom da sednem u ponedeljak da razgovaram sa njim obzirom da je danas nedelja.

Edited by Silencer
rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...