Jump to content

Dino Merlin u Beogradu


fatboy

Recommended Posts

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gledajte, ja celivam sliku Mladica kao ikonu, a opet nemam nista protiv ljudi koji su otisli na cert. Isao bih i ja verovatno, da mi je neko dao kartu, da se napijem ko dupe. A za Dina me bas zabole sta je pricao, nikakav on faktor nije bio u celoj prici, marioneta klasicna a i bila je takva situacija u njegovom gradu, u svakom slucaju me boli kara, eto mu pare od 3 Arene, pojeo je svoja govna. Najvise me nervira od svega sto je centar paznje prethodnih dana, pa i meseci na dolazak Merlina, to je skretanje paznje sa glavnih problema, tako da verujem u onih 8k karata DS-u, sto Rami rece.

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

First thing first. Dino je rasprodao tri Arene uz veliku pomoc zutog mafijaskog preduzeca i eldepeovaca, koji su navodno kupili preko 8000 karata za svoje clanstvo i funkcionere. Tako je otisla prva Arena, pa je krenula da se suska o tome, da bi onda masa navrla da uzme svoju kartu. Mora da je dobro cim je o'ma rasprodato, jel? Da ne pricamo sto je Dino Dervis i dosao upravo na poziv njegovog visokog prevashodstva, vladara Borisa Prvog Tadica, koji je veselom sarajevskom trubaduru namignuo i obecao da ce sve sto treba oko tih koncerata on da mu sredi. Ili vec neko sa njegovog dvora. Kad neki cert ima takvu podrsku ultimativnog vladara drzave u kojoj treba da se odrzi, on ne moze da fejluje pa sve i da je u pitanju Tomsonova svirka na Marakani.

ju brate [roflmao]

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Cesta greska kod ljudi jeste sto misle da kasnija saznanja automatski nadjacavaju prosla. Iskustvo je subjektivna stvar iliti to sto ste promenili misljenje ne mora da znaci da niste bili u pravu, ta fora eh kad budes stariji videces, nije primenljiva u svakoj situaciji.

Enivejz, ocito svako ima prilicno jak stav po ovom pitanju tako da nema poente da se ubedjujemo. Samo se ne treba shvatati preozbiljno i pustiti druge da rade sta hoce sa svojim zivotima dok god tebe to licno ne ugrozava.

legen... wait for it.

Link to comment
Share on other sites

To je jako glup rezon, jednog dana će ti se desiti da ti problem dođe na vrata jer si puštao da drugi rade šta hoće sa svojim životima a ti si se pravio da to nikad neće doći i do tebe.

Odnosno, taj rezon bi imao smisla kad bi živeli u svetu gde su ljudi istovremeno savršeno racionalni i nezlonamerni, a pošto ne živimo, glup je i fejluje u velikom broju životnih slučajeva.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

Cesta greska kod ljudi jeste sto misle da kasnija saznanja automatski nadjacavaju prosla. Iskustvo je subjektivna stvar iliti to sto ste promenili misljenje ne mora da znaci da niste bili u pravu, ta fora eh kad budes stariji videces, nije primenljiva u svakoj situaciji.

Enivejz, ocito svako ima prilicno jak stav po ovom pitanju tako da nema poente da se ubedjujemo. Samo se ne treba shvatati preozbiljno i pustiti druge da rade sta hoce sa svojim zivotima dok god tebe to licno ne ugrozava.

Mislim da sam bio jasan, naravno i to je subjektivno. Ti razmisljas o uticaju merlinovog koncerta na tvoj zivot iako ce verovatno neka druga stvar koja ti sad ne pada u oci imati mnogo veci efekat. Mada to je sad potpuno druga rasprava uzgred i nebitna tako da necu dalje siriti.

legen... wait for it.

Link to comment
Share on other sites

Ја не знам шта је вама чудно, Мерлин је екс ју носталгија и то једна од популарнијих, па како неће напунити три арене.

ali onda ispada da smo samo mi jugonostalgicari... ne mogu da zamislim riblju corbu da napuni 3 zetre... osim ako nije u pitanju neka vrsta egzekucije... (ah silly me... to ne moze na bis... onda samo jednu zetru :D)...

kapiram ja da u hrvatskoj slusaju cecu... lepo si to rekao krisom i sa samoprekorom... ali da odrzi koncert?!?

Slazem se sa Dooliom.

Iskreno malo sam razocaran reakcijama nekih forumasa koje procenjujem kao pametne u najmanju ruku. Dobro rekao je, rekli ste i vi verovatno 100 puta slicne stvari. Covek je rekao da mu je zao uzivo i da je sve izgovoreno u afektu i vremenu kada je mnogo ljudi ginulo sto je potpuno razumljivo, nije to lep i romantican pogled na stvari nego valjda normalan. To sto nasi pevaci idu pod oklopom tamo to znaci da oni imaju sta da nauce od nas a ne da idemo logikom ako su oni seljaci da mi budemo jos veci.

Ako je ista ostalo kao jedina istina iz tih tuznih vremena jeste da politika i sovinizam nicemu dobrom nisu doprinelii pustite ljude da uzivaju slusajuci muziku koju hoce, ne vidim nista u tome, narocito klinci koji makar ne moraju da odrastaju u mrznji kakvoj smo mi morali.

P.S. Ne slusam merlina niti sam bio na koncertu

sve je to istina, ALI... tako nas jebu na svim poljima... pa tadic ode da se izvini... da prvi nacini korak ka pomirenju... da mi ispadnemo evropsko i demokratsko drustvo i bas nas briga sto su drugi seljaci... a onda se ispinuje da se izvinjava samo onaj koji je kriv, pa smo opet mi shoshoni...

realno, ceca bi napunila 4 arene u zagrebu :))

a tomson bi joj bio predgrupa :tf:

oh, pa nije se valjda preko kurca izvinio pet dana pred koncert u beogradu? e onda je sve u redu.

^^

ja sam njegov pulen i ponosim se time!

Nekako je vise to pitanje morala za one koji su takve izjave za vreme rata davali...

Narod je uvek bio stoka i kusace ono sto mu se servira....

apsolutnih sto... realno njega treba vise da preziru u sarajevu... kao sto navijaci zvezde povracaju na pominjanje vladimira stojkovica... ko ga je terao da izjavljuje da ce doci tek kada po nama budu padale bombe... jeftino se prodao sve i da je 10 arena napunio...

BOZE NEZNAM STA MI JEEEEE

PALE MI SE DZAMIJEEEEE

a nekada smo im sa severa skandirali: jugosloveni... jugosloveni...

bilo je i onog: nisam imao drugare za dzamiju, a onda sam u cetvorci upoznao duljaja, nuhija, rusmira i cakara... cetvorka je super...

a gde je danas lesko, gde je lizr... e zato moja gospodo zvezda 5 godina gubi titulu... bog je presao na njihovu stranu!!!

:DDDDD

To je jako glup rezon, jednog dana će ti se desiti da ti problem dođe na vrata jer si puštao da drugi rade šta hoće sa svojim životima a ti si se pravio da to nikad neće doći i do tebe.

Odnosno, taj rezon bi imao smisla kad bi živeli u svetu gde su ljudi istovremeno savršeno racionalni i nezlonamerni, a pošto ne živimo, glup je i fejluje u velikom broju životnih slučajeva.

da stvar bude jos gora... vise nikoga nece biti da stane na tvoju stranu... posto si i ti zmurio sve dok ti licno nisi bio ugrozen...

Mislim da sam bio jasan, naravno i to je subjektivno. Ti razmisljas o uticaju merlinovog koncerta na tvoj zivot iako ce verovatno neka druga stvar koja ti sad ne pada u oci imati mnogo veci efekat. Mada to je sad potpuno druga rasprava uzgred i nebitna tako da necu dalje siriti.

da nastavim u stingovom maniru... pobuna nije "unique"... niko nas ne sprecava da se protivimo mnogim stvarima u isto vreme...

Link to comment
Share on other sites

Meni je lakmus racun u banci... Da ne pominjem apsolutni kulturni krah u medijima, zastrasujuci nivo nepismenosti, 99% korumpirani privredni sektor, odliv pola kompetentnih ljudi van zemlje, nesposobnost politickog vodjstva da nas za 20 godina pomeri sa pocetne tacke. Medjususedski odnosi i nacionalna busanja su mi stvarno vrlo nisko na lestvici problema, mada nije da ne razumem i ljude koji brinu i o tome tako da to each his own sto bi rekli. (da ne zamerite na amerikanizmu ;) )

Edited by TingoL

legen... wait for it.

Link to comment
Share on other sites

to što merlin opušteno drži koncert u areni je deo širokog fronta problema koji te itekako ugrožava.

Ово је сасвим тачно. Да уједно одговорим и Сарми, Сармо, мешаш ствари, то што ја имам емоционално условљене екс ју песме, не значи да не могу да анализирам ситуацију. Наравно, увек може бити онај фазон са кравом и нехуманим клањем. Оно, мени се не свиђа како поступају са кравама, а једем бифтек јер је већ у проџи. Онда ти дођеш са трипом ''али он је у проџи јер си га ти јео прошли пут'', онда ја кажем ''ја сам само ситна риба у овом мору плавом, та крава би скончала свеједно'', онда ти кажеш ''е, да је то свако рекао, нико никад не би ништа урадио'' и тако даље:)

Просто, причало се о две теме, једна је то што се уопште на државном нивоу дозволило Мерлину да пуни арене, што јесте лол, а друга је то што су људи рекли ''лол мерлин то је онај што пева оно, ај идемо са упаљачима, па да се карамо после у ауту'', што ми је сасвим разумљиво. Примера ради, ја нисам ни знао да је он нешто срао док неко то није написао, а и онда то није утицало на то да ли је мени готивно тих десет песама или не...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ako dovoljno odzumiraš, shvatićeš da su i dino merlin i račun u banci simptomi iste bolesti. al ne preporučujem, ja bih uzeo plavu pilulu da mogu da se vratim...

Nije lako nositi se sa svescu koja dolazi posle crvene pilule, ali mene to vodi ka nekim filozofskim pitanjima...

Po tome sto kazes, izvelo bi se da sloboda za tebe nema dovoljnu vrednost. Lepsi je taj biftek u zatvoru fazon? Jebiga brate, svima nam dodju ti dani kada bismo najradije pristali na remont mozga, samo da prestane uzas koji ide sa istinom. Dodju, i prodju! :tf:

Link to comment
Share on other sites

Фазон је што ти претерујеш. Ајмо овако, свуда постоје степени ангажовања и они су индивидуални. Чак и код тебе (она прича да не би сад отишао у банзаи фазону на Косово и згинуо, али би ишао ''кад би се ишло''). Дакле, ти си себи одредио степен ангажовања на основу неких својих параметара и рачуница, а у којима се и те како налазе и конфор и калкулације (не мислим на ''космичке'' калкулације, већ управо личне) и остале сличне ствари. Неко други је то исто урадио. Па ће тако неко да оде на Мерлина иако је можда свестан генералног тока ствари блаблабла.

Друга ствар, постоји ангажовање на више фронтова. Можда је неко (мало вероватно, али могуће) ко је отишао на Мерлина, куповао само домаће производе последњих пет година, па је тиме, бар у твојој концепцији, оверрајдово више пута свој поход на концерт:)

То је онај фазон, возиш ауто, а уздишеш за чистим ваздухом и тугујеш што је природа ујебана. И то је сасвим могуће и то свако ради, просто је цео тај процес од стране јединке много миноран и индиректан да би у нечијој књизи то било но-но, иако је у великој слици и то део слагалице. И то сви радимо и ''немојте на Мерлина'' ми је исто ко и вожња аутомобила. Ево, ја први не морам да возим ауто, не бих умро да га немам, нисам га увек ни имао, па возим сваки дан. И онда одем у мекдрајв и скратим себи живот за годину дана неким оброцима иако знам да сам се приближио срчки:) И купио сам змију јер ми је готивна, иако ми се не свиђа тренд узгоја дивљих животиња које на крају ако их пустиш у природу могу само да цркну за пет минута. Ту је мој степен ангажовања радио до неке мере, па сам купио ријућу змију која готиви да блеји у малој рупи више него леба да једе, па јој је заправо до јаја код мене на гајби у тераријуму. Нисам ишао изнад тога и купио, лупам, неку змију што воли да трчи по гранама јер би ми било жао, али нисам отишао ни испод, па искулирао и писао петиције ''стоп кућним љубимцима'' владама водећих земаља УНа:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Meni je lakmus racun u banci... Da ne pominjem apsolutni kulturni krah u medijima, zastrasujuci nivo nepismenosti, 99% korumpirani privredni sektor, odliv pola kompetentnih ljudi van zemlje, nesposobnost politickog vodjstva da nas za 20 godina pomeri sa pocetne tacke. Medjususedski odnosi i nacionalna busanja su mi stvarno vrlo nisko na lestvici problema, mada nije da ne razumem i ljude koji brinu i o tome tako da to each his own sto bi rekli. (da ne zamerite na amerikanizmu ;) )

koji amerikanizam? mislis na ovaj "meni je lakmus racun u banci" :tf:

Ово је сасвим тачно. Да уједно одговорим и Сарми, Сармо, мешаш ствари, то што ја имам емоционално условљене екс ју песме, не значи да не могу да анализирам ситуацију. Наравно, увек може бити онај фазон са кравом и нехуманим клањем. Оно, мени се не свиђа како поступају са кравама, а једем бифтек јер је већ у проџи. Онда ти дођеш са трипом ''али он је у проџи јер си га ти јео прошли пут'', онда ја кажем ''ја сам само ситна риба у овом мору плавом, та крава би скончала свеједно'', онда ти кажеш ''е, да је то свако рекао, нико никад не би ништа урадио'' и тако даље:)

Просто, причало се о две теме, једна је то што се уопште на државном нивоу дозволило Мерлину да пуни арене, што јесте лол, а друга је то што су људи рекли ''лол мерлин то је онај што пева оно, ај идемо са упаљачима, па да се карамо после у ауту'', што ми је сасвим разумљиво. Примера ради, ја нисам ни знао да је он нешто срао док неко то није написао, а и онда то није утицало на то да ли је мени готивно тих десет песама или не...

drzava nam je toliko LOL da ne vidim drugu mogucnost nego da pokusamo da svakom pojedincu podignemo svest na nivo u kome je svaki njihov postupak od zivotnog znacaja za dalju borbu... :/ utopisticki je misliti da cemo u tome 100% uspeti, ali sto vise uradimo bezbolniji ce biti prevrat...

Link to comment
Share on other sites

Фазон је што ти претерујеш. Ајмо овако, свуда постоје степени ангажовања и они су индивидуални. Чак и код тебе (она прича да не би сад отишао у банзаи фазону на Косово и згинуо, али би ишао ''кад би се ишло''). Дакле, ти си себи одредио степен ангажовања на основу неких својих параметара и рачуница, а у којима се и те како налазе и конфор и калкулације (не мислим на ''космичке'' калкулације, већ управо личне) и остале сличне ствари. Неко други је то исто урадио. Па ће тако неко да оде на Мерлина иако је можда свестан генералног тока ствари блаблабла.

Друга ствар, постоји ангажовање на више фронтова. Можда је неко (мало вероватно, али могуће) ко је отишао на Мерлина, куповао само домаће производе последњих пет година, па је тиме, бар у твојој концепцији, оверрајдово више пута свој поход на концерт:)

То је онај фазон, возиш ауто, а уздишеш за чистим ваздухом и тугујеш што је природа ујебана. И то је сасвим могуће и то свако ради, просто је цео тај процес од стране јединке много миноран и индиректан да би у нечијој књизи то било но-но, иако је у великој слици и то део слагалице. И то сви радимо и ''немојте на Мерлина'' ми је исто ко и вожња аутомобила. Ево, ја први не морам да возим ауто, не бих умро да га немам, нисам га увек ни имао, па возим сваки дан. И онда одем у мекдрајв и скратим себи живот за годину дана неким оброцима иако знам да сам се приближио срчки:) И купио сам змију јер ми је готивна, иако ми се не свиђа тренд узгоја дивљих животиња које на крају ако их пустиш у природу могу само да цркну за пет минута. Ту је мој степен ангажовања радио до неке мере, па сам купио ријућу змију која готиви да блеји у малој рупи више него леба да једе, па јој је заправо до јаја код мене на гајби у тераријуму. Нисам ишао изнад тога и купио, лупам, неку змију што воли да трчи по гранама јер би ми било жао, али нисам отишао ни испод, па искулирао и писао петиције ''стоп кућним љубимцима'' владама водећих земаља УНа:)

Ovo prvo za idenje na Kosmet i licni komfor koji ulazi u tu kalkulaciju je pogresno. Ne zato sto se ja ne vodim i osecajem komfora u svojim zivotnim kalkulacijama, vec zato sto se ovo konkretno pitanje oslanja na potpuno drugu liniju nazora. Da odem sam u tako nesto nece pomoci ni meni ni nikome drugom. Da svi idemo tako sami, radilo bi se o anarhiji sto kaze Todorovic neki dan u Izmedju dve vatre. Te stvari jedino drzava moze da resi, kao najvisi stepen organizovanosti citave nase zajednice. A meni je cil jda se to resi, i da pomognem u resavanju, a ne da dokazujem nekome nesto tako sto cu uludo poginuti...

Sto se tice Dina i njegovog certa, ok bre. Nisam ja ni pisao ozbiljnije ovde o tome kako bi vrhunski izraz patriotizma bio bojkotovati to govno. Kapiram da ima more ljudi bez sluha :D, kapiram i da ih ima isto toliko bez svesti o svim ovim stvarima o kojima govorimo, kapiram i da su pipls dzenerali shipls i da su takvi "ohrabreni" od strane citave drzave da odu na taj koncert, itd. Ni ne trudim se da sudim tim ljudima... Samo smo ga malo analizirali i govorili sta on sve znaci, cega je sve pokazatelj.

Link to comment
Share on other sites

Добро, сад си се уватио за неисплативост идења на Косово и са друге стране, али тиме ниси побио констатацију о личном конфору. То што постоји више чинилаца, не значи да један није тачан. Опет кажем, људи калкулишу и воде се тиме цео живот.

Ко што неко рече, постоје две врсте оних који дају паре у добротворне сврхе - они који се због тога добро осећају и они који не желе да се осећају лоше уколико не дају:)

Што наравно не значи да су њихови ангажмани лоши или небитни, напротив. Али то где неко повлачи границу је индивидуално и увек је због личног конфора. А поготово ако се ради о некој лол итерацији као што је Дино Мерлин. Ја знам шта је продукт чега итд. али возим кола, иако не возим монстер трак који троши педес литара... Оно, не бих ишао на Томпсона, па не знам каква да му је музика.

Што се тиче шиплза и осталог, брате мили, ти стварно себе уздижеш превише у односу на друге, просто ми жао што не идем на церт, да видим коју категорију би за мене резервисао, пошто у ове набројане ипак не би мого да ме угураш. И тај став ''ја сам дошо да бацим светло на дискусију'', а не ''ја сам дошо да дискутујем'' је стварно више депласиран.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...