Jump to content

Kupujem mobilni


tibor2

Recommended Posts

Uglavnom,

Odlucih se da kupim sebi nesto lepo da se obradujem, i izbor mi se sveo na dva telefona:

SAMSUNG GALAXY S II vs SAMSUNG GALAXY NEXUS

Kupujem oba u VIPU, jer ne mogu da priustim sebi a da nije na rate, to je nesto sto je sigurno i sto ne moze biti drugacije.

Uglavnom u cemu je stvar.

Svidja mi se nexus afkors zbog ice cream sandwicha ali posto sam jadnik voleo bih da imam kameru sa galaxy II, mada iskreno te slike sa mobilnog, kao, sluze samo da bleje na telefonu, iz prethodnih iskustava.

Posto cu nakon kupovine, baciti svoj iPod touch, zelim da koristim ovaj mobilni za muziku koju kao ne vadim iz ushiju.

Treba mi pomoc, vidite da sam retardiran.

Hvala unapred.

Mislim, svakako shvatate da nije stvar samo u tim stvarima koje sam napomeuo nego me zanima i misljenje vase, jerbo koliko kog citao o tome, ima neko ko se razume/zna/voli vise/bolje.

Pusa kao VIP mreza

brandstack.com/users/portfolio/logos/gligorov \\ behance.net/gligorov

99designs.com/people/gligorov \\ twitter.com/MarkoGligorov \\ upstack.com/

Link to comment
Share on other sites

A jel ti cena igra neku ulogu? Pošto VIP još uvek nije izdao Galaxy Nexus koliko ja znam, tj. ne vidim ga ni sada na sajtu, pa postoji šansa da bude "duplo skuplji" na pakete od S2.

A inače, S2 mu dođe kao "prošla" generacija u odnosu na Galaxy Nexus koji ima i veću dijagonalu, rezoluciju, etc etc, u svetlu toga da će Samsung od januara verovatno predstaviti i S3 na nekom od IFA, CES-ova, MobilExpo-a itd, jedino što je kul za S2 je što će biti povoljniji verovatno da se nađe.

Mislim, ako možeš da biraš, ne vidim dobar razlog da ne bude Nexus, jeste možda kamera nešto lošija ali ni ta bolja nije kao "pravog" fotoaparata.

Link to comment
Share on other sites

A jel ti cena igra neku ulogu? Pošto VIP još uvek nije izdao Galaxy Nexus koliko ja znam, tj. ne vidim ga ni sada na sajtu, pa postoji šansa da bude "duplo skuplji" na pakete od S2.

A inače, S2 mu dođe kao "prošla" generacija u odnosu na Galaxy Nexus koji ima i veću dijagonalu, rezoluciju, etc etc, u svetlu toga da će Samsung od januara verovatno predstaviti i S3 na nekom od IFA, CES-ova, MobilExpo-a itd, jedino što je kul za S2 je što će biti povoljniji verovatno da se nađe.

Mislim, ako možeš da biraš, ne vidim dobar razlog da ne bude Nexus, jeste možda kamera nešto lošija ali ni ta bolja nije kao "pravog" fotoaparata.

Koji si siledzija, ajde idi kradi deci lizalice na ulici or something. Joke aside, nadam se da ce biti bar priblizno istih cena mislim kao kad je izasao galaxy S II. Nek bude nesto skuplji dodacu lovu. Ako je duplo skuplji, eto meni odgovora na moj topik :).

Sto se tice aparata, pa bas sam i to mislio kao, ako ti treba slika - idi fotkaj aparatom.

Neces se ti naslusati muzike ni na jednom od tih telefona tbh.

Please do explain, navikao sam na kvalitet zvuka Ipoda i kao stvarno bih voleo da moze da bude isti. Ne znam koliko cu moci da dosegnem neki IPHONE 4S ili tako nesto pa i u narednih 6 meseci...

galaxy nexus.

Govnaru koliko te mrzi ali tnx <3

brandstack.com/users/portfolio/logos/gligorov \\ behance.net/gligorov

99designs.com/people/gligorov \\ twitter.com/MarkoGligorov \\ upstack.com/

Link to comment
Share on other sites

Ja kao ponosni vlasnik S2 mogu da kažem da je meni super telefon. Čini mi se i na osnovu ovog review-a koji si dao da kamera jeste dosta bolja nego na Nexusu, prosto kad uporedim ove slike ovde i ono što ja slikam. Sa druge strane ako oćeš da ceo dan slušaš muziku ne verujem da će ti baterija izdržati dovoljno za ceo dan. Naravno zavisi i od toga koliko pričaš, surfuješ i ostalo. Ja prosto ne slušam muziku pa ne znam kakva mu je potrošnja u tim situacijama, ali iz iskustva je baterija jedna slaba stavka. Opet Nexus je noviji i to, tako da pretpostavljam da vredi uzeti njega, mislim nije da oćeš da praviš profi fotke telefonom.

Jel ima neko iskustva sa Galaxy S Plus? Vidim da se pojavio u Telenoru, jeftiniji je od S2, a ima Super AMOLED ekran, 1.4GHz procesor i jaču bateriju. U tom smislu bi možda bio idealna kupovina za ljude kojima je S2 prevelik?

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Moze SGS2 da izdrzi celodnevno slusanje muzike opusteno, naravno, pod uslovom da ga ne drndas :) Primera radi, gledao sam film sa software decodingom od oko 2h 15min i baterija je otisla sa 44% na 1%. Kapiram da bi bilo jos manje da je bilo moguce da se gleda sa HW decodingom, bar je to neka moja logika.

Link to comment
Share on other sites

Koji si siledzija, ajde idi kradi deci lizalice na ulici or something. Joke aside, nadam se da ce biti bar priblizno istih cena mislim kao kad je izasao galaxy S II. Nek bude nesto skuplji dodacu lovu. Ako je duplo skuplji, eto meni odgovora na moj topik :).

Ja se ne sećam koliko je koštao SII da se kupi kad se pojavio (mada je bila neka trip situacija na tržištu) ali Nexus će biti verovatno slične cene kao Note, pa gledaj koliko je Note pa uporedi, tako bi bilo najbolje da stekneš utisak. Znači tipa 10-15k razlike u odnosu na S2 na nekom najvećem paketu na VIP-u, kapiram.

A što se tiče iPod-a, mislim da tu dobar deo priče ide i na kvalitet softvera, ne nužno samog zvuka. iPod definitivno ima najbolji softver za puštanje MP3-jeva, na kraju krajeva nije bez razloga najprodavaniji, meni je onaj plejer Samsungov - Androidov katastrofa, a kad ubaciš neke "emulacije" iPod-a ili Zunea ili šta god, ipak to nije to.

Link to comment
Share on other sites

Please do explain, navikao sam na kvalitet zvuka Ipoda i kao stvarno bih voleo da moze da bude isti. Ne znam koliko cu moci da dosegnem neki IPHONE 4S ili tako nesto pa i u narednih 6 meseci...

Necesh se naslushati u smislu da ce te baterija previshe smarati. Telefon sa tolikim displejom mora da se puni svakodnevno uz normalno korishcenje. Ako uz to ubacish i slushanje muzike od recimo par sati dnevno, teshko da ce baterija izdrzati do kraja dana. Pokushao sam to par puta sa HD2 i odustao i nastavio da nosim iPod. Teshko da je neka velika razlika izmedju izdrzljivosti baterija i na tim telefonima.

.

Link to comment
Share on other sites

Ja se ne sećam koliko je koštao SII da se kupi kad se pojavio (mada je bila neka trip situacija na tržištu) ali Nexus će biti verovatno slične cene kao Note, pa gledaj koliko je Note pa uporedi, tako bi bilo najbolje da stekneš utisak. Znači tipa 10-15k razlike u odnosu na S2 na nekom najvećem paketu na VIP-u, kapiram.

Note je jeftiniji od SGS2.

Za slusanje muzike ceo dan i umereno koriscenje telefona izdrzace ti baterija 1 dan + da ti ostane nesto sitno da stignes do punjaca ako ga nemas odma pri ruci :)

Sto se tice fotografija one su sasvim dobre i jos bolje ce izgledati kad ih prebacis na komp. Naravno daleko je to od bilo kakvog boljeg fotoaparata,ali opusteno moze da parira svim jeftinijim svakodnevnim digitalcima sto ima 90% mase. Ako oces da cekas nexus samo zbog sandwitcha onda ti se to ne isplati,posto na xda vec mozes da nadjem beta sandwitch da stavis na telefon,kapiram da kad izadje full verzija da ce ubrzo pustiti i full verziju na xda pa ces moci da ga stavis na bilo koji dobar android. E sad ako ti je nexus bitan zbog neceg drugog...onda jbg...sam odluci

Edited by Xerax
Link to comment
Share on other sites

Ja koristim SGS2 vec nekih 3-4 meseca, i prezadovoljan sam. Razmisljao sam izmedju njega i iPhone-a 4, ali s'obzirom da sam pre toga imao iPhone 3G, odustao sam od apple-ovih telefona, s'obzirom da pola aplikacija nisam mogao da koristim, a dosta njih se naplacivalo. Jedino sto je meni bilo mnogo bolje na iPhone-u je muzika, tj. kvalitet zvuka. Tu su generalno njihovi uredjaji nenadjebivi. A sto se SGS2 tice, prvi put sam se susreo sa ANDROID OS, i zadovoljan sam, cak i odusevljen. Sve aplikacije rade fenomenalno, browser mnogo brz, znaci internet sljaka ko lud. Kamera od 8mpx, odlicne fotke. I tako svakakvih sitnica "koje zivot znace" :). Meni licno najveci problem predstavlja izdrzljivost baterije, ali s'obzirom na velicinu ekrana i upotrebu telefona, razumljivo. I eto mozda ta muzika, mada nisam nezadovoljan sa SGS2, vec je to na eplu bolje.

Link to comment
Share on other sites

Uglavnom, sad gledam nesto, otprilike cu kontaktirati VIP da vidim kolika ce cena da bude, otkud znam.

Sada je NOTE na smart 1100 20.000 din. To znaci da cu ja morati da dam 25,000din odmah jer se prva rata placa odmah a ostale 5 idu kasnije. Ne znam, mozda bude manje ali ne smem ni da pitam - bojim se odgovora.

Baterija za mobilni me ne brine, uvek imam kabal ili punjac sa sobom, navika od ranije jer se nikad ne setim da punim kad treba.

Sto se tice zvuka, interesovao me je kvalitet, da li je i slican sa appleom koji ja znam...

Nema Highly da mi se javi, nadao sam se da ce on nesto da prosere...

Hvala svima <3

brandstack.com/users/portfolio/logos/gligorov \\ behance.net/gligorov

99designs.com/people/gligorov \\ twitter.com/MarkoGligorov \\ upstack.com/

Link to comment
Share on other sites

Uglavnom, sad gledam nesto, otprilike cu kontaktirati VIP da vidim kolika ce cena da bude, otkud znam.

Sada je NOTE na smart 1100 20.000 din. To znaci da cu ja morati da dam 25,000din odmah jer se prva rata placa odmah a ostale 5 idu kasnije. Ne znam, mozda bude manje ali ne smem ni da pitam - bojim se odgovora.

Baterija za mobilni me ne brine, uvek imam kabal ili punjac sa sobom, navika od ranije jer se nikad ne setim da punim kad treba.

Sto se tice zvuka, interesovao me je kvalitet, da li je i slican sa appleom koji ja znam...

Nema Highly da mi se javi, nadao sam se da ce on nesto da prosere...

Hvala svima <3

Nemam šta Tibore, ja uzimam Galaxy Nexus kad se pojavi u VIP-u, ja sam ih zvao u nedelju da pitam za cenu, nemaju. Telefon bi trebalo da se pojavi sledeće nedelje, a ja očekujem iste ili malo veće cene (10%) kao za Note.

Ovde u Švedskoj je Galaxy Nexus 600e bez odbijanja PDV-a (460 kad ga odbiješ)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Hvala hajli,

nista moracu da se otvorim onda dobrano. UF mislio sam da cu proci bolje, al jebiga kad je bal nek se jebe princeza <3

brandstack.com/users/portfolio/logos/gligorov \\ behance.net/gligorov

99designs.com/people/gligorov \\ twitter.com/MarkoGligorov \\ upstack.com/

Link to comment
Share on other sites

jebiga, al vredi, juče sam se igrao sa njim u radnji ovde 20ak min, ekstra je

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

pa ono, u rukama uopšte ne deluje veliko, tanak je poprilično i ceo onaj zakrivljeni oblik ga smanjuje. Ekran je stvarno bruka, ICS je još brži i optimizovaniji, browser je baš wow, kao i kamera sa tim zero lag shutterom. Deluje telefon baš izdržljivo, iako je ceo od plastike, ali mnogo mnogo bolje nego Galaxy S/Nexus S. Staje lepo u džep normalnih farmerki.

To je to ukratko ovako na prvi pogled, deluje baš dobro

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...